Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.13 0 0 786
Ezen hsz a funkcionális analfabétizmus mintapéldánya.
Gyönyörű esettanulmány. Kösz az ingyenkabarét.
Előzmény: Törölt nick (783)
csufi.rulez Creative Commons License 2009.06.13 0 0 785

Mail ment!

 

Előzmény: Törölt nick (783)
NevemTeve Creative Commons License 2009.06.13 0 0 784
> Tudta valaki, hogy miért tettem fel azt a kérdést? Nem. Egy szóval sem említettem.

Az mindig jó, ha az ember rájön, hogy mit csinált rosszul..
Előzmény: Törölt nick (783)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.13 0 0 783

Senki sem kérte, hogy csináld meg helyettem azt, ami már készen van. Azt meg pláne nem, hogy leidiótázz!!! Tudta valaki, hogy miért tettem fel azt a kérdést? Nem. Egy szóval sem említettem, de azért majdnem mindenki a szakdolgozatra gondolt. Hinni bármit lehet, de semmi köze nem volt a szakdolgozathoz. Magyarázkodni meg felesleges, mert úgyis csak NEKED lehet igazad, minden úgy lehet csak, ahogy Te hiszed és elképzeled, kedves nagytudású.

 

És ezzel fejezzük be a témát, mert sértegetni és lenézni is tudnék akárkit, de szerencsére én nem vagyok olyan. Ha esetleg nekem is van jogom válogatni (nemcsak Neked), akkor többet nem szeretném olvasni a velem kapcsolatos véleményed.

 

ANNAK VISZONT NAGYON KÖSZÖNÖM, AKI PRÓBÁLT SEGÍTENI.

Előzmény: Törölt nick (777)
cheekylady Creative Commons License 2009.06.12 0 0 782

szerintem szerencsétlen kollega jelölt a bolognai rendszerben végzett, mint bachelor... Nem kéne őket cikizni.

A társadalom hibája volt ennek a rendszernek a kialakítása.

Szegények, ha megÍrják a diplomamunkájukat, akkor sem lesz lövésük Nekik sem, meg az esetleges munkaadónak sem, hogy ugyan mire is alkalmazhatók ők!

/szegény, majd rájön.../, legalább addig ne vegyük el az illúzióját!

Előzmény: Géniusz Lóci (769)
Amarilli Creative Commons License 2009.06.11 0 0 781
Á, csak úgy szívességből nem fogadhatom el, hisz még egy fél nyamvadt hüjekérdést sem alkottam érte. (Bár ha személyesen tőled jönne, nem valaki mástól, akkor lehet, hogy mégis...:-))

[Különben meg: de. Konkrétan is.:-)P]
Előzmény: Géniusz Lóci (780)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2009.06.11 0 0 780
Konkrétan senki nem idiótázta le.

De ha akarod, veled megtehetjük. Egy szavadba kerül. :-)P
Előzmény: Amarilli (779)
Amarilli Creative Commons License 2009.06.11 0 0 779
Na de leidiótázni se kötelező senkit - azt meg mégis milyen szívesen és teljesen önként teszik néhányan! :-)
Előzmény: Törölt nick (777)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.11 0 0 778
Azt már régóta tuggyuk, h Shal a mi jó szellemünk :-))))))
Előzmény: Géniusz Lóci (776)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.11 0 0 777
Azért mert tudok vmit, nem kötelességem idióták helyett dolgozni....
Akinek meg a segítőkészség számonkérése mások kihasználását jelenti, az inkább kussoljon, és a maga pofátlanságát sajnálja sűrű bocsánatkérések közepette, mert itt közismerten segítőkész emberek vannak (na, jó, meg néhány ufó :-))), csak éppen jogunk van válogatni. Vagy szóljon, aki válaszoló( )robotnak érzi magát :-)))))
Előzmény: Amarilli (772)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2009.06.11 0 0 776
Szerintem az egész interneten leginkább csak olyan ember van, aki náladnál (tőlemtől, hozzámhoz, hogy a nagy sikerű paródiát idézzem, Gúnya együttes, a Ha én szél lehetnék dallamára :-) egy kissé nyersebben fogalmaz. :-)

(Meg néhány olyan, aki sokkal nyersebben. :-)
Előzmény: Shalina (775)
Shalina Creative Commons License 2009.06.11 0 0 775
Kedves nagyevi!

Kérdezz nyugodtan, de olyat, amire válaszolni is lehet! :)

A feltett kérdés nem olyan volt, amit 5-10 sorban ki lehet fejteni, pedig kb. ez az a segítség, amennyit egy fórumon el lehet várni. Érted, a szomszédot is megkéred, hogy ugyan már, hozzon már egy tejfölt a közértből, ha már úgyis megy, de nem adsz neki négyoldalas bevásárlólistát.

A másik pedig az, hogy néhány embert biztos megdöbbentett, hogy azzal a felvezetéssel, hogy szakdolgozat készül, alapvető dolgokra kérdeztél rá. Fel nem foghatom, hogy aki oktatási témából ír, annak hogy jelenthet problémát egy óravázlat összedobása, vagy hogy tehet fel olyan kérdést, amelyről látszik, hogy még azzal sincs tisztában, mekkora terjedelmű információtömegre kérdezett rá. Ez nyilván nem a te hibád, az iskola olyan, amilyen, de akkor is sokkoló. Nagyjából olyan hatást keltett, mintha egy orvosin végzős először érdeklődne, hogy valaki meg tudja-e mondani, honnan lehet felismerni a tüdőgyulladást, majd felkérné a népet, hogy meséljék el neki, milyen fertőző betegségek vannak, és ezeket hogyan lehet gyógyítani. Ezzel maximum olyan reakciókat lehet kiváltani, hogy Mivaaan? És vannak, akik ezt nálamnál egy kissé nyersebben fogalmazzák meg.

A gyerekek oktatásáról pedig elég sok anyagot lehet találni a neten, tanároknak szóló, valódi szakmait persze nehezebb, erre a legjobb hely az egyetemi könyvtár, tényleg.

Azért egy-két link a témában:

http://www.britishcouncil.org/kids.htm
http://www.rong-chang.com/kids.htm
http://www.eslkidslab.com/
http://www.eslbay.com/Kids_English/

Sok sikert!

Shal
Előzmény: Törölt nick (771)
shushu Creative Commons License 2009.06.11 0 0 774
Kedves Éva!

Ez nem egy olyan kérdés, amit 3 sorban egy ilyen jellegű fórumon ki lehetne fejteni. Na meg ahány ház, annyi szokás. Bár már nagyon rég nem tanítottam sem angolt, sem módszertant (régen mindkettőt), azt azért tudom, hogy ha beengedsz két módszertanost egy szobába, mégha mindettő ugyanazt az iskolát (pl Communicative method) is követi, tuti, hogy összevesznek.

Én is a könyvtárat ajánlanám - pl az ELTE Angol Intézetének a könyvtárát.
Előzmény: Törölt nick (766)
NevemTeve Creative Commons License 2009.06.11 0 0 773
Nézd, idejöttél, kértél egy pofont, és meg is kaptad. Ragozzuk tovább?
Előzmény: Törölt nick (771)
Amarilli Creative Commons License 2009.06.11 0 0 772
Én szívesen segítettem volna, csak én meg nem tudom a választ - bár lehet, azok se nagyon, akik szintén nem segítettek, de legalább jól kiosztottak. :-))
Előzmény: Törölt nick (771)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.11 0 0 771

Köszi a sok-sok "kedves" segítséget!

Többször biztos nem kéredezek és nem kérek semmit. Elegem van az "ennyire" segítőkész emberekből. És még hülyének is nézik az embert. Tudom, hogy van internet és könyvtár. Jobb lenne egyeseknek annak is utánanézni, hogy mit is jelent a segítőkészség és a megértés.

 

De azért köszi, csak sajnálom, hogy mertem kérdezni. Azt gondoltam vannak nálam okosabbak is, akik örülnek ha segíthetnek, de tévedtem.

 

 

csufi.rulez Creative Commons License 2009.06.09 0 0 770
Very well said.
Előzmény: Géniusz Lóci (769)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2009.06.09 0 0 769
Az internet nagyon széles körű lelőhely.

De ez nem azt jelenti, hogy megírják helyetted a szakdolgozatodat.

Egyszerűbben kifejezve:

Dógozz, geci!
Előzmény: Törölt nick (766)
Frouwe Creative Commons License 2009.06.09 0 0 768
Nézz utána szakirodalomban!!!!!! (a lelőhelyet úgy hívják, hogy KÖNYVTÁR)
Előzmény: Törölt nick (766)
NevemTeve Creative Commons License 2009.06.09 0 0 767
Ez a szakdolgozatod címe, ugye?
Előzmény: Törölt nick (766)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.08 0 0 766

Meg tudná valaki mondani, hogy melyek a tanulóközpontú beszédtanítás legfontosabb módszertani lépései kisiskolás korban?

 

Köszi

csufi.rulez Creative Commons License 2009.05.14 0 0 763
Ez a link nagyon jó!!
Előzmény: La tulipe noire (762)
La tulipe noire Creative Commons License 2009.05.03 0 0 762

Milyen egyetem tanárképző szakja az, ahol nem tanítják meg a jelöltet óravázlatot írni ?

Amúgy beütöd  a gugliba hogy lesson plan és annyi jő amennyit akarsz. Nekem ez a kedvencem:

http://www.breakingnewsenglish.com/

Ha végleg nincs semmi, akkor Adrian Doff Teach English könyvét ajánlom, de jól használható a The Practice of ELT by Jeremy Harmer is.

Tanítani persze kb. az ember 5-6 év után tud....

Előzmény: Törölt nick (758)
freyya Creative Commons License 2009.04.19 0 0 761
Leírod röviden a feladattípust, melléírod, hogy nagyjából mennyi időt szánsz rá, meg hogy mi vele a célod. Tőlünk legalábbis ilyeneket kértek csak.
Előzmény: Törölt nick (756)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.09 0 0 760

 

 

Valóban voltak olyan órák, de nem az óravázlatokra fektették a fő hangsúlyt. Mondhatnám azt is, hogy az kimaradt.

Előzmény: Törölt nick (759)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.09 0 0 759
A mintákhoz elvileg volt pedagógia meg metodika óra. ?
Előzmény: Törölt nick (758)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.09 0 0 758

 

A szakdoli már készen van! Csak egy mintát szerettem volna látni, ami alapján meg tudom írni a vázlatokat.

Azért köszi a megértést, no meg a segítséget is!

Előzmény: Törölt nick (757)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.08 0 0 757
Ne írjuk meg már rögtön az egész szakdolit is?!....
Előzmény: Törölt nick (756)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.08 0 0 756

 Kedves Fórumozók!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Angol nyelvű óravázlatokra lenne szükségem a szakdolgozatomhoz. Az óravázlatoknak a beszédtanítást fejlesztést kell megcélozniuk. Ha van óravázlatotok kérlek segítsetek!

Köszönöm!

freyya Creative Commons License 2009.04.08 0 0 755
Annak idején ezt kellett megtanulnom az OKTV-re, arra még emlékszem, hogy
"Mirror, mirror on the wall
Among the ladies in this land
Who's the fairest of them all?"

A válaszra viszont már nem.:)
Előzmény: cheekylady (751)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!