Keresés

Részletes keresés

MG Petimester Creative Commons License 2014.05.22 0 0 2802

xDD. Kicsit meg is nyuggtattál,.. ugyí ! Egy vödör lila +( bronz) dughagymuszra lesz is szükség vegyesen, mert ez a magról hajtatás még nem az erőségem igazán.  ,-))) A kapott tormával befürödtem, ugyan is nem szóltam a srácoknak és ősszel rápakoltak az elültetekkre egy adag MTZ pótos adag komoszt-kályhát ami le is rendezzte.  :- ((  . Nagy szükségem lenne pedig most a levelekre permetlé készítés miatt. Majd priviben vagy személlyesen megbeszéljük még. üdv.   u.i. Kiemelném még a velő borsó szép vegetációs állapotát is ,minden eddigi növényvédelem nélkük kiválóan fejlődik.  juppy... !

Előzmény: tripla3 (2801)
tripla3 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 2801

Helló Bandi !

Szerintem eszegessétek a hagymát is nyugodtan, a jövő évi vetőmagot tudom biztosítani !

Előzmény: MG Petimester (2800)
MG Petimester Creative Commons License 2014.05.21 0 0 2800

Megjött a jó idő ,dagad a pityókám és nassolhatom a retket ,hagymát már. üdv.

MG Petimester Creative Commons License 2014.05.18 0 0 2799

Már megint bezavart az esős idő...most nézegethetem a hektáros gyüjteményeket.. xDDD. Elég abból 1-2 dúrni. üdv.   (ja,.. meg ha kivan lúgozva műtrágyával akkor rahabilítálni..)   ,-)))

kavicsos64 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 2798

Az agoinformon van sok írás a mutyikról 1200 hektárokról ami természetvédelmi terület ,az állami támogatás nem rossz pénz és még ott van a bérleti díj is a legeltetőktől az a hab a tortán !

Előzmény: MG Petimester (2796)
tripla3 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 2797

Nem is köll annak mindig zörögni !

 

A lugas paradicsomnak kinőtt a 3.-4. levele. Most még el vannak a kazán mellett, de már lassan ki kívánkozik a szabadba, csak ilyen időben sajnálnám +fázlalni őket.

Előzmény: MG Petimester (2796)
MG Petimester Creative Commons License 2014.05.15 0 0 2796

...hogy is kell mondani ,...A nád se zörög szél nélkül ??   ,-))

MG Petimester Creative Commons License 2014.05.15 0 0 2795

Meg van értve.... Maradok"burgonya barát", azt már csak nem veri ki a jég (??) A vizet ís meghálállja valami módon. Ezekről a "mutyisokról" egyre több rémisztő híreket lehet hallani mostanában. Nem is tudom, hogy érdemes 1-2 ha-nál nagyobb dolgot fenntartani akkor ?..hmm

Előzmény: sykata (2792)
tripla3 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 2794

Ilyet csak akkor lehet +csinálni, ha a törvény a csavargók, csalók és ingyenélők

pártján áll. (:-(((

Ilyen esetben miért nem nézik a műholdas képeket ? Persze ha néhány láncnyival

kevesebb a művelt terület, akkor már +vonják az egész támogatást. A vízgyűjtő

árkot (ami nem vezeti sehová a vizet), pedig nem a gazdák ásták a saját földjükre.

Sok helyen a dűlő utat is belemérték a visszakapott földterületekbe.

Előzmény: sykata (2793)
sykata Creative Commons License 2014.05.14 0 0 2793

Itt is van egy volt szdsz megyei titkár agrárvállalkozó, aki tavaly juniusban elvetette a kukorivát, majd nem csinált vele semmit. (A gazból a végén alig lehetett megállapítani, hogy kukorica vetés van a földön)

Mivel sikeres támogatás igénybevevő- arra gondoltam, ez nem lehet véletlen, kárenyhítési pénzből kap bizonyára az aszálykárra hivatkozva.

Az idén is késve szántota fel az elgazosodot földet, majd a számtás kapott egy símitó-henger elmunkálást, azóta gazosodik, nincs elvetve. (Gondolom, Ő majd a jégkárra kapja most a kárenyhítést?!)

Amúgy ez a terület árverés alá volt vonva, de 30 évre a lányai által létrehozott földhasznosító KFT-nek van bérbeadva, így az állam sem tud vele,mit kezdeni, a 700 milliót meghaladó tartozás ellenére.

FÖLDHASZNOSÍTÁS! íGY!

Előzmény: tripla3 (2790)
sykata Creative Commons License 2014.05.14 0 0 2792

Az ujravetés talán elkerülhető lesz, egy kéthektáros táblát kivéve!

Amennyiben mégis el kell végezni, akkor tárcsa (esetleg kombinátor utánna) és vetés- napraforgó vagy kukorica- tenyészidőtől függően, mit érdemes még elvetni.

Ami a napraforgót illeti, talán annak köszönhetően hogy kicsi volt, amit nem ütött ki a földből a jég, vagy nem éppen a közepét találta el, vagy törte el a szárát- az kiheveri.

 

Az ujravetést az is befolyásolja, hogy egy 25 ha tábla, ami talán 50%-os kárt szenvedett, annyira elvizesedik, hogy a laposokon nem lehet átmenni, tehát az ujravetés azon tul hogy lehetetlen, lehet hogy több kárt okozna mint amennyi haszna lenne.

Érdekes móson ezt a táblát uj blokkba sorolták, a korábbihoz viszonyítva több tábla tartozik az uj blokkba. Ez egy kedvezetlen adottságú terület, ami ennek ellenére nincs KAT-ba sorolva. Többször előfordult hogy még a szövetkezet sem tudta elvetni a 80 hektárnyi területet a blokkban, viszont AKG-be lazán rajzolgatják a támogatandó területet, az MVH pedig ugy áll hozzá, hagyjuk a szövetkezetet, van a területben igényeletlen tábla, majd oda rajzolunk és megkapod a támogatást?! Persze lehet hogy az is belejátszik hogy az egyik nagyvezető a kormányhivatalnál házastársa a tsz-ben dolgozó rajzolgatónak(?) (Persze mindez csupán feltételezés szigorúan a részemről, összeesküvés elméletnek is hívják. Ennél csúnyább dolgok is előfordulnak Bács megyében, tehát legyünk elégedettek, mert a hivatalok amúgy is bosszúállók- ezt saját bőrömön tapasztaltam-, és ha beindul a gépezet, nagyon észen kell járni, hogy az ember az igazát bizonyítsa!)

Előzmény: MG Petimester (2788)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 2791

Felénk 28mm eső volt 3napja ,most hideg van 12fok szemerkélő eső erős szél fúj északról ,a lakásban be kellett gyújtani olyan hideg volt ,még a macska is fázott!

tripla3 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 2790

Nekem csak a zab volt abban a sávban, jó zöldtrágya lett belőle.

A földszomszédnak azt mondták hogy nem jut neki a káralapból, pedig Ő kitárcsázta a kukoricáját.(Mert olyan ritka maradt)

Volt aki dicsekedett a kapott pénzzel, utána + jó közepes termést aratott le búzából !

Előzmény: tripla3 (2789)
tripla3 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 2789

Írtam én tegnap is de +ette ez a dög !

Néhány éve jártam arrafelé, a szomszéd faluból hoztunk 1 rendre vágó adaptert

MTZ-re. Már esteledett mikor jöttünk hazafelé és akkor bekanyarodtunk a torony

mellett lévő utcába szemrevételezni. Abban a félhomályban félelmetes nagy

monstrumnak tűnt, azzal a hanggal 1ütt.

Már majdnem 4 éve amikor itt is volt nagy jégverés, Szeged-Makó- Mezőhegyes

vonalon.

A hagymaföldeken iszonyatos pusztítás végzett, csak a hagymaszag maradt + utána. A méteres kukoricából csak 15-20 centis csutak  maradt, a többit beleverte a földbe hogy ki se látszott !

Előzmény: sykata (2786)
MG Petimester Creative Commons License 2014.05.14 0 0 2788

Nagyon sajnálom barátom ami történt nálad. Egy kérdésem lenne ,ami MG technikai. Ha és amennyíben a nevezett három leveles forgót padlóra veri a május eleji jég, akkor az újravetés tecnikáka, hogyan működik ? pl. szántás (+velejárója..) és kukorica vagy burgonya a helyére ? Ez csak elméleti kérdés lenne..a ha és amennyiben..ne haljuk éhen alapon ?? Bocsi a horrorisztikus kérdésemért ez úton is. De mivel említetted ezt a bizti nem sokat ér esetett...stb. Most arra gondoltam ,hogy nagy baj esetén "segíts magadon és a...stb" üdv. (és remélem rendbe szedi magát a napraforgód.)

Előzmény: sykata (2786)
MG Petimester Creative Commons License 2014.05.14 0 0 2787

Borzasztó volt olvasni is !  :- ((  ....Maradok "pityóka" barát, azt csak nem veri el a föld alatt majd ??  Igaz a fagy lenyalta a kis zöld hajtásokat ,de kezd újra virulgatni már. Itt jég nem volt.

Előzmény: tripla3 (2783)
sykata Creative Commons License 2014.05.13 0 0 2786

Idelátszik hozzánk, távolról semmi baja.

 

Nálunk viszont az egész falu határát érte a jégverés viharral megspékelve. 17 helyen van a földem-én úgy okoskodtam, valahol majd csak elkerül a jég, eddig csupán egy-egy sávban szokott lenni, most viszont a 17-ből 15 táblámat érte a jégverés. (Mindet még végig sem tudtam nézni- a sár miatt megközelíthetetlen-, de a háromleveles napraforgót is leverte, lehet hogy ujra kell vetni?! (Ilyen még az 56-os jégveréskor sem volt)

Biztostani ezt már nem lehet, amúgy sem nagyon fizet a biztosító. A kárenyhítési befizetésre sem tudom hogy fizetnek-e majd valamit. Tavaly nem fogadták el a jégkáromat, hiába jelentettem. Majd megkeresem a falugazdászt-mert aki volt azt fölvitték főnöknek és két éve azt sem tudom ki van helyette. A kamara is behajtatja a kötelező kamarai díjat-adók módjára-, de nem érzem hogy valamit csinálnának, azon tul, hogy a falugazdászokat átvették, hogy adatot tudjanak gyüjteni. Lehet hogy hagyni kellene az idén az egészet úgy ahogy van, akkor buknám a legkisebbet?

Előzmény: tripla3 (2785)
tripla3 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2785

A TV-ben Kulcsot emlegették a jégverés kapcsán.

Remélem a szélvitorlának nem lett baja.

Előzmény: sykata (2784)
sykata Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2784

reggel bemondta a rádió!

 

(Különben az egész falu határát elverte, eddig csak sávokban volt felénk jégverés. A fenyőfák hajtásait letörte, a nyaraló faláról a vakolatot, hogy pöttyökben látszik a hungarocell!)

Előzmény: tripla3 (2781)
tripla3 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2783

Csúnya munkát végezhetett akkora jég.

Nálunk vissza esett a hőm. 10 fokra, de a mérőből csak 1 csöpp vizet bírtam kiönteni reggel.

Előzmény: MG Petimester (2782)
MG Petimester Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2782

Jujj...ez durva azért.   :- ((

Előzmény: sykata (2780)
tripla3 Creative Commons License 2014.05.11 0 0 2781

És hol van az az itt ?

Makón 1 szem eső nem volt ma.

Előzmény: sykata (2780)
sykata Creative Commons License 2014.05.11 0 0 2780

Eső az itt is volt, no de tojás nagyságú jéggel!

 

400 db háromhetes táltos pikirozott paprikapalánta és 50 db faparadicsom veszett oda. (Paradicsomból 4 db, paprikából egy db nem sérült)

 

A határban 20 ha repcém kapott jeget, 25 ha napraforgó és 10-10 ha kukorica is a jégverés útjába van. Egyenlőre a sár miatt csak arepcét tudtam megnézni. Ahogy a paprikát tönkretette, abból arra következtetek hogy a napraforgó és a kukorica is kapott, annak ellenére hogy éppen csak kikelt

Előzmény: MG Petimester (2779)
MG Petimester Creative Commons License 2014.05.08 0 0 2779

Mejött a melegebb és egy kis esőt is hozott...

Előzmény: tripla3 (2777)
MG Petimester Creative Commons License 2014.05.07 0 0 2778

Nee...  tényleg nincs. Itt csak az őzek rágják de lelkesen. Csigák is szeretik, de a szél ami megfekteti majd. Ja, koroládo bogár sincs igazán (krumlibogár) a pityókáimra mondom. Fázik a segge szerintem.   ,-))) Jöhetne már egy kis eső meg meleg is, mert a szél kiszárított mindent. Orgona és vadgesztenye kezd virágba borulni ahogy nézem. A repce is sárga már.

Előzmény: tripla3 (2777)
tripla3 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 2777

Haaahaaaha....(:-)))

Akkor neked kukorica barkód sincsen valószínűleg ! Az a kukorica kelésekor rágja +, vagy le a leveleit.

Előzmény: MG Petimester (2776)
MG Petimester Creative Commons License 2014.05.06 0 0 2776

Vagy a retek levelek lyukacsosodására mondod ?... Itt még rovar meg bolha a kutyámba sincs. valami "nyavajára" gyanakszom. Vagy a kalaúz lyukassza ki titokban ?... hmm...  xDD

Előzmény: tripla3 (2773)
MG Petimester Creative Commons License 2014.05.06 0 0 2775

"..levélbolha lehet a bűnös" Hát,.. a fene se tudja, volt benne béjjegre való, de több-se.  ,-)))

Előzmény: tripla3 (2773)
MG Petimester Creative Commons License 2014.05.06 0 0 2774

xDDD...Nee, Alatau barna kukoricái is alakulnak azért. Annyit adtál,hogy nincs helyem, (gazolni majdan).  ,-))) Ja, most kereszteződik a szabad elvirágzásu majd. Ezek lófogu fajták lehetnek szerintem, jó régi dolgok. xDD

Előzmény: tripla3 (2773)
tripla3 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 2773

Valami levélbolha lehet a bűnös !

Ezek szerint még mindig a természet az úr. Küldjek újabb magokat ?

Előzmény: MG Petimester (2771)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!