Keresés

Részletes keresés

yulo62 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 2206

0,69 csak a citrus kofola a Billában. 

Sprinter CDI Creative Commons License 2019.11.15 0 0 2205

Sziasztok!

Ha valaki jár a párkányi Jednota-ban, nézze meg nekem legyen szíves, hogy az akciós alkoholmentes ízesítetlen 0,0%-os Zlaty Bazantból milyen készlet van, mert a legutóbbi akciónál 3db volt polcon.

Köszi!

JAWA-CZ/SK Creative Commons License 2019.10.14 0 0 2204

A jobb oldalon levo KATALOG-ra kattintva lehet forgatni a oldalakat.

Előzmény: JAWA-CZ/SK (2203)
JAWA-CZ/SK Creative Commons License 2019.10.14 0 0 2203
hunaqua Creative Commons License 2019.10.14 0 0 2202

Érdekes,mindig van az akciós cuccokból Jednota meg a Billa közértekben,de a Lidl mindig "üres". Tegnap is a Krusovice 0.45,-ért hegyben ált a Billa-ban,bezzeg az akciós Gambrinus-ból meg a Staropramen radlerből egy darab nem volt a Lidl-ben.

 

..ilyenbe már sokszor futottam a Lidl-nél,a Billa-nál még sosem.

Bombyna Creative Commons License 2019.10.13 0 0 2201

Hasonló lehet a sojove omackahoz. Megvolt a nagy menet. Jo sokan voltak. Egy kis utcában tudtam nagy nehezen megallni a jednota környéken. Volt ott minden aki meg nem volt jövőre hajrá. 

Előzmény: Pierr_Kardán (2199)
Sprinter CDI Creative Commons License 2019.10.13 0 0 2200

Az itt olvasottak alapján kipróbáltam ezt a mustárt én is, de maradok a német mittelscharfer Senf-nél.

Előzmény: Pierr_Kardán (2197)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2019.10.13 0 0 2199

Mindig veszünk ilyen Maggi szószt. Nem tudom, hogy miért de nálunk jópár éve nem árulják a nagyobb élelmiszerboltok, persze nem lehetetlen nálunk sem beszerezni (kapható pl. a Nagycsarnok mellett lévő Ázsia BT fűszerboltban), de ha kint vagyunk, akkor mindig veszünk:-)

 

Előzmény: Bombyna (2198)
Bombyna Creative Commons License 2019.10.13 0 0 2198

Akkor ez olyan mint a kofola:D  a magos nagyon cukros olyat nem veszek tobbet. A másikat viszont akarkivel kiprobalttatam eddig venni akartak. Hát igy. Ti milyen különlegességekeket szoktatok venni még Parkanyban? Várom az ötleteket.

Előzmény: Pierr_Kardán (2197)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2019.10.13 0 0 2197

A szlovák mustárt (kralovska horcica) vagy nagyon szereti valaki, vagy nagyon nem. Nekem túl édes a normál verzió is, a dijoni mustár jellegű, kisebb üveges, mustármagos verziója pedig még édesebb. 

 

Ettől függetlenül mindig van otthon belőle, mert húspáchoz keverve jobb, mint a magyar mustár. Kolbászhoz, virslihez viszont a jó kis magyar Globus mustár a legjobb, azon nevelkedtünk, nekem az a megszokott íz.

Előzmény: Bombyna (2194)
Bombyna Creative Commons License 2019.10.12 0 0 2196

Ja ertem. Az kemény kar hogy nem jutottal be az autosboltba.

Előzmény: BigFic (2195)
BigFic Creative Commons License 2019.10.12 0 0 2195

Billában évente 3x megfordulunk. Szóval, amit szoktunk azt vettük most is. Parenyica, stb. Jednotába már nem volt kedvünk a tömegiszony miatt.

Azt majd legközelebb, amikor nem lesz vásár.

Az autósbolt ajtajára ugyanaz van kiírva, mint a neten. Nyitva lenne 8-12-ig szombaton, de máshogy gondolta.

Előzmény: Bombyna (2194)
Bombyna Creative Commons License 2019.10.12 0 0 2194

Na tök jó hogy így leirtad. A jednotaba be se mentél? Joval jobb mint a billa. Azért van pár ötletem hogy hol alljak meg autóval de megnézzük a hidnal is de szerintem nem lesz hely. Ott majdnem mindig tele van. Mustart is vehettel volna sokkal finomabb mint a magyar. Meg egy csomó minden finomsagot. Nem nezted mikor van nyitva az autosbolt?

Előzmény: BigFic (2193)
BigFic Creative Commons License 2019.10.12 0 0 2193

Voltam ma! :)

Nagyon ügyesen jártunk el a parkolás ügyében: kb. 9.15-kor értünk a hídhoz. Ahogy átmentünk alatta a magyar oldalon azonnal le is parkoltunk. Mire kikászálódtunk a kocsiból, már nem is volt hely. Utána a parkolóból felsétáltunk a hídra és gyalog át. Ez is élmény volt. Sokan csinálják így: kocsiból ki és hátizsákkal gyalog.

Az árusok egy része még pakolt kifele, de 10-re már mindenki a helyén volt. Viszont még a tömeg váratott magára. Sok árus van. A bevásárló központig vannak a különleges dolgok főleg. Mobilkemence árusító, fafaragó, cserépedényes, stb. Én sajtosat egyet láttam. nem kérdeztem tőle, hogy lengyel vagy sem. Forintban nem nagyon lehet fizetni. Mézbort vettem 5 eu 0,5 L. A bevásárló központ környékén van főleg a sok kaja árus. Ott érdemes alaposan körül nézni, mert néhányan pofátlanul drágán adják. pl. a sült hekk kilója 22 euró. Nálunk a legpofátlanabb helyen a vásárban eddig 5000 ft-ért láttam. Persze én szerintem ilyen helyen ne hekket egyen az ember, de ezt az árak összehasonlítására írtam csak. A kajásoknál balra fordulva nagyon hosszan megy még a vásár, de ott már inkább ez a "búcsús" árusítás megy. pl. műanyag cuccok, meg a 3D ágynemű, stb. amit pl. erdélyi árusok kurjongatnak. Olyan dolgot, ami "hú, de megéri" nem láttam, de nem is azért kell ide menni. Ennek valóban hangulata van. A hidro toi nevű cég rakott ki mobil vécéket a vásáron belüli Billa épület végébe. 40 cent a beugró, de cserébe valóban olyan tisztaság van benne, amit magyar oldalon a bevásárló központokban is csak kevés helyen lehet tapasztalni. Déltől elkezdett hömpölyögni a tömeg. Sehol sem láttam parkoló helyet, ezért úgy gondolom, hogy jó volt a döntés, hogy ott hagytam a kocsit a magyar oldalon. Sokan tettek így. Délután elviselhetetlen mértéket öltött a tömeg. Nem lehetett menni szinte. Kellemes időben átgyalogoltunk a kocsiért és azzal mentünk vissza a másik Billába a Petőfi ho-ra, mert ott talán van parkoló. Nem volt, de kivártuk. Aztán egy kis knédli, stb. vásárlás és haza.

Ha úgy fogod fel, hogy egy program, kikapcsolódás, akkor jó. Ha úgy: azzal a szándékkal mennél, hogy nagyon jó áron veszel ezt-meg azt, akkor nem. Mi jól éreztük magunkat.

Jó utat! :)

(Az autovarga nem volt nyitva, nem baj... jövőhéten megyek a Bárdiba)

Előzmény: Bombyna (2190)
Sprinter CDI Creative Commons License 2019.10.12 0 0 2192

Lengyel sajtárusok vannak kint most a vásárban?

Ha nincsenek, nem is megyek :-)

Bombyna Creative Commons License 2019.10.11 0 0 2191

Autovarga - ŠKODA AUTO PARTS
Hlavná 185/69, 943 01 Štúrovo, Szlovákia
+421 36/751 15 40
https://maps.app.goo.gl/vdjDEKbs9BjpARyk9

Így találod meg.ha igaz holnap 8-12ig nyitva

Előzmény: BigFic (2188)
Bombyna Creative Commons License 2019.10.11 0 0 2190

En se ajanlom a ftot ha el is fogadják brutálszar áron. Majd irj mik voltak én is akarok menni vasárnap.

Előzmény: BigFic (2181)
Bombyna Creative Commons License 2019.10.11 0 0 2189

Én most vettem gázrugót 2000ftert 47%os kedvezménnyel a bardiban. Szerintem tobbet nem szabad adni erte. Skoda varga úgy tudom szombaton is nyitva van. Én amugy nagyobb szerelesekre szloviba viszem a skodat jóval olcsobb a munkadíj és jobban is értenek hozzá.

Előzmény: BigFic (2188)
BigFic Creative Commons License 2019.10.11 0 0 2188

Köszönöm a beszámolót. Ha sikerül a gázost meggyőzni, hogy ne holnap jöjjön, de jöjjön (mert arról még nehezebb), akkor elmegyünk.

Előzmény: Pierr_Kardán (2187)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2019.10.11 0 0 2187

Ma megejtettük a szokásos féléves nagybevásárlást a LIDL-BILLA-COOP bermuda háromszögben, majdnem 400 euró cserélt gazdát. Ennek nagy része pia, nemcsak sör, hanem elég sok tömény is. Magyarországon lényegében sosem veszünk tömény italt, nálunk van a tömény piákon jóval több mint 1000 Ft jövedéki adó van literenként, kint meg nincs, tehát nem kérdés, hogy tömény italokat sokkal jobban megéri kint megvenni.

 

Bárki ellenőrizheti a dolgot, a LIDL-ben nálunk 3998 Ft egy liter Gilroy vodka, ezzel szemben a kinti LIDL áruházban pedig 7,98 euró egy liter, tehát a mostani békasegge alatti árfolyamon (335 Ft egy euró) is csak 2675 Ft, vagyis kint literenként 1335 Ft-al olcsóbb ugyanaz mint nálunk!!! Nagyjából a többi pia is hasonlóan olcsóbb.

 

De pl. most a BILLA-ban egy üveg 2,25 literes CocaCola 0,85 euró, ez 285 Ft, nálunk egy ilyen üveget nem lehet megvenni 400 Ft alatt :-((

 

A sörök nemcsak olcsóbbak, de sokkal jobbak is, azt is megéri venni.

 

Utána voltunk a vásárban, rengeteg ember volt kint ma is, holnap nagyon nagy tömeg várható a jó idő miatt. A Hlavna melletti BILLA parkolójában szoktunk megállni (ott nem kell fizetni a parkolásért), de most vagy 10 percig tartott mire találtunk szabad helyet.

 

A vásárban mi úgy találtuk, hogy nagyon kevés helyen fogadnak el forintot. Ennek szerintem az az oka, hogy érdekes módon kint sokkal jobb a nyugtaadási hajlam, mint nálunk (nálunk szerintem még mindig nem eléggé határozott a NAV), szóval nem akarnak lebukni. Láttuk, hogy valaki forinttal akart fizetni, de mutatták, hogy a Hlavnán hol van a pénzváltó, ott váltsa be a forintját. Ettől függetlenül biztosan van olyan árus, aki elfogadja, megkérdezni nem kerül semmibe, legfeljebb nagyon rossz árfolyamot fog mondani az árus.

 

Az igaz, hogy az árusok túlnyomó többsége tud magyarul, de ez korántsem jelenti azt, hogy magyar (állampolgár) lenne, a Felvidéken az emberek többsége tud annyit magyarul, hogy árusként elboldogul a magyarokkal is.

 

Az idén (is) kiváló lett a mézbor, bár kocsival voltunk, de két decit ittam belőle, érdemes venni (2 deci 1,5 - 2 euró). A murcival (burciak) viszont érdemes vigyázni, rettentő finom, de megtréfálja az emberek többségének a gyomrát. Van nyilvános WC természetesen, ott van ahol a Hlavna kiszélesedik, ahol a kajaárusok vannak (40 cent a használat díja, de cserébe tiszta, hölgyek is bátran használhatják).

 

Birkapörköltet ettünk, egy szép adag három szelet kenyérrel 6,1 euró volt.

Előzmény: BigFic (2181)
dokeee Creative Commons License 2019.10.11 0 0 2186

Tegnap végigsétáltuk, vicces, kurvasok árus, de igazából mindegyik ugyanazt árulja. Nyilván a megfelelő témakörben.

Real Putyur Creative Commons License 2019.10.11 -2 0 2185

Elég durva csúsztatás egy szakszerviz alkatrész + munkadíj árajánlatát összehasonlítani egy (nyilván diszkont) autóalkatrészkereskedés anyagárával + egy sufnituning munkadíjjal...

 

A szervizek rengeteget keresnek az alkatrészen, tehát ha el tudod érni hogy te viszed az alkatrészt, már egy csomót nyertél. (Nagyon sok helyen nem fogadják el, én tudok olyan Chevrolet márkaszervizt, ahol beépítik a hozott alkatrészt. Azért mondom a Chevroletet, mert nekem az van, Skodában nem vagyok jártas.)

 

Amúgy megnézném azt a 3000 Ft-os kerékagycsapágyat... Én NAGYON olcsón tudok alkatrészt szerezni, de ennyire olcsón még én se. (Úgy kb. ránéztem a Bárdinál, 10 ezertől vannak Skoda agycsapágyak. Persze nem tudom a pontos típust/évjáratot, első-hátsó/stb., lehet olcsóbb-drágább is ettől, de nyilván nem nagyságrendileg.)

Esetleg ha méret alapján veszel egy csapágyat, aztán valakit ráveszel, hogy a házból megfelelő préssel kinyomja a rossz csapágyat és vissza a jót... akkor meg a munkadíj lesz húzósabb...

 

---

 

Az ÁFA különbsége meg azért nem annyira markáns... A szlovák ÁFA 19%, nálunk 27%. Tehát egy nettó 10 000 Ft-os cucc itt 12700.- ott 11900.- Kb. 6,7%-kal drágább Magyarországon.

Egy pár ilyen teleszkóp 6-8 ezer körül van itthon. Mondjuk lehet spórolni rajta 500 Ft-ot, ha kint veszed... Persze végülis az is pénz, 2 üveg sör. :-)

De azért túldramatizálni a magyar ÁFA-t nem érdemes.

Előzmény: BigFic (2184)
BigFic Creative Commons License 2019.10.11 0 0 2184

Többek közt az áfa miatt.

pl. Ismerős kerékcsapágy problémája: itthon szereléssel 60 ezer, következő keréken ugyanez a probléma: kint csapágy 3 ezer. Garázsban szerelő szerviz 3 ezer.

Előzmény: hunaqua (2183)
hunaqua Creative Commons License 2019.10.11 0 0 2183

A vásározok minimum fele Magyar,tehát biztosan nem okoz gondot a forint.Miért gondoljuk,hogy olcsóbb ott a teleszkóp mint itthon? 

Előzmény: BigFic (2181)
Real Putyur Creative Commons License 2019.10.11 0 0 2182

A Dorothy fegyverboltban elfogadták, csak elég rosszul váltották...

(Keveset vittem, 3 € különbözetről volt szó, annyira nem érdekelt.)

 

Hogy a piacon hogy megy, azt nem tudom. Szerintem mindenki elfogadja, gondolom úgy járkálnak át Magyarországra vásárolni, mint ahogy mi átmegyünk Budáról Pestre pl.

Előzmény: BigFic (2181)
BigFic Creative Commons License 2019.10.11 0 0 2181

Ja! Még egy kérdés. A vásárban gondolom, hogy a magyar forintot nem nagyon szeretik elfogadni?

Előzmény: BigFic (2180)
BigFic Creative Commons License 2019.10.11 0 0 2180

Ha már elmerészkednék a vásár miatt Párkányig...

Van ott olyan bolt, ahol szombaton is meg tudnám venni a Skoda csomagtérajtó teleszkópot?

Pierr_Kardán Creative Commons License 2019.10.08 -1 0 2179

Heti akciós újságok:

 

LIDL

 

BILLA

 

Jednota

 

 

JAWA-CZ/SK Creative Commons License 2019.10.08 0 0 2178

A vasar alatt bizonyara megy a kalacsozas,nem tudom ismeros e a Pernik..a kepen szilvas,meggys  malnas epres stb gyartanak a Kaufland-ba ilyen kartonokba kirakva,025€-volt darabja,legjobb a Pardubicei-ott volt a Semtex-is gyartva:)

Előzmény: hunaqua (2176)
JAWA-CZ/SK Creative Commons License 2019.10.07 0 0 2177

 

                                                           SIMON&JUDA

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!