Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6255

Igen a fejemen kívül a torkom még mindig fáj nagyon. A fejem a tarkómnál fáj. A vállaim elfáradnak, mert nehéznek érzem a fejem. Sokat kell napközben is lefeküdnöm, mert elfáradok a fejem tartásától. Igy pihenek egy kicsit és újra felkelek. Éjjel is érzem, hogy nem lazul el a nyakam. Mintha fekve is tartanám. Megakartam nézni a torkomat, hogy nem -e piros és rájöttem, hogy nem igazán tudom a számat kitátani. Nem látok le a torkomra. Gondolom, hogy majd ez is változik. A hüvelykujjam nem zsibbad annyira, mint műtét előtt, de éjjel felébredek rá, hogy zsibbad csak  sokkal enyhébben.

Járt a kórházba hozzám a gyógytornász. Fekve én is probálgatom a gyakorlatokat. Igazából még sokat nem várok, mert még csak ma egy hete műtöttek.

 

Nem tudok sokat a gép előtt ülni, így mos igazábol visszaolvasni sem. Neked is a nyakad műtötték? Mi fájt olyan sokáig neked? Mostmár jobban érzed magad?

Előzmény: Sfakutya (6253)
tavasz21 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6254

Nekem felírtak fájdalomcsillapítót, kiváltottuk, jó sok. De én nem szedtem egyáltalán már otthon, nem voltak erős fájdalmaim.

Ma délelőtt voltam a nappali kórházban, holnap délután. Sok kezelést kapok: masszázs, szénsavas fürdő, vizitorna, elektromos kezelés, izomlazító krémpakolás. Úszni nem lehet sajnos és nem lehet kimenni a fürdő többi területére.

 

Annak megfelelő, aki közel lakik a Széchenyihez, mert ha messziről mászkál ennyit valaki az már kellemetlen.

 

A hajad azért ne mosogasd magad, kérj meg valakit, hogy segítsen.

 

Puha talpú, sarkú cipőket hordj, ami nem rázkódtatja majd a nyakad, ha kimész az utcára.

Most az időjárás miatt is sokan panaszkodnak, nem csoda, hogy vannak kellemetlen fájásaid.

Előzmény: Törölt nick (6251)
Sfakutya Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6253

Hamar meg fogsz gyógyulni. Most vigyázz nagyon a nyakadra, ne terheld meg. Az nagyon jó, hogy a fejeden kívül nincs máshol fájdalmad. Nekem már a kórházban elkezdődött egy iszonyú erős fájás, amivel több, mint három hónapot szenvedtem. Senkinek sem kívánom.

Az normális, hogy nem kapsz gyógyszert. Minek kapnál, hiszen azért operáltak meg, hogy ne legyen fájdalmad. Ha leszedik a kötést, akkor már nyugodtan fürödhetsz (addig is:), csak a kötést ne vizezd össze).

 

Előzmény: Törölt nick (6252)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6252

Köszönöm, hogy te is drukkoltál nekem. Mindig beszámolok mindenről. Nagyon jól esett, hogy amikor a fórumot január körül elkezdtem és megírtam a problémám, akkor nagyon sokan bátorítottak és jótanáccsal láttak el. Kérdéseimre  szívesen válaszoltak. Ez egy kis erőt adott az embernek. Most már csak gyógyulni kell.

Előzmény: Sfakutya (6249)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6251

Semmi gyógyszerről nem szóltak, hogy szednem kéne. Ennek elvileg a zárójelentésen kéne rajta lenni, de azt most várom postán, mert nem nyomták a kezembe.

Teljejs káosz van a kórházban. Mennek a költözések ágyastól, betegestül.

Remélem, hogy a záró ma vagy holnap meg is érkezik.

Fájdalomcsillapítót és izomlazítót kaptam a kórházban napi három alkalommal. Sokkal jobban éreztem magam bent, mint itthon gyógyszer nélkül.

A fejem rengeteget fáj. Lehet a fronttól, lehet a mostani magas vérnyomásomtól, lehet a műtéttől, vagy ki tudja?

A házi dokihoz sem tudok lemenni a záró nélkül. Jelenleg nincs nyoma hogy megmütöttek. Csak a röntgenkép van a kezemben, ahonnan kitünik a beavatkozás. Nem kell szuriznom sehova sem. Fásli is csak a műtét utáni napig volt a lábamon.

Van aki ellát és nem is hagyon el magam. Sokszor kell lefeküdnöm napközben, mert elfárad a nyakam. Nehéz tartani az okos fejem. 

Én egy elég gyalogkakukk vagyok. Nagy büntetés, hogy nem tudok menni sehova. Ha lebontom a nyakamról a kötést akkor talán már hajat is tudok mosni és tudok egy kicsit sétálni. Addigra az ídő is javulni fog.

A felszívódó varrat után állítólag lehet tisztálkodni, sőt kötelező is. Tud erről valaki mondani valamit?

Veled mi van a nappaliban. Mit csinálnak veled? Milyen kezeléseket kapsz? Meddig kell menni? 

Előzmény: tavasz21 (6250)
tavasz21 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6250

No szerencsére túl vagy a műtéten. Fájdalomcsillapítót nem kell szedned? Nekem nem kellett már mikor hazamentem. Trombózis ellen se kell injekció? Gondolom fekszel általában. Biztos van valaki aki gondodat viselje.

Turmixoljatok ezt, azt, most már lesznek friss gyümölcsök. Együttérzek Veled. Vigyázz Magadra, nehogy elfertőződjön a seb és figyeld mire kell ügyelni még, milyen szövődmények jöhetnek műtét után, hogy elkerüld őket.

 

Én szerencsére jól vagyok, néha belegondolok, hogy milyen könnyedén járok, holott nem is olyan rég volt, hogy egy lépést se tudtam menni.

 

Hát az áldatlan állapotok mindenütt megvannak. Tönkrevágtak mindent amihez csak hozzáértek. Remélhetőleg minden megváltozik most már.

Előzmény: Törölt nick (6248)
Sfakutya Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6249
Örülök, hogy túl vagy rajta. Majd számolj be naponta az állapotodról.
Előzmény: Törölt nick (6248)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6248

Kedden mentem be, szerdán  negyedikként műtöttek.. Fél tizenkettőkor vittek le a műtöbe és 4 óra előtt öt percel hoztak fel.  Hat csavar kaptam a 4-es  - 5-ös  és az 5-ös -6-os csigolyámba. Előlről csinálták. Ilyenkor a gégét és ami ott van félretolják, de előtte tubust  nyomnak le, hogy majd kapjak levegőt és  megy a gépi  altatás. A tubustól tiszta hurut lettem. Gondolom ott a hörgök kicsit sérültek.  Nyelni még a saját nyálamat sem tudtam két napig. Elhalkult és rekedté vált  a hangom is.  Enni a folyadék és a pépes megy. A darabossal már nem is probálkolzom, mert félremegy. Köhögnöm kell és az irtóra fáj. Durbán két hét a javulás. Felszívódó varratot tett a doki. Igy nem kell még a kellemetlen varratszedésre visszamennem. Schanz gallér van a nyakamon és alatta ragasztás. Hét végén bontom ki magam és akkor meglátom, hogy mi  újság. 6 hét múlva konroll.   Péntek helyett, csak hétfőn délelőtt jöttem ki. A körülményeket nem akarom ragozni. Kivánni valót hagyott maga után. Áldatlan állapotok uralkodnak. Remélem ezek a problémák hamarosan megoldást nyernek. A vérnyomásom mindig alacsony volt és mostanában nagyon magas a pulzusommal együtt. Igy volt ez a kórházban is. Azt mondták ezt a fehér köppenynek szól. Itthon vagyok és ez mégsem változott.  Jövő héten lemegyek a házi dokihoz. Most irogatom a vérnyomásom. Arra gondoltam, hogy lehet hogy a fájdalmaktól is lehet vérnyomás emelkedés.

Örülök, hogy végre neked is sikerült a nappali kórház. Pihenj, gyógyulj.

Előzmény: tavasz21 (6247)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 6247
Még csak ma jöttél ki? Mintha pénteket mondtál volna régebben.
Előzmény: Törölt nick (6245)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 6246

No, örülök, hogy itt vagy. Sikerült a műtét ezek szerint, örülök neki.

Sokszor benéztem már, hogy megjöttél-e. Én holnap kezdem a nappali kórházat, 2,5 hónapot vártam rá.

Előzmény: Törölt nick (6245)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.31 0 0 6245
Ma kijöttem a kórházból és végre túl vagyok rajta. Javulást még nem érzek, de biztos minden OK. Összeszedem magam és majd írok.
Előzmény: tavasz21 (6237)
sziporka66 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 6244
Ha ez a gerinctalálkozó olyan jól fog sikerülni, mind a másik gerincfórumozóknak a  Bechterew-kór avagy SPA–nak, akkor jó lesz, mert ők az óta nem beszélnek, fórumoznak, egymással.

A találkozó óta mindenki, megsértődött és megharagudott egymásra.

Kb. két vagy három hete volt nekik is egy országos találkozó.

 

A  találkozó jó ötlet! :-))

tavasz21 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 6243
köszi
Előzmény: Törölt nick (6242)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 6241
attól függ, hogy ki szervezi és hol lesz. Jó lenne többet tudnom róla.
Előzmény: Törölt nick (6240)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 6239

nem tudom elolvasni, én nem vagyok iwiwes.

Miről szól?

Előzmény: Törölt nick (6238)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 6237

Majd szorítok. Te csak pihenj, inkább ültess a gép elé valakit, hogy leírja minden OK. Nehogy baj legyen. Feküdnöd kell Neked egy jó ideig majd szerintem.

Hévíz nem nappali kórház, hanem egész napos. Gondolom ők mondják meg mennyi ideig legyek majd ott. Függ az ember bajától, műtétjétől.

Előzmény: Törölt nick (6234)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.24 0 0 6236
Köszi.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6235)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2010.05.24 0 0 6235
Sok szerencsét!
Ilyenkor természetes, hogy izgulsz és aggódsz, valamennyi pulzusemelkedésnek nem tulajdonítanék túl nagy jelentőséget.
Előzmény: Törölt nick (6234)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.24 0 0 6234

Jó lenne, ha már sorra kerülnél. Hévíz biztos, hogy nagyon jó lehet. Üdültem Hévizen sok-sok évvel ezelőtt és még akkor nem eü. szempontból. Emlékszem, hogy a tó víze az nagyon jó volt. Neked ez is nappaliban menne?  Ha igen, akkor hogy oldod meg  a  hévízen történő tartozkodást? Egy ilyen kúra mennyi ídőt vesz igénybe?

Már én is  menetkész vagyok. Holnap reggel 8-ra bemegyek az OITI-be. Nem telefonálta, így nem jött közbe semmi. Remélem minden jól megy és már pénteken haza is engednek. Sajnos a pulzusom emelkedést mutat. Minden jót kívánok neked és remélem mire hazajövök már  te is sorra kerülsz. Megjöttem beszámolok.

Előzmény: tavasz21 (6233)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.22 0 0 6233

Még nem telefonáltak a Széchényiből. Elindítottam Hévizet is, hátha ott hamarabb meg.

Rossz ez a várakozás, tényleg abból áll az élet.

Előzmény: Törölt nick (6232)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6232
Természetes, hogy írok, sőt lehet hogy még addig is. Neked mi van a nappali kórházzal? Tudsz márvalami közelebbit, vagy még mindig várogatni kell? Az ember egész életében csak vár valamire, mert ez így van kitalálva.
Előzmény: tavasz21 (6231)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6231
egy hét az semmi, hamar elrepül. Majd utána ha tudsz tudasd velünk, hogy minden rendben ment-e.
Előzmény: Törölt nick (6230)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6230
Bizony már nem sok ídő van hátra. Tegnaphoz egy hétre már bent leszek és talán mához egy hétre meg is műtenek. Már egy zab sem fér.... Próbálom a gondolataimat elterelgetni a témáról, de nem megy igazán. Rohan az ídő, bár nem szoktam sürgetni, de most szeretnék két héttel  egészségesebben öregebb lenni. 
Előzmény: tavasz21 (6228)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6229
A szél szokott megőríteni embereket. Mint a mistral is Franciaországban. Szerencsére én most tűrhetően vagyok.
Előzmény: Törölt nick (6227)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6228

Bírom még. Elterelem a figyelmem róla, pálmafákat nézegetek a neten.

Már nem sok időd van műtétig.

Előzmény: Törölt nick (6227)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6227
Hogy bírjátok ezt a ronda szeles ídőt? Én ídőnként majd meg őrülök pedig még nem estem át a műtéten.
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6226

meg fordítva, megfigyelni hova sugároz ki és ebből lehet következtetni hol van a sérv.

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6225)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6225
Szia!
Én nem vagyok érintett a témában, de igen, meg tudom erősíteni, hogy az összes leírt kisugárzás lehetséges. Ezen a képen láthatod az idegrendszert. Jól látható, hogy minden ideg a gerincből lép ki (és a gerincvelő közvetítésével juttatja el érzeteit az agyba). Tehát ha mondjuk a lábadat beidegző ideget megnyomja a sérv, úgy érezheted, mintha a lábad fájna. Ha megmondod, melyik csigolyánál van a sérv, lehet következtetni, hova sugározhat ki.
Előzmény: Pitykéné (6222)
bela2200 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6224

Szia!
Akkor Tiéd egy egészen más eset. Nekem egyáltalán nem fájt semmim, mindenféle kóbor izületi zavarokkal kezdtek először vizsgálni, onnan folytatódott hogy talán köszvény, azt kizárták, talán sokizületi gyulladás eleje, azt kizárták, talán valami autoimmun betegség eleje, arra sem volt jel - közben kaptam porcerősítőt (mert az sosem árthat már az én koromban.).

Valószínűleg ez - mondom én - kicsit megmozgatta a hátam közepében ismeretlenként valószínűleg tübb évtizede ott lévő elmeszesedett sérvet /volt olyan balesetem, ami okozhatta/, emiatt mindenféle érzészavarok (pl. melegség, bizsergés) kezdődtek a combomban és az egyik lábam reflexei romlottak.

 

Na ekkor jött egy idő után az ötlet mindenféle MR vizsgálatra és derült ki a sérv.
(Kb. háromnegyed év alatt zajlott mindez, közben a körzeti már pszichiáterhez küldött, hogy nyilván a betegségbe menekülök valamiért, azért találok ki új meg új tüneteket. Ez igen jólesett tőle, mivel amióta ismert nem voltam összesen 2 hétig sem táppénzen).

 

Egy tünete volt csak a sérv felismerése előtt, hogy valami lehet a hátammal (de ezt is csak utólag értékeltem ki sajnos), hogy időnként nagyon mély, ellazult alvás után úgy ébredtem, hogy nem volt erő a hátamban egy röpke pillanatra. Aztán karral megmozdítva magamat minden elmúlt).

Előzmény: Pitykéné (6222)
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6223
Hát ez tényleg szomorú.
Előzmény: Pitykéné (6221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!