Keresés

Részletes keresés

gpgpisti Creative Commons License 2021.04.08 -1 0 55648

Kedves akvaristák!

Ingyenesem felajánlom akvárium készítéshez 2 db szétszedésre váró sérült akváriumomat. Budapest 23.kerület.    Üvegvastagság 10mm és 8 mmm méret 200 x 50cm és 195x60 cm

Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.04.06 -1 1 55647
Előzmény: JucaLina0205 (55645)
-carcass- Creative Commons License 2021.04.05 -1 0 55646

Üdv!

Talán itt:

https://greenaqua.hu/hu/alga-tajekoztato

Az ködös víz cím alatt megtalálod a választ. 

De ha adsz róla képet, akkor talán pontosíthatjuk a helyzetet.

 

Előzmény: JucaLina0205 (55645)
JucaLina0205 Creative Commons License 2021.04.05 -1 0 55645

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Az akvárium vize zavaros, opális lett. Mit tudtok tanácsolni, mit tegyek? Van benne élő növény is és nem most lettek telepítve a halak. Köszi 

Fordítókorongos Creative Commons License 2021.04.02 -1 0 55644

Sziasztok!

"EHEIM külső szűrőm van, nem is tudom, hogy lehet-e azon állítani a vízáramlás sebességét" -kérdezted

Lehet:

én egy Eheim Flowpipe (Lily pipe) kifolyóvéget használok a vízfelszín felé állítva,ami sokat lassított az áramláson.

Elzárócsapot is tudnál tenni a befolyócsőre (lehet szabályzásra is használni),amivel szintén precízen beállítható

a kilépő nyomás.

Egyébként a CO2 adagolás sem biztos,hogy működni fog,nekem az egyik aksinál működget,a másiknál már nem,

folyton csipkedni kell az algásodott leveleket az anubiasokról...

A világítás időbeni csökkentése biztosan segítene,de sajnos a növényeseknél ez nem játszik,

és a gyakori nagy mennyiségű vízcsere is elősegíti az algák visszaszorulását.

(Egyébként nem csak az elektromos szabályzású eheim-eknek lehet szabályozni a kifolyást,

van egy pár sokkal olcsóbb típus is,aminek az adaptere már szabályzós.)

Nagyon érdekel ez az ecsetalgás téma,figyelni fogom a fejleményeket.

Üdv.:Korongos

 

Előzmény: Griffi1980 (55640)
boxer-gs Creative Commons License 2021.04.02 -1 0 55643

A vízáramlásról csak annyit, hogy amikor nálam volt ecsetalga, annak tök mindegy volt, hogy csobogott, vagy lappangott körülötte a víz, köszönte szépen, jól elvolt mindenhol. Szóval szerintem nem ennek a változása fogja megoldani, de persze ki kell próbálni, hátha segít, mert ez tényleg egy mocsok strapabíró alga fajta.

Deske76 Creative Commons License 2021.04.01 -1 0 55642

Szia!

Kérdéses, melyik EHEIM külsőd van, mert többféle változat is van, ilyen kiváltsága általában a jobb, drágább típusoknak van, pl a professionel III E-ben van lehetőség a vízáramlás erősségének állítására.

A sima Eheim classic sorozatnál nincs ilyen lehetőség, ott amit a motor tud, ez (2211-5W), (2213-8W), (2215-15W), (2217-20W) .. nincs külön állítási lehetőség.

 

Ilyen típus pl az Eheim professionel III E (Electric) 2078 vízszűrő. : https://abc-zoo.hu/102-eheim-professionel-3e-2078.html

Előzmény: Griffi1980 (55640)
-carcass- Creative Commons License 2021.04.01 -1 0 55641
Előzmény: Griffi1980 (55640)
Griffi1980 Creative Commons License 2021.04.01 -1 0 55640

Köszönöm szépen, elolvastam a belinkelt oldalt és fogok venni a folyékon CO2-ből, utolsó lehetőségként kipróbálom. 

EHEIM külső szűrőm van, nem is tudom, hogy lehet-e azon állítani a vízáramlás sebességét, de meg fogom nézni. 

 

Mindjárt készítek fotókat az akváriumról, hogy lássátok, milyen.

-carcass- Creative Commons License 2021.03.31 -1 0 55639

A greenaqua oldalát én is olvastam, itt is van pár okosság:

https://www.aqualine-aquarium.com/hogyan-nevelj-algamentes-akvariumot/

Úgy tűnik az erős áramlás vagy a CO2 lesz a hibás...

Előzmény: Griffi1980 (55636)
warr Creative Commons License 2021.03.31 -1 0 55638

Én is a folyékony co2-t javaslom első körben, akár fecskendőből közvetlenül az algára fecskendezve. Az elvileg ki kell hogy csinálja. 

Előzmény: Griffi1980 (55636)
Deske76 Creative Commons License 2021.03.31 -1 0 55637

Szia!

 

A GreenAqua oldalán van szó mindenféle algáról és annak eltávolításáról, erről az ecset algáról is írnak, sajna ők is azt mondják, hogy egy nagyon agresszív, nehezen irtható faj, azért hátha sikerül valamit elérni így... :(

 

"

Fekete, vöröses vagy szürke, egy pontból kiinduló kis szőrcsomók. Szereti az erősen áramló részeket. Kemény vízben kalcium épül a szálakba, ilyenkor az algaevők nem szívesen nyúlnak hozzá. A sziámi algaevő és az Amano garnéla fogyasztja. Erősen megvilágított akváriumban a CO2 hiánya vagy nem egyenletes eloszlása okozza, ennek a rendbetétele jelenti a végső megoldást. Gyenge fénynél segít, ha csak pihentetett vizet használunk a vízcseréhez. A friss csapvíznek magas az oldott CO2 tartalma, ez kedvez az algának, de a lassabb növények már nem tudják kihasználni.

Ez az egyik legnehezebben elpusztítható alga, a legtöbbször csak a csomók kézi - egyenként történő időigényes - lekaparása segít rajta. Ehhez az általunk ismert egyetlen jó célszerszám az ADA Pro picker. A szerves szénforrás adagolása minden esetben hasznos az ecsetalgák ellen, különösen helyi kezeléssel kombinálva. Vegyszeres irtás után vörösre színeződik."

 

- Forrás: GreenAqua

 

Link: https://greenaqua.hu/hu/alga-tajekoztato

Előzmény: Griffi1980 (55636)
Griffi1980 Creative Commons License 2021.03.30 -1 0 55636

Egyszer kaptam valamilyen szert egy akvarisztikai boltban, hogy öntsem bele, ne menjen a szűrő egy napig, ne kapcsoljam fel a lámpát, és rendbejön. Nem segített. Próbáltam algaevő harcsát alkalmazni. Algaevő csigát. Egyikük sem ette fel.

Egy másik fórumban azt a tanácsot kaptam, hogy két napra kapcsoljam le a lámpát, csak a szűrő menjen, ne is etessek, és takarjam le pokróccal az akváriumot a teljes sötétség érdekében. Garantálták, hogy ez segít. Sajnos nem.

A következő az volt, hogy kiürítettem az akváriumot. Pengével lekapartam a falat belülről, sósavval átkentem, hagytam állni, majd a kerti slaggal hosszú percekig öblítettem. A szűrőt is szétszedtem, kitakarítottam. Új aljzatot vásároltam. A növényeket, nagy kavicsokat, mangrove gyökereket is kezeltem: a növényekről leszedtem, amennyire csak tudtam, és egy akvarisztikai boltban kapott tanács szerint Neomagnolos vízben áztattam félóráig. A kavicsokat és mangrove gyökereket lekapargattam. Újra összeraktam az akváriumot, és heteken belül ugyanúgy megjelent az ecsetalga. 

Tovább próbálkoztam: valaki azt javasolta, hogy a szűrő esőztetőjét más szögben állítsam be. Akkor meg zöld algák kezdtek megjelenni, de az ecsetalga továbbra sem ritkult. 

El vagyok keseredve, mert soha nem jártam így egyetlen akváriummal sem. Életemben először találkoztam ecsetalgával, pedig ez kb a hatodik akváriumom, soha nem volt ilyen problémám. 

Előzmény: warr (55635)
warr Creative Commons License 2021.03.30 -1 0 55635

Azért talán nem ennyire tragikus a helyzet :) 

 

Mivel próbálkoztál eddig? 

 

Előzmény: Griffi1980 (55634)
Griffi1980 Creative Commons License 2021.03.30 -1 0 55634

Sziasztok!

 

Fekete ecsetalgával küzdöm, de egyelőre úgy néz ki, egy-null a javára. Feladom, nem tudom kiirtani. Kénytelen vagyok teljesen újrakezdeni az akváriumot. 

Mindent kidobok az akváriumból és újra cserélem. 

Arra gondoltam, hogy a szűrőt megtartanám, és kisikálás után egy-két napig hipós vizet forgatnék vele, hátha az megöli a szűrőben élő ecsetalgát is (természetesen a szűrőben lévő köveket, biológiai szűrőfelületet is ki kell cserélnem. 

Lehet, hogy hülye a kérdés, de a halak átvihetik valahogy az új akváriumba? 

 

cavinton Creative Commons License 2021.03.29 -1 0 55633

115*49*60 cm a teljes mérete.

Előzmény: -carcass- (55631)
cavinton Creative Commons License 2021.03.29 -1 0 55632

10 mm.

Előzmény: Őszinte Ököl (55630)
-carcass- Creative Commons License 2021.03.29 -1 0 55631

És mik a befoglaló méretek?

Előzmény: cavinton (55629)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.03.29 -2 1 55630

Hány mm vastag üvegből van az akvárium?

Előzmény: cavinton (55629)
cavinton Creative Commons License 2021.03.29 0 0 55629
Előzmény: -carcass- (55627)
cavinton Creative Commons License 2021.03.28 -1 0 55628

Csinálok.

Előzmény: -carcass- (55627)
-carcass- Creative Commons License 2021.03.26 -1 0 55627

Képet tudsz mutatni róla?

Előzmény: cavinton (55626)
cavinton Creative Commons License 2021.03.26 -1 0 55626

Sziasztok!

Nem akar valaki venn 250-300 literes akváriumot. Nincs most energiám a gondozására. Dupla csúszó tetejű, a világítás miatt így készült. Alsó tetőig 250 l, a felsőig 300 l. Hozzávaló asztallal amiben a gépészet elfér. Mindennek ára:55 eFt. Dunakesziről vihető el. Ha terráriumnak használod, van hozzá rögzített tető. 5 évig kigyó volt benne. Most pár hal.

 

 

-carcass- Creative Commons License 2021.03.26 -1 0 55625

Szerintem is. Most ugye a Sera bent volt majdnem két hétig és semmi nem történt. Lehet, hogy sokkal több kellett volna, de a Seachem is csak korlátozva adható.

Szóval most bent van mindkettő, a Sera mind a 60g (ez van alul) és a Seachem kb 40-45 ml. Úgy tűnik ez működik. :-)

A Sera-tól eddig sem volt túl sok cuccom, a Nitrivec volt amit kipróbáltam, de elég lassan kezdett dolgozni és a Siporax, ami helyett lehet, hogy szintén valami Seachem cucc kellene kisebb kiszerelésben, bár ez működni látszik.

---

A Tetra-tól a tavaly rendeltem PlantaMin-t, ami mellé most vettem FilterActive-ot (a szűrőbe tisztítás után már a múltkor beraktam), aztán ugye NitrateMinus-t (ami láthatóan működik) és csak próbából CO2 Plus-t. Ezt egyelőre még nem próbáltam, mert egy korábban vett tablettás CO2 még nem fogyott el. 

A CO2 nem tudom mennyire működőképest ebben a formában, ha költözés után összeáll egy új rendszer, akkor majd vitassuk meg a CO2 rejtelmeit... 

Előzmény: Őszinte Ököl (55623)
-carcass- Creative Commons License 2021.03.26 -1 0 55624

Elég sok idő kellett neki. :-)

Mondjuk hozzá kell tennem, hogy ~11-12 napja nem volt komolyabb vízcsere (korábban sokkal hosszabb időtartamok is voltak csere nélkül). Holnap leveszek belőle megint annyit, hogy a szűrőt ki tudjam mosni, de többet nem tervezek. Majd megnézem, hogy ezek után hogyan alakulnak az értékek és próbálok valami rendszert felállítani és a vízcsere mértékét beállítani.

Előzmény: Őszinte Ököl (55622)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.03.26 -2 1 55623

Furcsa, hogy a Seacham cucca ami egyszerre foszfát és szilikát megkötő is, jobban leviszi a szilikátszintet, mint a Sera (direkt) szilikátmegkötője. :)

A Seachem az tény, hogy baromira jó (tudnak az amcsik valamit). A Matrix, a Purigen ezek is mind Seachem. A Sere hiába német, már csak neve van. A régi Sera minőség már nincs meg vagy 5 éve, ha nem több. :/

Előzmény: -carcass- (55620)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.03.26 -1 0 55622

Na! Ezek az értékek már nem rosszak! 

Előzmény: -carcass- (55621)
-carcass- Creative Commons License 2021.03.25 -1 0 55621

Ma ismét mértem egy sort:

- szilikát 0,2

- nitrát 30-nál kicsivel magasabb

- foszfát 0,05

Ebből a szempontból a rend helyreállt.

Lehet nyomatni a növénytápot. :-)

Előzmény: -carcass- (55620)
-carcass- Creative Commons License 2021.03.19 -1 0 55620

Két napja bent van a Phosguard. Dolgozik rendesen, a szilikát 1,2-1,6 között van, ami még nem az igazi, de két nap alatt jelentős javulás. A foszfát ~0,2 ami akár már jónak is tekinthető.

Gondolom a többi Seachem cucc is hasonlóan hatékony, engem meggyőzött.

-carcass- Creative Commons License 2021.03.15 -1 0 55619

Igen, arra magam is rájöttem, hogy a cserével mindig friss szilikátot és foszfátot, így most próbából felhagytam vele vagy legalább is ritkább lesz. Most csak annyit veszek ki, amiben a szűrőket ki lehet mosni, azt nyilván muszáj pótolni, ez kb 5-6 liter víz lehet.

Az adagolás szempontjából minden oldalon ugyanazt a sablon szöveget lehet olvasni, így muszáj lesz kísérletezni. 

A halak csak liofilizált anyagot kapnak (szúnyoglárva és tubifex vegyesen, főleg ez utóbbit).

Mivel idén költözni szándékozunk, így ilyen technikákat már nem szereltetek fel, bár a sógor foglalkozik ilyenek forgalmazásával, így nála elérhető a megoldás.

Túltelepítve sincs az állomány, növény sincs olyan nagyon sok.

Jó ez az UV szűrő, mintha valamelyik Oase szűrőben is lenne beépített. Én nem vagyok ellene, és a külön beépíthetőt jobbnak is tartom, szóval ez majd a költözés után kiforrja magát, ha a helyzet nem alakul addig.

Nitrát ügyében érdekes, hogy a JBL aquatest továbbra is határozottan ~80 körüli szintet mutat (nyilván ez a kevésbé hihető), de azt sem tudom elhinni, hogy a Nitrateminus 2x beadva ennyire lement a szint. Azt majd ellenőrizni kell párszor...

Szóval nem marad más, teszek egy próbát a Phosguard-dal, meglátjuk mire megyek vele.

 

Előzmény: Őszinte Ököl (55616)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!