Keresés

Részletes keresés

Arentiro Creative Commons License 2012.02.28 0 0 1587

Kikötés után bármikor el lehet hagyni a hajót, és vissza is lehet menni bármikor. Akár ki-be járkálhatsz egész nap, ha ahhoz van kedved. Meghatároznak egy all-on-board időpontot (kb 1/2-1 órával indulás előtt), amikorra mindenképpen a fedélzeten kell lennie mindenkinek. Ha szervezett programra mész, akkor előző este megkapod az infót, hogy másnap mikor és hol kell gyülekezni (egy bárban vagy a színházteremben), ott mindenki kap egy felragasztható számot, és amikor szólítják a csoportját, akkor egy csoportvezetővel együtt szállnak ki és mennek a buszhoz. Visszafelé is együtt szállnak be a hajóba. Ha egyénileg mész, akkor nem kell a gyülekezőhelyre menni, hanem akár azonnal kiszállhatsz, és bármikor visszatérhetsz. Ha buszokkal együtt érkezel vissza, akkor előfordulhat, hogy pár percet sorba kell állni a bejutásnál.

Előzmény: nagyvillám (1586)
nagyvillám Creative Commons License 2012.02.28 0 0 1586

Még az a kérdésem lemaradt, hogy miként működik a hajóra való visszajutás egy fakultatív után, akár szervezett, akár egyéni? Milyen időközönként lehet visszamenni és egyáltalán, hogyan zajlik ez?

Köszönöm!

nagyvillám Creative Commons License 2012.02.28 0 0 1585

Tudna nekem valaki segíteni? Kelet-mediterrán hajóúton (Velence-
 Ancona-Korfu-Szantorini-Pireusz-Argostoli-Kotor-Velence) hova érdemes egyénileg mennünk és hova a hajótársaságal (MSC) fakultatívra?

Hajósutak.com - reklámszerződés? Creative Commons License 2012.02.28 0 0 1584

Sziasztok!

 

Nincs sok időm mert készülünk a kiállításra, de van egy jó ajánlatunk hátha valakit érdekel :)

 

Hajó: Adventure of the Seas
Hajótársaság: ROYAL CARIBBEAN Cruise Line A/S
Időtartam: 13 Éjszaka
Indulás: 15.04.2012 - 28.04.2012
Útvonal: San Juan - Puerto Rico, Charlotte Amalie/St.Thomas - Virgin-szigetek (USA), Philipsburg, St. Maarten-sziget - Holland Antillák, tengeren - , tengeren - , tengeren - , tengeren - , tengeren - , tengeren - , Tenerife - Spanyolország, Lanzarote - Spanyolország, Funchal, Madeira - Portugália, tengeren - , Malaga - Spanyolország
370 EUR/FŐ TELJESEN ELLÁTÁSSAL

 

 

Ha érdekel valakit a fórumra hivatkozva telefonáljon :)

b.ágota Creative Commons License 2012.02.27 0 0 1583

Melyik hajóval és melyik úton voltatok?

Idegenvezetőt , hogy találtál?

Előzmény: Detti66 (1582)
Detti66 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 1582

1.rész: Ahogy a múlt héten megígértem, küldöm az élménybeszámolót első hajóutunkról:
Budapestről repültünk Amsterdami átszállással Los Angelesbe. A Tensi javaslatára /nálunk rendeltük a hajóutat/ kettő nappal korábban repültünk a téli időjárás miatt, nehogy lemaradjunk a hajóról, mivel mikor lefoglaltuk a hajóutat előre nem tudtuk milyen lesz az idő induláskor. Ez így nagyon jó volt, s volt 1 teljes napunk Los Angeles -i városnézésre.
Hollywodban laktunk / Walk of Fame 200 m-re/, tehát nagyon közel a főbb nevezetességekhez, a Quality Inn nevű hotelben, amely tiszta volt tágas és még reggelit is kaptunk, pedig a hotel leírásában reggeli nem szerepelt. A városnézés nagyon jól sikerült, mivel csak 1 napunk volt rá , idegenvezetéssel - itthonról foglaltam interneten.
Másnap taxival mentünk a kikötőbe, a hajó látványa lélegzetelállító volt. Amint kiszálltunk a taxiból már is foglalkoztak velünk, már adtuk is le a bőröndöket /mivel már itthon interneten keresztül megcsináltuk az on line check in-t/.
Benn a terminálban már csak a kártyákat kaptuk meg, 12:30-kor már a hajón is voltunk (a 2. rácsodálkozunk volt a hajó
belső tere – luxus, egyszerűen kifejezve) ahol már minden étterem, bár és szolgáltatás igénybe vehető volt. A 11.emeleten volt balkonos kabinunk(ez remek választás volt,legközelebb is balkonost foglalunk). 14:15-kor tartották a biztonsági gyakorlatot, mindenkinek a kabin elhelyezkedés szerinti gyülekező helyre kellett mennie a mentőmellényével együt, ahol kb.15 perces gyakorlaton kellett részt venni. 16 órakor indultunk el L.A.-ből, a medence mellett szólt a Hawaii-i zene, akik már sokadszor utaztak ezen az útvonalon azok buliztak, de a többség az elindulást figyelte, lázasan fotózott, kamerázott, ahogy mi is. Már a kifutás is egy nagy élmény volt. A hajóra semmi gond nem volt italt felvinni. A bőröndben volt konyak és whisky műanyag üdítős flakonban a kézitáskánkban pedig megkezdett literes gyömbér üdítő. Viszont olyat is láttam, hogy 0,5 literes Pepsi-t 12-es csomagolásban hoztak fel a kézipoggyászban. A kikötések alkalmával is vittünk fel üdítős flakonban whiskyt. Az első nap megvettünk négyen egy üdítős csomagot (112,50 USD) amely korlátlan fogyasztást biztosított üdítő-, alkoholmentes  koktélok- és forró csokiból.
     „Anytime” vacsorások voltunk, az első este teljesen véletlenül sikerült magyar pincérnőre rátalálni s így aztán minden este ugyanabba az étterembe, hozzá foglaltam asztalt. Nagyon aranyos volt, mindenben segített, olyan ételeket is kipróbáltuk amit ha ő nincs ott, nem biztos hogy bevállaltam volna, és elkésszíttetett nekünk olyat is ami nem volt az étlapon.   Amúgy 5 magyar dolgozott a hajón: 2-en étteremben, 1 a medencéknél, 1 szakács és 1 hentes.
Az utunk 15 napos volt: elindulási nap L.A., 4 tengeri nap, majd naponként 1 Hawaii sziget (Big Island, Oahu. Kauai, Maui), megint 4 tengeri nap,  1 nap Mexico- Ensenada, köv.nap megérkezés L.A-be reggel s délután repültünk haza.
Folyt. köv.

Előzmény: Navigare necesse est (1559)
Arentiro Creative Commons License 2012.02.27 0 0 1581

Kigyulladt a Costa Allegra. Egyes hírekben úgy szerepel, mint a Concordia testvérhajója..... nevetséges.

Rájár a rúd a Costára.

sata005 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 1580

Ez a hotel a vasútálomással szemben van, már kétszer aludtam ott. A reggelijéktűl ne várjál nagy csodát, de nagyon jó helyen van. 

http://www.hoteltrieste.com/hu/

Előzmény: Annamari38 (1578)
sata005 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 1579

Szia.

Menjél el Mestre-ig (ott van Velence mellett), keress ott egy olcsó szállást, majd este ülj fel a vonatra, 1€-ért 5 perc alatt Velencében vagy, nézd meg és kipihenten másnap már gurulhatsz is Genováig. :-)

Előzmény: Annamari38 (1578)
Annamari38 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 1578

Tudna valaki tranzitszállást javasolni Genova felé (nagyjából Trieste "magaságában"")? Esetleg nem keres valaki útitársat 2012.04.02-i genovai hajóhoz (MSC Poesia)?

Patti08 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 1577

Sziasztok,

 

 

De jó lesz, már várjuk nagyon! Kirándulásokat mi egyénileg gondoljuk, veszek minden városról utikönyvet, térképet és csak azt nézünk meg amit szeretnénk...Ti hogy gondoltátok? Van tervetek, hogy mit néznétek meg szívesen? A Genovai aquarium csodálatok, csak jólat hallottam róla...Mi munka után indulunk rögötn 24-én , mert a szombat sajnos munkanap, így nekünk kimarad a genovai városnézés:( sajnos elég nehéz eljutni Genovába vonattal, busszal, repülővel meg pláne...van hogy 5 órár kell várni az átszállásra, kocsival egyszerűbbnek tűnik...gondolom Ti is autóval mentek?! Arra kíváncsi lennék, hogy március utolsó hetében lehet-e majd fürdeni már pl Tunéziában, gondolom nem, de a korábbi hozzászólások között olvastam hogy már volt aki most is fürdött...na mindegy, majd eldől végül is...Mi is balconos kabinban leszünk, 6. emeleten, de akkor majd találkozunk a hajón!

 

Addig is minden jót, üdv. Patti

Előzmény: nadap3 (1539)
Arentiro Creative Commons License 2012.02.26 0 0 1576

Igen, ez csak kérés. Valószínűleg elegendő számukra az a korlátozás, amit a repülőút, a taxi vagy a kocsi csomagtartója jelent általában.

 

Előzmény: Törölt nick (1575)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 1575

Azzal kezdődik, hogy ez kérés. A hivatalos szerződési feltételekben, amit ott és a Mahartnál adnak adnak, már szó sincs róla. Csak az ajánlás a repülővel érkezőknek. Ez szerintem csak a honlapra rakták fel ajánlásnak, de ugye fejenként 2 poggyászhoz adnak bilétát. Szóval sem a magyar, sem az angol hivatalos általános foglalási feltételekben nincs benne. Ősszel még ott is hagytuk őket, mert megint balhé volt, és elindultam a csomagokkal befelé.

Előzmény: Arentiro (1574)
Arentiro Creative Commons License 2012.02.26 0 0 1574

MSC:

"Guests are encouraged to limit their checked luggage to one suitcase per person, not to exceed 75x50x29 cm and 30kg, and only one hand luggage per person not exceeding 55x35x25cm."

 

Bár ez inkább csak kérés, és valóban nem is ellenőrzi senki.

Mi még sosem adtunk a bőröndöknél borravalót, és nem is volt problémánk ezzel, de lehet, hogy csak szerencsénk volt.

 

Előzmény: Törölt nick (1573)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 1573

Semmilyen korlátozás nincs. Alapból fejenként 2 címkét kapsz, de kérésre adnak még. Talán annyi, hogy elvárják a beszállásnál a borravalót. Mi egyszer sem adtunk, meg is mondták, hogy gondunk lesz. Gondunk is volt mindig. De nekik is lett, mert legutóbb berontottam a biztonsági főnök kabinjába, ami a híd mellett van. Először le akartak fogni, de amikor elmeséltem mindent, Ő jött nekem segíteni, így 7 óra elteltével meglettek a csomagjaink. A Fantasián izraeli a biztonsági szolgálat, kiszálásnál a mi 4 csomagunk külön elő volt készítve ezek után. :) Legutóbb direkt más helyre pakolták, míg előttel átprogramozták a számzárakat.

Előzmény: judit824 (1571)
nemella Creative Commons License 2012.02.26 0 0 1572

Szia Judit! Nem emlékszem ilyen megkötésre, mi vittünk bőröndöt, kistáskát nagytáskát, és senki nem szólt érte. Előre meg nem is jelezték, úgyhogy szerintem itt nincs súlykorlát. Üdv: Gabi

Előzmény: judit824 (1571)
judit824 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 1571

Köszönöm, hogy korábbi kérdésemre választ kaptam.:)) Még valamit szeretnék megtudni: a csomagokkal kapcsolatban van-e súlykorlátozás, illetve mennyiségi korlátozás a hajón, úgy mint a repülőkön?

dortiz Creative Commons License 2012.02.25 0 0 1570

Kedves Linda! Mi már pénteken ahogy korábban írtam kocsival indulunk és megalszunk valahol útközben. Valószínüleg Veronában és onnan indulunk reggel tovább Genovába. Már nagyon várom és nagyon izgulok az út miatt. Üdv:Dóra

Előzmény: linda65 (1569)
linda65 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 1569

Szia Dóra!

 

Köszönöm a lehetőséget, mindenképp felkereslek. Majd megírom a kabinszámom, de képzeld én még nem kaptam meg. A fitness terem engem is érdekel(olvastam,hogy téged is), így lehet hogy ott is találkozzunk. Még jelentkezem.Mikor indultok? Üdv. Linda

Előzmény: dortiz (1548)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 1568

Szia, Örülök, hogy tetszik, mi is amikor megnézzük, újra ott vagyunk a hajón.

Előzmény: nemella (1567)
nemella Creative Commons License 2012.02.25 0 0 1567

Szia Cruzos! Nagyon jó kis összeállítás. Amíg néztem, úgy éreztem, újra a hajón vagyok :-) Köszi az élményt!

Előzmény: Törölt nick (1566)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 1566

A nem családi verzió az utunkról:

http://www.youtube.com/watch?v=1yhcoTQG9qY

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.24 0 0 1565

Lehet, hogy már késő, de jó utat, érezzétek jól magatokat.

Előzmény: Babszi75 (1563)
dortiz Creative Commons License 2012.02.24 0 0 1564

Kedves NNE! Nagyon szépen köszönök minden információt, nagyon sokat segítettél. Üdv: Dóra

Előzmény: Navigare necesse est (1554)
Babszi75 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 1563
Légyszi valaki segítsen!Casablancaból Marrakeshbe való átjutáshoz!Mivel a legjobb (legolcsóbb),mennyibe kerül és mennyi idő az út?Előre is köszi!
Babszi75 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 1562
Én pont most jöttem haza.Egy éjszakai műszak után .Kicsit izgatott vagyok!Azért sem alszom még.Mindig eszembe jut valami.Kiugrom az ágyból felírom,mert bepakolni még nem volt időm.Délután vár még egy temetés+a gyerekek kipaterolása a mamához.Mi 5 óra körül indulunk.
Előzmény: KPKata1 (1553)
Babszi75 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 1561
Szia!Akkor a bazár miatt szerinted is inkább érdemes átmenni Marakes-be?Mennyi oda az út és mivel lehet oda átjutni?
Előzmény: Törölt nick (1552)
Ikresmama Creative Commons License 2012.02.24 0 0 1560

Szia,

 

Nagyon tetszett a hajó a gyerekeknek is. Aramisz fiam meg is siratta mikor a reptérről látni lehetett ahogy elindul  Barselona felé. Én bízom benne hogy egyszer majd egy másik kőrút alkalmával részese lehetünk ennek a csodálatos utazási formának. Cruzosékkal nem találkoztunk, bár szerinten az ültetéses asztalnál együtt ültünk volna... Cruzos ti nem a Red Velvet 773 asztalnál ültetek?

Előzmény: Babszi75 (1546)
Navigare necesse est Creative Commons License 2012.02.23 0 0 1559

Kedves Tőled, köszönöm előre is!

Előzmény: Detti66 (1558)
Detti66 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 1558

Szia NNE!

Ígérem a jövő héten írok egy részletes élménybeszámolót, szerintem több részeset.

 

Előzmény: Navigare necesse est (1557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!