Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 114
mindenek előtt csinálj egy biztonsági mentést a leveleidről,

azután a TB-t inditsd el profilmanager-rel,
hozz létre egy új profilt abban a mappába ahová szertnéd,
ha kész, bezárod a TB-t,
belemásolod az új profilodba a leveleidet,
és inditod a TB-t,


én valahogy így csináltam valamikor ha jól rémlik.
ezt azért tanulmányozd át előtte figyelmesen:
http://www.mozilla.org/support/thunderbird/profile
Előzmény: westpoint (113)
westpoint Creative Commons License 2009.07.11 0 0 113
Sziasztok!

Thunderbird 2.0.0.22 -est használok egy kollégám ajánlására,
mivel a Netscape 7.2 (muhhahaaahaa), az utóbbi időben
nem akart működni az smtp-vel.

A ThB ok eddig, el is küldött mindent. Viszont én
biztonsági okokból a levelezési könyvtárat nem a C-n,
hanem valamely más drive-on tartom. (Format C esetére pl.)

A probléma:
A ThB tökéletesen importálta is az össze fiókot, meg is lepődtem rajta.
DE!!!
Mindent a C-be pakolt, ráadásul az undorító Documents and Settings-be.
Gondoltam átverem, és átmásoltam az egészet egy
másik meghajtóra, majd a programban az elérési utat
megváltoztattam az összes fióknál. Be is vette a dolgot.
De úgy látszik, csak szivatott, mert miután letöröltem
az eredeti könyvtárakat a C-n, ma az első bekapcsoláskor
már csak úgy indult el, mintha még nem lenne egy fiók sem.

Ez kicsit mikrószoftos felhangot kölcsönöz a történetnek... :

Van valaki, aki ezt meg tudta oldani hosszú távra,
hogy ne a program mondja meg az elérési helyet?

Az egész ugyanúgy van a ThB-ben is, mint a Netscape-ben,
tehát az elérési utat meg lehetne adni. De az esetemben ez nem működik.

köszi: wp


fd Creative Commons License 2009.07.10 0 0 112
sikerült, köszi
Dulifuli Creative Commons License 2009.07.10 0 0 111
Persze, a programnak is fent kell lennie a másik gépen is, és nem árt ellenőrizni, hogy a levelek helye hol van, és azokat is átmásolni.
Előzmény: locsemege (110)
locsemege Creative Commons License 2009.07.10 0 0 110
Igen. Masolnod kell a profilt.
Előzmény: fd (109)
fd Creative Commons License 2009.07.10 0 0 109
sziasztok! Itt megvan (ha igen, hogyan is?) az egyszerű lehetőség a gépről gépre hordozásra? Tehát mondjuk az asztali gépről ha át akarnám vinni a lapitopira, van egyszerű módszer? (levelekkel, mindennel együtt)
locsemege Creative Commons License 2009.07.03 0 0 108
A programok általában így hívódnak:

programnév paraméter1 paraméter2 paraméter3 ...

Például a Firefox böngészőt hívhatom terminálból, hogy a W3C honlapját nyissa meg:

firefox http://w3.org

Egyfelől ezt a paraméterezést is elszúrhatják, de itt az sem kizárt, hogy nem a thunderbird kerül meghívásra. Tehát valószínűleg a hívó oldalon van a hiba, nem a levelező kliensben. Azaz vagy a default mailkliens van rosszul beállítva, vagy az Acrobat Reader. Az a legkevésbé valószínű, hogy a Thunderbird-del van a baj.
Előzmény: berlac (103)
Geitenbeffer Creative Commons License 2009.07.02 0 0 107
wow!
koszi.
Előzmény: Dulifuli (106)
Dulifuli Creative Commons License 2009.07.02 0 0 106
Nem is annyira emiatt, hanem inkább ezért.
Előzmény: Geitenbeffer (105)
Geitenbeffer Creative Commons License 2009.07.02 0 0 105
Frissít a halál :-)
Életben nem használtam ezt a fícsört.
Előzmény: Dulifuli (104)
Dulifuli Creative Commons License 2009.07.02 0 0 104
Nálam simán megnyitja a Thunderbird-öt, bár itt 8.1.6-os fut. Talán Neked sem ártana frissíteni azt a 8.1.1-est.
Előzmény: Geitenbeffer (100)
berlac Creative Commons License 2009.07.02 0 0 103
Azért ,mert a bérszámfejtőprogram előállítja a PDF fájlt, pl. bérfizetési jegyzéket, és minden cég esetében máshova menti. Sokkal időtakarékosabb (volt), hogy egyből létre tudtam hozni a levelet a csatolmánnyal és küldeni az ügyfélnek. Így meg keresgélhetem a fájlt és az egy csomó plusz idő.

"nyilván függ attól, hogy az illető filemanager milyen paraméterezéssel hívja őt."

Ez mit jelent? Nem nagyon értek én ilyen szinten a számítógéphez.
Előzmény: locsemege (99)
Geitenbeffer Creative Commons License 2009.07.02 0 0 102
Azt vegigneztem, sajnos nem ugy tunik. (a windows default mail klienst hasznalja elvileg)
Előzmény: locsemege (101)
locsemege Creative Commons License 2009.07.02 0 0 101
Nekem most nincs felrakva az Acrobat Reader, nem tudom megnézni, de vélhetően akkor az ő konfigjában kell ezt beállítani.
Előzmény: Geitenbeffer (100)
Geitenbeffer Creative Commons License 2009.07.02 0 0 100
Most kiprobaltam, nalam is az Outlookot nyitja meg, pedig a Tbird az alapertelmezett.
(Adobe Reader 8.1.1)

Regebben nem probaltam, szal nem tudom, hogy mukodott.
Előzmény: berlac (98)
locsemege Creative Commons License 2009.07.02 0 0 99
Miért nem a levelező kliensből csatolod a file-t? Ez nem feltétlenül a Thunderbird bűne, nyilván függ attól, hogy az illető filemanager milyen paraméterezéssel hívja őt.
Előzmény: berlac (98)
berlac Creative Commons License 2009.07.02 0 0 98
Sziasztok!

Olyan problémát észleltem, hogy PDF fájlból nem tudok egyből levelet+csatolmányt előállítani. Évek óta működött, hogy a PDF fájlnál ráklikkeltem"Attach to Email..."-re és már kész is volt a levelem a csatolmánnyal. Pár napja ez nem működik. Azt írja ki: " Nincs megadva alapértelmezett levelezőprogram, vagy a jelenlegi levelezőprogram nem tudja végrehajtani a kért műveletet. Indítsa el a Microsoft Office Outlook programot, és állítsa be alapértelmezett levelezőprogramként"

Alapértelmezett levelezőprogram a Thunderbird. Nagyon fontos lenne munka szempontjából ennek a funkciónak a működése. Az Adobet-újra telepítettem, de semmi változás. Az irodában 3 gép van és valamennyinél ez a jelenség.

Van esetleg valakinek valamilyen ötlete?



locsemege Creative Commons License 2009.06.28 0 0 97
E miatt aztán lett vagy 8-900 levelemből duplikát.

Ilyen csodát Thunderbird-ön is láttam, s gyanítom, ez nem a levelező kliens hibája, hanem vagy a pop3 protokoll hiányossága, vagy a szerver nem vesz valamit komolyan. Azért fogalmazok ilyen ködösen, mert most nincs kedvem valamelyik RFC-t olvasgatni, s nem tudom pontosan fejből a pop3 protokolt.
Előzmény: gagrin (95)
gagrin Creative Commons License 2009.06.27 0 0 96
Valóban ott volt a megoldás.
G-mail-ben engedélyezni kellett a az adott dátum előtt érkezett levelek letöltését, illetve a korábban már letöltöttekét. [beállítások menüpont alatt]

Fura egy rendszer.
Majd kiváncsi leszek vipmail-es fiókra, a "céges"-re.
Előzmény: locsemege (94)
gagrin Creative Commons License 2009.06.27 0 0 95
Köszönöm a választ.
Elvileg letöltöttem még Operában, de ott is alapbeállítás, hogy minden levél maradjon fenn serveren is, tehát ott van legfeljebb olvasott (a leszedettek java is az). Továbbá nem az első oldalon vannak, hanem szépen kattintgatni kell ha belépek Gmailbe.
Ezen kívül Opera már követett el olyat, hogy leszedte az érkezett leveleket, majd az általam Operából gmail serveren keresztül küldötteket is, mert azokat a gmail raktározza (nekem legalábbis).
Szegény általam régebben kedvelt Opera azzal sem szerzett + pontot, hogy miután importáltam a korábbi verziójából a leveleimet, a következő levelező láda ellenőrzéskor újra elkezdte leszedni a régieket. E miatt aztán lett vagy 8-900 levelemből duplikát.
Előzmény: locsemege (94)
locsemege Creative Commons License 2009.06.27 0 0 94
Gondolom, azon Gmail leveleket, amelyek nem jönnek le, korábban már letöltötted, így szerintem a Gmail webes felületén belépve tudnál valamit trükközni. Valamelyik folderből valamelyikbe átrakni, újra elküldeni önmagadnak, valamilyen tulajdonságot ideiglenesen megváltoztatni, vagy valami hasonló.
Előzmény: gagrin (93)
gagrin Creative Commons License 2009.06.27 0 0 93
Köszöntök mindenkit,

még csak most kezdek a Thunderbirddel barátkozni, többek között azért mert nem tudtam megszokni a az Opera túlzott automatizáltságát és nézetes rendezési elvét, ugyan akkor vágyom arra, hogy a levelező programom a az e-mail fiókjaimat külön kezelje.
G-mail-es fiókamat pik-pakk beállította a gép (serverek stb).
Ami eddig probélmaként jelentkezett:
- csak a legutóbbi 50 e-mail töltötte le, én pedig szeretném az összeset (ha két órán keresztül tölt, és utána 2 órát szortírozok akkor is)
- előbbi letöltési hóka móka alternatívája, hogy Opera fiókot importálok, de legfeljebb az emailes mappájából tudnám, mert rendszer reinstall miatt, most nincsen beállított levelezőm (illetve a Thunderbird pályázik most rá)
- hasonlóan szeretném volt Outlookos leveleimet importálni (bónusz, ha könyvtárstruktúrát megtartja), azonban ehhez szeretne egy beállított Outlookat, ami most nincsen. Leveleket tartalmazó mappa természetesen megvan. Reinstall előtt el lett mentve.

Segítséget tippeket köszönöm, akkor is ha valaki csak egy linket küld, hogy hol olvasható az erre vonatkozó okosság (Thunderbird help-ben nem találtam)
locsemege Creative Commons License 2009.04.20 0 0 91
Majd június környékén megmondom, ha nem felejtem el addig. Akkoriban jön ki a Fedora 11, és Thunderbird 3 lesz már benne.
Előzmény: MastaDoC (89)
Dulifuli Creative Commons License 2009.04.20 0 0 90
Én biztos nem, mert én még a 2-est se tettem fel. Maradtam tisztelettel az 1.5.0.14-nél. Abban legalább mindent megtalálok, és működik.
Előzmény: MastaDoC (89)
MastaDoC Creative Commons License 2009.04.20 0 0 89
Nyiss egy új üzenetet amit ne címezz senkinek és tárgyat se állíts be hozzá. Aztán írd be a szükséges adatokat, majd mentsd el az egészet egy html fájlba. Aztán a postafiók tulajdonságainál pipáld ki a "Következő aláírás csatolása" jelölőboxot, alatta állítsd be az elmentett html fájlt. Nyiss egy új levelet és :)


Nekem az a problémám, hogy a 3-as Tbird 60-70%-on pörgeti a procit még nyugalmi helyzetben is. Találkozott már valaki ezzel a problémával?
Előzmény: tammmy4 (88)
tammmy4 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 88
Tudja valaki hogy lehet beállítani, hogy minden küldött levél végén szerepeljenek az általam megadott adatok (név, cím, telefonszám, stb.)?
A postafiók beállításainál találtam egy aláírás csatolási lehetőséget. Itt én csak txt file-t tudtam csatolni. Ez majdnem jó is lenne, csak a szövegben nem tudom változtatni a szöveg méretét, formázását (pl. a nevet vagy a telefonszámot vastag betűtípussal szeretném).
locsemege Creative Commons License 2009.03.26 0 0 87
Wireshark-kal monitorozd a kapcsolat felépülését. Van olyan, hogy follow TCP stream, megmutatja, mit küldtél te, mit válaszolt a szerver, s látod, hol akad el.
Előzmény: Jasperek (86)
Jasperek Creative Commons License 2009.03.25 0 0 86
Lehet kicsit eldugtam a sorok között:)
Megköveteli a jelszót.
Meg is adtam neki.A pop3-at és az smtp-nek is a felhasználónevet és jelszót.Idáig működött is.Pár napja nem működik az smtp bejelentkezés. De windows mail-al az is működik.Csak thunderbird-el nem!! Viszont ha lehet én mégis Thunderbirdet használnék(mint eddig is) windows mail helyet.
Csak azt nem értem ha idáig ment most nem pedig nem állítottam semmit sem.A windows mail pedig mükszik szóval talán nem a szolgátató a ludas a dologban.
Más ötlet?


köszi
Előzmény: locsemege (85)
locsemege Creative Commons License 2009.03.25 0 0 85
Valószínűleg a szolgáltató a spam-ellenes harc jegyében megköveteli az autentikációt, csak nem szólt neked. Nézd meg a szolgáltatód honlapján, milyen adatokkal várja az autentikációt. Ha nem tudod fejből, a szerződésedre is szükséged lehet.
Előzmény: Jasperek (84)
Jasperek Creative Commons License 2009.03.25 0 0 84
Boccs a zavarásért! Nem is tudom jó helyen járok-e?

Adott egy laptop/vista/thunderbird/web&walk t-email
Idáig tökéletesen ment,de pár napja nem tudok levelet küldeni:(
Fogadni igen ,küldeni nem.Azt mondja nem tud csatlakozni az smtp(mail.t-email.hu)szerverhez.Nem is jut el odáig,hogy jelszót kérjen simán elutasítja a kapcsolatot.Újraraktam a th-öt,törltem a rejtett fájlokat,manuálisan kigyomláltam a regisztryt,beállítottam a szervert,jelszót.Az eredmény ugyanaz:(
A probléma az ,hogy windows mail-al pedig tökéletesen megy :(,tűzfal nincs bekapcsolva,nod32-fut mit kellene még tudnom? És hónapokig ment most meg nem.Esetleg volt valami thunderbird vagy vista automatikus frissítés ami keresztbe tett volna?
Ez most thunderbird probléma vagy vista probléma lenne?Ötlet?
köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!