Keresés

Részletes keresés

a.hangok.a.fejemben Creative Commons License 2014.05.06 0 0 2631

Udv!

 

Mellekelek egy kepet! A piros csap feletti reszen levo kocos resz menten van szivargas! Ez a használati melegvíz csöve! Szakember kell ehhez? Vagy zarogassam el a csapokat es tömíthetem én magam?

 

 

 

Előzmény: nixon70 (2623)
Fagyosnapok Creative Commons License 2014.05.06 0 0 2630

 Lehetni lehet, csak nem szabad. Ha rájönnek, kikapcsolják a gázt.

 

De palackossal tanyán megteheted !!

 Viszont ha felrobbansz úgyanúgy bevasalják a szabályok be nem tartását mint másutt !!

Előzmény: murray (2629)
murray Creative Commons License 2014.05.06 0 0 2629

cirkós kérdésem lenne jártam egy srácnál (öreg ház) aki nem cécózott fogott egy paratetes (talán) cirkót felfúrta a falra a kivezető kémény kijön kb a 2.5 méter magasan a kinti falon és ott megy a az égéstermék

 

most ha a melegvizet is cirkó adná akkor ilyen "megoldás" nem lehetséges? kötelező százezrekért kéményt csináltatnom?

 

KalásziM Creative Commons License 2014.05.03 0 0 2628

 Hát kiadni egy 24 órás árammal fűtött lakást nem igen lehet.

 

Igaz kiveszik, ha nem figyelnek , aztán vagy lelépnek vagy nem fizetnek.

Előzmény: aidy01 (2627)
aidy01 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 2627

Nincs vsajnos ejszakai aram. Egyszer kint volt az elmu egyik hivatalos szereloje, 140et mondott az ejszakai aram kialakitasara, ha egyaltalan elbirja a haz, mert azt mondta, hogy nem biztos...

 

amiket irtal hatranynak, azok kozul egy van, hogy kivul-belul megerett a haz a felujitasra.  Problema, hogy sok a nem torodom oreg, akiket ez mar nem nagyon erdekel, mert elobb utobb ugyis meghalnak, aztan.... 

 

Ami meg a beruhazas mellet szol, hogy egyreszt ebben a keruletben estek a valsag ota legkevesbe az ingatlan nm arak, masreszt ha egyszer kiadnank v eladnank, mindketto eseteben sokkal keresettebbek a cirkoval szerelt lakasok.

Előzmény: KalásziM (2626)
KalásziM Creative Commons License 2014.05.03 0 0 2626

 Akkor az előnyeit sorolnám a lakásnak :

 

Tehát jó hely, ok.  Azért nem a klasszikus belváros, de tekintsünk el most ettől.

 Első emelet  - előny , nem számít hogy van e lift, vagy sem.

Nagy belmagasság   - előny ilyen kis lakásnál mivel galériázni lehet.  Lehet egy 6  - 7m2 -es galériát építeni, annyival is több az alapterület.

 Ablakok nagyjából elegendőek  - reméld hogy a máv kórház nem fog építkezni.

 Ez a lakás érhet 8 millát, talán elbir egy  8 -900 ezres beruházást.

 A villanyfűtés miről van   ? vezérelt vagy  24 órás ?

 

 A klímás fűtés nem merült még fel ?  350  -400 ból kihozható.

 

 Írnám a hátrányit is egy kis lakásnak 

  : födszinti  sőtét  ha udvari vagy zajos ha utcai, igaz a fölszinti lakás általában hátrány , ezenkívül még betörés veszélyes is. , 2. em fett lift nélkül hátrány . Hátrány kis belmagasság is pl. egy 2,7 m kis lakásnál egérluk szerűség sbt stb.

 És minden lakásnál hátrány a rossz környék, a lerobbant lépcsőház, folyósó,  a piréz szomszédság.

 

 Sok sikert.

 

A kondenzvíz egyébként egy gyenge sav mint pl. a szódavíz, elvezetése nem gond.

Előzmény: aidy01 (2625)
aidy01 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 2625

Termeszetesen. Kemenyes es gazos ajanlat is van. Sajnos 6-800nal tobb lesz, mert az emeleten van gaz, de a lakasba nincs bevezetve.

 

amugy a vi. keruletben van, 3 sarokra a Hosok teretol, Andrassy uttol. Sajnos nem a palota reszen, de a kovetkezo sarkon mar nagykovetsegek vannak. Egy szoval eleg jo kornyek, meg ha a haz nem is a legrendesebb. A 26 nm-re jut 6 nm ablakfelulet - ami nem tudom, sok vagy keves, de tiszta fenyar a lakas. Sajnos az elso emeleten van, ha netan egyszer a mav korhaz jelentosebb fejlesztesbe fogna, es a parkolok helyere epitene valamit, akkor ez utobbi parametere valtozhat.

Előzmény: KalásziM (2624)
KalásziM Creative Commons License 2014.05.03 0 0 2624

" ... , meg is rendeltem.   ..."  a többi lényeges dolgot is ?

 

 

Ez a 26  m2 -es lakás egy extra jó helyen lehet, extra jó a mikró környezet, pl. rendes a ház, világos a lakás, ha fenn van akkor van hozzá lift stb. ahhoz hogy egy kb 7 -800 eft os beruházás megérje. Ugyanis annyiba fog kerülni a rendszer. Akkor te elveszel egy kondenzvíz elvezetési problémába  ?   ?. Csak van tisztálkodási lehetőség, van lefolyó,   a kondenzt oda kötjük.

 

 

 A munkák :

 gáztervezés (gáznyilván van ),

 

kéményrendszer kiépítés , ez maga úgy 250 -300 eft,

 

villanyrendszer hozzáigazítása a kazán fogadásához,

 

 gáz és fűtésszerelés,

 

 és engedélyezés

 

 

 A kondenz víz elvezetés egy  tizedrangú probléma.

Előzmény: aidy01 (2621)
nixon70 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 2623

Milyen cső?

Flex,vagy fix?

Fénykép esetleg?

Előzmény: a.hangok.a.fejemben (2622)
a.hangok.a.fejemben Creative Commons License 2014.05.03 0 0 2622

Udv!

 

Eolostar 23w cirko, használati melegvíz cső a cirkó alján lévő bekötésnél szivárog. Folyamatosan nedves. Mit lehet tenni? Szakember? Vagy házilag simán megoldhatom a tömítést?

 

önmagával a szereléssel nem lenne gondom, csak nem tudom mit szabad és mit nem egy cirkó esetében.

 

örömmel venném tanácsaitokat!

aidy01 Creative Commons License 2014.05.02 0 0 2621

Több emberrel, szakemberekkel is beszéltünk, és találtunk egy készüléket. Ariston Genus premium EVO. 24 kW-os, elvileg akár 2,5 kW-ig is le lehet szabályozni. Ez is egy kondenzációs kombi készülék. Remélem tényleg jó lesz, meg is rendeltem. Csak attól az egytől tartok, hogy a kondenzációs vizet hogyan lehet a csatornába elvezeti, ha a készülék a szemben lévő falon lesz, mint ahol a csatorna fut....

Előzmény: Fagyosnapok (2618)
einohyl Creative Commons License 2014.04.30 0 0 2620

 kár hogy nem a juhok nyertek. Akkor Kánaán lenne !

 A készülékcsere meg tényleg bonyolult, macerás.

 De azért bizonyos szabályok indokoltak !!

Előzmény: Törölt nick (2608)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 2619

Én sem vagyok egy kazánkatalógus :) Amiről tudok, az a Renova Mini, ez 12kW-os, vagy a drágább Baxi kondenzációs kazánok, amik 1:10 arányban is modulálnak, az előbbihez akár indirekt tárolót is kapcsolhatsz (a villanyboiler helyett), ez utóbbi meg kombi (is).

Nekem meg egy SD Themafast H-mod van, ami ugyan kombi és 24kW, de tud menni 4,2kW-ig. Eddig bevált.

 

Előzmény: aidy01 (2616)
Fagyosnapok Creative Commons License 2014.04.29 0 0 2618

 Ok. A villany nagyon drága.  Klímával talán megoldható.

Előzmény: aidy01 (2611)
Fagyosnapok Creative Commons License 2014.04.29 0 0 2617

  Helló !

 

A fűtés jelenleg mivel megy ?

Előzmény: aidy01 (2609)
aidy01 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 2616

Köszönöm a választ, mi is ezen gondolkoztunk. Csak fűtő kazánból esetleg tudnál valamit ajánlani? Sajnos nem vagyok teljesen otthon a témában...

Előzmény: Gyurco78 (2613)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 2615

Kicsi nem lesz, az biztos. 5 év múlva még biztos lesz alkatrész bármelyikhez, csak annyiba kerül egy fődarab, amiért inkább megéri majd venni egy új 130 ezres kazánt.

Előzmény: murray (2614)
murray Creative Commons License 2014.04.28 0 0 2614

tehát elég egy db kb 130ezres gázkazán.

 

ja és 2 fürdőszoba van ráadásul egy kádas és egy zuhanyzós (ezeket jeleneg 2 db 60 literes villanybojler biztosítja.  szokásos kérdés, melyik a legjobb most hosszú távon? gariidő , 5 év múlva lesz alkatrész stb stb

köszönöm

Előzmény: Gyurco78 (2613)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 2613

Igen, de a csak fűtőből vehetsz kisebbet is, míg a melegvízhez kell a 24kW-os, amiből ebben az árkategóriában nem találsz olyat, aminek a minimum teljesítménye ne lenne 8-9 kW körül. Ez meg úgy 3x annyi, mint amennyit ez a lakás átlagosan igényelne.

Előzmény: aidy01 (2611)
murray Creative Commons License 2014.04.28 0 0 2612

én is kérdeznék, egy kb 120-130 nm-es ház (energetika , hőszigetelés közepes szint) teljes fűtési rendszeréhez + melegvíz, milyen cirkó szükséges? elég a 130e vagy drágább?

Előzmény: aidy01 (2609)
aidy01 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 2611

Azt néztük, hogy ugyanazon kategórián belül nem sok különbség van árban a kombi és a csak fűtő készülékek között. Elvileg van egy villany bojler a lakásban, ami használható, ha nagyon muszáj.. Örököltük a lakást, eddig sose használtuk, de szeretnénk felújítani és én személy szerint odaköltözni.

Eddig csak villanyfűtés volt a lakásban, ami irreálisan drága volt...

Előzmény: Gyurco78 (2610)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 2610

Melegvizet is szeretnél előállítani a kazánnal? Ezek az olcsó 24 kW-os kazánok nem lesznek túl gazdaságosak fűtésre ilyen kis lakásban.

Előzmény: aidy01 (2609)
aidy01 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 2609

Sziasztok!

 

Egy kis alapterületű (26 nm), 4 m-es belmagasságú belvárosi lakásba szeretnénk cirkó fűtést. (Sajnos a MIKA-6 rendszert nem engedélyezik, ami pont elég volna, mert új parapetet nem lehet kialakítani.) Milyen zárt rendszerű, kombi kazánt tudnátok hozzá ajánlani? Felmerült a Beretta Junior 24 CSI, illetve az Ariston Clas Evo készüléke is, valamint a Sanier Duval Themaclassic sorozata, de ez már egy kicsit drágább árfekvést jelent.

 

Ti mit ajánlanátok? Van ezeken kívül más gyártók is, amin érdemes volna elgondolkodni? Nagyon köszönöm a válaszokat!

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.27 0 0 2608

Kedves Huntemann!

 

Biza, szegény ember vízzel főz. Annak ellenére, hogy a gáz nem játék.

 

Ahogy sokan, köztük én is azért érdeklődöm egy-egy hiba után, mert sajnos sok gázszerelő átver(t).

Tisztelet a kivételnek, de ma a szakemberek jelentős része lehúzós és hozzád hasonlóan arrogáns. 

Szerencsére én találtam magamnak egy rendes gázszerelőt, aki mikor szombat délelőtt kijött és egy hibát javított, majd átsimogatta a készüléket , igazgatott, hogy el merjen kérni 5 ezer forintot.

Hidd el örömmel adtam neki oda, de simán el tudom képzelni, hogy másnak ez komoly kiadást jelent.

Egy készülékcsere meg egy kálvária az értelmetlen szabályok miatt.

 

Politikát meg belekeverni ostobaság. Szerencsére a birkák nem mentek el szavazni, ezért nyert a Fityesz:P

 

Előzmény: Huntemann (2605)
hadovaja Creative Commons License 2014.04.27 0 0 2607

Kedves hozzáértők!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy Ocean Luna cirkot, amit lecsrélésre javasolt a szerelő, mire lehet lecserélni, ha már nem gyártják ezt a típust?

Állitólag a szűrője nem jó, de sok konkrétumot perpillanat nem tudok mondani, mivel a szüleim cirkójáról lenne szó, és én segiteni szeretnék, hogy ne vágják át őket.

Ha esetleg üzletet, áruházat is tudnátok ajánlani, megköszönném.

A szerelő egy szépséghibás ugyanolyan típusra cserélné, de ilyenkor mire van garancia? Meg ha nem gyártanak ilyet, akkor még hány évig jó az ilyen?

sjohn Creative Commons License 2014.04.26 0 0 2606

Ez az, csak keményen:-))

Előzmény: Huntemann (2605)
Huntemann Creative Commons License 2014.04.26 0 0 2605

Ingyen, és annál olcsóbban dolgozunk,sőt mi fizetünk az ügyfeleknek pénzt.

Hihetetlen ez a fórum, mindenki saját magának akar mindent megcsinálni, ha kell hanem!

Mennyetek be reggel a pékségbe, és kérdezzétek meg a boltost, hogy lehet e olcsóbban adni kenyeret, vagy a benzinkúton lehet olcsóbban tankolni, szerintem nem!!!

DE HA NEM TETSZIK a FIDESZ, akkor így jártatok, volt rá lehetőségetek váltani!!! BIRKÁK

BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2014.04.18 0 0 2604

nincs mit.

Előzmény: xxx79 (2603)
xxx79 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 2603

Köszönöm a segítséget !

Megpróbálom a szakszervizet ... lesz ami lesz .

Köszi még egyszer !

 

 

 

 

Előzmény: BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG (2602)
BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2014.04.18 0 0 2602

Valószínű, hogy paneles lesz. Horror ára van...

Előzmény: xxx79 (2601)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!