Keresés

Részletes keresés

tavasz21 Creative Commons License 2010.05.11 0 0 6211

Így van, ahogy mondod.  Porszemnek érezzük magunkat.

Minden utasítást tarts be, behogy bajod legyen.

Előzmény: Törölt nick (6206)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 6210

Hogy akarom -e a műtétet? Úgy gondolom, hogy ez nem egészen  kívánságműsor. Olyan embert nem műtenek meg akit nem kell. Az más dolog, hogy a beteg beleegyezése  kell. Ha nem műttetem meg, akkor elég rossz következménye lenne, amit nem igazán szeretnék. Te is  és más is akinek kellett és muszály volt túl esett rajta. Ha már  vinni kell az  régen rossz. Le is bénulhat az ember és még sok-sok más következménye is lehet. Igazság, hogy elhanyagoltam. Ezt 10 évvel ezelőtt kellett volna.

Az MR vizsgálat eredménye elég sok rosszat mutatott. Mindenki fél a műtéttől. Gondolom te is féltél, én is félek, más is félt. Ez a  természetes. Novembertől várok erre az egésznek a végére. 14 nap alatt nem fog a fájdalmam csökkeni, sőt remélem, hogy nem is  változnik  semmi, nem romlik az állapotom.  Majd lesz valahogy. 

Előzmény: Sfakutya (6207)
bela2200 Creative Commons License 2010.05.11 0 0 6209

13 év nagyon hosszú idő. Azóta nagyon sokat változott, fejlődött az idegsebészet is, műtéti technikában, diagnosztikai eszközökben, stb.

 

(Anyósom /80+/ a nagymamája! valamikori rosszul sikerült hályogműtétjére hivatkozva halogatta több mint 10 évig a szemműtétjét /amit aztán majdhogynem ambulánsan végeztek végül el nála pár éve/. Ha hamarabb rászánja magát, jobban jár. )

Előzmény: Sfakutya (6207)
real_geri Creative Commons License 2010.05.11 0 0 6208
én bementem 8-ra, másnapra voltam kiírva, de reggel még nem tudtam, hánykor, csak hogy negyediknek. fél órával előtte tudtam meg, amikor szóltak, hogy akkor pizsi le, injekció, és nem kelhetek fel többet.

dokival előtte már nem, utána is csak 10percre találkoztam.

én szóltam előre, adjanak (pl cerucalt) mert ha síkideg vagyok, akkor mindig fulladok és hányingerem van miatta (ez a totálfelb...tamazagyam állapot féle), adtak is, ennek ellenére lerendeztem a műtőt :)
Előzmény: Törölt nick (6201)
Sfakutya Creative Commons License 2010.05.11 0 0 6207
Akkor van még 14 napod, olvass vissza. És jól gondold meg, hogy akarod-e a műtétet.
Előzmény: Törölt nick (6205)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 6206

Szerintem nincs olyan ember aki az ismeretlentől ne félne. Gondolom így az egészséges. Mindenki félti a kis tyúkszarost.... Ilyenkor az ember a világban csak kis porszemnek érzi magát és rájön, hogy nélküle is menne a malomkerék. Vagy nem?

Előzmény: tavasz21 (6202)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 6205

Próbáltalak visszaolvasni, de nagyon sok a hozzászólásod ezen a fórumon. Lehet, hogy leírtad csak én nem találtam, hogy a műtét után sokáig fájt  -e a nyakad? Meddig, vagy egyáltalán  szedtél fájdalomcsillapítót?  Mennyi ídő a rehab? A nyakam éjjelente eléggé fáj és  mostanában zsibbad a bal hüvelykujjam is. Poziciókat kell változtatnom, hogy jobb legyen. 7 napból 5 alkalommal hajnalig forgolódok. Utána úgy lefáradok, hogy már délután 6 órakor alszom reggelig és utána kezdődik minden előlről. Remélem ez a műtét után javulni fog.

Mostmár kellőképpen be vagyok rezelve. 14 nap múlva vonulok be.

Előzmény: Sfakutya (6203)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 6204

A dokit már csak a műtőben látom, vagy találkozok még egy-két szó erejéig a műtét előtt, mert lenne hozzá egy-két kérdésem, amit izgalmamban korábban nem tettem fel neki.

Előzmény: real_geri (6196)
Sfakutya Creative Commons License 2010.05.11 0 0 6203
Nekem is a nyaki gerincemet operálták, de már 13 éve. Én 9 napot voltam bent az OITI-ben, mire sorra kerültem. Több napon nem kaptam reggelit, mert azt mondták, hogy aznap műtenek, de valami balesetes mindig elém került. Le is fogytam a sok várakozásba és koplalásba pár kilót:) A műtét előtt egy órával adtak valamilyen nyugtatót, de ennek ellenére nagyon beijedtem, amikor toltak a műtőbe. Nekem is magas a vérnyomásom, szapora a pulzusom, és amikor a műtőbe kerültem, akkor már nagyon vártam, hogy altassanak, mert kezdtem érezni, hogy megugrott a vérnyomásom. A műtét alatt gondolom folyamatosan mérték a vérnyomásomat és az infúzióba adtak olyan gyógyszert, amitől normalizálódott. Utólag elmondták, hogy kb 4 órát tartott a műtét. A műtőhöz csatlakozó ébredőhelyiségben arra ébredtem, hogy pofozgatnak és szólongatnak. És állandóan oxigént akartak belélegeztetni velem, amitől fulladásérzetem volt. Ahony észhez tértem, bevittek a kórterembe. Délután aludtam, de az azt követő éjszaka kb 8-szor rókáztam. Az éjszakás nővér egy fiú volt, aki nagyon rendes volt. Ahányszor csengettem, annyiszor jött és egy rossz szót nem szólt, nem morgott velem, hogy minek csöngetek, kicserélte a vesetálat. Hajnalban adott valamilyen injekciót, amitől aludni tudtam. Másnaptól már erősen fájta a nyakam, de ez már egy más történet. Régebben már sokszor leírtam.
Előzmény: Törölt nick (6201)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.11 0 0 6202

Nem hiszem, hogy létezik olyan műtő, ami mellett ne lenne őrző. Ott figyelik az embert, hogy minden rendben van-e. A betegtől függ, hogy nmennyi ideig van ott. Úgy tapasztaltam, hogy a fizikai munkások könnyebben veszik a műtéteket, mert hozzá vannak szokva a terheléshez. Egy férfit 1 óra múlva már el is vitettek a helyére és hamar taplra is állt. Mg-i munkás volt. Az inkább elkényeztetettebb szellemi munkások jobban meg vannak riadva mindentől, többet nyavalyognak. Mint például én.

 

Víz ne érje a sebed sokáig műtét után, nehogy begyulladjon.

Előzmény: Törölt nick (6200)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 6201

Valószínű hogy a pulzusom nekem is 140 lesz, "vagy olyan magas hogy már nem is mérhető". Te hány órára mentél be az OITI-be, mert nekem nem mondták hogy hányra menjek. Gondoltam fél kilenc felé besétálok a betegfelvételire.  Talán nem kések le semmiről. Első nap ugyis gondolom csak vérvétel és stb. Hogy hányra vagy kiírva műtétre azt meglehet tudni valahol? Esetleg ki van írva, vagy a nővérke mondja? Sétafikálni amig meg nem műtüttek lehet?

Előzmény: real_geri (6188)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 6200

Én adjak a saját hasamba injekciót? Hát ez érdekes lesz. Elképzelni sem tudom, mert mást sem tudnék megszúrni soha. Az őrzőbe mennyi ideig kell lenni? Lehet, hogy az OITI-be nincs is őrző. Mindegy, csak már túllennék rajta. 

 

tavasz21 Creative Commons License 2010.05.10 0 0 6198
Te hős vagy akkor. Nekem iszonyú fájdalmaim voltak, sokat szenvedtem előtte 3 héten keresztül, míg megpróbáltak konzervatívan kezelni. Altatóval tudtam csak aludni, különben fájt.
Előzmény: Törölt nick (6197)
real_geri Creative Commons License 2010.05.10 0 0 6196
nyakinál ok.
OITIben míg ott voltam, vagy 7 lumbális sérves volt, standard 2,5 óra ágytól ágyig, semmi fásli, semmi extra injekció, rengeteg infúzió, ennyi.
a nővér csak azért zaklatott, hogy pisiltem-e már, mert úgy feltolná a kanült, de mondtam, inkább ne :)

Sánta Kutya: bizonyos pénzért biztosan :D
Előzmény: tavasz21 (6195)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.10 0 0 6195

Neki nyaki lesz

mellettem feküdt az őrzőben egy nyakon operált, én csengettem a nővérnek ha kellett neki, mert nem tudott a kapcsolóért nyúlni. Nekem lumbális sérvem volt és mégsem az ágyamban ébredtem, hisz megfigyeltek drótokkal egész nap, pedig semi más bajom nincs.

 

Előzmény: real_geri (6193)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2010.05.10 0 0 6194
Hú, altatásban haza is szállítják? Ez ám a szolgáltatás! :-)
Előzmény: real_geri (6193)
real_geri Creative Commons License 2010.05.10 0 0 6193
ne ijesztgesd már ilyenekkel, nem olvastam vissza, milyen verziós műtéte lesz, de örzőbe tolás, trombózis fásli meg ilyenek csak csavarozásnál és talán frontálisan végzett nyaki vagy lumbális operációnál van.
mezei sérvműtétnél 30perc a menet, a saját ágyadban ébredsz két óra múlva :)
Előzmény: tavasz21 (6192)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.10 0 0 6192

Vigyél egy pici táskát mosdókesztyűvel, telefonnal, papírzsebkendővel, kis doboz üdítővel vagy vízzel, evőeszközzel magaddal a műtét utánra fel kell vinni, hogy az őrzőben legyen.

 

Előzmény: Törölt nick (6187)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.10 0 0 6191

Befáslizzák a lábad térdig trombózis ellen, aztán meg injekciót kell a hasadba adnod trombózis ellen pár napig. Én 20 napig.

Ha kezd fájni műtét után a sebed, szólj, hogy adjanak fájdalomcsillapítót.

Előzmény: Törölt nick (6187)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.10 0 0 6190
Én meg sírtam egy sort a nyugtató után, hátha már többet sose sírhatok.
Előzmény: real_geri (6188)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.10 0 0 6189

Műtét előtti este adnak bármit, amire szükséged van. Talán este 10-től aztán már egy korty vizet se ihatsz, úgyhogy este igyál sokat. Reggel injekciót adnak, ez nyugtató, aztán a műtőben beadják az altatót. Műtét napján, műtét után csak vizet ihatsz szívószállal, megkéred, hogy tartsák a poharat. Meg ágytálaznak majd, mert nem bírsz kimenni. Ha csengetni kell, majd csenget valaki a nővérnek, ha Te nem tudsz.

Ha az őrzőben ébredsz fel, akkor semmi baj nincs, ha az intenzíven, akkor van egy kis baj.

Nekem is tetszett Tunézia. De a görög szigetek is jók, majd azokat is nézd meg. Nem is drágák.

Előzmény: Törölt nick (6187)
real_geri Creative Commons License 2010.05.10 0 0 6188
adnak, persze.
Este járnak körbe, aki nem tud aludni, kérhet finomságokat :)
műtét előtt meg bátorító koktél, de nekem akkor is kb 140 volt a pulzusom :)
Előzmény: Törölt nick (6187)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 6187

Szerinted adnak valami nyugtatót a műtét előtti este? Gondolod, hogy   közvetlen a műtét előtt koktélt  is kapok?  

A Djerba Menzelbe megyünk. Tavaly Hammametben, előtte lévő évben meg Sousseba voltunk.   Nekünk nagyon bejött Tunézia. Árban is elfogadható.

Előzmény: tavasz21 (6186)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.09 0 0 6186

Az nagyon jó lesz, melyik hotel ha nem vagyok túl kíváncsi?

Én Sousse-ban voltam régen.

Remélem szeptemberre már el is felejted a műtétet.

Előzmény: Törölt nick (6185)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 6185
Tunézia/Djerba szept.-4-től. Remélem addigra minden rendben lesz.
Előzmény: tavasz21 (6181)
sziporka66 Creative Commons License 2010.05.09 0 0 6184
Szinte ugyanezt írtam 1-éve, mint a KA-LA!:-)) 

Szerintem nagyon sok gerincműtétes nem tudja, hogy a sérv műtétnél van belső varrat, és azt kell, kellene kímélnie 6-hétig. A külső varrat gyógyulásának ideje egész más, mind a belső varratnak. Annak sokkal, sokkal, több idő és kímélet kell.

Az én dokim azt mondta: Kizárt, hogy valakinek az operáló orvos, műtét után a gyógytornán kívül, más előírna. Akkor a beteg félreértett valamit.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Másolás!

 

sziporka66

válasz | megnéz

2009.05.10 18:02:48 © (5102)

Minden egyes gerincsérv műtétesnek van egy külső és van egy belső varrata.

A KÜLSŐ, amit mindenki lát, gyönyörűen, gyógyul, és hamar, a BELSŐ, amit mi nem látunk, az nagyon nehezen gyógyul. Nekem így mondta az idegsebész.

Egyetlen egy gerincműtétes még nem lett rosszabbul, ha lazított (feküdt) és nem megfeszített tempóba, akar javulni műtét után.

Pihenés + egy nagyon KEVÉS mozgás + rengeteg fekvés. Ha nagyon le akarom terhelni magam, akkor egy kis szex a párral. Ennyi! Engem így indított haza az idegsebészem.  

Én a második emeletről nem mentem le 6-hétig még sétálni sem, elég volt a 4x 5 perces mozgás (gyógytorna). Ilyen, hogy nyújtózkodás, hosszú, rövid séta, vagy uszoda teljesen kizártnak tartotta az én idegsebészem. A legnagyobb mozgás, nevetve azt mondta: Esetleg a szex, az épp elég megterhelő lesz a testnek.

6-hét után fokozatos mozgás ajánlott.

Mindenkinek más időpont a felépülés.  

Papírforma szerint MINDENKINEK műtét után 6-hét. :-)))

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

MÁS!

 

Van egy újabb adó a neve, FEM 3, ott van 15-45-óra után a DR.OZ című műsor, ami magyar szinkronnal megy és fantasztikus jó, és hasznos, mert az egészség, sport, diéta, kaja, betegségek bemutatása, szemléltetése, stb.,. minden benne van.

Amerikában a legnézettebb műsor! Nem csodálom, mert én is minden adást megnézek tőle!

Íme a pár link, sajnos angolul!

 

A magyar műsor újság!

http://port.hu/pls/w/tv.channel?i_date=2010-05-10&i_ch=215&i_xday=4

 

Angol videók!

http://www.doctoroz.com/videos/ask-dr-oz-alternative-medicine-pt-1

http://www.doctoroz.com/videos/how-diabetes-affects-you

http://www.doctoroz.com/videos/miraculous-transformation

http://www.doctoroz.com/videos/unhealthiest-american-returns-pt-1

http://www.doctoroz.com/videos/how-old-your-hair

http://www.doctoroz.com/videos/good-oil-vs-bad-oil

http://www.doctoroz.com/videos/prevent-appendicitis

http://www.doctoroz.com/videos/viewer-beauty-secrets

 

Mindig betesz a DR OZ. olyan embereket, akiknek sikerült a fogyás, persze ezek nem kis pályások!

Nagyon sokat lehet tőlük tanulni, hisz elmondják a saját fogyási történetüket.

A Mozilla firefox le tudja fordítani az angol szöveget magyarra, és kilehet választani kinek melyik téma, kell.

http://www.doctoroz.com/videos/baby-weight-success-story

http://www.doctoroz.com/videos/she-lost-200-pounds

ttp://www.doctoroz.com/videos/model-turned-food-addict

 

 

 

MINDENKINEK JÓ FÓRUMOZÁST!

 

 

Előzmény: ka-la (6150)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.09 0 0 6183
Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem nagyon bevállt az ülőlabda. A szgép előtt mindig azon ülök. Ha valaki ezen gondolkodik, hogy megvegye-e vagy sem, én csak javasolni tudom.. Ezen nem lehet mindenféle hülye, elmerevedett pozíciót felvenni, a gerinc itt mindig egyenesen áll és ez jó.
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.08 0 0 6181

Semmit nem tudok, ide vagyok ragasztva. Pedig úgy elmennék valami szép kis, nyugis szigetre. Szegény görögök, azok se nyugisak mostanság. Mindenütt a gond. Te hova mész majd? Hova fizettél be?

 

Előzmény: Törölt nick (6180)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 6180
Jó hogy mondod. Most egy papíron kezdtem felírogatni, hogy mi kell, nehogy elfelejtsek valamit. Őszre már gyakorlatom lesz, mert nyaralás után egy másik műtétem is kilátásban van. Pontosan hol és mikor, azt június közepén tudom meg, mert az ortopéd orvos akkor fogad. Most ettől félek. Mához három hétre már túl leszek rajta és remélem nem is fog fájni akkora. Most egyre rosszabb. Egyébként orvos ügyben jól  bevagyok táblázva. Neked már sikerült valamit megtudni a nappali kórházról vagy még mindig várni kell?
Előzmény: tavasz21 (6179)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 6179
Nekem pl. nem jutott eszembe, hogy evőeszközt vigyek. Vagy például ékszereket meg ne vigyél, csak anélkül műtenek.
Előzmény: Törölt nick (6177)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!