Keresés

Részletes keresés

Sütimüti Creative Commons License 2011.09.05 0 0 632

Köszike, utána nézek mindenképp.

 

Nekem meg van lucerna kapszulám, a vita crystal-os. Van benne minden jó, szerintetek megmaradna a zöld? Meg Zsuzsu, mire jó a lucerna, ha bőrre kenem? Ill. szappanba teszem?

Előzmény: zsuzsu1218 (627)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 631

Ja bocsánat, ha van egy kávédaráló, turmix, mozsár, ez mind megteszi és össze tudod őrölni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (629)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 630

Az is tökéletes, ha nincs benne más összetevő és hát azokban nem nagyon szokott.

 

Amúgy igen, csak be kell csattogni és kell kérni spirulina tablettát, a fogyózóknak való is ugyan az, csak méreg drága. Szappanba meg pláne.

 

Nincs légkeveréses sütőm. :(((

 

Biztos jó lenne a sima is nem????

Legközelebbre....

Előzmény: Törölt nick (629)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.05 0 0 629

Csak becsattogok és kérek az állatkereskedőtől bio spirulina port? Van tablettám, fogyókúra kieg. Arra nem használt, most azt nézegetem mivel őröljem porrá.

Előzmény: zsuzsu1218 (627)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.05 0 0 628

Szia!

Látom már késő, de én beraktam légkeverése villanyzűzhelybe 60 fokra 1 félórára,jó géles lett gyorsan bekanalaztam a formába. Nekem ez jött be, kényelmes,csak irtó gyorsnak kell lenni.

Előzmény: zsuzsu1218 (619)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 627

Spirulina tabletta.

 

Van vörös és zöld, merthogy van vörös alga is, de a zöldet vettem és én is készülök egy ilyennel, de nincs egy gramm olajam sem már :))))))

Előzmény: Sütimüti (625)
ancsaborcsa Creative Commons License 2011.09.05 0 0 626

Még mindig  csak fejben készítem a szappant.(No ez is jó kis képzavar) Nem volt annyi időm egész hétvégén, hogy nekifogjak szépen nyugodtan.

A zacskózáshoz a celofánzacskó, amibe a tésztakészítők csomagolják az árujukat nem jobb? Abban nem fülled be a tészta sem, és a látvány..... az legalább annyira fontos, mint az illat. Celofánzacskót a papírboltokban lehet talán kapni.

Előzmény: Sütimüti (622)
Sütimüti Creative Commons License 2011.09.05 0 0 625

Megnéztem a munkahelyemhez viszonylag közel eső másik cba-t is, kettőt már bejártam, a legközelebbiben 699.- az oliva, a déliben 669... itt 569 volt, vettem is 4 dobozzal, örülök neki. :)

 

Mit mondtatok az algára? Hogy keressem kisállat felszerelés üzletben?

blankavajka Creative Commons License 2011.09.05 0 0 624

Köszönöm az üdvözléseket és a válaszokat!

 

Tegnap este értünk haza Horvátországból, azért jön most csak a reakció.

Tervezem most egy sima levendulás-kecsketejes szappan készítését, csak még nem tudom időm mikor lesz rá :S

Amúgy legtöbbször nekem is túlmelegszik, úh. már én sem nagyon takargatom őket, kivéve ha darabonkénti formában van, tehát pl. muffin vagy ilyesmi.

A tejes és literes üdítős dobozok nekem is nagyon beváltak, mert tényleg szuperül le lehet bontani a szappanról.

A legutóbbi szappanaomat céklaporral csináltam.... de minek :) Semmit az ég világon nem színezett rajta :) Felejtős lett hát a cékla.

Na majd jövök, addig pedig szabad szappanozni ;-)

Előzmény: zsuzsu1218 (607)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 623

Én is úgy útálom ezt a nylonos megoldást. Nem találtam papírzacsit én sem, csak olyan fehéret... de ugye meg szeretné nézni mindenki közelről, meg szagolgatni... ez természetes. Azért vannak kis darabok mintának mindegyikből. De ha találok valahol zacskót én is veszek.

 

A fólián mindegyiken a hátoldalán van lyuk, hogy száradhasson, de nem ez a legjobb megoldás :((

 

 

Előzmény: Sütimüti (622)
Sütimüti Creative Commons License 2011.09.05 0 0 622

Jól néznek ki, a mix. meg rusztikus, klassz. :)

Nekem vitrinbe vannak, én nem fóliázok, mert ameddig lehet száradjanak csak, így a vitrin is résnyire nyitva, nekem a szállításnál a problémám a morzsolódás, kis papírzacskókat szeretnék, de nem tudom, hol tudnék venni. Azt a barna, de fényesebb anyagút, az olyan natúr, de szép is. :)

Előzmény: zsuzsu1218 (621)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 621

Ó mamám! Hát ez nem nagyon ment tényleg :)))) Mikróba nagyon rossz állagú, a hőálló edényem hamarabb megolvadna benne mint a szappan:)) Gőz fölött sem akart, kis víz hatására is inkább csak úgy összeállt, néha a tűzre is tettem... de azok a szagok :P Fullasztó a gőze ami kijön a mikróból... szóval soha többet, vagy csak kint a szabadban.

 

Végül is összeállt valahogy és jó lesz mosószappannak, mittudom én zoknit fehéríteni :)) Egész jól kihozza a fehér zokniból a homok és kosz foltot...

 

Legközelebb inkább csak úgy összepréselem őket ...

 

Van a miénkben is glicerin, de nagyon kis mennyiségben. Igazából nem is az elszappanosított olaj a glicerin, hanem a szappanosodás során létrejövő, még a víz jelenlétekor keletkező valami ( így olvasom épp ) ami a mi szappanjainkban pont a pontos víz és lúg aránynak köszönhetően kevesebb mennyiségben van jelen, mint a víz és lúgfelesleggel főzöttekben.

 

Azért nem akar ez olvadni úgy tűnik.

 

Amúgy ennek lett a legklasszabb illata :)) Azt hittem, hogy a sokféle illattól majd valami nagyon rossz túláradó szagos bűzbomba lesz, de nem.

 

   

 

 

 

a kollekció 3/4 része, muszály becsomagolni, mert lepi a por, mindenki megmustrálja, kapirgássza és egymáson dörzsölődve letöredeznek, kopnak...

Majd valami más ötletet ki kell találnom a fólia helyett.

Előzmény: Sütimüti (620)
Sütimüti Creative Commons License 2011.09.05 0 0 620

Nekem nem olvadt gőz fölött, mikróba meg szar, nem olyan, mint vártam... nem tudom, amiket videokban is használnak az olvasztós technikához, azok miből vannak... mert a mi szappanjaink is tartalmaznak glicerint, az a szappanosított olaj... esetleg reszeld le és pici vízzel próbáld gőz fölött, hátha hamarabb beindul. Mondjuk én nem gőzöltem szívesen a 70 fokba, max. ősszel, vagy télen próbálkozom majd vele újra, ha már jó hideg lesz, nem bírom ezt a meleget... :D

Előzmény: zsuzsu1218 (619)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 619

Sziasztok!

 

Nem találom az írást, ahol a maradék, végek és reszelékekből újraolvasztva szappant lehet készíteni.

 

Vízgőz felett fel kell olvasztani és azután újra kell turmixolni???? Már nem kell hozzá semmi más??

Segítsetek nekem légyszives. Van egy kevéske ilyen maradék, törött végek, reszelékek, stb....

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.03 0 0 618

Ebből már olyan szappan lesz, hogy ihajj! :))

Várjuk a képes beszámolót is !

Sok sikert!

Előzmény: ancsaborcsa (617)
ancsaborcsa Creative Commons License 2011.09.03 0 0 617

No, a szombatom mégsem annyira szabad, még mindig egyéb munkámat végzem, nem akar vége lenni sehogy, de azt hiszem megvettem mindent, ami szükséges lehet még a lúgon kívül. Van pálmazsír (fritőzolaj), meg persze disznózsír is, oliva, napraforgóolaj, mustármagolaj, orbánfűcolaj, körömvirágolaj, ricinus olaj(kicsit furcsán sajnálkozva néztek rám mikor 200 g-ot kértem), kakaóvaj, tengeri só, kecsketej, mindenféle gyógynövény frissen és szárítva (gyógynövényt termesztek), margarint is vettem, de 90 %-os csak a Holdban van, mindenütt 70%-ost találtam. Illóolajaim alapból vannak.

No ha ebből nem tudok valami használhatót összeválogatni, fogom a gyalogsági kisásót és elvermelem magam. :)))

Köszönöm a segítséget, kinyomtattam Bibliának! Aztán ha megszületik az eredmény, hozom a képeket.

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 616

Jajj annak örülök! :)) CSak tudni akartam, megérkezett-e. Sok sikert a szappanokhoz! Menni fog!

Előzmény: boldizsara (615)
boldizsara Creative Commons License 2011.09.02 0 0 615

A héten nem dolgoztam, és eddig a munkahelyi címemről leveleztünk. Hétfőn pótolom, de ma szóltak a kolléganőim, hogy megérkezett a csomag. Köszi! A jövő héten a sok szülői közé remélem sikrül beiktatni egy főpróbát. Addig még megnézem a lenti receptek alapján mit szerezzek be. :)

Előzmény: zsuzsu1218 (614)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 614

Szia!

 

Írtam neked mélt és annyira vártam a választ is. :((

 

Előzmény: boldizsara (612)
francnyavaja Creative Commons License 2011.09.02 0 0 613

Szia!

 

Ez eléggé elszomorító! Azt hittem naivan, hogy egy nagyobb városban könnyebben megy ez. Akkor marad a netről, csak ha nem muszáj, a postaköltséget kihagytam volna.

Előzmény: boldizsara (612)
boldizsara Creative Commons License 2011.09.02 0 0 612

Szia!

 

Én sajnos még Szegeden nem találtam beszerzési helyet. :(

Előzmény: francnyavaja (608)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 611

Szia!

 

Biztosan mindenkinek van itt egy nagyon jól bevált receptje érzékeny bőrűek számára, én mégis gyorsan leírom az enyémet, amit egy pikkelysömörös kedves barátunknak készítettem, de persze maradt nekem is belőle és már használjuk. :))

 

Mondhatom, ami jó az jó, ha tehetem sosem fürdök többet bolti pacsmaggal. Bár már 3 félét is használunk, mégis a sima kecsketejes ( na jó én fürjtojásokat is tettem bele, de elhagyható ) és az előbb említette kecsketejes, gyógynövényes a nyerő nálunk. Fantasztikus a kecsketej, szappan is.

 

Az én receptem a következő volt, amit rögtön egy kiló olajalappal kezdtem, de nem kell megilyedni, nem sok. A képe a szappannak a 490-es és hozzászólásomnál látható, ennyi van egy kilóból. A fürjtojásos pedig az 569-es hozzászólásnál.  CSak mondom, hogy nem olyan sok ez a mennyiség.

 

Én nem hagytam el a pálmaolajat sem a szappanból, mert nem akartam nagyon hamar kopó, lágy szappant, úgyhogy szánom-bánom, de én használom. Máskor is fogom.

 

Tehát a recept:

 

pálmaolaj:  300 g

kókusz olaj: 180 g

90 % os növényi zsír tartalmú natúr ( tartósítószer mentes ) margarin32

házi zsír: 320 g / amitől mindenki annyira fél, mert jajj zsír, de istenien kezeli a bőrt, ha arra gondolunk, hogy a nagymamák kéz-arc szárazságra és napégéstől még sok másra zsírt kentek akkor mindjárt más értelmet kap a dolog.

 

kecsketej: 340 g

lúg: 144 g

 

Én esküszöm erre a szappanra, a margarint nyugodtan lehet helyettesíteni napraforgó olajjal, ha receptet készítek akkor a margarint a kalkulátorban naprafordó olajként kell megadni.

A margarintól isteni állaga lesz, a zsírtól is és nem kell megijedni a disznózsír hallatán :))

 

A régi szappanok is ebből készültek és nem voltak ekcémás betegek, vagy csak hében-hóban.

Az állati zsiradékok sokkal közelebb álnak az emberi test szöveteihez mint a növényi zsírok, akár táplálkozásról, akár bőrápolásról van szó.

 

Nem fog beépülni sehová. :)) Mert már ilyet is hallottam alulinformált emberektől. :))

A zsiradékokból bármiből is legyen az, szappan lesz és nem más.

 

Szuper ápoló olajként ( super fat ) - nak tettem hozzá 50 gramm kakaóvajat a pudingosodásnál.

 

Hidd el nem egy bonyolult szappan, de fantasztikusan ápol.

 

Mikor pudingosodni kezd, akkor nagyjából kettéöntöm a masszát és az egyikbe gyógynövénypépeket keverek.

 

A növényeket apalosan leturmixolom, csak úgy saccra, nem mérem és azoakt a botmixerrel hozzákeverem az egyik adaghoz.

 

Kisebb formákba is lehet önteni, egy picit a növényesből, egy picit a fehérből és a végén picit akár egy hurkapálcával össze is lehet keverni, de ha nem akkor kétszínű lesz és úgy is szép.

 

Én ennél kimosott tejesdobozt használtam, nagyon jól le lehet fejteni a szilárdulás után róla.

A gyógynövényekbe ha érzékeny bőrről van szó, akkor feltétlenül teszek utifű pépet és körömvirágot is, de az utifű szokott több lenni benne. Tetszés szerint csalángyökér, bojtorján, enyémben van orbáncfű is.

 

De csinálhatod csak simán is, nem füvekkel, akkor is megteszi a hatását a kecsketej, hacsak mindössze kipirosodásról szokott szó lenni és nem valami komolyabb bőrbántalmak. De a füvek is nagyon jól védenek és ápolnak benne, ha így, ha úgy van.

Jó szappanozást!

 

Előzmény: ancsaborcsa (609)
erikafot66 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 610

Szia!

Nincs mitől félned, a hidegen készített szappan nehézségi foka meg sem közelíti szerintem a fözöttét. Majd meglátod, a végén Te is azt fogod kérdezni: ennyi az egész? :) A lúggal már volt dolgod, tudod mire kell vigyázni, a többi gyerekjáték.

Nekem ez volt az első receptem:

 

500 g oliva olaj

100 g kókuszzsír

60 g kakaóvaj

10 g jojoba olaj

235 g víz

96 g NaOH

levendula illóolaj

 

Nagyon jó szappan volt, sajnos már elfogyott, de tervezem, hogy megismételem.

 

Ha valamelyik összetevőd hiányzik cseréld le, akár napraforgó olajra, akár zsírra, csak akkor számold át újra a lúg arányt. http://www.soapcalc.net/calc/SoapCalcWP.asp

 

NE HASZNÁLJ FÉM FORMÁT!!! Megmarja a lúg, legalábbis én így jártam, igaz én aluminium tálcát használtam.

Előzmény: ancsaborcsa (609)
ancsaborcsa Creative Commons License 2011.09.01 0 0 609

Szabad péntek, szabad szombat.......

Most szurkoljatok! A hét végén szappant készíte(né)k. Kimazsolázgattam a tudnivalókat (szappanopera, stb) de nagyon nyuszi vagyok. A legegyszerűbb receptet szeretném kipróbálni, hogy ne pocsékoljam el a hozzávalókat. Minden gyönyörű és harapnivalóan szépséges szappanotok tetszik, de nem akarom ekkora fába vágni még a fejszét.

Leginkább a mákos és mivel rengeteg kókuszt vettem egyszer valamiért, a kókuszos lenne jó, és kecsketejem is van, de ha valaki profi ajánlana valamit, a legegyszerűbbet, azt próbálnám ki. Szappant szoktam főzni - hagyományos módon (zsír+NaOH+víz), de ez teljesen más. Szeretném apró fém sütőformákba önteni, az jó?

Érzékeny (nem beteg, csak az agresszív fürdő és tusolószerektől, öblítőtől, bizonyos mosószerektől kipirosodó) bőrre való szappan összetétele kellene.

Tudtok segíteni? Köszönöm, előre is. Aztán meg utólag még egyszer! Sokszor!

francnyavaja Creative Commons License 2011.09.01 0 0 608

Sziasztok!

 

Ha valaki Szegeden tud olyan üzletet ajánlani, ahol lehet venni NaOH-t szappanfőzéshez, az kérem ne tétovázzon, hanem ossza meg velem legyenszíves a fellelhetőséget! Szombaton megyünk Szegedre más ügyben, viszont akkor vennék lúgot is, hogy végre nekieshessek a szappangyártásnak.

 

Köszi!

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 607

Szia Blankavajka!

 

Üdvözlet tőlem is! Én is újnak számítok majdnem a csapatban és szinte kezdő szappanos vagyok, de azért leírom, hogy nekem az vált be, ha kb 35 fok körülire hűtöm őket, na jó, van egy pár fok eltérés, de nem gáz az sem. A kecsketejes 30 fokra szokott felmenni, nem várom meg míg az olajok is addig hűlnek az kb 35-38 fok szokott lenni.

Én nem takargatom a szappanokat, a formába öntés után úgyis úgy felforrósodik mint a fene.

 

Nem kell több ezret amúgy kiadni folyadékhőmérőre, én 380 forintos akvárium-terrárium hőmérőt használok, az jó léghőmérsékletet is mérni, meg vizet is. 50 fokig van kalibrálva.

Előzmény: blankavajka (604)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 606

Szia blankavaja, üdv a csapatban!

 

Azt hiszem, ahányan vagyunk, annyi féle képp készítjük a szappant. Én csak az olaj hőfokát mérem (nem áldozok 3000 Ft-t folyadék hőmérőre), rendszeresen túlhűtöm a lúgot (doboz külső hőmérsékletét mérem tapintással :), az olajam kb 40-45 fok. Szerintem a kémia pótolja a hőmérséklet hiányosságokat, eddig még nekem is sikerült minden szappan, max az illata nem tetszett (a tejszappanom nagyon fahéj illatú lett). 

Előzmény: blankavajka (604)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.30 0 0 605

Szia,

 

Üdv minálunk!

 

Langyos marad a kecsketej, szerencséd van. :)

Nekem legutóbb 20 perc fagyasztózás után 40!!!!! fokos lett... hogy a pékbe ment ilyen magasra... hozzá kell tegyem, h a lakásban 28 fok volt, valószínű az nem tetszett neki... de érdekes volt minden esetre. Szappan jó lett, csak sárgább lett a kelleténél.

Milyen lúgot használsz? Csak azzal lehet valami, arra tudok csak gondolni.

Előzmény: blankavajka (604)
blankavajka Creative Commons License 2011.08.30 0 0 604

Sziasztok!

 

Legalább 2 órát olvasgattam itt afórumot, és szeretnék becsatlakozni, mint kezdő, ám lelkes szappanozó.

Gyönyörűek a munkáitok, csak ámulok, és bámulok.

Egy gyors kérdés így frissen:

A lúg és az olaj hőmérsékletét mindenki szigorúan méri? Mert én eddig ilyet nem csináltam, és most elbizonytalanodtam...

Pl. a kecsketejet ugye fagyasztva teszem a lúghoz, és hát nekem az soha még csak langyos se lesz, olyankor mi van? A szappan viszont a végén - eddig - jó lett.

Sütimüti Creative Commons License 2011.08.30 0 0 603

Ja lehet, de nekem szappan nem kompatibilis a hajammal, pedig sokfélét próbáltam. :S Megmosom, és zsíros csomó lesz belőle, így én a dm babylove samponját használom, az tiszta, amennyire egy bolti az tud lenni...

Előzmény: erikafot66 (602)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!