Keresés

Részletes keresés

vélemény Creative Commons License 2008.02.26 0 0 330
San Marcoban nem voltak sokan. A könyvtár részben most kódexek vannak kiállítva.
vélemény Creative Commons License 2008.02.26 0 0 329
Nekem nem volt foglalásom, csak egyszerűen beálltam a sorba. Szerintem ha úgy is több napra mész, érdemes az első napon foglalnod későbbre.
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.26 0 0 328

Bocs, de ezt z Uffizis belépést még erőltetném egy kicsit a tiszta kép érdekében

 

Te 15, 20 perces várakozásról írsz..., neked milyen jegyed volt, itthon előre megrendelt  -  és akkor az mennyibe került?, vagy ott előre megrendelt - és akkor az menyibe került (így 13 € ha jól értelmezem)?

Előzmény: vélemény (301)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.26 0 0 327
És itt is sokan voltak? Amikor én voltam ott (2005 május közepe), akkor a Medici cella körül senki nem volt, sem őr, de még látogató sem, úgyhogy még videózni is tudtam.
Előzmény: vélemény (326)
vélemény Creative Commons License 2008.02.26 0 0 326
Folyt.
San Marco, 7 E. Hétvégén 18.50-ig. Az emelet 10 perccel korábban zár. Fotózni csak az udvaron. A savonarola és a Cosimo Medici féle cellákban csak 10 fő tartózkodhat. A refektórium egyik falánál a shop, másikon Ghirlandaio Cenacolo képe. Kijárat hátul, balra kell indulni vissza a tér felé.
vélemény Creative Commons License 2008.02.26 0 0 325
Nem láttam, hogy bárkit kényszerítettek volna leadni a fényképezőgépét. Csak nem lehet használni, sok a teremőr. A folyosón, ahonnan az Arnot és a túlpartot lehet látni, sokan fotóztak.
blaze73 Creative Commons License 2008.02.26 0 0 324
hello forum lakok :)

egy kis segitseget kernek. kis csaladom megy marcius kozepen 2 napra Firenzebe, es kerni szertnek 1-2 jo aron uzemelo kis kajalda ajanlast. pizza, pasta ilyesmi
semmi fancy hanem normalis aron jo kaja :)
en 3 eve jartam Firenzeben de sajnos nem talalom a kartyakat a jo helyekrol :(

ha barki tudna ajanlani jo kis helyeket azt megkoszonnem :)

blaze
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.25 0 0 322

Akkor megnyugodtam:-) Bár nem biztos, hogy alkalmam lesz kipróbálni az ülőalkalmatosságokat, de majd legalább a Michelangelo téren jól körbejárom:-)

Előzmény: vélemény (321)
vélemény Creative Commons License 2008.02.25 0 0 321
Előtte székek vannak, hátul pad. Mindkét helyen üldögéltem egy kicsit.
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.25 0 0 320

Csak mögé lehet ülni?:-) Inkább azt a felét nézzük:-)

 

 

A Dóm múzeumot én is nagyon várom, meg a Bargellót is. Mostanában olyan szobros hangulatom van:-) Talán azóta, hogy Volterrában voltam az etruszk múzeumban. Igazándiból most is nagyon várom az Archeológiai múzeumot, de azért azokra a reneszánsz szobrokra is kíváncsi vagyok:-)

Előzmény: vélemény (316)
vélemény Creative Commons License 2008.02.25 0 0 319
Azért a szállodában tedd be egy zárható bőröndbe. Vagy a széfbe.
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.25 0 0 318
Köszönöm. Jó, hogy ennyire precíz vagy:-)
Előzmény: vélemény (316)
vélemény Creative Commons License 2008.02.25 0 0 316
1ó 50 perc. A cCrrand termeken csak végigsétáltam, az iszlám szobát rendesen megnéztem. Zárva van a kápolna Giotto(iskolája) freskókkal, csak a rácson keresztül lehet benézni. Az udvaron csak végigsétáltam a szobrok előtt.

Folyt.
Accadémia 6.50 E
Szombaton 11 ó körül kb 20 perc sorban állás, de a biztonsági ellenőrzés volt időigényes. Fotózni szigorúan tilos. Dávid gyönyörű, Körbe lehet járni, le lehet ülni mögé. Félkész rabszolgák szintén. A szomszédos teremben Gianbologna Szabin nők elrablása szobor eredetije. Csak néhány kép érdekes, a 13-14század képeinek termeit tatarozzák. Kb 40 percet voltam bent.

Dómmúzeum
6 E, vasárnap csak délelőtt, egyébként 19-ig.3 éve épp az éves karbantartás miatt nem tudtam bemenni, most nagy élmény volt.
A földszinti termekben a 16. sz-ban lebontott homlokzat szobrait megpróbálták úgy elhelyezni, ahogy eredetileg voltak. A Michelangelo 4 alakos Pieta a lépcsőfordulóban, kényelmesen le lehet mellette ülni. Gyönyörű a két énekes karzat, a Campanile szobrászati díszei, a szobrok és sdomborművek is. A földszinten egy világos, új teremben helyezték el a Battistero kapujának már restaurált paneljeit. A tízből még csak 7 van kész, 42 éve volt az árvíz. Ezt hagytam az utolsó délelőttre, kb 1ó 15 percet voltam bent.
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.25 0 0 315
És ha szabad még kérdeznem, kb. mennyi időt töltöttél a Bargellóban?
Előzmény: vélemény (310)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.25 0 0 314
Én nem tudom mekkora géped van, szerintem az előcsarnokban mindegy, benn viszont ha nagyon bátor vagy, akkor esetleg a kicsit tudod használni, de nem hiszem, biztos rengeteg őr van.
Előzmény: Törölt nick (312)
vélemény Creative Commons License 2008.02.25 0 0 313
Vidd. Persze csak, ha nem nehéz cipelni. Nem láttam csomagmegőrzőt. Bár én drága gépet nem is hagynék ott.
vélemény Creative Commons License 2008.02.25 0 0 311
Fényképező gépet be lehet vinni, kifelé lehet fotózni. A Pittiből csináltam egy jó képet a Boboliról.Boboliban sajnos nem voltam, nem fért bele.
vélemény Creative Commons License 2008.02.25 0 0 310
Olyan, mint a Brancacciban, olaszul és angolul is, minden teremben , több példány. A képek többségéről van rövid ismertetés is. Mutatja merről jöttél, ajtókat, ablakokat, termenként vissza kell tenni. Jó megoldás.
Valahol azt olvastam, hogy az olasz gazdaság az állandó inflációra állt be, és ez most is így van. 3 éve ugyanígy Rómába repültem és onnan Eurostar vonattal F-be, akkor összesen 38 E volt a jegy, most 49.
A belépőjegyekre 124 E-t fizettem, Sienaval és Pisaval együtt. Nagyon sok. Ráadásul nincs semmi múzeumbérlet, a látnivalók közt vannak állami, városi és egyházi tulajdonúak is, valószínűleg nem tudnak a pénz elosztásán megegyezni.
Berlinben pl a 3 napos múzeumbérlet- amivel mindenütt jár az audioguide is-, 15 E, érvényes az evangélikus dóm kupolájára és a zsinagógába is. Párizsban is a 4 napos bérlet 45 E, az a városon kívül is sokfelé érvényes.
Folyt.
Bargello. 4 E, 13.50-kor bezár. Tulajdonképpen minden szinten egy terem érdekes igazán. Földszinten a Michelangelo, fölötte a Donatello, legfölül pedig a Verocchio terem. Mindegyikben a "nagy" mester művein kívül számos fantasztikus szobor van, pl Gianbologna, Settignano, Maiano. Érdemes alaposan megnézni őket. Az első emelet/ második szint nagy részét a Carrand gyűjtemény foglalja el. Ő egy 19sz végi francia gyűjtő, aki királyságpárti lévén utálta a francia köztársaságot és az akkor még királyság olaszoknak adta a gyűjteményét. Mindenféle szép "aprócucc", de nem kötelező program. Ellenben a felső szinten van egy terem kis méretű bronzszobrokkal, azok gyönyörűek. Fotózni nem lehet, a földszinten mindenki fotózott, én is. A Donatello teremben szólt rám egy őr. De a Michelangelo szobrok megvannak.
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.25 0 0 309

Mármint arra, hogy fényképezhetnél? Bevinni lehet, én is lefényképeztem annó az előcsarnokból az Arnót, azt lehetett. Talán még a videóm is velem volt, nem motoznak:-)))

Egyetlen helyen voltam eddig, ahol be sem lehetett vinni a táskát a fényképezővel, az San Gimignánóban volt, a városháza múzeumában, voltak kis boxok, azokba kellett betenni a cuccot. Nem tudom mit féltettek annyira, de még kamerák is voltak. A toronyba viszont fel lehetett vinni mindent.

Előzmény: anblock_italia (308)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.25 0 0 308
Hová gondolsz???????
Előzmény: Törölt nick (305)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.25 0 0 307
A Polo Museale Fiorentino még most is 8.50-et ír, a Bobolira és csatolt részeire 6-ot, a kétéves könyvemben még 6.50 és 4 volt. Hát..., annyi amennyi, mit tegyünk? Mondjuk nem túl szimpatikus, de biztos gondolják, hátha így csak a nagyon elszántak rontják a levegőt a múzeumokban:-(
Előzmény: anblock_italia (306)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.25 0 0 306

Mármint olyan  leírások vannak a képekről a Pittiben, amiket magaddal vihetsz? Olyasfélén, mint a Brancacci kápolnában?

 

Ezek az árak, amiket írsz elég döbbenetesek, mert a könyvek, de még a honlapok sem írnak ilyesmiket. Legalábbis 2007-ben nézegettem a neten, ott nem volt szó ilyen magas belépőkről. Mindjárt meg is nézek néhány oldalt, vajon kijavították-e őket.

Előzmény: vélemény (304)
vélemény Creative Commons License 2008.02.25 0 0 304
Orsanmichele nyitva. Bejárat hátulról,én du 3 körül voltam. A kinti felirat szerint O és Múzeum. Mármint az emeleten, ott vannak a fülkékből az eredeti szobrok. De nem láttam sehol nyitott ajtót. Nem is kerestem, én egyszer voltam fent. Fotózni tilos, ahogy elővettem a gépet, rám szóltak. A földszinti rész 10 perc.
Folyt.
Pitti
Belépőjegy 12 E, 3 éve ez is 8.50 volt. Az emelkedést álcázandó érvényes a jegy a modern múzeumra is, oda persze nem megy senki. Fél öt után érkeztem, tudtam, hogy késő, de a Santo Spirito és Santa Felicita is csak 4-kor nyitott, nem értem oda korábban.
Nagyon kevesen voltunk, 6 után én voltam "a" látogató. Teremőrök hada követett, hangosan búcsúzkodtak. A királyi lakosztályokba nem is jutottam be, egyszer már láttam őket, nem nagy veszteség. Az utolsó termekben még 10-15 percet el tudtam volna tölteni. Minden teremben van leírás a képekről, a falakat betűzik, a képeket számozzák, a fontosakat pirossal jelzik, egyértelműen beazonosítható. Biztos, hogy a körülmények miatt, de most sokkal jobban tetszett , mint az Uffizi. Én rengeteg képtárban jártam, de azt hiszem, a Pittiben vannak a legszebb Raffaello képek és gyönyörűek a Tiziano képek is.
Mindkét képtárban szigorúan tilos a fotózás.
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.25 0 0 303
És az Orsanmichele nyitvatartásával kapcsolatban sikerült valami eredményre jutnod?
Előzmény: vélemény (301)
vélemény Creative Commons License 2008.02.25 0 0 301
Sziasztok!
Tegnap jöttem haza, gyönyörű idő volt, még felhőt sem láttam. Pisa, Siena majd a Toscana topicon.
Ez is több részletben és elég részletesen, látnivalóként.
UFFIZI
Kétszer is bent voltam, kb. fél öt körüli bemenetellel, egyszer 10, másszor 25 perc várakozással. Három kapu van. A Palazzo Vecchio melletti 1-es kapu annak, akinek már van jegye, a 3-as kapunál lehet átvenni a neten vagy telefonon előrendelt jegyeket. A 2-es kapunál jobbra áll a sor, balra be lehet menni az elővételi pénztárhoz, jegyért a következő napokra.3 E foglalási díj.
A bejáratnál repteres biztonsági ellenőrzés, ezért a foglalással rendelkezőknek is sorba kell állni 10-15 percet. Nem lehet bevinni nagyobb táskát és üveget. Jegy 10 E,( 3 éve 8.5 volt) audioguide pocsék.
Képtár 2. emelet, hosszú lépcsősor, magas lépcsőfokok. Balra lift, személyzetnek és kerekeskocsisoknak. Őr őrzi.
Az első néhány teremben-Giottotól Leonardoig- iszonyatos volt tömeg, mindkétszer. Csoportok, sok és nagy létszámú csoport, főleg olaszok. Minden híres kép előtt állt egy. Második alkalommal a képtár hátsó részeiben kezdtem, és fél 6 után mentem vissza az elejére. Talpaimnak nem tett jót, de másképp nem láttam volna.Még nekem is elég sokkoló élmény volt a tömeg, gondolom, az aki eddig évente járt múzeumba, az ezután csak szökőévente fog.
Rembrandt terem zárva, de be lehet nézni. A Caravaggiok lent vannak a földszinten, ott is a sokadik terem, hagyni kell rá időt. Fél hétkor megszólal a csengő, elég határozottan kezdenek el kihajtani. A shop tovább van nyitva, van néhány jópofa dolog.
Kijárat hátul, kicsit el lehet keveredni. Jobbra az Arno/Ponte Vecchio, balra a Palazzo Vecchio hátoldala.
Az Orsanmichele Via Calzaiuolira nyíló oldalán az egyik ablak jegyiroda, minden múzeumba lehet előre venni jegyet, persze nem aznapra. Uffizi itt is 3 E, gondolom a többi is.

U. I.
Valamikor lesznek fotók is.


anblock_italia Creative Commons License 2008.02.22 0 0 300
Hát..., erősen úgy néz ki:-)
Előzmény: Catella (299)
Catella Creative Commons License 2008.02.22 0 0 299
Sógi az a bizonyos topic(úti)társ ?
Előzmény: anblock_italia (298)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.22 0 0 298
Ja, ezt nem tudtam, nem mondtad és nem is kérdeztem, egyelőre..., tervben volt:-) Na majd mailben megbeszéljük:-)
Előzmény: sógi (297)
sógi Creative Commons License 2008.02.22 0 0 297
Nem megrendelve, kifizetve.
Előzmény: anblock_italia (296)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.22 0 0 296
Na, most már kezdhetem komolyan venni az utazást, meg vannak rendelve a buszjegyek:-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!