Keresés

Részletes keresés

mmm888 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 416

Sziasztok,

 

Van egy eladó Bernina Bernette 50 típusú varrógépem, jól varr, nincs semmi hibája. Ha valakit érdekel, árulom a teszveszen martas1008 név alatt. Sajna linket most nem tudok, mert karbantartás van a teszveszen és a vaterán. A licit 10000 ft-ról indul, de ha kapok egy jó ajánlatot, lezárom hamarabb.

szbernadettsz Creative Commons License 2012.01.29 0 0 415

Szia! Érdeklődnék, hogy kaptál -e választ a singer pixie plus varrógépre vonatkozó kérdésedre! Én is kinéztem magamnak.

Köszi a választ!

Előzmény: bernulane (410)
baratokkozt2 Creative Commons License 2012.01.28 0 0 414

Köszönöm! Már azt hittem nem jön válasz! Írtam neked a mélcímedre...

Előzmény: nimrod50 (412)
larimar Creative Commons License 2012.01.28 0 0 413

Kedves hozzáértők!

SOS segítséget szeretnék kérni!

Van egy Singer Neptun 6038 tip. varrógépem, amit 2005-ben vásároltam. Eddig hibátlanul működött, sokat dolgoztam vele.

November vége óta járom a canossát , mert a karácsonyi varrásdömping előtt elvittem egy helyi műszerészhez - vidéki kisvárosban lakom - tisztitásra, olajozásra, aki azzal adta vissza, hogy a gép egy műanyag fődarabja el van repedve. Az, ami az öltésváltó tárcsához kapcsolódik.

Felvittem Bp-re a Singer márkaszervízbe /1081. Rákóczi u. 73. ami Berzsenyi u. 5:-))

December 07-én vittem oda, január 25-én értesítettek telefonon, hogy nem tudnak alkatrészt szerezni. Ők, a MÁRKASZERVÍZ, akik rövid vállallási határidővel és alkatrész értékesítéssel is foglalkoznak - állítólag.

Ezt a varrógépet  80.000.-Ft-ért vettem 2005-ben, egyszerűen nem tudom elhinni, hogy 6 év használat után  kuka kategória.

Tud valaki nekem valami biztatót mondani?

nimrod50 Creative Commons License 2012.01.26 0 0 412

 

 

  Interloch vásárlásához kért tanácsot, megpróbálok segíteni:

 

  Háromszálas Textima első kiadása ( 8509 typ.) zöld, nem központi olajzású ( nem ajánlom, nagyon régi tipus)

  Háromszálas Textima, zöld, központi olajzású,( 8514 typ)  ( nem ajánlom, régi tipus)

  Négyszálas   Textima, zöld, központi olajzású ( 8514 typ)   ( nem ajánlom)

  Négyszálas  Textima , szürke központi olajzásu, régi.

  Román interloch,  Rimoldi licensz, gyenge utánzat, nem ajánlom.

  Yamató négyszálas kiváló,

  Singer négyszálas kiváló

  Ezek nagyon megbízható gépek,(Még ajánlanám: Brother, Siruba),fenntartásuk nagyon kevés költséggel jár

  ( csak a késeket kell időnként köszörültetni,de már többnyire vídiabetétesek, és azokkal semmi gond nincs.)

  (Tapasztalátból beszélek, sokáig szervizeltem az összes tipust!)

  Különben ma már csak négyszálast érdemes venni, mert, ha esetleg bedolgozást vállalna, csak négyszálassal

  fogadják el a munkát.

 Remélem tudtam segíteni.

 Üdv.: Nimrod50

 

Előzmény: baratokkozt2 (402)
Kiskata1959 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 411

Szia Emőke!

 

Nem nagyon ismerem a mai gépeket. Harminc évig vartam egy Naumannal, gyerekruhákat (három gyerekem van), függönyt, ágyneműt , ilyeneket.

Általánosságban:

Egy új gépnél én szívesen venném az egylépéses automata gomblyukat, a szabad kart, az anyagtovábbító leeresztését. A tübefűző sem rosz, mert már nagyon romlik a szemem.

A tapasztalatom szerint a díszítő öltések nem nagyon fontosak, alig használtam őket.  Az overlok öltések sajnos csak imitálják az igazit, de nem árt ha van.

Nem tudok tanácsot adni, mindhárom tudja azt amit én elvárok egy új géptől.

 

Üdv Kati

 

Előzmény: Emőci89 (409)
bernulane Creative Commons License 2012.01.19 0 0 410

Üdvözlök Mindenkit!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek.Véleltlenül találtam erre az oldalra.Kisfiammal otthon töltött időben kerestem egy kis elfoglaltságot így a horgolás mellett elkezdenék varrni is.Kaptam Anyukámtól egy Finesse 884es gépet,viszont kiderült hogy rossz.A szerelő -látatlanban azt mondta, hogy elmondásom szerint a javítási költség -ha más baja nincs kb. 6000.Ftba kerülne./A hiba:a talp le-fel ugyan mozog,de nem viszi az anyagot és az alsó orsóra feltekeredik a cérna./Szombaton vinném el hozzá.De a férjem azt mondta hogy inkább vegyünk egx újat.Mivel életembe nem varrtam kinézett egy olcsó Singer Pixie Plus varrógépet.Egy véleményt találtam csak róla. amiben íz írója közölte hogy nem varr, szóval rossz a gép.Gondolom a kommentekből hogy sok hozzáértő személy van.Kíváncsi lennék a véleményetekre.Mit javasoltok egy teljesen kezdő,varrni tanuló lánynak.Csináltassam meg a gépet vagy tudtok ajánlani olcsóbb kategóriában (20.e ft) valamilyen gépet nekem amit be tudok szerezni.

Köszönöm a válaszotokat előre is !!!A gép linkje amit a férjem mutatott : http://bolthely.hu/kaloczkerkft/id/00247_Singer_Pixie_Plus_varrogep

Emőci89 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 409

Szia!

 

Köszi a segítséget.:) Beleolvasgattam abba a topikba amit mondtál, és sok hasznos dolgot sikerült megtudnom.:)

 

Kérdéseidre válaszolva, még kezdő varró vagyok, de anyu varrógépét már használtam erre-arra. Úgy érzem, most jött el az ideje, hogy saját gépem legyen, de sajnos nem értek annyira a varrógépekhez. Anyu segített abban, hogy tudásilag kb. mit tudjon, de abban nem tudott tanácsot adni, hogy melyik márka lenne a legjobb. Ezért írtam ide. A varrógépet ágyneműk, terítők, függönyök varrására szeretném használni egyenlőre, a későbbiek során pedig gyerekruhák varrására is.

 

A hosszas utána járás végeredményeként sikrült 3 gépet kiválasztanom, ezek kb. lefedik, amit tudásilag szeretném, hogy tudjon.

Ezek azok:

http://varrogepcentrum.hu/termek/varrogep/varrogepek/husqvarna-emerald-116-varrogep

http://varrogepcentrum.hu/termek/varrogep/varrogepek/janome-423-s-varrogep

http://varrogepcentrum.hu/termek/varrogep/varrogepek/bernina-bernette-15-varrogep

 

Még nem tudom, melyiket veszem meg, szerintem írni fogok a másik topikba is. Neked mi a véleményed? Te melyiket választanád?

 

Köszi a segítséget!:)

 

Üdv.: Emőke

Előzmény: Kiskata1959 (406)
lac-01 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 408

 Közben sikerült beállítani, hogy egyenesen varrjon. Ezzel együtt más problémánk is akadt. Patchwork takarót szerettünk volna összevarni a béléssel és a hátlapjával, viszont ezt a három réteget valamiért nem varrja. Lépeget, de nem hurkolja össze a felső és alsó szálat, máskor meg kb. két cm-ként csinál egy-egy öltést. Szimpla anyag varrásakor semmi probléma sem az egyenes varrásnál, sem a mintásnál.

 Van egy új gépünk is, amit egy éve vettünk, de akkor nem gondoltam még rá, hogy szükséges a talpnyomás állthatósága. Ezzel viszont azért nehéz az előbb említett takaró varrása, mert tolja maga előtt az anyagot egy idő után, így aztán csúnya, ráncos lesz. Szerintetek ezen lehetne segíteni egy rugós, kukacolós talppal?

lac-01 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 407

Sziasztok,

 

Nem tudja valaki, hogy mi lehet a Lucznik Predom 436 tipusú varrógépen a tetején a három tekerentyü közül a középső?
A két nagyobb számozott a minta kiválasztásához kell. Viszont a középsőre nem tudunk rájönni. Ki lehet húzni felfelé és tekergetni kb. 3/4 fordulatot. A gomb tetején egy pont van onnan mutat egy oda-vissza nyíl egy vonal felé.
Akármilyen állásban is van látszólag nem történik semmi.

Van valami ötlet?

 

Sajnos magyar használati útmutató nincs hozzá...

Még az is kérdés, hogy melyik beállítással varr egyenes öltésekkel...

 

Köszönöm

 

Kiskata1959 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 406

Szia!

 

Itt az Indexen a Varrjunk együtt topikon olvasgasd vissza GPS hozzászólásait sok érdekes infot találsz.

Azt hogy milyen gépet vegyél az dönti el hogy mire szeretnéd használni és mennyit tudsz ráfordítani. Elég egy egyszerű gép vagy több programos legyen. Kezdő varró vagy vagy esetleg foltvarrsz. Mások az igények. Ezekről nem írtál.Igy nagyon nehéz tanácsot adni.Az is fontos hogy a belső szerkezete ne műanyagből legyen.

Pl: a gép automata gomblyukkal rendelkezzen, vagy tű változtatható helyzetű legyen, legyen-e overlok öltés rajta, stb.

 

 

 

Előzmény: Emőci89 (405)
Emőci89 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 405

Sziasztok!

 

Szeretnék varrógépet venni és ehhez kérem a segítségeteket. Annyi féle márka van és nem nagyon tudom, melyik jó és melyik nem, interneten pedig nem igazán találtam információt. Szerintetek melyik márkák közül érdemes válogatni?

 

Előre is köszi a segítséget!

 

Üdv.: Emőke

szamovar1 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 404

Bocsi! A Necchi stimmel a típusa nem 599 hanem 559 !

szamovar1 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 403

Sziasztok! Érdeklődöm,tudna-e valaki segíteni.Szeretném megtudni,hogy szabad gépi tűzéshez(kukacoláshoz) hogyan tudom leengedni a Necchi 599 anyagtovábbító talpat???

 

Köszi

baratokkozt2 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 402

Érdeklődöm interlock gépekkel kapcsolatban.

Néztem több fajtát is, de nem tudjuk eldönteni melyiket a sokból...

Ipari verziók, ezért szakember tanácsát szívesen venném, ha van itt ilyen. Előre is köszönöm!

 

- Textima háromszálas, kékes színű (nem tudom melyik a fiatalabb kiadású)

- Textima háromszálas, szürkés színű (nem tudom melyik a fiatalabb kiadású)

- Yamato 4 szálas

- Singer 862B 4 szálas

- Román lock 3 szálas (rimoldi utánérzés)

- Román lock 4 szálas (rimoldi utánérzés)

- Olasz " Rimoldi " 3  szálas

 

A fentiek közül kéne választani, de más javaslatot is megfontolok. A textimákról hallottam jót-rosszat is. Gyorsvarróban állítólag nagyon jók, de volt olyan szerelő, aki a lockjaiktól óva intett...

Nem szeretnék befolyásolni senkit, akinek tapasztalata vagy tudása van a fentiekkel kapcsolatban, kérem ossza meg velem. Gondolok itt típushibákra, fenntartási költségekre, megbízhatóságra stb-stb-stb;...

pityesz001 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 401

Szép estét!

Kapott a párom egy minden bizonnyal régi orosz varrógépet, UNION 2M tipusu az interneten kerestem rá a kinézete alapján nem tudom a gyártási évét, talán ebböl  aszámsorbol kilehet deriteni, működik, a motor forog. tekeri, felhozza a cérnét a csévéröl, de nem horgol, biztos beálitás problémája van, régen ézemképesen használatbol let kivéve,

Esetleg egy használati utasitást tudna valaki?

köszönöm

kunl50 Creative Commons License 2011.12.26 0 0 400

Ha tud segítsen valaki. Kaptam egy hibás Singer 533-as gépet. Magjavítottam de jó lenne egy kezelési utasítás. A netról már tőltöttem le alkatrészjegyzék ismertetőt de kezelési utasítást olyat mely letőlthető nem találtam. Nem a párszáz forint a problémám, hanem a lebonyolítás.

 Jó lenne egy olyan leírás ami a gép kezelését mutatja be. /Gombfunkciók stb./

 

  köszi Kunl50

Luca anyu Creative Commons License 2011.12.21 0 0 399

SOS!!!

 

Szüleim karácsonyra vennének nekem egy varrógépet. Nincs túl sok pénzünk rá, de 60ezeres gépet még ha nagyon szeretném megvennék, mert kinéztem a BERNINA BERNETTE E66-ot.

Viszont most találtam 39.000-40.000ezerért egy alig használt (2x kipróbált) Bernina Bernette Fun Style gépet még 2,5 éves garanciával. Az új gépeknél 10ezer különbség volt köztük, ezért úgy gondoltam, hogy megéri inkább kicsit többet fizetni, de a jobbat megvenni. De a 20ezer különbség már nagyon elgondolkoztat. Szerintetek? Megéri a 20ezer különbség a jobb gépért?

SOS, mert 2 óra múlva lejár az aukció!

Itt az összehasonlítása a két gépnek: http://varrogepcentrum.hu/osszehasonlito/1190/20

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.10 0 0 398

Eladom régi gépeimet: Veritas Textima 8014-29 szekrénnyel,elektromos és lábhajtás és Singer.Árak,elérhetőségem:www.cbradios.5mp.eu >>Retro tárgyak menüben.

hemerencia Creative Commons License 2011.12.10 0 0 397

Szia, tegnap ajandekban kaptam egy pfaff varrogepet, sajnos nemet utmutatoja van, tudnal-e segiteni, talaltal magyar nyelvut?Elore is megkoszonom!Emerencia.

Előzmény: anitaszhely (81)
hemerencia Creative Commons License 2011.12.09 0 0 396

Sziasztok ,segítségre lenne szükségem, ajándékban kaptam egy pfaff 2524 es varrógépet, magyar útmutatója, nincsen ,nem sikerül befuznem a cérnát, kérlek segítsetek, köszönöm szépen!

groszur Creative Commons License 2011.12.08 0 0 395

sziasztok,
a következő kérdést szeretném feltenni nektek:
az alábbi varró és hímzőgépekkel kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak? Jó/rossz is érdekelne. Esetleg melyiket ajánlatátok megvételre?

Brother NV-1e
BERNINA 830 
Husqvarna Viking Designer Diamond Deluxe


Vagy esetleg egyéb alternatívák? 
Köszi előre is a választ! 

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.05 0 0 394

 

Üdvözlök Mindenkit!

Érdeklődnék, hogy esetleg valakinek nincs-e, jó állapotú, eladó singer varrógép fiókja. Olyan kellene, amit felülről lehet becsúsztatni. Olyan is jó lenne, aminek a gombfigója hiányzik. Ha esetleg van valakinek, kérnék egy árat is írni.

 

Köszönöm!

üdv. Bence

Forby Creative Commons License 2011.12.05 0 0 393

Köszönöm, végül egy régi necchi 559-et vettem, honap érkezik remélem boldoggá tesszük egymást:)

 

Elriasztott ez a csak számítógéppel lehet hozzáérni dolog, meg a potenciális javítási költségek - rájöttem hogy tök fölösleges ennyi pénzt belerakni. 

Előzmény: nimrod50 (392)
nimrod50 Creative Commons License 2011.11.25 0 0 392

Kedves Forby!

Az általad választott BERNINA Bernette92c gép a háztartási gépek között csúcsgép!

Amit lehet tudni egy gépnek, azt tudja. 44 különbözö himző, sztreccs programm, ( aminek a 90%-át soha nem használod rendszeresen) és ha jól tudom 11 gomblyukazó programm! Nem semmi! De: minél több elektronikai alkatrész, csipp, intregnált áramkőr van benne, a hibalehetőség annál nagyobb, javítása( a garanciális időn túl) komoly pénzekbe kerülhet, mivel egy hagyományos varrógépműszerész

megfelelő múszerek( oszcilloscop, laptop) és szakismeret nélkül hozzá sem tud fogni.

Csak speciális szakszerviz!Az meg a tudjuk, (lásd pl.gépkocsi)aranyárban dolgoznak.

Tehát nem tudok, ( nem is akarok) tanácsot adni, mert ez anyagi kérdés.

Azt meg megmondani, hogy milyen tartós a gép még nem lehet,mert ahhoz még nagyon fiatal tipus.Mindenesetre csodálatos masina, és ha valakinek a 99.900 ár nem sok,egy háztartási gépért,akkor tudom ajánlani!.Az eddigi géped után olyan érzés lesz, mintha valaki egy 1200

ladából átülne egy 7-es bömcsibe!

Üdvözlettel: nimrod50

Előzmény: Forby (391)
Forby Creative Commons License 2011.11.24 0 0 391

Kedves Nimrod, megkérdezhetem hogy a bernette 92c-ről mi a véleményed? Varrógépet keresek otthoni hobbi célra, megbízhatót, masszívat. Eddig csak egy régi neumann géppel varrtam, és nagyon nem vagyok képben hogy mostanában ki mit tud, melyik márka minősége milyen. A bernette-et az oktogonos bolt ajánlotta, de ők az importőrei is, ergo szeretném körbejárni a dolgot, esetleg hasonló tudású jó gép van-e még 100ezer alatt. 

 

Köszönöm! 

Előzmény: nimrod50 (379)
KEEP Creative Commons License 2011.11.23 0 0 390

Sziasztok!

Feleségemnek szeretnék venni egy varrógépet karácsonyra. Nagyon jó kézügyességű, kreatív nő, csomgó kreatív dolgot csinál, ez eddig kimaradt. Valószínűleg dekorációs dolgokat, párnahuzatokat, nem túl bonyolult ruhákat varrna-javítana vele. Első körben nem szánnék rá túl sokat. Ha komolyabban bejön neki a dolog, akkor talán egyszer, de indulásra valami megbízható alap gép lenne talán az ideális. Ennek megfelelően talán használtak között nézelődnék első körben.

Szerintetek mit lenne érdemes venni, mire kell figyelni? Sajnos teljesen ismeretlen ez a terület nekem, bár édesanyám két nagyon komoly ipari géppel varrt évekig, de ez rám nem ragadt át :)

nimrod50 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 389

Üdv.A gépednek valószinűleg az a baja, hogy az eltört tű egy darabja beszorult a greiferbe.

ne feszegesd, mert törés lehet a következménye, de legjobb esetben is felsérti a hurokfogó

( greifer) álló és mozgó részeit.

Javítható, de csak a hurokfogó szétszedésével, amit legjobb szakemberre bízni!.

Üdv.

Előzmény: hipervandor1979 (388)
hipervandor1979 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 388

Üdv mindenkinek

Tudna valaki segíteni.Van egy trion varrógépem vartam vele de eltőrt a tű próbáltam kicserélni de nem tudtam se fel se le megmozdítani a fejet hogy kivegyem.Kis próbálkozás után sikerűlt kicserélni.De nem tudok vele varni mert nem tesz teljes fordúlatot a tengely vagy mi nem nagyon értek hozzá max.1 cm mozdúl le és fel is olyan mintha meglenne szórúlva .Mi lehet a baj lehet javítani?

 

kokopali Creative Commons License 2011.11.20 0 0 387

Üdv mindenkinek!

Kérdésem lenne, ha valaki tudna segíteni . A régebbi gépünkön cseréltünk ékszíjjat és azóta mindig kilazul a tengelyen ez a rögzítö ill kioldó kerék, miért?

Köszi a válaszokat Pál

kopalko@freemail.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!