Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 6180
Jó hogy mondod. Most egy papíron kezdtem felírogatni, hogy mi kell, nehogy elfelejtsek valamit. Őszre már gyakorlatom lesz, mert nyaralás után egy másik műtétem is kilátásban van. Pontosan hol és mikor, azt június közepén tudom meg, mert az ortopéd orvos akkor fogad. Most ettől félek. Mához három hétre már túl leszek rajta és remélem nem is fog fájni akkora. Most egyre rosszabb. Egyébként orvos ügyben jól  bevagyok táblázva. Neked már sikerült valamit megtudni a nappali kórházról vagy még mindig várni kell?
Előzmény: tavasz21 (6179)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 6179
Nekem pl. nem jutott eszembe, hogy evőeszközt vigyek. Vagy például ékszereket meg ne vigyél, csak anélkül műtenek.
Előzmény: Törölt nick (6177)
fidelissima Creative Commons License 2010.05.07 0 0 6178

Sajnos én is heges vagyok, már mindjárt 3 éve,  vagyis a mütét óta. És rossz. Tornázni minden nap, ehhez sajnos elég lusta vagyok. Úszás meg a masszázságyra járás az megy.  Gyakorlatilag állandó fájdalommal élek, de már hozzászoktatott az élet,  csillapitót csak igen ritkán veszek be.  Hogy ezt nem tudják onnan kiszedni!

Ma hallottam, hogy külföldön már a gerincsérveket is laparoszkópiásan végzik.

A hegeket is el lehetne talán igy távolitani. Jó lenne megszabadulni a fájdalomtól,

mert ez jelentős súlynövekedést is okozott, azzal, hogy nem tudok annyit mozogni.

Még egy lapáttal a bajra...

Előzmény: ka-la (6150)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6177
Köszike. Nagyon aranyos vagy, hogy felajánlod a segítséged. Szurkolok neked, hogy már te is tudjad, hogy mikor mész a nappali kórházba. Az ember izgul, az én esetemben még félek is, de jó tudni, hogy mikor megy. Egyik oldalon nyugalom, másik oldalon félelem.  Beszámolok majd mindenről hátha tudok én is másoknak jótanácsot adni.  
Előzmény: tavasz21 (6176)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 6176

Kérdezz bármit, ha van olyan. Nekem még mindig nem szóltak a nappali kórház miatt. Másfél hónapja várok rá.

 

Előzmény: Törölt nick (6175)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 6175
Már csak 20 nap a műtétig.
Előzmény: tavasz21 (6173)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2010.05.02 0 0 6174
Az ilyesmin gyógymasszázzsal sokat lehet segíteni, az orvos véleményét kikérve. Természetesen ez nem helyettesíti, hanem kiegészíti a gyógytornát.
Előzmény: Törölt nick (6171)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.02 0 0 6173
Jó, hogy befizettetek, ez tartja az emberben a lelket, hogy majd akkor milyen jó lesz. Addigra biztos rendbe fogsz jönni.
Előzmény: Törölt nick (6169)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.02 0 0 6172

igen, most nagyon jól fejezted ki magad, hogy az izmoknak helyre kell állni. Hisz széttolják őket műtétkor.

 

Előzmény: Törölt nick (6171)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.01 0 0 6170
Szerencséd volt. Talán nem volt még ilyen hosszú a várólista. Téged hol és ki műtött? Jó volt az orvosod? A műtét után milyen gondjaid voltak? Hány napig voltál kórházban?
Előzmény: Törölt nick (6168)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.01 0 0 6169

Megnyugodtam, hogy már tudom a biztos ídőpontot. A telefont mindenhová, még a mosdóba is  cipeltem magammal. Hát nyaralni, majd szeptember elején megyünk. Pozitiv gondolkodással  befizettünk egy  külföldi  repülős útat. Remélem nem fog problémát és fájdalmat  okozni majd a gép fel és leszállása.  A vállműtétemmel az anyósülésen a kocsiban is gond volt. Iszonyatos fájdalmam volt és inkább gyalog mentem. Nem emlékszem rá, hogy ez meddig tartott.

Előzmény: tavasz21 (6167)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.01 0 0 6167

no így legalább tudod mihez tartani magad. Nincs az a bizonytalanság. Azért alakult ki ez a helyzet, mert az egészségügyet leépítették, holott a betegek száma meg nőtt, hisz az öregek száma nő, a gyerekek meg nem nagyon születnek.

Addig el is mehetsz nyaralni valahova még, arra is van idő, hisz nem kell dekkolnod otthon a telefonra várva.

Előzmény: Törölt nick (6166)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.01 0 0 6166

Robertov is megerősítette azt a gondolatomat, hogy személyesen menjek be a kórházba. Ezt a tegnapi nap meg is tettem. Szerintem jobb a személyes kontaktus, mint a telefonon történő érdeklődés. Végre pontos dátumot kaptam. (Most a január 19-20-i betegeket hívják be. Én január 22-én voltam bent.)

Május 25-én kell a betegfelvételen jelentkeznem. Telefonértesítést már nem kapok, csak ha valami közbejön. Remélem  nem fog. Ahogy átmentem a kórházon láttam, hogy az ambulancián rengetegen vannak. Mindig tudtam, hogy sok a beteg ember, de igazból ilyenkor szembesülök vele.

Nekem 10-11 éve volt egy komoly vállműtétem az Országos Baleseti és Traumatológiai Intézetnél műtöttek. Ott helyen volt minden. 5 hónapig kellett bejárnom fizikóra, vízi és egyéni tornára. Igy a nappali kórházat egyáltalán nem ismerem. Nem tudok hozzászólni. Remélem te is hamar sorra fogsz kerülni és egyre jobb lesz a közérzeted.

Jó hétvégét és szép napsütétes, panaszmentes napot  kívánok mindenkinek.

Előzmény: tavasz21 (6165)
tavasz21 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6165

szólj, ha menned kell műtétre és van annyi időd. Érdekel, hisz holnap május.

Nekem a háziorvosom magától telefonált a nappali kórházba, nem én kértem az egészet, azt se, hogy telefonáljon. De hát minden hiába, úgy látszik.

Előzmény: Törölt nick (6164)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6164
Megteszem. Jobb a személyes kontaktus.
Előzmény: Törölt nick (6162)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6163

Nem gondolnám, hogy bárki politikát kevert volna bele a dologba. Sajnálom, hogy ezt vetted le.

bela2200 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6161

Ha lehet ne keverjünk politikát ebbe a topic-ba.

És az egyes kórházak várólistáit az adott kórháztól és ne valamelyik politikai napi- vagy hetilap cikke alapján értékeljük. (egyébként az egész világon sosem látott hosszúságú várólisták képződnek, minthogy egyre többféle és egyre drágább műtétekre ad lehetőséget az orvostudomány, közben meg nemhogy nőne, hanem csökken az eü-re fordítható összeg). Amiben sajnos a világ átlagától lejjebb vagyunk, az protekcionizmus. Ezért nem a legsürgősebb esetek kerülnek előre.

 

Azt javasolnám a várakozóknak, hogy ha maguk telefonon nem tudtak információhoz jutni, kérjék meg a beutalót kiállító orvost vagy akár a háziorvosukat, hogy érdeklődjön ő.

 

Előzmény: tavasz21 (6157)
tavasz21 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6159

Teljesen ki van szolgáltatva az ember.

Megalázva érezheti magát nap mint nap.

Ide jutottunk.

Szorítok Neked, hogy minél előbb műtsenek már. telefonálj be tényleg. Nekem ez a nappali kórház nem életmentő dolog, azért nem izgat annyira, de a Te eseted más.

Előzmény: Törölt nick (6158)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6158
Borzasztó a helyzet. Az ember meg csak udvarias és alázatos lehet, mert ki van szolgáltatva.
Előzmény: tavasz21 (6157)
tavasz21 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6157
"Sosem látott hosszúságú várólisták, a gyógyításra fordítható összeg drasztikus csökkenése, és a pszichiátriai ellátás teljes összeomlása – a Heti Válasz összeállítása szerint nagy vonalakban ezt kapja örökségként az új kormány az egészségügy területén"
Előzmény: Törölt nick (6155)
tavasz21 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6156

fenét veled történik csak meg. Ha nekem ennyit kellett volna várni én lebénultam volna. Én nem tudtam a lábamra állni.

Most a Széchényi nappali kórházra várok másfél hónapja. Kabaré az egész.

Hívogasd őket telefonon, mást nem tudok mondani. Nincs pénz az egészségügyre, közben meg takarítórobotok vannak a Honvéd kórházban. Nincs elég ember takarítani? Agyonütném azt aki megvette. Most ott is vizsgálat folyik. A Szilvásy féle kórház.

Előzmény: Törölt nick (6155)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6155

Igen bosszantó. Tulajdonképpen november óta megy a dolog. Novemberben a reumatológus beutalt MR vizsgálatra. Január elejére kaptam ídőpontot. Addig jártam gyógytornára, és ultrahangos kezelésre. MR után vissza a reumatológushoz. Ő felvette a kapcsolatot az OITI-vel. Január 22-én az OITI orvosa és áprilisra kiírás műtétre.  Február 2-a altatóorvos és most sehol semmi. A reumatológushoz  meg már hiába megyek és nincs is miért. Oda is 2 hónapra adnak ídőpontot. A kórház anyagi helyzete biztos befolyásol, de gondolom ennek megfelelően jegyeznek elő műtétre. A vizsgálatok is pénzbe kerültek és rég lejárt minden leletem. Mondhatták volna, hogy augusztus, vagy mit tudom én. Fájdalomcsillapító és kész.  Vagy rosszul gondolom? Vagy már olyan állapotba kerülök, amikor vinni kell és akkor  esetleg éjjel is megműtenek. Nem szeretném azt az állapotot elérni, mert akkor esetleg visszafordíthatlan dolog törénik. Itt a fórumon olvasgattam, hogy ki hogy, de ilyen panaszt nem olvastam. Vagy ez csak velem történik meg?

Előzmény: tavasz21 (6154)
tavasz21 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6154

ez tényleg bosszantó

Én nem látok bele a dolgokba, de nem az lehet, hogy van egy keretük, amit a pénz határoz meg, és ennek megfelelően műthetnek? Nem tudom, de, hogy tönkrevágták az egészségügyet az biztos. Melyik kórházra vársz?

 

Előzmény: Törölt nick (6152)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6153
Szerintem meg kéne próbálni ezt a tablettát. Vannak gyógyszerek, ami egyik embernek segít és a másiknak nem. Lehet, hogy te az elsőkhöz tartozol. Ugyanakkor, ha arra gondolok, hogy ha van ilyen  akkor az orvos biztos mondta volna.
Előzmény: tavasz21 (6151)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6152

Sziasztok!

Áprilisra vagyok előjegyezve nyakcsigolya műtétre. Még mindig senki nem telefonált, hogy menjek be a kórházba, pedig hétvége már május.  04.18-án   telefonon érdeklődtem, de érdemi választ semmit nem kaptam, azon kívül, hogy sok a beteg és kevés az ágy. Gondolom ezt eddig is tudták, amikor előjegeztek. Ez a várakozás a legrosszabb. Ahányszor megszólal a telefonom a szívem kalapálni kezd. Létezik, hogy ilyen csúszás van az OITI-ben? Már arra gondoltam, hogy én rontottam el valamit. Voltam az altatóorvosnál február 2-án. A leleteket felvittem a megjelőlt osztályra a főnövérhez. Természetesen a leletek nem kellettek. Áprilisnál talált meg ő is a füzetben. Telefonszámot egyeztettünk és azt mondta, hogy majd hívnak. Kezem zsibbad. Minden éjszaka, de sokszor nappal is fájdalmam van. Romlik az állapotom. 

tavasz21 Creative Commons License 2010.04.25 0 0 6151
Lehet kapni porc kialakulást segítő tablettákat. Valakinek ajánlották már ezt? Van ennek értelme? Segít ez? Erre lennék kíváncsi, mert nekem ugye eltávolították a porckorongom felét.
Előzmény: ka-la (6150)
ka-la Creative Commons License 2010.04.25 0 0 6150
Üdvözöllek -mint sorstársat-a gerinc betegek között. Műtéti hegek a szervezeten kívül látványosak- nem szépek- nagyon sok heg nyomtalanul "eltűnik"meg gyógyul.
A szervezeten belül is képződnek hegek a műtét során de mivel nem érintkezik levegővel azok a hegek ott maradnak. A vágás hosszának- ívének- megfelelő hegesedés -OTT- marad,igaz nem csúnyálkodik hiszen nem látható.MR-vizsgálattal lehet láthatóvá tenni. Ami kideríti,hogy a heg- MIT-és,hogyan nyomja az ideg gyököket,
ha ideg gyököt nyomja a belső heg akkor -ZSIBBAD- valamelyik lábad.Kellemetlen érzés a zsibbadás de evvel, még sokáig lehet élni. A porcnak nagy szerepe van a csigolyák mozgásában van amikor begyullad ,kizáródik,becsípődik. Ha a csigolyák közti porc már nem nem tölti be azon szerepét,hogy -csapágyzsírként-kenje a csigolyákat akkor meszesedik.Az elmeszesedett porc már csak bajt okoz a gerinc mozgásában nem beszélve,hogy nyomja az ideg gyököt. Műtéti úton kell eltávolítani -lefaragják- az elmeszesedett -porcot-. /Még egy műtét -még egy belső heg/... A fájdalom marad-sőt nő-csak a páciens érzi ezeket a fájdalmakat--AZ ORVOS SOHA SEM-. Sokat tudnék még íri,ha kíváncsi vagy szólj vagy írj privátban Segítek megtudni,hogyan tovább... üdv Laci
Előzmény: Törölt nick (6147)
real_geri Creative Commons License 2010.04.25 0 0 6148
Elképzelhető, hogy egy évvel a műtét után jelentkezzenek érdekes érzések? Lehet hegesedés? és ha igen, mi mutatja ki?

Nekem mostanság elég sok hullámvölgy van, ami idegesít
néha az egész derekam elmerevedik, néha csomóban szúr, nyilall, kicsit bizseregnek/zsibbadnak a lábujjaim.

Reumáról röntgenre küldtek, első körben, azt mondták majd utána ha kell, mr vagy valami.
még nem mentem vissza a lelettel, de azt írja
Lordosis kiegyenesedett (eddig is az volt), csigolyarések megtartottak, normálisak, csontszerkezeti eltérés nem látható. (és mivel nem írták oda, gyanítom elmúlt az enyhe jobb scoliosis :) )

akor wtf fáj? :(

van, hogy semmi bajom, és akkor előre kinyújtom a kezem valamiért, és beleszúr a se...embe :(
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.23 0 0 6147

Szia ka-la!

Engem érdekelnének a gerincműtéteid, főleg a rögzítős.

Előzmény: ka-la (6146)
ka-la Creative Commons License 2010.04.22 0 0 6146
Sziasztok Laci vagyok 4x volt gerinc műtétem,hát tudnék mesélni. Üdv ka-la

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!