Keresés

Részletes keresés

nagy ivó Creative Commons License 2010.02.02 0 0 6426
" Kikell hivni a gyártó képviselöjét "
Kb. 30 évvel ezelött a szilikát elemből (késöb ytong) készült épületek zöme elrepedt úgy, hogy vasalt alap és vasalt koszorú között volt.
Ez általában akkor derült ki, amikor már fogyott az építtető pénze.
Amikor reklamálni akartak azt mondták neki, fizessen be egy (horribilis) összeget, kijönnek bevizsgálni, ha jogos a reklamáció akkor kártalanítják, ha nem bebukta a pénzt.
Mivel az építkezés vége felé már kevés volt a pénze az építtetőnek,( mint manapság) az összeg nagyságával rettentették el őket, mert egyébként a fél országot kártalanítani kellett volna
Előzmény: bogyobfk (6421)
nagy ivó Creative Commons License 2010.02.02 0 0 6423
" ,és akkor adnak csere darabot"
Szerinted megoldható egy bekötőcsonk csere?

" A külsö szigetelés ezeknnél a renszereknél beton elem tudtommal,úgy rendszer!(de lehet én tévedek) "
A betonelem az külső palást, a szigetelés a cső és a palást közötti réteg, légrés.
Előzmény: bogyobfk (6421)
nagy ivó Creative Commons License 2010.02.02 0 0 6422
" Ha nagyon laza, ki kellbontani - csak a hőszigetelést és erős huzallal átkötni a samott csöveket. "
Mindezt egy több százezer forintos kéménynél?
Előzmény: Törölt nick (6420)
bogyobfk Creative Commons License 2010.02.02 0 0 6421

Kikell hivni a gyártó képviselöjét vagy jelezni kell a hibát,akkor mikor észleled a hibát utolag nehéz,és akkor adnak csere darabot,persze ha kivitelezö minden papirt  számlát fel tud mutattni,és szakszerü az épités ,szállitás, tárolás.A külsö szigetelés ezeknnél a renszereknél beton elem tudtommal,úgy rendszer!(de lehet én tévedek)

Nem hobbibol kameráztatt az ember csak ha agodik!!!!

Előzmény: nagy ivó (6419)
nagy ivó Creative Commons License 2010.02.02 0 0 6419
" Az elöregyártott kémény minösitése rendszer jellegű,csak a saját külső burkolatával együtt érvényes!Mivel ha körbe falazod a hötágulás(akár több centi) miatt nem tud hova menni és elrepedhet,vagy törhet! "
Az általam említett kemencénél még csak a cső volt megépítve, és akkor elrepedt,
A kérdezőnek is szakszerűen készítették a kéményét, külső-szigetelés-cső, tehát tud tágulni ha akar.
Én még nem hallottam hobbiból kameráztatni az előregyártott kéményt, hogy van- repedés, vagy nincs

Előzmény: bogyobfk (6418)
bogyobfk Creative Commons License 2010.02.02 0 0 6418

A baranya téglának van minösitett,de a bélelés kötelezö új épitésnél,szóval minek a minösitett!Nem bontják,de lekamerázhatják és akkor látszik!

Az elöregyártott kémény minösitése rendszer jellegű,csak a saját külső burkolatával együtt érvényes!Mivel ha körbe falazod a hötágulás(akár több centi) miatt nem tud hova menni és elrepedhet,vagy törhet!

Előzmény: nagy ivó (6416)
bogyobfk Creative Commons License 2010.02.02 0 0 6417

Helló

Vszinü kicsit meg lett ütve épiésjor.

Az egyik kivitelezö kolégám is járt igy(az leier volt),ök egyszerüen meg oldották a tömörtelenség kérdését,és én is ezt csinálnám.A repedést behuzták höálló sziloval(inkább s piros mint a fekete) és megoldodott!Szabály szerint szétkéne szedni csak akkor nem biztos,hogy több nem repedmeg,meg az plussz költség!

Ez egy Montel tipusu kémény és nem rosszabb mint a Leirer,az is tud igy sérülni! 

Előzmény: jenss (6415)
nagy ivó Creative Commons License 2010.02.02 0 0 6416
Annó, én is jártam így, akkor lehurrogtak, hogy rosszul van megépítve, igaz, az egy kemence volt. Akkor a repedést ráfogták a nagy hőre, amit nem bírt ki a samott cső.
Ha elkészül egy kémény, utána senki nem bontja ki a kazán bekötésnél vagy kicsit felette, hogy nincs-e baj, pedig rengeteg repedt lehet.
Nem gyártanak minősített kéménytéglát, hogy eladható legyen az előre gyártott kémény, valaki(k)nek nagyon hosszú a kezük
Előzmény: jenss (6415)
jenss Creative Commons License 2010.02.01 0 0 6415

Sziasztok!

 

Óriási problémám van, kb 2hónapja lett felépítve az új kémény a lakásban,

és most vettem észre hogy el van repedve a belső samott cső, azaz a béléscső.

Kivülről az tűnt fel hogy a kályha füstcsövének végénél látszódó béléscső két helyen is meg van repedve. Szétszedtem, és a kéménybe belenézve a bekötéstől felfele másik három béléstest is megvan repedve hosszirányban.

Mi lehet a baj?

Mit tegyek?

Szakszerűen lett építve, még a kéményseprő is megdicsérte a kivitelezőt átvételkor.

Utána sem volt semmi prbléma, jó a huzatja.

Csak hát ez a repedés...

Mi okozhatta?

A kémény tipusa valamilyen szlovák kivitel, teljesen úgy néz ki mint a Leier féle.

Szigeteléssel, beton blokkal.

Várom a segítségeteket!

 

Jens

 

 

 

szlaci_s70 Creative Commons License 2010.02.01 0 0 6414
először egy leier kéményt gondoltam pincétől a nappaliig, ami becsatlakozik a
fenti Leier kéménybe (45 vagy 30 fokos idommal), de állítólag ez nem támogatott. Az elhúzást nem szeretik a kéményseprők, és
a Leier sem támogatja kémények csatlakoztatását.
Előzmény: bogyobfk (6413)
bogyobfk Creative Commons License 2010.02.01 0 0 6413

helló

Elvileg nem,a nagykönyv szerint ide is kéne egy tisztitos idom a füstcsatornába és nem lehet vízszintes szakasz benne a kémény felé kell emelkedni   minden körülmények között!A szigetelés kötelező!

Előzmény: szlaci_s70 (6412)
szlaci_s70 Creative Commons License 2010.02.01 0 0 6412
Köszi
Huzat szempontból, az nem vészes, hogy a kazán 2,5 méterrel lejebb lesz, mint a kémény alja?
Előzmény: bogyobfk (6411)
bogyobfk Creative Commons License 2010.02.01 0 0 6411

Helló!

Elvileg ok.,csak porcelán vagy salakgyapot szigetléssel,kölső védö csövvel vagy tűz álló gipszkartonnal!

Előzmény: szlaci_s70 (6410)
szlaci_s70 Creative Commons License 2010.02.01 0 0 6410
Sziasztok!


Földszintről indul egy Leier LSK kéményem. A pincéből szeretnék egy kazánt rácsatlakoztatni az alsó tisztitó ajtó fölé az áttört pincefödémen keresztül egy nappali lakó helységben. A nappaliban szigetelném és kémény köpennyel burkolnám a füstcsövet. Ez megoldható szabályosan? Ha nem, milyen megoldás jöhet szóba?
(A vízszintes elhúzás kb. 40cm (egy 38-as fal túl oldala), füstcső hossza 200-250cm, a kémény 16cm átmérő 8,5m magas.)

Köszönöm a válaszokat
L.
MZ5 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 6409
kösz szerdán a tisztítónyilásnál megkostolom))
Előzmény: bogyobfk (6406)
Émile Creative Commons License 2010.01.30 0 0 6408

   "kemenyseprö az iden mondta, hogy elege rohad a beles."

 

 

 

   Nem egy egzakt meghatározás ! 

 Persze lehet !

 Korábban alkamazták a Westerform csöveket. Azok falvastagsága tényleg nagyon minimális volt.

Előzmény: colizoli (6392)
sivaros Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6407
Sziasztok.No volt nálam a KÉMÉNYSEPRŐ.Megnézte ezt a monstrumot.Azt javasolta hogy béleljük ki saválló béléscsővel,és szigeteljük(öntsük ki)perlittel.Úgyhogy le a kalappal minden fórumon lévő segítségemmel.MERT EZT ELMONDTAM NEKI ÉN IS. A főnöke meg közölte hogy a saválló "béléscső" (amit mondtak hogy öntsünk bele) egy kalap sz.. sem ér mivel beszívja a nedvességet így a kátrányt is.Hát szépen meglegeltettek.Na mindegy ,találtam vállalkozót úgy hogy bélelünk.Nagyon köszi a segítséget majd tájékoztatlak a fejleményekről.
Előzmény: siokemeny (6336)
bogyobfk Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6406
Az alu puhább szoval ha meg nyomorgatod vagy ütöd el deformálodik!Matt szürke a szine az oxid réteg miatt az alunak!A rozsda mentes szikrázik ha belevágsz flexel az alu nem nagyon!
KalásziM Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6405
aszinkron barátunknak  !
Előzmény: KalásziM (6404)
KalásziM Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6404

  Javaslat : amig megy a kémény, tehát van huzat, nem kátrányozod össze a feletted lakókat,   használd.

 Természetesen a kéményseprőket ne vond be, mert előbb utóbb rád lőcsökik a bélelést, mivel mint írták más megoldás nincs.

 Természetesen a tisztításd sk. végzed. Megtanulod, szerszámokat veszel.

 Lényegesen ólcsóbb mint egy bélelés.

 Csak a tetőről le ne szédülj  !

 

 Én speciel 35 éve sk. tisztítok !

KalásziM Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6403

   "Halkan megjegyzem, hogy a kályha két éve gond nélkül üzemel, és abszolút beváltotta a reményeket "

 

 

 

 Ok. de ha akáremilyen béleltetés végzel oda a remélt megtakarítás.  Éppen ma beszéltem egy szakértővel aki váltig állította : szilárd tűzeléssel kb. fele a költség, mint gázzal.

 És kérdezetm  : kipróbálta ?

 Ja azt nem.  Talán valamivel ólcsóbb szvsz olyan 70 - 75 % , ha valaki ért egyáltalán a szilárd fűtéshez

 AYzért itt is vannak problémák : megfelelő tárolás,  előre vásárlás, napi fűtés stb.

Előzmény: aszinkron (6388)
MZ5 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6402
-akkor most honnan a bánatból állapítom meg mibül van, maradhat , vagy ki kell szedni?
Előzmény: siokemeny (6401)
siokemeny Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6401
Ne higgy nekem, tényleg nem vonzza a mágnes!

Sorry
Előzmény: MZ5 (6399)
bogyobfk Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6400

A rozsda mentest sem vonzza a mágnes!Legalábbis én ezt tapasztaltam!A vasat igen!

Előzmény: siokemeny (6391)
MZ5 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6399
kösz az okosságot, jópap is holtig tanul))
Előzmény: siokemeny (6391)
bogyobfk Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6398
Furan flex hossztol függöen 9000-12000ft/m anyag munkadij nettó!www.kemeny-online.hu
Előzmény: siokemeny (6393)
colizoli Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6397
?????
Tehat akkor nem kell kibeleltetni a kemenyt? Hivatalosan üzembe vannak, csak eppen nem voltak hasznalva. A Kemeny jo allapotu,mert meg nem volt hasznalva.
Előzmény: siokemeny (6393)
aszinkron Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6396
Nálam a födémig egyenes. Felettem viszont van még két emelet, plusz a lapostető felett egy másfél méteres kiállás. Valahol itt kell lennie. Az sajnos biztos, hogy van, mert kilátni nem lehet a kürtőn. Szerencsére huzatprobléma nincs, de ez a bélelésnél semmit nem jelent, gondolom.

Az előbbi bejegyzésedben azt írtad, hogy a kéményseprő ad egy szakvéleményt. Ez szó szerint azt jelenti, hogy az a kéményseprő, aki évente jön tisztítani és ellenőrizni? Ő is adhat ki ilyen papírt?
Előzmény: siokemeny (6395)
siokemeny Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6395
Az ő lakásukat miért kéne szétverni? Ott van az elhúzás?
Előzmény: aszinkron (6394)
aszinkron Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6394
Már többen megnézték a kéményt, kamerázás is volt. A gondom, hogy konkrétumokat senki nem fogalmazott meg. Mindenki emlegette a felsorolt problémákat (elhúzás, szűkület stb.), de csak általánosságban, és hogy "valószínűleg". Közben az volt az érzésem, hogy mindenki le akar pattintani, mert macerás lenne az eset, és ezért mellébeszélnek, felnagyítják a problémákat.

Természetesen beszéltem a felettem lakókkal is. Nem mondhatnám, hogy repestek a gondolattól, hogy szét akarom veretni a lakásukban a kéménytestet. (Mondjuk fordított esetben én is így reagálnék.) Bár ha jól tudom, hivatalosan nem zárkózhatnának el a dolog elől, de szeretnék még sokáig itt élni, ha lehet békességben. Szóval nem egyszerű. Ezért próbálok olyan megoldást találni, ami a legkevesebb rombolással jár. És a merev csöves bélelés sajnos nem ez a kategória...
Előzmény: siokemeny (6390)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!