Keresés

Részletes keresés

think different Creative Commons License 2008.12.08 0 0 4226
You failed!

Gratulálok a nem kissé korlátolt hozzáállásodhoz.
Ha valaki nem bólogat a drága Nikon-falka beírásaira, akkor már egyből vesztőhelyre küldenétek?
Szerencsére a moderátorok megtudják nézni, mielőtt törölnek valakit, hogy egy nick hová és kihez tartozik - legalábbis remélem...

Van pár érdekes élőlény (like OPi...) ezen a fórumon, akik hobbyt űznek mások hátbatámadásából, ahelyett, hogy egy kicsit gondolkodnának, mielőtt megnyomják a "Mehet" gombot...

Komolyan mondom, hánynom kell ettől a mentalitástól...
Előzmény: y3k (4225)
y3k Creative Commons License 2008.12.07 0 0 4225
Menkut nem, es most mar ott tart, hogy ippeg magaval beszelget. Orvos kene, nem moderator:(
Előzmény: KTTech (4223)
tux Creative Commons License 2008.12.06 0 0 4224
Innen másoltam, mert ide is illik:

Mit tegyünk a trollok ellen? Az internetes fórumokat elöntő szenny és durvaság elriasztja a felhasználókat. Felhasználók nélkül viszont nincs hirdetési bevétel. Sokan már az internetes anonimitást korlátoznák az internetes fórumok és webkettes alkalmazások megmentése érdekében.

„Ha esetleg valaki még nem vette volna észre, megsúgom, hogy az internet tele van rohadékokkal. Az internethasználók számának növekedésével egyre súlyosabbá válik a probléma” – írja (a magyar fordításnál sokkal keresetlenebb szavakkal) David Wong, a Cracked.com informatikai webmagazin szerkesztője.

Az internetes fórumok és blogok segítségével bárki bármilyen kérdésről nyilvános vitát kezdeményezhet. Már a komoly napilapok online kiadásai is arra biztatják az olvasókat, hogy mondják el a véleményüket. De, mint arról a Metazin is beszámolt, a színvonalra nincs garancia. Sőt, némelyek szerint garantált a színvonaltalanság. Az anonimitás nem kedvez az érdemi párbeszédnek: az online fórumokban mindenki ugyanazt szajkózza, a meddő vita hamar otromba sértegetésbe torkollik, aztán elhal, hogy az egész megint változatlan színvonalon kezdődjön elölről. Az internetes zsargonban trolloknak nevezett felhasználók kifejezetten azzal a céllal szólnak hozzá a vitához, hogy a sértegetéssel magukra irányítsák a figyelmet, és ellehetetlenítsék a párbeszédet.

A probléma egyre súlyosabb. A durvaságok miatt sokan elfordulnak az online vitafórumoktól. A Cracked.com statisztikái szerint az olvasók alig 0,002 százaléka kommentálja az írásokat – és a hozzászólások többsége goromba beszólás.



Márpedig – figyelmeztet Wong – a Web 2.0-ás, vagyis webkettes alkalmazások sikere azon múlik, hogy az online közösségi portálok, interaktív játékok és videomegosztó oldalak kellő számú látogatót, és velük elegendő hirdetési bevételt vonzanak-e. Ha az elharapódzó durvaság elriasztja a felhasználókat, akkor hirdetők sem lesznek, és az ígéretes portálok lehúzhatják a rolót. Egyes felmérések szerint a felhasználók elpártolása már meg is kezdődött.



A durvaságok és rágalomhadjáratok miatt egyre többször vetődik fel a szólásszabadság korlátozása. Miután egy amerikai bloggert halálosan megfenyegettek, Tim O’Reilly internetguru és Jimmy Wales, a Wikipédia kiötlője is online illemkódex kidolgozásába fogott. Az illemkódex ajánlásai között szerepel az anonim hozzászólók kitiltása a fórumokról.

Dél-Koreában az internetes rágalomhadjáratok miatti öngyilkosságok kapcsán a kormánypárt még határozottabb fellépést fontolgat: törvényjavaslatot készít elő, amely szigorítaná az internetes fórumok szabályait. A kormány azt szeretné, ha mindenki csak saját nevén írhatna a fórumokon. Így a rágalmazók gyorsan utolérhetők és felelősségre vonhatók lennének. Brazíliában, az Egyesült Államokban és korábban Franciaországban is felvetődött az anonim hozzászólások betiltása.

Wong szerint a törvény szigorához és az anonim hozzászólások korlátozásához csak a legvégső esetben szabad folyamodni: akkor, ha más módszerekkel nem lehet elejét venni az eldurvuló hangnemnek. Előbb meg kell próbálni intelligens szűrőprogramokkal és szigorú moderálási szabályok bevezetésével megtisztítani a fórumokat. Megoldhatja a problémákat az is, hogy a regisztráció ingyenességét megszüntetik: tíz dollár nem jelent komoly terhet a normális felhasználók számára, a moderálási szabályokat megsértő trollokat viszont talán távol tartja.
KTTech Creative Commons License 2008.12.06 0 0 4223
Ez nem EOS..
Előzmény: OPi (4221)
OPi Creative Commons License 2008.12.06 0 0 4222
OPi Creative Commons License 2008.12.06 0 0 4221
Villágosító Creative Commons License 2008.12.05 0 0 4220
Hálám végtelen...

Előzmény: Villágosító (4219)
Villágosító Creative Commons License 2008.12.05 0 0 4219
Szevasztok!


Ezt megnéznétek moderátori szemmel? Badacsonyi torony eléggé gusztustalan...
szg307 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 4218

Kedves Modi,

 

A "Fegyver otthonra: flóbert, nyílpuska.." topikban Zeta_3 elszabadult, célja az összes kihágás elkövetése :-)

 

Tegyél rendet légyszíves...

OPi Creative Commons License 2008.12.04 0 0 4217
OPi Creative Commons License 2008.12.04 0 0 4216
. . . ismét EOS, korán kelt ma . . .
Előzmény: y3k (4215)
y3k Creative Commons License 2008.12.04 0 0 4215
Előzmény: y3k (4214)
y3k Creative Commons License 2008.12.04 0 0 4214
Előzmény: OPi (4213)
OPi Creative Commons License 2008.12.03 0 0 4213
ayantaqe Creative Commons License 2008.12.03 0 0 4212
Murder Incorporated Creative Commons License 2008.12.03 0 0 4210
Felesleges.
Előzmény: Törölt nick (4209)
Bit-Bitumen Creative Commons License 2008.12.02 0 0 4208
Köszönöm.
Előzmény: békésen szántogató traktor (4207)
békésen szántogató traktor Creative Commons License 2008.12.02 0 0 4207
Visszaengedtelek. A balhé idejére a fél topikot kiraktam, azokat mindenesetre, akik benne voltak az adok-kapokban. Aki folytatta, vagy komolyabb disznóságot csinált, azt véglegesre tettem. Volt akit visszaengedtem, volt akit nem. Ott nem lesz warezolás, egymás csesztetése, ezt a topiklakók most már tudják. További jó fórumozást.
Előzmény: Bit-Bitumen (4205)
Bit-Bitumen Creative Commons License 2008.12.02 0 0 4206
Azt is tudomásul vettem, hogy az egyhetes kitiltás véglegesre változott, biztos meg van rá az okotok.
Előzmény: békésen szántogató traktor (4204)
Bit-Bitumen Creative Commons License 2008.12.02 0 0 4205
Távol álljon tőlem, hogy vitába szállnék veled. Nem warezoltam, nem sértegettem senkit, úgy érzerm, hogy nem szolgáltam rá arra, hogy kitiltsanak, akár egy hétre is. Bizonyára válogatás nélkül repültek az emberek, és olyanok kerültek vissza egy-két nap után, akik ezen maguk is meglepődtek. De mindegy, nem akarom, hogy síránkozásnak tünjön amit írok, és válaszolni sem kell erre. Üdv.
Előzmény: békésen szántogató traktor (4204)
békésen szántogató traktor Creative Commons License 2008.12.02 0 0 4204
Namost, a többiek szerint a topik rendben van, megköszönték a takarítást, a kerékvágásba visszalökést. Ha szerinted nem ez a helyzet, akkor abból a moderátornak az jön le, hogy te is a kiszorított warezolók közé tartozol.
Előzmény: Bit-Bitumen (4203)
Bit-Bitumen Creative Commons License 2008.12.02 0 0 4203
Nesze semmi fogd meg jól. Akár az aktuális időjárásról is írhattál volna. Köszönöm a kimerítő választ, megnyugodtam.
Előzmény: békésen szántogató traktor (4199)
y3k Creative Commons License 2008.12.01 0 0 4202
En meg reagaltam raja, bocsi..
Előzmény: OPi (4201)
OPi Creative Commons License 2008.12.01 0 0 4201
u.hu Creative Commons License 2008.12.01 0 0 4200
Nekem sem válaszoltál a fel nem tett kérdésemre...de, hogy szaporítsuk a sorokat...

:)))
Előzmény: békésen szántogató traktor (4199)
békésen szántogató traktor Creative Commons License 2008.12.01 0 0 4199
A topiklakók is pont erről panaszkodtak a múltkor nekem.
Előzmény: Bit-Bitumen (4198)
Bit-Bitumen Creative Commons License 2008.12.01 0 0 4198

Úgy látom, hogy itt nem divat válaszolni a feltett kérdésre, de azért megkérdezném harmadszor, hogy mit vétettem, ami miatt ki lettem tiltva a Tech. fúrumokból, és azt, hogy a moderátoroknak megvonnak-e valamilyen juttatást, ha egy nagyon jól pörgő fórumot: Mio C320-C520-C720 szétbomlasztanak??

Előzmény: békésen szántogató traktor (4186)
OPi Creative Commons License 2008.11.30 0 0 4197
fz70 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 4196
Hmmm. Oké. El is fogadnám ezt a választ, ha megneveznéd azt a topikot, mely "hasonló tartalommal vagy témára nyitott". Én nem találtam ilyet. Amennyiben van ilyen... nos, akkor majd jön a mea culpa.

De addig is úgy érzem, hogy egy olyan témát próbáltam felhozni, ami megért egy topikot. Ugyanis az általam látogatott -az emlegetett céget vesézgető- topikokba szerintem nem fért bele.

Válaszodra várva, üdv: fz70
Előzmény: attention (4192)
Bit-Bitumen Creative Commons License 2008.11.30 0 0 4195
Megköszönném, ha válaszra méltatna valaki. Kérdésem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!