Keresés

Részletes keresés

tavasz21 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 6246

No, örülök, hogy itt vagy. Sikerült a műtét ezek szerint, örülök neki.

Sokszor benéztem már, hogy megjöttél-e. Én holnap kezdem a nappali kórházat, 2,5 hónapot vártam rá.

Előzmény: Törölt nick (6245)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.31 0 0 6245
Ma kijöttem a kórházból és végre túl vagyok rajta. Javulást még nem érzek, de biztos minden OK. Összeszedem magam és majd írok.
Előzmény: tavasz21 (6237)
sziporka66 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 6244
Ha ez a gerinctalálkozó olyan jól fog sikerülni, mind a másik gerincfórumozóknak a  Bechterew-kór avagy SPA–nak, akkor jó lesz, mert ők az óta nem beszélnek, fórumoznak, egymással.

A találkozó óta mindenki, megsértődött és megharagudott egymásra.

Kb. két vagy három hete volt nekik is egy országos találkozó.

 

A  találkozó jó ötlet! :-))

tavasz21 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 6243
köszi
Előzmény: Törölt nick (6242)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 6241
attól függ, hogy ki szervezi és hol lesz. Jó lenne többet tudnom róla.
Előzmény: Törölt nick (6240)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 6239

nem tudom elolvasni, én nem vagyok iwiwes.

Miről szól?

Előzmény: Törölt nick (6238)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 6237

Majd szorítok. Te csak pihenj, inkább ültess a gép elé valakit, hogy leírja minden OK. Nehogy baj legyen. Feküdnöd kell Neked egy jó ideig majd szerintem.

Hévíz nem nappali kórház, hanem egész napos. Gondolom ők mondják meg mennyi ideig legyek majd ott. Függ az ember bajától, műtétjétől.

Előzmény: Törölt nick (6234)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.24 0 0 6236
Köszi.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6235)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2010.05.24 0 0 6235
Sok szerencsét!
Ilyenkor természetes, hogy izgulsz és aggódsz, valamennyi pulzusemelkedésnek nem tulajdonítanék túl nagy jelentőséget.
Előzmény: Törölt nick (6234)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.24 0 0 6234

Jó lenne, ha már sorra kerülnél. Hévíz biztos, hogy nagyon jó lehet. Üdültem Hévizen sok-sok évvel ezelőtt és még akkor nem eü. szempontból. Emlékszem, hogy a tó víze az nagyon jó volt. Neked ez is nappaliban menne?  Ha igen, akkor hogy oldod meg  a  hévízen történő tartozkodást? Egy ilyen kúra mennyi ídőt vesz igénybe?

Már én is  menetkész vagyok. Holnap reggel 8-ra bemegyek az OITI-be. Nem telefonálta, így nem jött közbe semmi. Remélem minden jól megy és már pénteken haza is engednek. Sajnos a pulzusom emelkedést mutat. Minden jót kívánok neked és remélem mire hazajövök már  te is sorra kerülsz. Megjöttem beszámolok.

Előzmény: tavasz21 (6233)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.22 0 0 6233

Még nem telefonáltak a Széchényiből. Elindítottam Hévizet is, hátha ott hamarabb meg.

Rossz ez a várakozás, tényleg abból áll az élet.

Előzmény: Törölt nick (6232)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6232
Természetes, hogy írok, sőt lehet hogy még addig is. Neked mi van a nappali kórházzal? Tudsz márvalami közelebbit, vagy még mindig várogatni kell? Az ember egész életében csak vár valamire, mert ez így van kitalálva.
Előzmény: tavasz21 (6231)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6231
egy hét az semmi, hamar elrepül. Majd utána ha tudsz tudasd velünk, hogy minden rendben ment-e.
Előzmény: Törölt nick (6230)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6230
Bizony már nem sok ídő van hátra. Tegnaphoz egy hétre már bent leszek és talán mához egy hétre meg is műtenek. Már egy zab sem fér.... Próbálom a gondolataimat elterelgetni a témáról, de nem megy igazán. Rohan az ídő, bár nem szoktam sürgetni, de most szeretnék két héttel  egészségesebben öregebb lenni. 
Előzmény: tavasz21 (6228)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6229
A szél szokott megőríteni embereket. Mint a mistral is Franciaországban. Szerencsére én most tűrhetően vagyok.
Előzmény: Törölt nick (6227)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6228

Bírom még. Elterelem a figyelmem róla, pálmafákat nézegetek a neten.

Már nem sok időd van műtétig.

Előzmény: Törölt nick (6227)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6227
Hogy bírjátok ezt a ronda szeles ídőt? Én ídőnként majd meg őrülök pedig még nem estem át a műtéten.
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6226

meg fordítva, megfigyelni hova sugároz ki és ebből lehet következtetni hol van a sérv.

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6225)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6225
Szia!
Én nem vagyok érintett a témában, de igen, meg tudom erősíteni, hogy az összes leírt kisugárzás lehetséges. Ezen a képen láthatod az idegrendszert. Jól látható, hogy minden ideg a gerincből lép ki (és a gerincvelő közvetítésével juttatja el érzeteit az agyba). Tehát ha mondjuk a lábadat beidegző ideget megnyomja a sérv, úgy érezheted, mintha a lábad fájna. Ha megmondod, melyik csigolyánál van a sérv, lehet következtetni, hova sugározhat ki.
Előzmény: Pitykéné (6222)
bela2200 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6224

Szia!
Akkor Tiéd egy egészen más eset. Nekem egyáltalán nem fájt semmim, mindenféle kóbor izületi zavarokkal kezdtek először vizsgálni, onnan folytatódott hogy talán köszvény, azt kizárták, talán sokizületi gyulladás eleje, azt kizárták, talán valami autoimmun betegség eleje, arra sem volt jel - közben kaptam porcerősítőt (mert az sosem árthat már az én koromban.).

Valószínűleg ez - mondom én - kicsit megmozgatta a hátam közepében ismeretlenként valószínűleg tübb évtizede ott lévő elmeszesedett sérvet /volt olyan balesetem, ami okozhatta/, emiatt mindenféle érzészavarok (pl. melegség, bizsergés) kezdődtek a combomban és az egyik lábam reflexei romlottak.

 

Na ekkor jött egy idő után az ötlet mindenféle MR vizsgálatra és derült ki a sérv.
(Kb. háromnegyed év alatt zajlott mindez, közben a körzeti már pszichiáterhez küldött, hogy nyilván a betegségbe menekülök valamiért, azért találok ki új meg új tüneteket. Ez igen jólesett tőle, mivel amióta ismert nem voltam összesen 2 hétig sem táppénzen).

 

Egy tünete volt csak a sérv felismerése előtt, hogy valami lehet a hátammal (de ezt is csak utólag értékeltem ki sajnos), hogy időnként nagyon mély, ellazult alvás után úgy ébredtem, hogy nem volt erő a hátamban egy röpke pillanatra. Aztán karral megmozdítva magamat minden elmúlt).

Előzmény: Pitykéné (6222)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6223
Hát ez tényleg szomorú.
Előzmény: Pitykéné (6221)
Pitykéné Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6222
Lenne konkrét kérdésem, de lehet, hogy mást is érdekel.
Milyen tüneteid voltak? Hol éreztél fájdalmat? Lehetséges az, hogy előre sugárzik a mellkasomban a fájdalom? Illetve nem találtam a neten semmit az idegi érintettségekről így az is érdekelne, hogy a derekadba lábadba sugározhat-e a fájdalom vagy az ágyéki sérvem romlott ennyit?
Egyelőre röviden ennyi:-)))
Előzmény: bela2200 (6220)
Pitykéné Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6221
De sajnos mondok ilyeneket. Az emberek még mindig nem értik, hogy minden eset más és más. Az orvosok csak a felvételek alapján döntenek,de a következményekkel Nektek kell utána együtt élni. Nem akarok én senkit lebeszélni a műtétről csak mérlegelésre ösztönözni. Volt olyan ismerősöm, akinek még fájdalmai sem voltak "csak" zsibbadt, az orvos rábeszélte a műtétre, majd a műtét után lebénult és embertelen fájdalmai lettek, amivel nem tudnak már mit kezdeni.
Én magam nem gondolkozhattam a műtéten az elsőnél és azt sem mondom, hogy megbántam, mert utána két hónapig végre sok év után nem voltak fájdalmaim. De ami utána jött azt nem kívánom senkiinek. Az érzőideg elszakadt műtét közben, ezzel még együtt lehet élni és 2-3 hét alatt meg is tanultam vele járni. De a hegszövet belenőtt a gerincvelőbe, ami ellen az orvostudomány tenni nem tud, nekem viszont egy örök emlék marad amiről a nap egyetlen percében sem tudok szabadulni. Ráadásul ez nem is egy olyan rugalmas dolog, mint a sérv, így aztán igen cifra dolgokat tud művelni.
Ezen kívül tudni kell, hogy statikailag megbomlik a gerinced és felette vagy ugyanott, nagyon hamar kialakulhatnak újabbak. Sajnos nálam is ez történt, ismét azonnali műtétet javasoltak, de az orvosom ekkor már óvatosabb volt és megkért, hogy én mérlegeljek. Hajlamos vagyok a hegesedésre, de ezt az első előtt sajnos még nem tudhattuk. Most viszont már nem vállaltam a műtétet. Azóta élvezem az életet a fájdalmaim ellenére, mert tudom, hogy minden műtéttel egyre rosszabb és rosszabb lesz.
De mindezeket már úgyis mind tudjátok valszeg, csak leírtam, hogy lássátok mire gondolok.
Előzmény: tavasz21 (6219)
bela2200 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6220

Irjál nyugodtan privátban, ha van valami konkrét kérdésed.

Előzmény: Pitykéné (6216)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6219

"Nagyon sok műtött emberrel beszéltem már, akik megbánták, hogy az orvosukra hallgattak."

Jaj, ne mondj már ilyet. Hát kire hallgasson az ember, ha nem az orvosára! Most halt meg egy 4 éves gyerek mandulaműtétben, mert nem hallgattak a szülők az orvosra, aki azt ajánlotta, hogy ne műtsék.

 

Előzmény: Pitykéné (6217)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6218
Sajnálom, de nem értem, hogy miről írsz. Olvass vissza egy kicsit.
Előzmény: Pitykéné (6217)
Pitykéné Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6217
Azért ez nem minden estben így van sajnos. Higgy azoknak, akik már túl vannak rajta! Persze van egy pont ahol már nem kétséges, hogy műtétre van szükség, de bele kell kalkulálni, hogy az életminőséged nagyban romlani fog utána. Nagyon sok műtött emberrel beszéltem már, akik megbánták, hogy az orvosukra hallgattak. Nem tudhatom, hogy Te milyen állapotban vagy, mert nekem sem volt kétséges a műtét, 3 napon belül műtöttek. De szerintem Sfakutya nem véletlenül írta, amit írt, sokmindent megélt ő már itt;-)
Az én tanácsom a műtét utánra, ami Isten áldása, az a sportkupakos üveg. Nem kell a szívószállal szerencsétlenkedni és nem öntöd nyakon magad.
Előzmény: Törölt nick (6210)
Pitykéné Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6216
Köszi! Orbitálist csak azért írtam, mert a fájdalmaim orbitálisak.:-))) Természetesen még abban sem vagyok biztos, hogy sérv. Olvastam régebben a hozzászólásaidat, de azt hiszem ideje lesz frissíteni a tudásom. Az utóbbi időben hanyagoltam a témát, mert azt hittem enyém a világ.....tévedtem:-)
Előzmény: bela2200 (6213)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6215

A szobatársam, egy erős hentesnő, másnap már zuhanyozott óvatosan. De a végén begyulladt a sebe, fel kellett vágni megint, sokat szenvedett.

Én mosdókesztyűvel mosdottam sokáig, nehogy egy csepp víz is érje a sebet.

Előzmény: Törölt nick (6214)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6214
Köszi.  Minden utasítást és jótanácsot megfogadok. Mához két hétre már remélem túl  is leszek rajta.
Előzmény: tavasz21 (6211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!