Leki Creative Commons License 2007.10.02 0 0 995
Veszprém – Komárom 31-28 (11-13)
Veszprém, 300 néző, vezette: Bakos, Mihály.

Komáromi AC: Szekeres – Thiesz 1, Ferenczi 1, Kosik 8, Preisz 1, Vida 9, Viszló. Csere: Suszter (kapus), Koncz 4, Pöltl, Zomborszky 1, Csőre 1, Zakor 1, Kovács T. 1. Edző: Csordás Árpád.

Bátran kezdett a bajnokesélyes otthonában a komáromi csapat. Jól felkészültek megyénk kézisei a Veszprém játékából, bizonyítja ezt, hogy az első félidő közepétől átvették az irányítást és a jó védőmunkának és Kosik gólerős játékának köszönhetően kétgólos előnnyel vonultak pihenőre.

Nagy lendülettel kézilabdázott a szünet után a házigazda, 10 perc alatt ledolgozta hátrányát, majd a vezetést is átvette, a 46. percben 23-18 állt az eredményjelzőn. Csordás Árpád ekkor időt kért, aminek meg is lett az eredménye, hiszen az 53. percre 26-25-re felzárkóztak a vendégek. Sajnos, döntő pillanatokban hetest hibázott a KAC, így elúszott a pontszerzés lehetősége. A második felvonásban Vida játszott igazán eredményesen, de az egész találkozón partnere volt a komáromi együttes a Veszprémnek.

Csordás Árpád: – Dicséret a csapatnak a harcosságért. Sajnos a rutintalanság miatt pontokat veszítettünk.

24 Óra
Leki Creative Commons License 2007.10.02 0 0 994
VeszprémVp. Beton KC - Komárom 31:28 (11:13)Veszprém
Veszprém, 350 néző. V.: Bakos, Mihály
Veszprém Beton KC: Lengyel - Weigel 9 (2), Szekeres K. 2, Némethné 5, Szabadfi 4, dr. Karsai 5 (1), Horváth. Csere: Baranyai (kapus), Kerekes 1, Németh K. 1, Koszorús, Bognár, Smidéliusz 4, Földes. Edző: Németh Gábor
Komárom: Szekeres B. - Koncz 4, Vida 9, Kosik 8, Preisz 1, Csőre 1, Viszló. Csere: Suszter (kapus), Thiesz 1, Zakor 1, Ferenczi 1, Zomborszki 1, Kovács 1, Pöltl. Edző: Csordás Árpád
Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 4/2.

A női kézilabda NB I/B-ben rendkívül idegesen kezdett a hazai együttes, több elemi hibát vétett, így a 14. percig csupán két gól lőtt (2:5). Az első harminc perc lezárultáig végig a Komárom vezetett. A szünetben rendezte a sorokat Németh Gábor, tanítványai nyitott védekezésre tértek át, s ezután mindössze négy perc kellett a hátrány ledolgozásához. A Beton az egyenlítéssel magára talált, magához ragadta a kezdeményezést és innen végig vezetve nyert. A meccs után Németh Gábor kihangsúlyozta, senki nem játszott kiemelkedően, de a csapat tartása dicséretre méltó és idén ez lehet a legnagyobb erőssége.

Vasvár-Tapolca 36:19 (20:9)
Vasvár, 100 néző. V.: Arnold, Temesi.
Vasvár: Szabó - Utasi 6, Matetits 4, Major 3, Golovko 7 (5), Németh D. 9, Szondi K. 5. Csere: Varga (kapus), Kollár, Szondy N., Zsohár 2, Bősze Edző: Fancsali Ferenc
Kinizsi Bank-Tapolca VSE: Magyaróvári - Kecskésné 2, Bogáth 2, Pupp 1, dr. Bak 1, Imrefalvi 3, Antal 3 (1). Csere: Gál (kapus), Geiger 1, Berecz 1, Gácser 4 (1), Velky 1, Rédli Edző: Kordik Csaba
Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 5/2.

A női NB I/B-s meccsen a hazai csapat már a mérkőzés elején előnyre váltotta fizikális és mentális fölényét, melyet fokozatosan növelt is. A Kinizsi nem találta ellenszerét a lendületes vasvári ak- cióknak, s még megnehezíteni sem tudta a Vasvár győzelmét.

Csbalázs Creative Commons License 2007.10.02 0 0 991
Pech-Vágvölgyi?:-)))) Horváth-Marton?:-)))) Vagy kire gondoltál?:-))))))
Előzmény: fafa211 (990)
fafa211 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 990

:))

Fogadjunk, hogy tudsz még olyan párost mondani, amelyiken látszik ez az "edzés"! :))

Előzmény: Csbalázs (989)
Csbalázs Creative Commons License 2007.10.02 0 0 989
Hiába a Balázs Kupa döntői megedzeték a srácokat:-))) Jó kis "iskola" az:-)))
Előzmény: fafa211 (988)
fafa211 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 988

Sanyikám, ezt nem hiszem el, Te ilyet írtál?! :))

Nagyon korrekt és tisztességes beírás volt a részedről!!!

Amúgy én is csak jókat hallottam a játékvezetésről, ezúton is gratulálok a két kollégának!

Előzmény: sanyipapa (985)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 987
Gratulálok a Szombathelynek és a két játékvezetőnek! Kis szőrszálhasogatás: NB I/B. :)
Leki Creative Commons License 2007.10.01 0 0 986
Ezt örömmel olvasom!
sanyipapa Creative Commons License 2007.10.01 0 0 985

Szeretném felhivni a figgyelmet a mérkőzés játékvezetőire.

Csorba Tamás és Haskó Tamás annak ellenére hogy első NB- I es meccsüket vezették, rutinos bírókat idézően, a küzdő felek legnagyobb megelégebésére szinte hiba nélkül birigálták le a nagyiramu, játékvezetői szempontból könnyünek éppen nem mondható mérkőzést.

Előzmény: Leki (984)
Leki Creative Commons License 2007.09.30 0 0 984
Ügyeskedés vagy nem:

Szombathelyi FSE Győri Audi ETO KC II. 25 : 24

Gondolom a BL selejtező miatt nem tudták Győrben lejátszani a meccseket! Arról meg nem tehet a Szombathely, hogy pont erre a hétvégére esett.
Előzmény: handball_4ever (978)
Leki Creative Commons License 2007.09.29 0 0 983
Kodó: Nyert a rutin… 2007.09.29.

Az NBI/B negyedik fordulójában Nagyatádra látogatott, és mintegy negyedórányi játék után 10-4-es vezetést is szerzett a Kodolányi-Cornexi-Alcoa. A rutinos – Mátyás Augusztát is a soraiban tudó – hazaiak már a játékrész hajrájában átvették a vezetést, és végül ötgólos győzelmet arattak a tizenkét (!) kapufát lövő fehérváriak ellen.

NBI/B, 4. forduló:
Nagyatádi NKK – Kodolányi-Cornexi-Alcoa II. 32-27 (15-12)
Nagyatád

Kodó: Réty és Trimmel (kapusok), Emberovics 8 (4), Mayer 7, Kaszás 6, Németh 2, Varga 1, Windbecker 1, Bízik, Kapási, Lelkes, Rajcsányi, Zsigmond 2, Vajda. Edző: Mihály Attila.

Mihály Attila, a Cornexi utánpótlás-edzője:
„Lendületesen kezdtünk, de a rutinos hazaiak egy idő után lelassították a mérkőzés ritmusát. Minden apró hibánkat kihasználták. Voltak biztató jelek a csapatunkban, de ma összességében hiányzott belőlünk az átütőerő.”

cornexikezilabda.hu
Leki Creative Commons License 2007.09.29 0 0 982
Az újoncot fogadják
Megjelenés dátuma: 2007. szeptember 29. 04:27.00
Szerző: Gergácz Zoltán - Vas Népe

Vasvár (gz) - Szombaton 18 órakor az újonc Tapolca együttesét fogadja a Rectec Vasvár VSE NB I/B-s női kézilabdacsapata.
Nem kezdte jól az idei szezont a Vasvár NB I/B-s női kézilabdagárdája. Az elmúlt három fordulóból csupán a hazai, az újonc Siófok elleni találkozóját tudta megnyerni. Szombaton 18 órakor a másik újonc, a Tapolca következik.
- Önbizalomnövelőnek mindenképpen jól jött a szerdai, Főiskola elleni kupagyőzelem - mondta Fancsali Ferenc, a Vasvár edzője. - Védekezésben már voltak pozitív dolgok, amik mindenképpen örömteliek, mert a Siófok ereje a belső három emberben rejlik. Ha sikerül őket semlegesítenünk, valamint a helyzetkihasználásunk is lényegesen javul, akkor nem maradhat el a győzelem. A két pontra mindenképpen számítok.

Nincs győzelmi kényszer
Megjelenés dátuma: 2007. szeptember 29. 04:26.00
Szerző: Vastag Nándor Vas Népe

Szombathely (vas) - A Szombathelyi Főiskola SE női kézilabdacsapatának nem kezdődött jól az új NB I/B-s szezon. Két bajnokin, majd szerdán a Magyar Kupában - a Vasvártól - szenvedtek vereséget a szombathelyiek, mindannyiszor hazai pályán. Ma 18 órától a Győri ETO KC II. ellen próbálják első sikerüket megszerezni a Berzsenyi Dániel Főiskola sportcsarnokában.
- Továbbra sincs győzelmi kényszer a csapaton - tudtuk meg dr. Woth Pétertől, az SZFSE edzőjétől. - A hétközi MK-ban már kicsivel jobban játszottunk a bajnokikhoz képest. Ha úgy tudunk küzdeni, mint ahogy tettük azt a Vasvár ellen a második félidőben, akkor esélyünk lehet a győzelemre. A helyzetkihasználásban javulnunk kell, illetve fontos, hogy a technikai hibákat is csökkenteni tudjuk. Nem vagyunk könnyű helyzetben, Szalay Marietta és Gönczöl Tünde sérült, Jámbor Réka lázas, Takács Erika pedig munkahelyi elfoglaltság miatt hagyja ki a meccset.

Szombaton eldől ki a jobb

Először találkozik egymással tétmérkőzésen a Marcali és a Siófok

A hétvégén igazi megyei NB I/B-s rangadót tekinthetnek meg a kézilabda szerelmesei. Az idei felkészülési tornákon többször is láthatta egymást a két somogyi együttes, Siófokon a Cika Kupán össze is csaptak, ahol egy góllal bizonyult jobbnak a Marcali VSZSE. Tóth István akkor ezt nyilatkozta az újoncról: ”A Siófok mindenkinek sok meglepetést fog okozni, korábban sem voltak rosszak, de nagyon jól sikerült a különböző posztokon megerősíteniük a csapatukat. Labdabiztosak voltak, sok jó megoldást láttam tőlük, szoros mérkőzést játszottunk velük.” Egy héttel később a Forrás Market Kupán ugyan nem kerültek össze a gárdák, ám a marcaliak trénere egy percre sem vette le tekintetét a Balaton-partiakról. Ekkor így értékelte a látottakat: „Nem akarom lebecsülni a Siófokot, de nem hiszem, hogy bárki is a döntőbe várta volna őket, viszont a játékuk alapján abszolút rászolgáltak erre. Mindenkinek nagyon oda kell figyelni rájuk, mert nagyon látványos és jó játékot játszanak.”
Aztán elkezdődött a bajnokság. A Siófok otthon győzelemmel mutatkozott be: az újonctárs Tapolcát sikerült két vállra fektetniük. A Marcali pedig behúzta a kötelezőt a szombathelyi főiskolások ellen. A második fordulóban mindkét gárda idegenbe utazott. Sajnos Kévéséknek Komáromból, Gabnaiéknak pedig Vasvárról kellett pontok nélkül hazatérniük. A Marcalinak a helyi vásár miatt harmadszor is idegenbe kellett mennie: Pécsen futottak bele egy kétszámjegyű vereségbe. A Siófok viszont bravúrjátékkal iskolázta le a hétvégén a vasasos fiatalokat.
Az eddigi találkozók alapján a Marcali legjobb gólvágó triásza: Kévés Renáta 24, Müller Márta 14 és Balogh Piroska 12 góllal. Utóbbi kézilabdázó hölgynek a komáromi túrát betegség miatt ki kellett hagynia. A siófokiak leggólerősebb hármasa pedig Gabnai Melinda és Tamás Kornélia 20-20, valamint Kiss Olívia 14 találattal. Nyilvánvalóan a hétvégi presztízsmeccsen is rájuk kell majd a legjobban odafigyelni.
Sem Tóth mester, sem Pintér edző nem bízza a véletlenre a dolgot: szombaton a siófokiak trénere videózta végig a marcaliak pécsi vendégszereplését, vasárnap pedig Tóth István jegyzetelt szorgalmasan a Foki-hegyi csarnok nézőterén, a Siófok – Vasas II összecsapáson. Mindkét vezetőedzőt megkérdeztük, mit vár a szombati megyei rangadótól:

Tóth István: A siófokiak edzője felvételt készített a legutóbbi meccsünkről. Ha tréfás kedvemben lennék, azt mondanám, hogy előle abszolút elrejtettük a valós tudásunkat. Azért jöttem el Siófokra, hogy megnézzem őket. Annak ellenére, hogy két tornán is találkoztunk, a Pécs is tudott olyat húzni, amit a felkészülési találkozókon nem láthattunk tőlük. Naprakésznek kell lenni az ellenfelekből. A három idegenbeli találkozónk után, az első hazai meccsünkön a Siófok ellen mindenképp győzelmet várok csapatomtól.

Pintér Károly: Úgy gondolom, hogy a Marcali meg akart minket téveszteni a pécsi teljesítményével, mert ők ennél sokkal jobb csapat. De bennünket nem olyan könnyű „átrázni”, tudjuk, hogy ők hazai pályán nagyon nehéz ellenfelek, a találkozónak ők az esélyesei. Nem feltett kézzel fogunk Marcaliba menni, de az NB I-es és NB I/B-s rutin mellettük szól, és mi még csak barátkozunk ezzel az osztállyal. Ha a csapatom jól teljesít, megteszik a játékosok, amit kérek, mind védekezésben mind támadásban, és esetleg kikapunk, akkor sem leszek elkeseredve, de természetesen a két pontért megyünk Marcaliba.

A találkozót a Pék György – Szentesi Vilmos játékvezetői páros dirigálja. A sporik ebben az évadban már fújtak egy bajnokit a marcaliaknak, még pedig Komáromban. A 2006/2007-es szezonban kétszer találkoztak Baloghék a kettőssel: a Marcali – Veszprém és a PEAC – Marcali összecsapáson működtek közre Pékék. Mindkét találkozó vendégsikert hozott. A siófokiak eddig nem találkoztak ezzel a sípmester duóval.
Szombaton tehát eldől, hogy a rutinos marcaliak kilábalnak-e a hullámvölgyből, vagy a Balaton-parti újonc újabb pontokkal lehet gazdagabb. A találkozó 17 órakor kezdődik a Marcali Városi Sportcsarnokban! Aki szereti a kézit, ne hagyja ki a somogyi rangadót!

Muzslay Péter - Somogy Sportja
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 981
...disputa...sorry!
Előzmény: Törölt nick (980)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 980

Nyilván  mindkét oldalnak vannak sérelmei, vélt és/vagy valós igaza, ez nem is vitás, szerintem ez a diputa vég nélküli,  parttalan. A beírásommal  azt szerettem volna jelezni, hogy nem csak az egyik félnek van igazsága, ami itt általában megjelenítésre kerül, hanem az éremnek van másik oldala is. Ennyit akartam, nem többet.

Úgy vélem, le kéne zárni ezt a dolgot, mind a két oldal tudna számos példát felhozni az igaza bizonyítására.

a csendes többség Creative Commons License 2007.09.27 0 0 979

Nahát ez a rajtuk kivülálló ok, Győrbe a BL selejtezők miatt nem lehet játszani.

Nézz csak utánna, Ők  már tavaly is ügyeskedtek.

handball_4ever Creative Commons License 2007.09.27 0 0 978
A Szombathely az ETO kérésére felcserélte a pályaválasztói jogot. Ez ügyeskedés?
a csendes többség Creative Commons License 2007.09.26 0 0 977
MP már megírta hogy ez miért van így. 1-es csapatok az időpont eggyeztetésen egyszerüen rákötnek az NB.I-es meccsekre. Idén pl a Nagyatád a Szombathely és a Siófok ügyeskedett. Az már más kérdés hogy rajtuk kívülálló okok miatt a Nagyatádnak és a Szombathelynek nem jött össze a dolog.
Előzmény: Leki (976)
Leki Creative Commons License 2007.09.26 0 0 976
Már megint csak a dolgok tetejét nézed. Egy ilyen II.-es csapat eléggé bele tud variálni a bajnok mögötti helyezésekbe is, bár tudom neked az már mindegy, hogy pl. egy adott csapat 2. vagy 4. lesz pl. NBIB-ben emiatt, de azért az adott csapatnak egyáltalán nem mindegy. Persze jön az az érv, hogy a rendes csapatoknak is lehetnek változások a játékkeretükben, de azért ez 1-2 játékos szokott lenni, nem szinte a teljes csapat...
Előzmény: rezike (974)
Leki Creative Commons License 2007.09.26 0 0 975
Meg elegendő pénz se volt az elindulásra. Lássuk be, ma Magyarországon szinte csak egy megyei szintű városban lehet NBI-re elég pénzt összehozni női kézilabdában!
rezike Creative Commons License 2007.09.26 0 0 974
Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy amelyik csapat 16-18 éves gyerekeket nem tud megverni, az ne akarjon első osztályban játszani, mert ott nagyon leverik és még a szonzorainak sem tesz az jót. Mint ahogy szerintem 2 éve a Nagyatád valószinüleg ilyen indokkal nem vállalta az első osztályt. Szerintem nagyon helyesen
Előzmény: handball_4ever (972)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.26 0 0 973
Ez így van, nem is ezzel volt bajom.
handball_4ever Creative Commons License 2007.09.26 0 0 972
A II. csapatok ellen 12 pont szerezhető.
Egy közép csapat esetében ez nagyon sok lehet akár + akár -.
Aki bajnok akar lenni, az persze verjen meg mindenkit, de nézhetjük bárhogy nagyban befolyásolhatják a bajnokság végeredményét.
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 971
Eh, fáradt vagyok most ehhez. ;)
Előzmény: Leki (970)
Leki Creative Commons License 2007.09.25 0 0 970
Tévedsz, én örülök, ha kikap a Nagyatád!:)))
Előzmény: Törölt nick (969)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 969

A fehérvári meccs különleges volt abból a szempontból, hogy Tóhné Teca akkor ismerkedett a csapattal, az ifi és a felnőtt keretet az NB I-es ifi edzője, Bordásné Manyi útmutatása szerint állította össze.  Kikaptunk, ez van, nem örültem neki. Mondjuk ez a Fehérvár már nem a tavalyi, mindenki által bucira vert csapat.  Junior válogatott játékosokat igazoltak, Tápai és Tilinger távozásával szerintem  erősödtek.

De nem is ez a lényeg, hanem:

Van igazságod abban, amit mondasz, én a másik oldalát is meg akartam világítani a dolgoknak, mert azt sem mindenki ismeri, ha nincs kimondva, leírva, nem is fogják megtudni.

A másik meg, hogy most pont egy  nagyon tartalékos csapattal győztünk Nagyatádon. Nyertünk, ez van, ETO-drukkerként örülök neki, Misi ragyogó játékának is.

Te pedig, ha az előbbinek nem is tudsz, utóbbinak azért remélem picit igen. ;)

Előzmény: Leki (962)
Leki Creative Commons License 2007.09.25 0 0 968
Így már érthetőbb, bár ez azért nem menti a csapatot teljes mértékben.
Előzmény: sanyipapa (965)
Leki Creative Commons License 2007.09.25 0 0 967
Azért túldimenzionálni se kell a II. csapatok szereplését! Egyértelmű fejlődési lehetőség a fiataloknak, hogy tudják mi vár majd rájuk a felnőtt mezőnyben, de a jobbak azért mégiscsak az élvonalban érnek klasszissá. Mindemellett a "fiatalok krémje" kijezés se mindig állja meg a helyét, van olyan klub amelyik elég gyengécske ifit indít a másodosztályban. Az osztály érdekét viszont azt szolgálná, ha minden csapat ugyanazzal a játékerejű "tartalékcsapattal" találkozna, de úgy tűnik ezt lehetetlen megoldani. Persze folytathatjuk a parttalan vitát, mert ami NBI-es magasságokból tökéletes megoldásnak látszik, alulról néha bosszantónak, bicskanyitogatónak tűnik.
Előzmény: rezike (964)