Keresés

Részletes keresés

Boxmókus Creative Commons License 2011.09.06 0 0 676

Köszönöm a kedves fogadtatást! :)

Előzmény: zsuzsu1218 (673)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 675

Ezt feljegyeztem! Köszi!

 

Azt kérdezném még tőled, hogy ez is hideg eljárással készült? Szoktad sütőzni?

 

Képzeld el, hogy a méhviaszom a trace állapotnál visszacsomósodott a masszában :(((

Előzmény: erikafot66 (672)
Boxmókus Creative Commons License 2011.09.06 0 0 674

Szeretnélek megkérni titeket, hogy írjátok meg nekem a "hozzávalókat", mivel azt sem tudom, hogy kezdjek hozzá. Annyit tudok hogy gumikesztyű és rozsdamentes tálak kellenek. :) Sok receptet olvastam, nem tudom melyiket válasszam, ezért kerestelek meg titeket akik már tapasztaltak vagytok, hogy milyen hozzávalókkal érdemes dolgozni.

Segítségeteket előre is köszönöm:

Dóri

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 673

Erika! Klassz darabok, nekem nagyon tetszik ez tény.

 

Nekem igazából azért születtek ilyen sok méretben a szappanok, mert szeretném előbb megismertetni a környezetemmel és bizony sok idős ember is van a közelemben, aki nem biztos, hogy egy tetemesebb darabot megvenne kipróbálás céljából. Illetve a fiatalok, akik esetleg ismerik, de csak kis ajándéknak szánják valakinek, szóval ilyenek. De mindenképp a tömb alakúak a nyerőek számomra is és azok használhatósága ahogy írtad is, mert az sem utolsó szempont, hogy gyorsan egy-két nap alatt elvékonyodik és elkopik egy szappan ( az enyém az uborkás pl. ilyen lett) , mert nincs megfelő

mérete.

Boxmókus üdv köztünk, amiben tudunk segítünk, kérdezz bátran, amit már mi tapasztaltunk azt szívesen megosztjuk veled.

 

 

erikafot66 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 672

3,8x5x10 cm

 

Az ügyfelek vendégváró sütinek hitték az illata és a kinézete alapján :)

Előzmény: erikafot66 (669)
erikafot66 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 671

Szia, üdv a csapatban :)

 

Persze, hogy segítünk, kérdezz bátran.

 

Köszönöm a dícséretet, igazából véletlenül lett pont olyan, amilyet szerettem volna :)

Előzmény: Boxmókus (667)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 670

Olyan szórakozott vagyok, front lesz vagy van:)) Akkor jutnak eszembe, miket is akarok még írni, mikor már elküldöm.

 

Régebben írtam netket, hogy kelet-varázs illót használtam az első kecsketejeshez, és annyira tetszett mindenkinek.

 

Na aztán most visszanéztem a papíromat, és lejegyeztem akkor, hogy mandarint is tettem hozzá. Na készítettem máskor is ilyet és nem ugyan az lett az illatt. Az ma reggeli olíváshoz is tettem, mert nagyon kellemes és "távolról" érezhető, mint egy igazi keleti fűszerpiac és gyümölcs keveréke, de csak a távolból. Fantasztikus. De tettem bele kamillát is, mert nekem gyerekkori kedvenc szappanom mindig a kamilla illatú volt és annyira a tisztaság jelképe a kamillavirág, illik ebbe a tiszta szappanba, gondoltam.

 

Egyáltalán nem lehet érezni benne a kelet-varázs illót, pedig az volt a több jóval, csak a kamillát, de az nagyon klassz lett.

 

Szóval rájöttem, hogy az illatokat amiket én használok legalább is, nem mindegy hogyan keverem és az sem, milyen összetételű a szappan, mi az ami jobban magába zárja a "szagokat" és mi az amiből jobban "kiszellőzik".

 

Máskor is jártam már úgy, hogy a kamilla nem érződött és egy másik igen, mikor egyenlő arányban raktam bele.

 

Biztos nem találtam fel ezzel a spanyol viaszt, csak leírtam. :))))

erikafot66 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 669

3,8 cm vastag, most megmértem

Előzmény: zsuzsu1218 (666)
erikafot66 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 668

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy.

Szombaton vettem hústálcát, ez a magassága, igaz majdnem 2 kiló anyagot benyel, viszont mivel teljesen sima könnyen kijött belőle. A méretre vágásnál a használhatóságot vettem figyelembe, meg ha jó lesz, akkor ezekből már teszek el karácsonyi ajándéknak.

Vettem ma vörös lencsét, porrá őröltem, kimostam a keményítőt belőle, csak a narancssárga szín maradt meg (szerintem a héja), próbaképp bemostam egy darab szappanba, egyenlőre szép narancs maradt.

Előzmény: zsuzsu1218 (663)
Boxmókus Creative Commons License 2011.09.06 0 0 667

Sziasztok!

Én most csatlakoznék hozzátok, remélem segítségemre lesztek! Előre köszönöm!

 

Nagyon szép szappanok!

Előzmény: erikafot66 (662)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 666

Az ügyes és szép is, a zabtejesed nálam a nyerő még mindig :))

 

Az Erikáét vastagabbnak nézem, de lehet, hogy csak a kép csal. De pompás kis szappankák.

Előzmény: Sütimüti (665)
Sütimüti Creative Commons License 2011.09.06 0 0 665

Én tejes doboz méretűre kértem a dobozomat, a hossza 30cm, mert a 1,5cm vastag és a 2cm vastag is megvan maradék nélkül, vagy a 2,5...3cm is. :) De a 2cm-t használom általában.

Előzmény: zsuzsu1218 (663)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 664

Ja és ha valaki szeretné kipróbálni a fürjtojást szappanba, vagy samponba, akkor tudok egy párat küldeni ajándékba, csak postaköltségért.

 

Vagy arcápolókba. Hmmm. Vagy csak pakolásnak... isteni..

 

Persze csak kisebb adagokba való mennyiség van, pl én egy kiló olajalaphoz szoktam tenni 4-6 darabot.

 

Most krém készül majd belőle. Ha sikerül persze. De miért ne sikerülne.

 

Reggel az összes fellelhető olívaolajamat ami akadt elhasználtam egy adag tiszta olívaszappannak, mert nem bírtam megállni, hogy ne készítsek. Mostmár aztán tényleg semmi nincs itthon :))))

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 663

Tildi! Üdv megint itt, bár úgy látom, hogy ezt az üzit sem fogod olvasni csak sokára, annyi dolgod van. Azért majd , ha fényképezel én szívesen megnézném. Mondom, hogy már hülyülök, csak úgy csorgatom a szép szappanok láttán a nyálam :)))

 

Erika ez nem is szép egy kicsit sem, hanem gyönyörű! Tényleg nagyon tetszik és a "tömb" formája mérete is nagyon megkapó.

 

Amit én készítettem lenyithatós oldalú fa formát, azt csak azért nem szeretem annyira, mert nem elég kézhez álló méretűek a szappanok. Játszadoztam a méret megválasztásánál, mikor szeleteltem, de ha vékony akkor is csúnyácska, meg ha vastagabb akkor is olyan töpszli.

 

Szóval nekem a méret passzoljon a kölalakkal. :))))) Flúgos vagyok.

 

A tiéd viszont olyan pont jó.

 

Tildi! Nekem a gyógynövényőrleménytől egy idő után bebarnul a szappan, mármint a növényes része. CSak a csalán zöldít??? Lehet, hogy a többi meg más irányba viszi a színt??

erikafot66 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 662

 

Csoki-vanilia-narancs szappan szegfűszeg és fahéj illattal.

tildi36 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 661

Sziasztok!

 

Már megint csak kutyafuttában vagyok, olyan sokat írtatok, hogy lassan visszaolvasni is sok lesz.. :)

Fényképezni mostanában nem volt időm, talán négy vagy öt szappankát csináltam, mióta nem voltam, diósat sok shea vajjal, illatmentes babaszappant kecsketejjel, kókuszosat kókusztejjel és zabtejjel (Sütimüti, nagyon jó a zabtej recepet, amit linkeltél nemrég), citrusos-körömvirágosat és borotvaszappant fiús illatút (babér, ciprus és szantálolajjal)

 

Ez utóbbi zöld, én porrá őrölt csalánlevelet használok a zöld színhez, és egyéb frissen beleturmixolt növényeket (menta, rozmaring, etc).

 

A szárított és szintén őrölt körömvirág és a sáfrányos szeklice  jó a sárga színhez, az utóbbit túladagolva állítólag majdnem pirosat is el lehet érni. A kurkuma is jó állítólag a sárgához.

 

A kubeba illóolaj ezek szerint rendesen barnít (erről nem tudtam), hát meggondolom eztán a használatát...a citrusos szappanom elég ronda lett...vagy majd fahéjasba használom, akkor mindegy lesz a színe.

 

Papírzacskót többféle méretben én papírboltban veszek, nem túl szépek, fényes-pofásat még nem láttam, és cefolánt sem sajnos, pedig a kerek vagy formába öntött szappanokhoz az lenne a legjobb.

 

Üdv az újaknak is!

 

A hőmérsékletmérés nálam már nem kardinális kérdés, bár eleinte egy jó kis ipari digitális hőmérővel   egy hőmérsékletre hoztam őket, majdnem tizedfokra pontosan...aztán amikor  nincs a hőmérő (kölcsön szoktamk kapni), olyankor  az alkarom belső felével "mérek", ugyanolyan jó  a szappanoknak így is... :)

 

Ancsaborcsa, jó recepteket kaptál, én is valami kecsketejes ápolószappannal kezdenék, nekem is ilyen volt az első szappanom. A legnagyobb sikere viszont a teafásnak van még mindig, a színe (mohazöld) és az aromás illata miatt talán.

 

Rózsás és fenyő alakú szilikonos szappanformát kerestem a hétvégén mindenfelé, a bolhapiactól a játékboltokig, de úgy tűnik, marad a netről való rendelés....szappanos cuccokból, öntőformákból, pecsétekből nulla a választék itthon, még a vaterán sincs igazán...  pedig annyi szépségeset láttam külföldi oldalakon.

 

Lassan tényleg lehet a karácsonyi szappanokra készülni, gyorsan el fog repülni ez a pár hét...

 

 

Vanier, neked jobbulást, és mindenkinek üdv! 

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 660

Köszönöm!

Előzmény: Sütimüti (659)
Sütimüti Creative Commons License 2011.09.05 0 0 659

Cosmio oldalán nézd meg, ő a krémkeverés mestere. :)

http://cosmio.hu/

Előzmény: zsuzsu1218 (657)
Sütimüti Creative Commons License 2011.09.05 0 0 658

Nekem a lúg fogyott el, majdnem grammra pontosan beleszórtam a sheás olíva szappanba, tán ha 2g maradt... :D Ez az igazi mázli. :)

Előzmény: zsuzsu1218 (643)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 657

Nagyon szeretnék készíteni egy nem túl lágy és nem túl zsíros kecsketejes krémet. Hogyan kell beleaplikálni a tejet a krémhez? Vagy csak tejport lehet használmi??

 

Készített már valaki krémet?

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 656

na ugye, hogy hülyülök, 2x ment el :)

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 655

Nekem nagyon bejön a fahéjj és a szegfűszeg illata a szappanban. Mennyei. Kis naranccsal lehet legközelebb megbolondítom.

 

Képed van? vagy azt már láttam, csak elfelejtettem?? :((( Hülyülök biztos..

 

A muskátlit mikor teszteled?? Nagyon kíváncsi vagyok...

Előzmény: erikafot66 (652)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 654

Nekem nagyon bejön a fahéjj és a szegfűszeg illata a szappanban. Mennyei. Kis naranccsal lehet legközelebb megbolondítom.

 

Képed van? vagy azt már láttam, csak elfelejtettem?? :((( Hülyülök biztos..

Előzmény: erikafot66 (652)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 653

és a sáfrány?? Láttam Horváth Rozisat 8 bár ez a márka nem jön be mióta a sómizéria volt ) az nem olyan nagyon drága. Mit tehet vele ??

erikafot66 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 652

Van egy csomó tűzpiros muskátlim, ki fogom próbálni. Most megyek, felvágom a szombaton készített csoki-vanilia-narancs szappant, a narancs csak illat egy kis fahájjal és szegfűszeggel a vanilia mellett. Készülünk az adventre :) Még elég erős az illat, de már tisztul, már a csokit is érezni.

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 651

Erika!

 

A feketeribizli és az eper az kamu lehetett attól aki mondta, mert én azt kipróbáltam és barna lesz... és arra is rájöttem, hogy pl. a cubebabors illóm ( naturlandos) a tejes szappant olyan sárgás barnává színezi, már majdnem sötétnarancs.

 

Nekem kellene valami amitől narancsosabb a szín. :)))

Előzmény: erikafot66 (649)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 650

Csak annyit írtam róla, hogy van egy nagyon-nagyon sötét szirmú ami majdnem feketének látszik már és azt hallottam, hogy az nem fakul ki. De nem sikerült kipróbálnom, mert lehullott az összes már és nem is volt még olyan sok virága.

Előzmény: erikafot66 (647)
erikafot66 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 649

Megtaláltam, egyben válasz az eperre is : "A színezékról azt hallottam, hogy a nagyon bordó muskátli ( már majdnem fekete ) színét, az eperét és a feketeribizliét nem "bántja " a lúg. Ne kérdezzétek miért! Én sem tudom."

Előzmény: erikafot66 (647)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 648

Legközelebb kipróbálom, vagy újraolvasztom ezt a böszme nagy tömböt :)))

Előzmény: Törölt nick (633)
erikafot66 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 647

Mikor írtál a muskátliról? Nem emlékszem, de akkor megkeresem

Előzmény: zsuzsu1218 (644)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!