Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 694

Megnézem majd azt az oldalt, amit írtál. Sajnos Mo-on még nem feltétlenül működik az 'olcsó is lehet jó', de már javul talán a helyzet, de más országokban rendszeresen tapasztaljuk. ( Ausztriában abszolút, Barcelonában a Consum áruház termékeit próbáltuk, 1-1,5 euróért friss spagetti, taiatelle, tortellini, gnocci tésztákat vettünk (amit meg kell főzni) és annyira finom volt, hogy már tervezem a házi tésztakészítést :-), /itthon még nem láttam ilyesmit/ ugyanannyiért hűtendő ananászlé, narancslé, isteni finom, 1 eurós bacon szeletek is szintén.)

 

Jut eszembe, nincs véletlenül osztrák saláta recepted? :-) imádom a salátáikat. A sütik is sokkal jobbak, mint itthon, a rántott hús is...

Előzmény: Törölt nick (684)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 693

A lista nem árt :-), ne érjék kellemelten meglepetések.

 

 

Előzmény: mandi31 (685)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 692

Ahogy írtam, én alig jártam másfélében, legalábbis annyiszor nem, hogy konrkétumokat tudjak róla mondani. Ok, ha ez a legdrágább, de a lényeg, hogy még ott is talál kedvező dolgokat, ha figyel. Nem biztos, hogy lesz lehetősége válogatni az üzletek között. 1 opciónak a süthető sem rossz, ha nem akar minden nap boltba szaladgálni friss cuccokért, én főleg több napos ünnepnapokon használom (itthon, mert itt nincs annyi finom és jó minőségű kenyér és péksütemény, mint nálatok, leginkább csak a színük barna :-)).

Előzmény: Törölt nick (684)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 691

A Skype-nál nem lehet semmi sem olcsóbb.

Minden telefont vagy számítógépet ingyen hívsz amin van Skype program, vezetékes telefont meg kettő centért percenkért (0,019 Euro)

Előzmény: mandi31 (690)
mandi31 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 690

Abban tudnál még segíteni,hogy haza telefonálni,melyik a jó megoldás?Vagy net?

Ugy olvastam vannak kint valami kártyák amivel olcsobban lehetne hazatelefonálni.

Vagy esetleg net milyen árban lenne?

Vagy lehet nekem itthonról olcsobb lenne hívni őt?

 

Előzmény: Törölt nick (689)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 689

Én Kufsteiben vagyok.

A helyi törvények szerint Ausztriában csak az osztrák jog szerinti fizetést kaphat, így szerintem igy is jár neki a 13. és 14.

Előzmény: mandi31 (688)
mandi31 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 688

Szia

Hu párom is a köztes határra megy azaz Németország és Ausztria. Te helyileg hól vagy?Már a városra gondoltam.

Magyar cégnél lesz bejelentve,ez nem tudom milyen hatással van a 13-14havi fizetéssel.

Nagyon köszönöm a további infókat minden hasznosat írom is most.

Köszönöm

Előzmény: Törölt nick (687)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 687

Németország kicsit olcsóbb (pont itt lakom a határ mellett, de osztrák oldalon), ennek ellenére jobban jár Ausztriával. Itt ugyanis van 13. és 14. havi fizetés és olcsóbb az üzemanyag is!

Előzmény: mandi31 (685)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 686

A kenyér viszont nem az a kenyér mint otthon.

Többnyire rozsos, és magvas (napraforgó, tökmag, szezám, mák, stb), sokkal tömörebbek, táplálóbbak mint az otthoni felfújt fehér kenyerek! Én simán kiadok 2-3 Eurót egy jó kenyérért, ha az tényleg jó (most volt nálunk akcióban a 4element brot, isteni!!!)

A hús kicsit drágább, de jó a minőség, és rá lehet állni az akciókra! De vigyázat, hentesnél minden sokkal drágább!

Egyszer kezdő osztrák koromban bementem húst venni pörköltnek. Kicsivel több mint 2,5 kilóért fizettem 40 Eurót!!!

Cigit 200 szálat vihet magával max. Gyakran ellenőrzik!

Kifőzdékében van gyakran menü 5-6,50 Euró környékén, de ehhez még jön az ital. Én 7-8 Euróból ki szoktam jönni.

Előzmény: mandi31 (683)
mandi31 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 685

Szia

Köszönöm neked is levelet,sok segítséget kapok velük.

Már bisztos vagyok benne,hogy listát készítek neki,hogy itthon mi mibe kerül és ez alapján ,majd elbirálja akarja-e megvenni vagy nem.

Itthon mindig én vásáróltam be,így fogalma nincs (gondolom én)hogy kint mi számít majd neki jónak és elfogathatónak.

Kenyér az nagyon katasztrófa kint,ahogy írjátok.

Most begyüjtöm az infókat és leírok neki mindent.

Még nem dolgozott kint,ez lesz az első alkalom,ami sajna muszáj mególdás.

Németországba szeretett volna menni,de Ausztriába került.

Ez közelebb van,de ugy hallani Németország olcsóbb.

Majd meglátjuk milyen lesz neki.

Köszönöm szépen.

Előzmény: Törölt nick (682)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 684

Én Sparban vásárlok a legkevesebbet. Szerintem a legdrágább osztrák láncolat. Én főleg Lidl, Hofer és egy helyi láncolat (Mpreis) üzleteiben vásárlok.

A minőség viszont tényleg nem függ össze az árral!

Van egy érdekes tesztoldal, az Ökotest.de, van ujságjuk és honlapjuk is. Többször bebizonyították, hogy az olcsó termékek a legjobbak! A nagy nevek sokszor kimondottan a teszt végén szerepelnek!

A süthető zsemléket én nem ajánlanám! Egy sütőt felmelegíteni és benn pár zsemlét megsütni, több energia mint a pékségben megvenni készen!

Előzmény: Törölt nick (682)
mandi31 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 683

Szia

Köszönöm szépen a leveledet.

Kenyér árán ki vagyok akadva 1-3Euró,még az 1Euró elmegy,mert itthon is ennyi,de a 3már nagyon sok.

A hus ugyszintés,nagyon sok,a 6euró is magassabb mint itthon.

A sör az vigasztaló számára.

Cigit meg majd visz magával,bár fogalmam nincs mennyit vihet ki.

 

Ha kifőzdében enne,az milyen áron lehet?

Előzmény: Törölt nick (681)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 682

Én spar üzletekben szeretek vásárolni kinn (de nem próbáltam túl sok másmilyet). A saját márkás termékeik is tök jók és olcsók (a spar feliratúakat próbáltam, az s-budget félét nem), a spar gyümölcstea pl. jobb, mint az itthoni egyes márkásak és olcsóbb is, mint pl. a bp-i spar üzletekben ugyanaz. Azt már pár éve felfedeztem, hogy Ausztriában az olcsó nem egyenlő rosszal. Szoktak lenni süthető zsömlefélék akciósan olcsóbban, mint itthon (zacskóban kapható, és pár hétig eláll). Van pl. olyan felvágott csomag, amiben van 4-5 féle és 300g körüli (nem emlékszem pontosan), az is elég kedvező árú, míg általában a többiből 100g 2-3 euró, persze függ attól, mi is az pontosan. Sajt is gyakran van akciós pl. 150 g-os szeletelt 1,4 euróért, a többi 2-5 euró kb. Ha jól szétnéz megtalálja a kedvező árú dolgokat ott is, és jó ha figyel, mert tényleg vannak drága dolgok mindenből (kenyér 3-5 euróért, ami itthoni árhoz képest sok). Cigi nálunk sem kerül a kosárba :-)

Előzmény: mandi31 (678)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 681

Az árak nagy általánosságban hasonlóak a magyar árakhoz, de pár termék sokkal drágább, míg pár termék olcsóbb.

Kenyér: A péksütemények jóval drágábbak mint odahaza, bár pár nagyobb élelmiszer-láncolatnál lehet kapni nagyon olcsón zsemlét vagy fehér kenyeret, de ezek nem is olyan jók. Egy zsemle 30-35 cent, egy fél kilós kenyér 1-3 Euró.

Tej: Nem vészes, 0,60-1,20 Euró között valahol, attól függően hogy milyen a zsírszázaléka, tartós e vagy friss.

Én sima tartós, 1,5%-os tejet veszek mindig, 60-65 cent körüli áron, nekem megfelel, nem szeretem a zsíros tejeket (vollmilch)

Hús: Drágább mint otthon, de többnyire a minőség jobb (6-12 Euró kilónként), de ez különösen a felvágottakra igaz. Drágák, de húsból készülnek, nem szójából, csirketollból, bőrből, meg zsírból...

Sör: Mint otthon, főleg a minősége határozza meg az árat, a Lidlben jó olcsó:-)

Cigi: Fogalmam sincs felőlem lehetne 10x ennyi is:-)

Kb 4 Euró körül lehet egy doboz.

 

De szerintem olcsóbbak a ruhák, műszaki cikkek, zöldségek és gyümölcsök pedig egy árban vannak a hazaival.

Előzmény: mandi31 (678)
nyul-nyul Creative Commons License 2011.05.20 0 0 680

Sziasztok!

 

Két férfi munkát keresünk Ausztriában,elsősorban Burgerland térségében. Takarító cégnél,vagy segédmunkát. Ha valaki tudna segíteni elhelyezkedni, annak hálásak lennénk.

Amúgy burkolás, és vendéglátós szakma van.

versenyzo@citromail.hu

 

bancsi87 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 679

Köszönöm szépen a választ mindenkinek!

 

Kedves Tiara!

 

Most végzek, ezért még munkáltató által igazolható tapasztalatom nem nagyon van sajnos (számítógépkezelő operátori tapasztalat - 3 hónap), csak a sajátom, ami igen széles körű, és részletes, főleg az informatika területén.

 

Képzésem az alábbiakat foglalta magába: marketing, menedzsment, projektmenedzsment, pénzügy, adótan, számvitel, programozás, gazdasági és munkajog, statisztika, pénzügyi és üzleti tervezés. Ezek a magyar jogrendszerre épülnek, de szükség esetén gyorsan el tudom sajátítani az új rendszer sajátossáait, gyorsan tanulok.

 

MS Office minden programját (Access, Excel, Word, PowerPoint, Project, FrontPage) magas szinten kezelem, nagy tapasztalatom van a webes programozás, és grafika területén is. A számítógép hardveres karbantartását is gond nélkül elvégzem.

 

Németül tulajdonképpen folyékonyan beszélek, 12 évig tanultam, és német szakra jártam egyetemre, amit sajnos rajtam kívül álló okok miatt kellett ott hagynom. Nyelvvizsgám is van, ami sajnos csak középfokú, de azt már 6 éve csináltam. Angol nyelvismeretem van, alapszintű társalgási, és középfokú olvasott szövegértési.

 

Tehát főleg az informatika területén vagyok "profi", a végzettségem is gazdasági informatikus.

 

Szóval minden javaslatot örömmel fogadok :)

 

Bocsi, ha túl részletesre sikerült :)

Előzmény: Tiara80 (677)
mandi31 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 678

Sziasztok

Párom Jun.6 megy ki Ausztriába dolgozni,kérdésem az lenne ha tudna nekem valaki segíteni,válaszolni,hogy kint milyenek az árak?

Gondolok itt,kenyér,zsemle,tej,hus,sör,cigi?

Tudna nekem valaki írni pár sort,hogy mi mibe kerül?

Köszönöm szépen.Andi

Tiara80 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 677

Szia 

 

Bocsi, hogy így belevágok a közepébe; de....

 

Adminisztráció, elég tág fogalom... Milyen terülten dolgoztál? Dolgoztam adminsztrációs terülten otthon, de mint közép és felső vezető... Szóval osztrák könyvelési ismeretek? Közép és felső szinten már belemászol ügye vagy a könyvelésbe; marketingbe, logisztikába, ezek csak azok a területek amiben nekem otthoni tapasztalatom van! Itt ugyan ez a helyzet, szakképzett embereket keresnek általában akik ismerik a helyi törvényeket (adó, munka, média, jog STB). Mert alapszintem tanítják... 

 

Titkárnő?? Már otthon is szerteágazó feladatai vannak... 

 

Pontosíts miben is van gyakorlatod szaktudásod, de a szabályozási háttért el kell sajátítanod... 

 

Ha nincs jogi háttér,de ha tudod kezelni a programokat és perfekt beszélsz németül akkor inkább szállodai terület (sales ill, recepció területek stb)! De természetesen mind az adminisztráció mind a titkárnői feladatokhoz kell a min. +1 idegen nyelv mint otthon is...

 

Előzmény: bancsi87 (673)
Tiara80 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 676

Előre is köszönöm!!!

Előzmény: Törölt nick (652)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.20 0 0 675

Szerintem nézd meg az itthon is elérhető nemzetközi fejvadász cégeket, milyen állásokat ajánlanak külföldön. A feltételek között fel lesz sorolva, mik az elvárásaik, és az alapján kiszűrheted, milyen állásokra érdemes egyáltalán jelentkezned.

Előzmény: bancsi87 (673)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 674

Én a helyedben olyan cégnél érdeklődnék, olyan cégekhez pályázgatnák, akiknek érdekeltségük van Magyarországon.

Ilyenek főleg a szállítmányozás terén vannak, építő cégeknél, esetleg bankoknál.De hogy milyen pozíciót tudnál betölteni, azt sajnos nem tudom, az adminisztráció nekem túl tág fogalom.

 

Kertészeti munkákhoz lövésem sincs, van a környékünkön pár nagy virágkertészet, de gondolom oda főleg kertészeket keresnek. Karbantartó munkához meg elég jó nyelvtudás szükségeltetik.

Előzmény: bancsi87 (673)
bancsi87 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 673

Igen, kicsit bután fogalmaztam. a lényeg tehát, hogy adminisztráció területén gondolkodtam eddig. Ott komolyak az elvárások egy magyar számára? Gondolok itt adminisztrátori, titkárnői, asszisztensi munkakörökre.

 

Páromnak sajnos nincs más végzettsége. Olvasgattam vissza a fórumban, és láttam, hogy így nem sok esélye van. Kertészeti, karbantartói munkát is szívesen vállalna. Ilyen munkakörökben van esély elhelyezkedni?

Előzmény: Törölt nick (671)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 672

nekem nem tűnt ennél olcsóbbnak a legutóbbi utalás, és most nem kis összeget mozgatnánk...

Előzmény: Exxon73 (669)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 671

- Ezzel a végzettséggel milyen munkakörökben próbálkozhatnék? Adminisztráció területén gondolkodtam eddig. Ott komolyak az elvárások? Esetleg más terület?

 

Ezt nem neked kellene tudni? Fogalmam sincs, hogy mit és miért tanultál és amit tanultál az mire jó, de ez én esetemben nem olyan nagy bűn hogy nem tudom, de hogy te sem tudod, az több mint érdekes:-)

Mi akartál lenni, hogy az általad is említett iskolákba jártál? Hát akarj továbbra is az lenni, szerintem ez jó kiindulópont lenne!

 

A párodnak szakmája is van? Mert személy és vagyonőr itt nem áll egy boltban sem szinte, sőt bankok fiókjaiban sem jellemző, nyelvtudás nélkül meg különösen felejtős lenne az ilyen...

Előzmény: bancsi87 (670)
bancsi87 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 670

Sziasztok!

 

Engem is elkezdett foglalkoztatni a külföldi (Ausztria vagy Svájc) munkavállalás gondolata, és , ötleteket, tapasztalatokat, tanácsokat szeretnék kérni néhány kérdésben.

 

Németül jól beszélek, a német nyelvet mindig is szerettem (12 évig tanultam, középfokú nyelvvizsgám van, emelten érettségiztem, és német szakra is jártam egyetemen 2 évig, amit rajtam kívül álló okok miatt kellett ott hagynom). Végzettségem gazdasági informatikus (felsőfokú OKJ), ezen felül informatika érettségivel és ECDL bizonyítvánnyal rendelkezem. Mivel most végzek, ezért igazolható szakmai tapasztalatom nincs sajnos, de Informatika területén széles körű ismeretekkel rendelkezem, 12 éves gyakorlatom van ebben.

 

És a kérdéseim:

 

- Ezzel a végzettséggel milyen munkakörökben próbálkozhatnék? Adminisztráció területén gondolkodtam eddig. Ott komolyak az elvárások? Esetleg más terület?

 

- A párommal tervezném a kiutazást, esetleg letelepedést is. Neki személy-, és vagyonőr bizonyítványa van, fegyvervizsgával rendelkezik, németül nem beszél, de folyamatosan tanítom. Számára milyen lehetőségek lennének?

 

Előre is köszönöm mindenkinek, aki időt szán rám, és válaszol :)

Exxon73 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 669

A normál ft számláról osztrák számlára utalás elég húzós árú.

 

még mindig olcsóbb mint a Western Union...

100euro megy 10euroért..

Előzmény: Törölt nick (667)
lengyelnehajni Creative Commons License 2011.05.18 0 0 668

Sziasztok

Munkásszállással kapcsolatosan tudna nekem valaki valamilyen infóval segíteni?

Hol található, milyen, mennyibe kerül kb.. ilyenek érdekelnének.

köszi

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 667

Sziasztok,

van esetleg valakinek tapasztalata Mo.-ról Ausztriába utalással kapcsolatban? A normál ft számláról osztrák számlára utalás elég húzós árú. Tudtok esetleg olyan megoldást, ami jó? köszi

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 666

Itt érdeklődj és olvasgass:

http://portal.wko.at/wk/startseite.wk

Előzmény: mikkala (663)
viennatrader Creative Commons License 2011.05.17 0 0 665

Valószínűleg el sem jut odáig a történet. Ismeretlenül senki nem fogja alkalmazni sem sofőrként sem kertészként, és főként nem gyerekre vigyázni. Tehát mindegy is, hogy neki ez megérné-e vagy sem.

Előzmény: Exxon73 (661)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!