Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.16 0 3 18038

Az én meglátásom szerint azért a D és E kategória kapja azt az utazási rublikákat, mert olyan betegek ,hogy úgy sem mennek semmere sem. Jó kitalálták. De ezt se adták eredetileg amikor az uj törvényüket behozták. 

Előzmény: Florian57 (18036)
Florian57 Creative Commons License 2016.07.15 0 3 18037

Szervusz tjano55

 

Ugyanaz a helyzet nálad is mint rokkant 2016 betegtársunknál

Előzmény: tjano55 (18035)
Florian57 Creative Commons License 2016.07.15 0 3 18036

Szervusz rokkant2016!

 

Ellátottak utazási utalványa (ami régen volt) sajnos csak azoknak jár, akinek a rehabilitációs hatóság komplex felülvizsgálata alapján egészségi állapota 30 % vagy annál kisebb (D vagy E kategória) Gondolom Te felülvizsgálat nélkül C2 kategóriába lettél átsorolva így az utazási sajnos nem jár.

Előzmény: Törölt nick (18034)
tjano55 Creative Commons License 2016.07.15 0 1 18035

Tisztelt betegtársak!

 

B2 kategóriás rokkantsági ellátásom van.

Azt kérdezném, hogy énnékem jár e utazási kedvezmény ?.

Ablakos kis könyv.

61 éves vagyok. 41 % munka kép. csökkenésem van megállapítva.

Köszönöm a válaszokat.

 

Üdv: tjanó

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.15 -2 2 18034

 

 

                                                          Tisztelettel üdvözlöm a fórum résztvevőit !

 

Tegnap kaptam meg azt a levelet amit már régen várok.  A Kormányhivatal közli velem, hogy a Rehabilitációs Ellátásból átsorolnak ( vissza !) Rokkantsági Ellátásba.  Most töltöttem a 61-et, ez volt a szülinapi ajándékom ? Már  huszonegyedik éve vagyok rokkant, de 2012-ben be kellet adni a felülvizsgálati kérelmet. Nem hívtak be és most raktak vissza, újra rokkantnak.  1996-tól vagyok rokkant, 2007-től véglegesítettek. Soha nem dolgoztam mint rokkant, vagy rehabos. Akkor sem értettem, hogy véglegesített rokkant ként miért kellett a felülvizsgálatomat kérnem !?

 

Azt szeretném megtudni a fórumos társaktól, hogy valakinek volt-e már ilyen esete? Valamint, hogy a jövőben az utazási igazolványt is visszakapom-e ?  Egyáltalán jár-e a rokkantaknak valamilyen, a korábbival egyező kedvezményes utazási

igazolvány?

 

          A válaszokat előre is köszönöm!       Üdvözlettel     :       rokkant2016

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.15 -1 2 18033

B2-öl és a C2-él is menni kell a foglalkozás és a szociális szakértőhőz. Tulajdon képpen hiába van meg orvosilag a megfelelő pontok ők döntik el, hogy lejjebb soroljanak e. B1, C1 munkakeresésre. Az én tapasztalatom az, hogy aki régóta van rokkantkén és azóta nem dolgozott, azt nem bántsák. Persze minden bizotságba más ember szakértő van és gondolom én, mivel emberek vagyunk más is a hozzá állásuk.

Előzmény: mrduckhead (18032)
mrduckhead Creative Commons License 2016.07.15 0 0 18032

Judit

 

En a hatarozatot 6 het utan kaptam meg a vizsgalat utan.

Mellesleg olyan 6-7 perces volt,es utana nem mentem sehova.Gyorsan kidobtak. :-)  

D-ben vagyok.Ne legyel elkeseredve. B2-C2-nel se kuldenek tovabb,ha jol tudom.

Nekem 8 csigolyam van osszetorve.Megkert a dokino,h vetkozzek le,latta,h milyen a hatam,es ennyi volt.

Sajnalkova jegyezte meg,h kicsit csunyacska.Hat ez van.

Kitartast.

Előzmény: judit59 (18020)
Florian57 Creative Commons License 2016.07.14 0 1 18031

Szervusz nefti 10!

 

Tehát 2011 december 31-én II. csoportos rokkantsági nyugdíjas voltál. Ez változott 2012.január I-től D kategóriás rokkantsági ellátássá. Szerintem nem fognak hívni.

 

b) 2012. január 1-jétől

ba) az I-II. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, az öregségi nyugdíjkorhatárt 5 éven belül betöltő III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, az öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött, vagy 5 éven belül betöltő rendszeres szociális járadékban, átmeneti járadékban részesülő személy részére az ellátást rokkantsági ellátásként kell folyósítani azzal, hogy az ellátás összege megegyezik az a) pont szerint megállapított - rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj esetén a 2012. januári nyugdíjemelés mértékével növelt - ellátás havi összegével,

 

 

És paszz. Kapod az évente növelt ellátást. Komplexre akkor kell menned ha esetleg kéred. (Állapotrosszabbodás miatt, de ezt én nem tenném)

Előzmény: nefti10 (18024)
Sorstárs56 Creative Commons License 2016.07.14 0 2 18030

Kedves Otthonülő!

Remélem, hogy megkapod, amit írtam! 

Szép estét, Kati

Előzmény: otthonülő (18026)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.14 0 1 18029

60nap a hivatalos ügyintézés. De általában tovább tart. utána kell ilyenkor érdeklödni. Nálam is igy ment.

otthonülő Creative Commons License 2016.07.14 0 1 18028

Kedves Betegtársaim!

 

Elnézést kérek Mindenkitől, hogy telenyafogtam a fórumot!

 

Tudom, Mindenkinek megvan a saját baja, betegsége, problémája.

 

Nekem most nagy szükségem volt kiírni magamból a lentebbieket.

 

Reménykedem, hogy elnézitek gyengeségem, és megértőek vagytok velem szemben.

 

Mindenkinek a legjobbakat kívánom!!!

 

Szeretettel: otthonülő

 

Sorstárs56 Creative Commons License 2016.07.14 0 1 18027

Kedves Judit!

Én 06.23-án voltam felülvizsgálaton , nekem 50 napot mondtak, hogy megkapom a határozatot.

Üdv. Kati

Előzmény: judit59 (18020)
otthonülő Creative Commons License 2016.07.14 0 2 18026

Kedves Sorstársam!

Nagyon-nagyon szépen köszönöm minden szavadat!  Könnycsepp szökött a szemembe ahogy olvastam írásodat. Ha lenne egy pici időd, megkérhetnélek, hogy írjál az e-mail címemre?

Szeretettel kívánok további szép, fájdalommentes napot!

Előzmény: Sorstárs56 (18025)
Sorstárs56 Creative Commons License 2016.07.14 0 2 18025

Kedves Otthonülő!

Csakvirág kedves, biztató, erősítő szavaival teljesen egyetértek! Neked kell erősnek lenned, de hidd el, hogy az ember sokszor maga is csodálkozik, hogy hogyan tud megbirkózni ennyi bajjal.  Ne fojtsd magadba bánatodat, mert az nem jó a testnek, még jobban megbetegíthet. Az természetes, hogy idő kell, hogy begyógyuljanak a sebek, érző emberek vagyunk. Remélem párod túl van a nehezén, és hamarosan felépül. 

 Ha nem sértelek meg idézek Neked egy verset :

"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, ...." 

Zsoltárok 55:23 

Mellettem Ő áll, és segít, mert nélküle épp ésszel nem bírtam volna ki ezt az utolsó 5 évet, amin keresztül mentem. 

Köszönöm kedves szavaidat, és szívből kívánom, hogy minél előbb vége legyen ennek a nehéz időszaknak, és tudjál örülni az élet apró örömeinek, a családod körében!

Szeretettel, Sorstársad

 

 

Előzmény: otthonülő (18014)
nefti10 Creative Commons License 2016.07.14 0 1 18024

Kedves Florian!

 

2.es csoportu vègleges rokkant ellátottkènt

eddig mèg nem voltam sose felülvizsgálaton.

Előzmény: Florian57 (17992)
otthonülő Creative Commons License 2016.07.14 0 1 18023

Kedves Judit59!

Bocsánat, most látom, hogy hagyma boly-nak írtad, hogy 06.07.-én voltál felülvizsgálaton.

 

Felülvizsgálaton március 2.-án voltam, és június elején kaptam határozatot.

otthonülő Creative Commons License 2016.07.14 0 1 18022

Kedves Judit59!

Ne haragudj, de már nem emlékszem mióta várod a határozatot?

 

Talán egy kis segítség:     mithogyan 17913-as hozzászólásából:

 

"Csak egy jó tanács a saját példámból azoknak, akik a határozatra várnak (és mert olyan soká küldik néha): a felülvizsgálat után kb. 1 héttel kikerestem a területileg illetékes Kormányhivatal Családtámogatási és Társadalombiztosítási Főosztály rehabilitációs ellátási és szakértői oszt. vezetőjének e-mail címét, leírtam a behívóm ügyszámát, személyes adataim és kértem, amennyiben lehetséges közöljék az eredményt, mert "nagyon oda vagyok"... szóval kiborulok. :)

...és láss csodát, másnap már itt is volt a válasz."

Puszi! 

Előzmény: judit59 (18020)
otthonülő Creative Commons License 2016.07.14 0 1 18021

Kedves Judit59!

Köszönök szépen mindent!!!

Fájdalommentes, kellemes délutánt kívánok!

Előzmény: judit59 (18018)
judit59 Creative Commons License 2016.07.14 0 1 18020

Kedves Mindenki !  El vagyok keseredve ..mert még mindig nem jött meg a határozatom..ma meg azt az információt kaptam ha nem küldtek a vizsgálat után sehová megint nem értem el a 40% ot.. Üdv. Judit

judit59 Creative Commons License 2016.07.14 0 1 18019

 Kedves hagyma boly!  Én 06. 07 . voltam Győrben és nem volt rajtam kívül senki a váróba , szerintem nincs csuszás.....üdv: Judit

Előzmény: hagyma boly (18009)
judit59 Creative Commons License 2016.07.14 0 1 18018

 Kedves otthonülö!   Túl vagy a felül vizsgálaton remélem megkapod azt a kategóriát melyet elvettek tőled, látom" bővelkedsz" te is a betegségekben  sajnos.... Gyógyulást kívánok Neked és a Családodnak is.Üdv : Judit

judit59 Creative Commons License 2016.07.14 0 1 18017

Kedves Sztahanov......!

 Köszönöm szépen a tájékoztatást. Üdv: Judit

Előzmény: Sztahanov a közmunkás (17998)
otthonülő Creative Commons License 2016.07.14 0 3 18016

Kedves Csakvirág!

Nagyon köszönöm kedves, biztató szavaidat, igazán jól esnek! Az értünk való szorítást is nagyon köszönöm, hisz tudom, hogy szívből jön!  Ha hiszed, ha nem, mikor elolvastam mit írtál, a nap is kisütött. :) Egyenlőre még csak a bolygó, de bízom benne, hogy lelkemet is hamarosan elárasztják a nap sugarai,  békesség, nyugalom költözik szívembe.

Vigyázz nagyon Magadra!!!

Szeretettel kívánok kellemes, fájdalommentes délutánt!

Előzmény: csakvirág (18015)
csakvirág Creative Commons License 2016.07.14 0 2 18015

Kedves Otthonülő!

 

Minden, de minden rendeződni fog körülötted/körülöttetek! :) Bizonyára idő...., tudom, h. addig ezt rettenetesen nehéz elhinni (is). 

Édesanyád is lassan, de gyógyulgat, Férjednél reméljük a legjobbakat! Neked most muszáj erősnek lenned, mert Te tartod Bennük is a lelket! :)

Amikor Ők már jobban lesznek, akkor engedhetsz le Te...egy kicsit.....Az lesz a Te időd! Amire M.kinek szüksége van!De el kell hinni, h. nem eshet mindig az eső....jön utána napsütés is! :)

Most pozitív, h. legalább már túlestél a fv.-on!

 

Hidd el, h. egy idő után kell,-és fog is a jó jönni! Most Neked is betegen, sok felé kell helytállnod, de hamarosan újra fogsz tudni örülni a legapróbb örömöknek is! :) 

Szorítok Mindőtökért! :)

 

Mindig szeretettel,

 

csakvirág

otthonülő Creative Commons License 2016.07.14 0 3 18014

Kedves Sorstárs56!

Teljes mértékben igazad van!!!

Nekem is szerető, segítő férjem, két fiam van, szeretettel teli édesanyám is él szerencsére. 

Jelenlegi keserű hangulatomért elnézést kérek, de áprilisban édesanyám otthon elesett, csigolyája ék alakban eltört, azóta is ápolásra szorul. Férjemet műtötték szintén áprilisban, a szövettan rosszindulatú daganatot mutatott ki.   Épp ma műtik másodszorra.    Közben két felülvizsgálaton átestem.

Nekem idő kell még az eddig történtek feldolgozására, hogy újra meglássam az élet szépségeit, hisz egy szál virágnak, ha kinyílik a kertemben már az is örömöt okozott, vagy a hársfám illatozása, családtagjaim egy-egy mosolya is erőt adott.

Vissza kell találnom a régi énemhez.

Szerető családodhoz, unokádhoz gratulálok!

Sok erőt, kitartást, fájdalommentes napokat kívánok Neked szeretettel!

Maradj ilyen, amilyen vagy, kívánja ezt Neked: otthonülő

 

Előzmény: Sorstárs56 (18007)
otthonülő Creative Commons License 2016.07.14 0 2 18013

Kedves Viktória98!

Márciusi felülvizsgálatom nekem is a Thököly úton volt. Az akkori orvosi "felülvizsgálatom" szinte egyenlő volt a semmivel. A házi orvosomtól több figyelmet kapok, mint az ottani dokitól kaptam. :(

Szomorú, hogy nem veszik figyelembe, hogy egy gerincsérv, kopások, meszesedések, csőrösödések, alagút szindrómám két műtét után sem javult,  leírta a műtétemet végző orvos, hogy nem fog javulni, hanem további romlás várható. Ezek a fájdalmak  (a többi betegségeimmel együtt)  nagyon befolyásolják mindennapjaimat.

Szép napot kíván: otthonülő

Előzmény: viktoria98 (18011)
ibi43 Creative Commons License 2016.07.14 -1 1 18012

Kedves Vikzória! 

Megkérdezhetem milyen mentális betegséged van? 

Nekem par.skr., de szinte folyamatosan rettegek a visszaminősítéstől.

Emellett COPD, asztma, degeneragív elváltozás bokákom, gerincen, és a kezeimen, gerinc és nyaki porckorong sérv, csomtritkulás, egyensúlyzavar, idegi halláskárosodás és onkológiai gondozott.

Ezek közül 4- et vettek figyelembe  C2 vagyok, de plvasom a betegtársak hozzászólását, és le vagyok döbbenve, milyen sokukat minősítették vissza B2- be.

 

Előzmény: viktoria98 (18011)
viktoria98 Creative Commons License 2016.07.14 0 1 18011

Kedves Otthonülő!

 

Én tavaly novemberben voltam fv-on a Thököly úton.

Gyakorlatilag ugyanúgy zajlott a vizsgálat, mint a te esetedben.

A mozgásszervi elváltozásokra nem fektettek nagy hangsúlyt, a mentális betegséggel összefüggésben tett fel az orvos pár kérdést.

Az ÖEK mértékét 4%-kal megemelték, maradt a C2 úgy, hogy a határozatban csak a pszichiátriai BNO kódok szerepelnek.

 

Üdv.,

 

Viktória

 

Előzmény: otthonülő (17980)
560707 Creative Commons License 2016.07.13 0 1 18010

Én Fejér megyében voltam, két és fél éves volt a csúszás.

 

Előzmény: hagyma boly (18009)
hagyma boly Creative Commons License 2016.07.13 0 1 18009

Kedves Mindenki !

 

 

Tud valaki segíteni ,van valakinek információja, hogy, Győr, Veszprém, Komárom, és Fejér megyékben a felülvizsgálatoknál mennyi csúszás van ? 

 

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!