Keresés

Részletes keresés

jakabbarna Creative Commons License 2011.06.14 0 0 6670

Tanév végi tájékoztató!

  • A 2010-11. tanév utolsó tanítási napja 2011. június 15. szerda
  • Alsó tagozatosoknak 4 óra lesz megtartva, felsősöknek 5 óra
  • Napközis foglalkozás van, tanulószoba nincs
  • Ballagás és Tanévzáró ünnepség 2011. június 18. szombat 10 óra
  • Tankönyvosztás 2011. augusztus vége.

 

Mindenkinek szép, élményekben gazdag nyári szünetet kívánunk !

Benedek Elek Tagiskola tantestülete

 

jakabbarna Creative Commons License 2011.06.13 0 0 6669

A „GYERMEKEINKÉRT” KÖZALAPÍTVÁNY

GYERMEK JUNIÁLIST rendez


Időpontja: 2011. június 19. vasárnap 15-19 óráig
Helye: Vácduka, Művelődési Ház, focipálya
Programok:
- sport - és táncbemutatók

- kézműves foglalkozások

- arcfestés

- sportversenyek

- ügyességi játékok

- népi játékok

- bicikliverseny

- bébi sarok

- büfé – zsákbamacska

és sok minden más!

dukai0001 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 6668

Mi lenne, ha a faluban lévő vállalkozók összeállnának és kifizetnék az önkormányzatnak a 80/e forintot és csinálnának egy klubbot? Igaz, hogy a kezdeményezés már ott elbukott, hogy össze se ültek.

Nagy kár és felesleges két kocsma egymás mellett, pedig megint az lesz. A kulturház meg nem pályázik semmire, lassan romokban fog állni.

 

Előzmény: zui5 (6667)
zui5 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 6667

A sörözőt tényleg ki kell adni, az is számít. Bár ne kocsma legyen ott.

Valaki tudja, hogy az iskola és az óvoda mennyi pénzt visz el? Nem ártana tudni.

Az eső miatti károkról tud valaki több infót? Hol történtek? Milyen mértéküek voltak?

 

Előzmény: fenyőgomba (6666)
fenyőgomba Creative Commons License 2011.06.09 0 0 6666

Van helyette fontosabb probléma amit meg kell oldani. Ki kell adni a sörözőt, mert az évente majd hoz egymillát, az iskolában meg az óvodában csak költi a pénzt az önkormányzat.

Szerencsésen megusztam a nagy esőzés miatti árvizet, de hallottam, hogy van akinek elöntötte a garázsát a lezudúló viz. Ez is pénzbe kerül, de nincs erre se. Fészer ilyen dologidőben? Szerintem majd máskor.

Előzmény: zui5 (6663)
jakabbarna Creative Commons License 2011.06.08 0 0 6665

"Pályázati kiírás Friday, 03 June 2011 08:24

 

Vácduka Község Önkormányzat Képviselő - testülete a következő pályázati felhívást teszi közzé:

1.      A pályázatot kiíró neve, székhelye: Vácduka Község Önkormányzata, 2167 Vácduka, Béke tér 1.

2.      A pályázat célja: önkormányzati tulajdonban lévő, nem lakás céljára szolgáló helyiség bérbeadása határozatlan időtartamra.

3.      Pályáztatásra kerülő ingatlan adatai: Vácduka, Béke tér 2., 95 hrsz-ú Művelődési Ház megnevezésű ingatlan leválasztott helyiségei, összesen 85 m2 helyiség csoport és a hozzá tartozó bejárat előtt elhelyezkedő betonlapokkal kirakott "terasz".

4.      Az ajánlatok benyújtásának helye: Polgármesteri Hivatal 2167 Vácduka, Béke tér 1.

5.      Az ajánlatok benyújtásának módja: személyesen vagy postai úton, zárt borítékban, 2 példányban.

6.      A pályázat elbírálásának szempontjai: A bérleti díj kiíró által meghatározott minimális összege 80.000.- Ft/hó. A nyertes pályázó biztosítékként a szerződés megkötésekor 3 havi bérleti díjat köteles a bérbeadó részére kaucióként megfizetni.

7.      Az ajánlatok benyújtásának határideje: 2011. június 15.

8.      A pályázattal kapcsolatban további információ kérhető: Vágó Sándor polgármestertől a 06-70-319-9970 –es telefonszámon vagy személyesen.

9.      Egyéb információk: A bérbeadásra szánt ingatlanrész jelenleg sörözőként működik. A bérleti díjon felül a bérlőt terheli minden a működtetéssel kapcsolatos költség (rezsiköltség, az épület rendeltetésszerű használatával járó költségek, az engedélyezési eljárás költségei, stb.) Az ingatlanrész a polgármesterrel előre egyeztett időpontban megtekinthető.A képviselő-testület által meghatározott összeg a bérleti díj minimális összege, szerződést a legjobb ajánlattevővel köt az Önkormányzat.

10.  A pályázat elbírálása: A benyújtott pályázatokat a kiíró megvizsgálja. A nyertes pályázó visszalépése esetén a kiíró jogosult a soron következő legkedvezőbb ajánlattevővel szerződést kötni. Az elbírálásnál ugyanazon feltételek megléte esetén a helyi pályázó előnyt élvez. A pályázatok elbírálása a beadási határidőt követő legközelebbi képviselő-testületi ülésen történik.

A pályázati kiírás a Polgármesteri Hivatal hirdetőtábláján és az Önkormányzat honlapján kerül meghirdetésre. 

Vácduka, 2011. június 1. 

Vágó Sándor

polgármester"

tölgyfakéreg Creative Commons License 2011.06.08 0 0 6664

Szerintem neked még nem kell izgulni olyan kicsi a gyereked. Sajnos nem tudni semmit arról, hogy mit nem "intézett" el az önkormányzat. Hónapok óta nincs szó arról, hogy testületi ülés lenne, minden képviselő hallgat arról, hogy mit pusmognak egymás között. A polgármester okosan karban tartja a képviselőket leginkább semmit nem mond nekik, igaz nekünk sem.

Az iskola talán megoldódik, bár az igazgató helyettes is csendben van, lapít.

Az óvoda Csana harc folytatódik és arról is csend van.

Előzmény: zui5 (6661)
zui5 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 6663

Visszanéztem egypár hsz-t, hátha kiderül valami.

Ha az iskolában nincs elég hely akkor valakiket nem vettek fel? Ki tudja ezt megmondani?

Ha az óvodában nincs elég hely, ott van a Csana, ott most miért kell fizetni? Eddig nem kellett, de most igen. Mi változott meg hirtelen?

Az iskolai fészer teteje megoldódott? 

Előzmény: fenyőgomba (6662)
fenyőgomba Creative Commons License 2011.06.07 0 0 6662

Ugye most csak úgy teszel, hogy nem érted? Nincs iskolai férőhely, nem jut minden gyereknek óvoda, vagy ha jut a CSANA ahol fizetni kell. Az iskolában nem jut ülőhely a gyerekeknek, de ez nem nagyon zavarja a képviselőket évek óta csak beszélnek a problémáról.

Előzmény: zui5 (6661)
zui5 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 6661

Nem értem, van óvoda ügy és iskola ügy?

Mivel semmi hír nem jön, így biztos meg van oldva.

De. Tud valaki többet arról, hogy milyen ügyeknek kéne lenni az intézményekben?

A gyerekem miatt nem mindegy, hogy mire készüljünk.

Előzmény: jakabbarna (6658)
jakabbarna Creative Commons License 2011.06.07 0 0 6660

"Szeretettel várjuk a Kedves Családtagokat, hozzátartozókat, a gyerekek tanárait, valamint az érdeklődőket a Vácdukai Benedek Elek Tagiskola zenét tanuló növendékeinek

Tanév végi záróhangversenyére

2011. június 7-én, kedden 18 órakor

Vácdukán az Általános Iskolában

Fellépnek a Lisznyay Szabó Gábor Zeneiskola kihelyezett tagozat zongorán, furulyán és szolfézson tanuló növendékei.

Felkészítő tanárok:        Bacsa Gabriella                                     

                                    Olajosné Kurucz Orsolya                                     

                                     Pusztai Viktória

                                      Olajos György"

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 6659

"És az iskolát kibővítik?" --> ha az óvodára nem volt pénz akkor az iskolára honnan lenne?

Előzmény: jakabbarna (6658)
jakabbarna Creative Commons License 2011.06.05 0 0 6658

"Vállalkozói fórumra ketten jelentkeztek, gondolom ezért sem hallani róla."

 

Akkor a korábbi észrevételem mégis helyénvaló volt. Az egyik jelentkező én voltam, de ki a másik?

 

 Az óvoda ügy lezárva? És az iskolát kibővítik?

Előzmény: Törölt nick (6656)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.04 0 0 6657

Ha valaki nem kapott volna értesítőt

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.04 0 0 6656

Vállalkozói fórumra ketten jelentkeztek, gondolom ezért sem hallani róla.

 

Óvoda:

Bővítés 20-25 millió lett volna amire nincs pénz, az önkormányzati ingatlant pedig ÁNTSZ nem engedélyezte rossz állapota miatt az átalakításra (bár az is több millió forint lett volna).

 

Előzmény: dukai0001 (6655)
dukai0001 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 6655

Vállalkozói fórum szerintem csak alpolgármesterünk elterelő hadművelete. Május végére szólt a felhívás, de semmi hír azóta sem. Nem hiszem, hogy jelentkeztek rá.

Fonotsab, mi van az óvodával és az iskolával? Van már bővités? Lesz elég hely az elsősöknek?

Előzmény: erdődomb (6647)
jakabbarna Creative Commons License 2011.05.31 0 0 6654

"Nyári lovastáborok

Sziasztok!
Idén is szeretettel várjuk az érdeklődőket a lovastáborainkba!
Részletek: http://lovasijasz.vilaga.hu
vagy +36 20 394 3617
Turul Népe Lovasudvar"

fenyőgomba Creative Commons License 2011.05.28 0 0 6653

Én nem értem ezt. Miért csak az utolsó előtti napon kapjuk meg a meghívást?  Most meg olvasom a szórlapon, hogy milyen jó táborok lesznek a faluban.  Mi már csak ilyenek vagyunk szégyeljük a jót is.

Előzmény: jakabbarna (6652)
jakabbarna Creative Commons License 2011.05.27 0 0 6652

"IV. Duka Kupa 

 

Tisztelt Szülők!

 A vácdukai iskolások is részt vesznek a IV. Duka Labdarúgó tornán.

Az időpont: 2011. május 29. vasárnap 9 óra.

A gyerekek 8.30-ra jöjjenek le a focipályára.

Versenykiírás.

Sorsolás."

málnaszeder Creative Commons License 2011.05.25 0 0 6651

Nagyon jó, hogy épitkezel ami szép falunkban. Az önkormányzatban sok segítséget kaphatsz vállakozókról és szerintem most még bérlet dolgában is tudnak neked segíteni. Keresd a polgármester 27/566610 telefonon.

Előzmény: tarizsolt (6648)
mutantattila Creative Commons License 2011.05.20 0 0 6650

Üdv a fedélzeten. Ha madárcsicsergésre és jó  levegőre vágytál, akkor nem fogsz csalódni. Én is csak pár éve építkeztem és a kőműves dolgokat a Marinovszki Zsolt csinálta. Ő volt az egyik a kevesek közül az építkezés alatt, aki akkor, annyiért és úgy csinálta, ahogy megbeszéltük. Adatai publikusak a vácduka.hu oldalon megtalálható.

Előzmény: tarizsolt (6648)
tortei Creative Commons License 2011.05.20 0 0 6649

Az iskolaudvaron találtunk egy karórát. Nem az iskola tanulói hagyták el. A tulajdonos az iskolában átveheti.

tarizsolt Creative Commons License 2011.05.18 0 0 6648

Üdvözlök mindenki, sziasztok!

 

Tari Zsolt vagyok, leendő vácdukai lakos :). Tavaly év végén vettünk telket, és idén szándékozunk építkezni. Olvasgattam már korábban is ezt a fórumot, így nagyjából képben vagyok, az elmúlt évek történéseiben, remélem jó irányba haladnak a dolgok a faluban.

Magamól csak annyit, hogy informatikával foglalkozom (manapság ki nem :), ha valakinek ilyen irányú segitségre lenne szüksége, nyugodtan fordulhat hozzám.

Én csak abban kérném a segítségeteket, hogy ha valaki ismer környékbeli építési vállalkozókat, kivitelezőket, mesterembereket, akkor megköszönném ha megadná az elérhetőségüket.

Illetve azt tervezzük, hogy már az építkezés ideje alatt esetleg kiköltöznénk Vácdukára (budapesti albérletet adnánk fel), így ha valaki tud kiadó házat, azt az információt is köszönettel veszem.

 

köszönöm a türelmet

erdődomb Creative Commons License 2011.05.16 0 0 6647

Fogadni azért szokta, de előre azért nem tud köszönni, mert nem mer felnézni.

 

Mit tudni a vállalkozói találkozóról?

Előzmény: jakabbarna (6646)
jakabbarna Creative Commons License 2011.05.15 0 0 6646

Meghajlok az érvek alatt.

Ma korán reggel polgármester úr falubejárás keretében felénk is járt és próbált megelőzni a köszönéssel, de nem engedtem neki.

 

Kint voltunk az Ady E. utca felőli kertben amikor ő elhaladt a képzeletbeli "velem egyvonalban" helyzetben, majd látva, hogy nem köszön, hangos jóreggelttel üdvözöltem. Tovább ment és nem viszonozta.

Másokkal is előfordult más ilyen? Vagy lehet, hogy a séta során a fülhallgatójában hangos zene szólt és nem hallotta a köszönésem?

 

Előzmény: Törölt nick (6645)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.13 0 0 6645

"A vállalkozásokról tényleg nem sokat tudnak a falubeliek sem, nem csak a polgármester."

 

Aki akar tud róluk és szerintem a polgármester nagyon is tisztában van azzal, hogy kik az itteni vállalkozók vagy legalábbis nagy részüket ismeri.

 

 

"Azt már korábban megjegyeztem itt is, hogy valamiért a falubeli vállalkozók nem szívesen dolgoznak a falubelieknek."

 

Én ennek pont az ellenkezőjét tapasztaltam, akik eddig nálunk dolgoztak megbízhatóak (gyors, pontos munka korrekt áron) voltak.

Előzmény: jakabbarna (6641)
jakabbarna Creative Commons License 2011.05.13 0 0 6644

"Észnél Légy – logikai Tehetségműhely a Benedek Elek tagiskolában

 A Gyermekeinkért Közalapítvány 2011 januárjában pályázatot nyújtott be az Oktatásért Közalapítvány NTP-OKA-XXI tehetségműhely felállítása, működtetése című pályázatára. A sikeres elbírálás után a 2010/2011-es tanév második félévében a Benedek Elek tagiskolában 14 alsós tanuló bevonásával elkezdte működését az Észnél Légy logikai tehetségműhely.
 
A foglalkozások alkalmával a gyermekek logikai táblás játékok mellett szituációs játékokat, szerepjátékokat, problémamegoldó játékokat, fejtörőket, nyelvtörőket “játszanak”, ezáltal fejlődik a gyerekek beszédkészsége, önkifjező készsége, önbizalma, figyelem összpontosításának képessége, kreatív gondolkodása, konfliktushelyzet kezelése,
reakciógyorsasága.
 Nagy öröm ez a Gyermekeinkért Közalapítvány számára, hiszen ezáltal is segíteni tudjuk Vácduka tehetséges fiataljainak fejlődését."

tortei Creative Commons License 2011.05.12 0 0 6643

 

 

 

Még egy ideig.

 

erdődomb Creative Commons License 2011.05.11 0 0 6642

De az is tiltott, hogy szennyvizet vezessenek az árokba, csak azt nem szankcionálják, így belevezetik.

Az iskolánál felszabadult a két szolgálati lakás meg oldják ezzel az iskolások óvodások elhelyezését?

A középületeink közül egyedül a templom van rendben, pedig ott is a polgármester az Isten és az atya után ő az első polgári vezető? Ott miért tud jól szerepelni a pályazatokon? Ott Marcinka a társa a képviselő testületben is.

Előzmény: tölgyfakéreg (6638)
jakabbarna Creative Commons License 2011.05.10 0 0 6641

Sokkal több lelkesedéssel lehet, majd előbbre jutni.

Ténylegesen ennyi eredményt is lehet sikerként elkönyvelni, mert legalább valami megmozdult.

A vállalkozásokról tényleg nem sokat tudnak a falubeliek sem, nem csak a polgármester.

Azt már korábban megjegyeztem itt is, hogy valamiért a falubeli vállalkozók nem szívesen dolgoznak a falubelieknek. Ez most meg változhat. Kezdődik a honlap készítéssel, folytatódik néhány vállalkozás szürkévé vállásával, most meg a cégek publikálása a soron következő. Talán majd a helyiek fognak dolgozni az önkormányzat épíkezésein az iskola és óvoda rekonstrukciójánál. Tényleg tudja valaki, hogy mikor lesz ez?

Talán a felhívás hatására, esetleg más miatt, de néhány ház előtt lekaszálták az árokpartot. Most már csak azokat kell figyelmeztetni akik ezt nem tették meg.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!