Keresés

Részletes keresés

schlumbergerrrr Creative Commons License 2014.12.02 0 0 18396

 ( valószínüleg férfi vagy ) 

Én a néhány évvel ezelőtti írásai alapján esküdni mertem volna, hogy hölgyet köszönthetünk személyében :-)

Előzmény: segítökéz (18395)
segítökéz Creative Commons License 2014.12.02 0 0 18395

Kedves RodeTulp!

 

Sose szégyelld magad, mert amikkel Te kínlódsz, holland háttérrel nekem se megy még most sem. Pl. nagy bajban vagyok a "het" és "de" használatával és ugyanazokkal, amiket 

jeleztél, s hiába a holland "apu", aki kijavít, nem az anyatejjel szívtuk magunkba az itteni nyelvtant.

A német der-die-das-sal tudnám hasonlítani. A névelöket a szóval tanulják meg a kisgyerekek, nekik logikus a jó használat, s gyanítom Te sem (mint ahogy én sem) itt

nevelkedtünk a többi kedves fórumtárssal, tehát ezek gondot okoznak hosszú évek után is. Én már úgy vagyok vele: fontos, hogy mindenhol megértsenek egy kis "het", vagy "de", "mijn" of "mijne" ide- vagy oda  nem okozhat gondot.:)))))

 

Azért hiányoltalak, mert olyan józanul tudsz írni ( valószínüleg férfi vagy ) és az ítélöképességed is tetszik. Biztos vagyok benne nem adták ingyen az itteni tapasztalataidat, ezért minden alkalommal a lehetö legmegfelelöbb válasszal reagálsz a beíróknak.

El tudom képzelni, aki "háttér" nélkül kezdi meg új életét egy más országban, annak ára van. Nem kicsi, hanem nagy! :))))

 

Írjál sürübben. Jó volna ez a fórum, ha nem csak "hirdetötáblának" lenne használva.

 

Légy üdvözölve!

 

 

Előzmény: RodeTulp (18392)
mirla Creative Commons License 2014.12.02 0 0 18394

Ha ezt a felhívást lefordítom, akkor én úgy értelmezem, hogy van egy cég (hogy mivel foglalkozik, szerintem kétes), amelyik nem rendelkezik a legális dokumentumokkal, (vajon miért nem?)  és valamilyen itt élő tisztességes embert akar lefizetni, aki rendelkezésükre bocsátja az adatait és vesz nekik egy autót a saját nevére. Hát, ha van ilyen hülye, jelentkezzen... Már bocsánat... Én is felhúztam magam ezeken a hsz-okon...

Egyre cifrább ez a fórum.....

Előzmény: papatesz (18391)
RodeTulp Creative Commons License 2014.12.02 0 0 18393

Leila, te hány osztályt végeztél? Ha nem a magyar az anyanyelved, akkor megbocsátom ezt a szörnyemény felhívást, amit iderottyantottál. És miért ordítasz itt vastag és nagy betűkkel? Nem tudod, hogy ellenkezik a fórum szabályaival? Nem hát, mert nemcsak írni, olvasni sem tudsz....

 

Jogosítványt hány osztálytól adnak???  Csak remélni lehet, hogy Dobos Etelka tud írni és olvasni is... A közúti táblákat legalább...

Előzmény: leila 95 (18390)
RodeTulp Creative Commons License 2014.12.02 0 0 18392

Részemről is üdvözlet, kedves S.K.!

 

Kösz, hogy megosztod a privát szférád részleteit! Bizony, nekem nincs - nem volt kitől megkérdezni a nyelvtant, és azt sem mondhatnám, hogy az orosz nyelvismeretem nagyot lendített a hollandomon, hahaha.... Kínlódás a mai napig. De szeretem a kihívásokat. Legutóbb pl. nem tudtam a sort folytatni a következő birtokos névmás önálló alakjával:

birtokos névmás (bijvoegelijke naamwoord, zelfstandig vorm) mijne, jouwe, zijne, hare, onze,  és utána????

Én már megoldottam, kíváncsi lennék, te csípőből tudod-e ezt...

Példa rá: Dit is mijn boek. Dit is dus de mijne. Dat is de jouwe. Ugyanezt kérem többes szám 2. és 3. személyében!:)

 

2 rokon nyelvismerettel, éjjel-nappal holland szövegkörnyezetben azért szerintem nem konyhanyelven beszélsz, szóval ne szerénykedj...

 

A frusztrációdat - a nem válaszolókkal kapcsolatban - én is osztom... Ez van, ilyenek az emberek. Sőt, ilyenebbek....

Előzmény: segítökéz (18388)
papatesz Creative Commons License 2014.12.02 0 0 18391

Sziasztok,

Cégünk hollandiában tevékenykedik és holland rendszámú autót szeretnénk vásárolni és had rendbe állítani a munkához. Jelenleg nem rendelkezünk az ehhez szükséges iratokkal amit a holland hatóságok megkövetelnek. Ehhez keresünk hollandiában élő, dolgozó és holland lakcimmel rendelkező személyt aki rövidtávon partner tudna lenni ebben az ügyben, közös megegyezésssel mindenről természetesen.
Személyes találka hollandiában és magyarországon is megoldható.

Aki tudna ebben közreműködni illetve a részletekért kérem jelentkezzen a PAPATESZ@GMAIL.COM e-mail címen.

 

Üdv:


...info még a szükséges dokumentumokról

https://www.rdw.nl/Particulier/Paginas/Legitimeren-bij-kopen,-keuren-en-invoeren.aspx?path=Portal/Particulier/Auto/Kopen

leila 95 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 18390

Sziasztok! Most a héten pénteken vagy szombaton indulunk magyarra. Rotterdámból- Budapest felé kitérő nem gond meg egyezésre. Elérhetőség : +31643309384 Dobos Etelkát keresétek! Vissza felére is számithatok ránk kb 1 hétig leszünk otthon! Csütörtökig jelentkezetek!

karimax Creative Commons License 2014.12.01 0 0 18389

Sopronig legalább el kell azzal a magyar rendszámú autóval jönni a vizsga miatt.

Előzmény: konige (18381)
segítökéz Creative Commons License 2014.12.01 0 0 18388

Ennyire nem vagyok járatos a nemzetközi müszaki vizsgákban, utánanéztem, a hollandok Spanyolországban és Belgiumban érvényesíthetik a vizsgát.

Érdekes: van egy lengyel kollégám, évek óta lengyel rendszámmal közlekedik. Egyszer megkérdeztem, nem kellene-e hollandosítani azt a "szekeret"? 

Kicsit hebegett-habogott, mikor igyekeztem megtudakolni, mit mond a rendörnek, ha igazoltatják. Azt felelte: hogy a Németországban élö testvére kölcsön kocsiját használja.

Hogy aztán a rendör elfogadja-e ezt hiteles bizonyítéknak, nem tudom.

Ha másodszor is leintik, akkor az unokatestvérére hivatkozik...

 

Amúgy szia!--régen láttunk, igaz nem sok érdekes történik a fórumon.

Visszatérve az általad említett nyelvtanulásra, miszerint tanár ember mellett nem volt nehéz elsajátítanom a nyelvet hozzáfüzném, a párom matek docent, egy dologban igazad van, akinek a házastársa holland, több oldalról kapja a segítséget, bár az elsö évek nálam sem voltak akadálymentesek, mert az angol és német nyelvtudásommal elboldogultam bárhol és bármikor, nem igazán igyekeztem a nyelv mélyebb elsajátításával.:))

Mivel a holland tolerancia véges, szeretik, ha egy idö után az itt élök legalább konyhanyelvi szinten tudnak kommunikálni a befogadó ország lakóival, nekiduráltam magam. :)))

Előzmény: RodeTulp (18387)
RodeTulp Creative Commons License 2014.12.01 0 0 18387

Csatlakozva: márpedig azért nem tudják, mert a holland garázsok nincsenek kapcsolatban a magyar rendszerrel, tehát adminisztratív akadálya van annak, hogy ők innen az autót a magyar hatóságoknál lejelentsék, a "vizsgát" érvényesítsék, mint műszakilag tuti rendben lévő autót, ami újabb egy évig vígan pöföghet az utakon.

De egy másik országgal sincs még ilyen kapcsolat, ezen már dolgoznak ugyan, de ahhoz legalább az egész európai uniót egységesíteni kellene ezen a téren, hogy ez sikerüljön. Pl. hogy egy lengyel is itt APK-ztathatná az autóját, vagy egy holland rendszámú autó tulajdonosa egy román garázs által, hogyha ott tartózkodik huzamosan a járgányával együtt.

 

Annak természetesen semmi akadálya, hogy a kocsit műszakilag felülvizsgálják, a szükséges reparációt elvégezzék, de a rendszerbe nem tudják lejelenteni, bevinni. Ehhez itt kellene regisztráltatni a "magyar" autót, és akkor minden meg van oldva.

 

Felhívom még a figyelmet, hogy nem lehet tartósan  fuvarozni itt a magyar rendszámmal, büntetik! Merthogy így akkor itt nem fizet az illető pl. útadót (sem).....

Persze, a rendőrnek mondhatod, hogy 2 napja érkeztél ide, de nehéz elhinni, ha a lakossági nyilvántartásban már  jó egy éve szerepelsz....

Előzmény: segítökéz (18386)
segítökéz Creative Commons License 2014.12.01 0 0 18386

Én pedig úgy értelmeztem a "müszakit csinálni", hogy müszakilag átnézni. (elnézést!)

Azt mondja a párom, itt nem tudod hivatalosan müszaki vizsgáztatni, ahhoz vissza kell menni Magyarországra.

Előzmény: konige (18383)
bolond38 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 18385

Komolyan! Próbáld márka szervizben de szerintem kevés az esély! 

bolond38 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 18384

Suzuki a mi autónk :):):):)

konige Creative Commons License 2014.12.01 0 0 18383

Úgy értettem, h magyar rendszámú... Ha bármelyik "garage" el tudná intézni, nem kértem volna itt segítséget. Ők, csak holland rendszámú autókra tudnak APK-t intézni.

Előzmény: segítökéz (18382)
segítökéz Creative Commons License 2014.12.01 0 0 18382

"kinntlévő magyar autóra?"

Milyen magyar autóra? Magyar autó nincs, csak magyar rendszámu.

Azt pedig szerintem bármelyik szerelömühely (garage) el tudja végezni.

Előzmény: konige (18381)
konige Creative Commons License 2014.12.01 0 0 18381

Sziasztok!

 

Tud vki esetleg olyan hollandiában lévő autószerelőt (holland v magyar mind1) aki tud műszakit csinálni kinntlévő magyar autóra?

Előre is köszi a segítséget!

segítökéz Creative Commons License 2014.11.30 0 0 18380

Az "apama" nevü ide betévedt és segítséget kérö beíró hasznát vette a megadott linknek?

Udvariatlannak tartom, --ahogy többen már jogosan megjegyezték--valaki beugrik információért, majd soha többet nem hallunk róla.

 

Előzmény: segítökéz (18379)
segítökéz Creative Commons License 2014.11.27 0 0 18379

Itt nézz körül ( görgess lefele! )

 

https://www.alleszondercreditcard.nl/auto-huren-zonder-creditcard/

Előzmény: Apama (18374)
Apama Creative Commons License 2014.11.26 0 0 18374

Sziasztok! 

 

Nem biztos, hogy ide tartozik, de hátha tudja valaki. 

Autót kellene bérelnem egy hétre Hollandiában, de az eddig megnézett bérlő cégek mind hitelkártyát kérnek, dombornyomott Mastercard-t, ami folyószámlához kapcsolódik nem fogadnak el. 

Levélben több cégnél rákérdeztem, de mindenhol ugyanazt szajkózzák, hogy csak hitelkártya... 

Tényleg így van? Csak ezért nem akartam volna hitelkártyát kiváltani... 

 

Köszönöm 

Tipetupa Creative Commons License 2014.11.19 0 0 18371

Vagyok, mi a gond?

Előzmény: tapesz77 (18370)
tapesz77 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 18370

Haliho.

Van valaki a régiek közül mondjuk ugy 2-3 éve vissza menöleg ? Bocsi de nevek nem igen mennek, de pár igen talán.

Ilyen hogy tipe tupa esetleg ? 

Szép estét.

Kamy Eszter Creative Commons License 2014.11.17 0 0 18369

Szia Szignum7.

 

Valóban sokat tudnék mesélni a babavárásról és szülésről Hollandiában. Add meg az e-mail címed, és írok egy regényt ha kell. (az adatlapodról nem tudom meg a címed...)

Eszter

Előzmény: szignum7 (18354)
Esztella Kiss Creative Commons License 2014.11.06 0 0 18368

Sziasztok!

 

Elérkeztem a szakdolgozatom olyan fázisához, melyben a segítségeteket szeretném kérni a kérdőívem kitöltésében, ami körülbelül 5 percet vesz igénybe!
Teljesen anonim, de számomra nagyon fontos az őszinte válaszok! Kérlek vedd figyelembe ezt a kérésemet!

Előre is nagyon szépen köszönöm!
Esztella

 

https://docs.google.com/forms/d/1zZpKOBQ_R4UN3q773k67xHvBFPHyu2GSYxIpKGRXI1M/viewform

 

 

Vagy ha itt nem sikerül, akkor ezen a linken próbáld meg!

 

http://ripet.hu/feedback.php?kid=5bb3cbd6192d385a4e81158e1baeb9b4

c.szandi Creative Commons License 2014.11.04 0 0 18367

Sziasztok!

egy érettségi előtt álló lány vagyok és Hollandiában szeretném folytatni a tanulmányaimat, fodrász szeretnék lenni. Angolul elég jól tudok, viszont hollandul egyáltalán nem. Nem tudjátok véletlenül, hogy hogyan működik kint a fodrászképzés és van-e angol nyelven történő oktatás? Előre is köszönöm:)

yoroi Creative Commons License 2014.11.03 0 0 18366

sziasztok 30 éves fiatal férfi vagyok pár napja kirúgtak a munkahelyről jelenleg szállásom van hétvégéig de onnantól az is megszünik ha valaki tud segiteni munka illetve szállás ügyben irjon magyarba nem megyek haza nincs miért :( előre is köszi szép napot :)

ehead Creative Commons License 2014.11.02 0 0 18365

Vagy meg nem dolgozott annyit az illeto, hogy jogosult legyen a munkanelkulire. Szoval az esetek szama szinte vegtelen......

Előzmény: ehead (18364)
ehead Creative Commons License 2014.11.02 0 0 18364

Nem minden esetben. Ugyanis olyan valaki is kaphat bijstand-ot, aki korabban egy napot sem dolgozott. Pelda: anyukat eltartotta a ferj, de elvaltak es anyuka jovedelem nelkul maradt. Ez esetben is meg kell tudjon anyuka elni valamibol, amig nem talal munkat vagy mas eltartot.

Előzmény: Quantumleap (18363)
Quantumleap Creative Commons License 2014.11.01 0 0 18363

Persze, értek annyit, talán olvastam is ezt valamikor.

Dehát az egyik dologból automatikusan következik a másik. Bijstandsuitkeringet azt kérhet, aki előtte ww-uitkeringen volt, amit úgyszintén akkor kaphat, ha önhibáján kívül vesztette el a munkahelyét.

Előzmény: ehead (18361)
bolond38 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 18362

Sziasztok! November 08-09(szombat vagy vasárnap) -i napra keresek fuvart haza Magyarországra 2 személyre!

ehead Creative Commons License 2014.10.31 0 0 18361

Remelem megy mar annyira a holland, hogy ezt el tudod olvasni: http://www.rechtopbijstand.nl/inhoud?pid=2618

https://data.roosendaal.nl/webhelp/alfabetisch_vreemdelingen_03.htm

A ket ev pedig csak egy, nem tudom miert emlekeztem 2-re.

Persze az is fontos, hogy a munkat onhibadon kivul veszitetted el es aktivan munkat keresel.

Előzmény: Quantumleap (18360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!