Keresés

Részletes keresés

braca Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2699

Holnap megkeresek egy fűtés szerelőt, meg kérdezem erről a dologról.

A szelepek miatt miért lehet rossz?

Én megszakadok akko rsem bírom kinyitni.

Előzmény: pingi1 (2696)
pingi1 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2698

megnéztem itthon egy hasonló szelepet az bizony teljesen kinyit. 

Előzmény: braca (2695)
braca Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2697

Szervusz!

 

A fejben kb. két maroknyi van, adagolásnál kb. fél- háromnegyed maroknyit ad.

Ez annyira kevés,hogy itthon meg mérni nem tudom majd holnap meg mérem a melóhelyen.

 

Üdv

Előzmény: Süsü1983 (2670)
pingi1 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2696

pedig itt lessz a kutya elásva mert a radiátorok mérete meghaladja a kívántat, attól nem lehet rossz a fűtésed.

Előzmény: braca (2695)
braca Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2695

Semi nincs alatta láthatod te is! 

Mind a kettő teljesen nyitva.

Előzmény: pingi1 (2694)
pingi1 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2694

valószínű a műanyag gomb alatt van a határoló.

Előzmény: braca (2690)
Süsü1983 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2693

Szervusz Kolléga!

Örülök a nagyon pozitív fejleményeknek! Szépen megoldottad a fej takarását és az anyag mozgatását is. Azzal hogy letakartad a fejet csak részben kevesebb levegőre lesz szükséged az égetéshez. Én eztvettem észre teljes takarásnál.  Tavaly nekem is volt hamubolygatóm a hagyományos fejben. Vasbetonból volt csak úgy simán. Amennyit ütött a csiga annyi elég is volt a mozgatáshoz. Az volt a baj vele, h hamar elégett. Elment belőle több, mint 10 m a szezon alatt. :)

Ősz végén kaptam igazi hőálló anyagot! Még nem próbáltam. A samottos fejbe sehogy nem lehet belerakni, mert akkor leérne a fej végén a bolygató. Igaz nem is kell ehhez a keverékhez. Szotyinál tisztán lehet hogy fog kelleni, akkor fölteszem a régi fejet. Ennel a fejnek csak a teteje lehet samotos. Lehet h kevésbé lesz stabil benne az égés. Addig marad a samottos, amig ki tudom fűteni vele a rendszert... Majd kiderül. 

Idén én is megpróbálkozom búza és árpa ramattyal. :Jó lesz a kisebb fűtésigényű időszakban. ) A kukorica léha  szotyival keverve nagyon bejött. Most már el is fogy lassan. 

 

Előzmény: Dzsudimano (2689)
pingi1 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2692

az alsó szelepen van egy kupak azt lecsavarod alatta van egy imbusz nyílás avval tudod teljesen kinyitni a felsőt nem tudom hogyan lehet.

Előzmény: braca (2690)
pingi1 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2691

Nem ezekre a szelepekre gondoltam nem tudtam milyenek vannak nálad. nálam alsó bekötéses ahol alul megy mindkét cső és akét szelep közt van egy króm cső. ezekben van 50%-os. A tiédben nincs belül valami határoló retesz? mert kikellene nyitnia teljesen.

Előzmény: braca (2690)
braca Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2690

Szevasztok Mesterek!

 

Sajnos későn értem haza, de belevágok a közepébe.

Igen DK22-es radiátoraim vannak.

A radiátor szelepekről itt egy pár kép, teljesen nyitva vannak a szelepek de mégis félig zárva.

De nem teljesen értem, hogy miként forgatja vissza a kazán felé?

Miben gátolja ez a fütést? 

Láthatod a képeken semmi nincs rá írva a szelepekre.

 

 

      

 

Előzmény: pingi1 (2679)
Dzsudimano Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2689

Totya3 és Süsü1983 elnézést az össze kutyult Nickekért!Pedig nem vagyok másnapos ,Bocs!!!Süsü 1983 neked köszönhetem a fejletakarás ötletét!

Dzsudimano Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2688

Szia !Az általad tervezethez hasonló szerkezetet csináltam   én is 2csigás külső tartályos rendszer ,amiben tudok szívesen segítek,egyébként mindent felraktam róla a fórumra!Üdv.

Előzmény: murmucbacsi (2675)
stadler7 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2687

Szia Totya3!

Azt szeretném kérdezni, hogy hogy oldottad meg a begyújtást? Olvastam hogy van egy begyújt gombod, ezzel gondolom beadagolsz annyit, hogy a nyelv jelezzen ezután elindítod a ventit valamilyen fordulatszámmal, és ha a fusthőfok elér egy értéket akkor vált át állandó füsthőfok tartásra (aut üzemre)? A másik kérdésem az lenne, hogy a nyelvhez elég egy hall érzékelőt használni, ennek van elég hiszterézise, vagy kettő kell az alsó, és felső szinthez?

Dzsudimano Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2686

Sziasztok!Ma csináltam több módosítást a fejen annak érdekében ,hogy a búzaramatyot minnnél könnyebben és jobban eltudjam tüzelni.Már a fejletakarás is segített amit Totya1983 tapasztalatára építve próbáltam ki ,de a letakarás utáni részen továbbra is megmaradt az a jelenség ami ennek a tüzelőnek a nehéz eltüzelhetőségét okozza.Ezt a jelenséget elősször még a tavasszal tapasztaltam mikor tisztán búza ramattyal akartam fűteni.Begyujtás után egy ideig szépen ég az anyag azután a fej szélein az anyag kb.1cm szélességben kiég ezután az égés lelassul a fej közepén meg is szünik a széleken is inkább csak ízzik!Agyaltam mit lehetne csinálni,hogy magában is eltüzelhető legyen ez az anyag is!Megpróbáltam 2 doldot:1.A fej szélleire kézzel tüzelőt szórtam az égés ez után a fej teljes felületén beindult.2.A fejben levő anyagot piszkavassal kicsit a fej széleire húztam az égés ezek után is helyreált!Ezek után biztos lehettem a hiba okában:A búzaramaty elég vegyes összetételű van benne lisztszerű por ami persze nehéz és pihe könnyű léha.Miután a széleken a könnyű összetevő kiég aztán a levegő a keletkezett kb1cm-es résen felhasználatlanul elillan ezt még az is segíti hogy az anyag eleve hajlamos kicsit összeállni a fejben!Elősször tisztán mechanikus megoldásban gondolkodtam:a csigatengely végébe akartam egy tengelyt tenni ami öntvény bütykökkel mozgatta volna az anyagot a fejben.Azután rájöttem hogy ez nem lenne jó mert csak az eggyik oldalra terelné az anyagot!Tegnap gondoltam eggyet a fel két oldalára 1-1 samott tégla csíkot tettem úgy hogy 2oldalt a kazán oldalához ér így stabílan áll.Ez kb.2-2cm szélesen takarja a fej 2 oldalát.Ez azt eredményezte hogy a 2oldalt elszökő levegőt vissza terelte a tüzelőre legalábbis részben ,jobb lett az égés  de túl sok levegőt igényelt.Ma reggel kivettem a fejet a kazánból tavasz óta nem volt kivéve.A fej közepére is fúrtam még 2 sor furatot így az aktív részen nagyjából egyenlően helyezkednek el a furatok ,kivéve a belső részt ahol inkább már csak hamu van.A csiga tengely csövébe egy bordás hüvelyt heggesztettem amibe egy bordás végű tengelyt tettem a tengelyt a fej belső végén persze megtámasztottam egy 10mm vastag lemezből képeztem ki a csapágyazását úgy hogy ez a lemez a fej végének a felső részén  kb 5cm -es peremet képpez ez is segíti hogy kicsit növelje a fej áthalladási ellenálását és jobb kitöltődést segít elő!A tengelyen 5cm-ként 1-1 4cm hosszú betonacél darabot heggesztettem egy mástól 90 fokban eltolva.Ez kicsit mozgatja az anyagot a fejben és segíti a megfelelő elhellyezkedését.Az eredmény reményen felüli az anyag amivel eddig sokat kínlódtam most gond nélkül eltüzelhető!Persze ha megrostáltam volna akkor külön külön eltüzelhető lett volna a lisztszerű rész és a léha is,na de nem adtam ilyen könnyen fel és ha nem is könnyen ,de sikerült!Üdv.

Totya3 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2685

Értem. Itt bent a melóhelyemen olyanok vannak, amik csak két sima lapból állnak, némi dombornyomással. Azt hittem, ilyen van braca-nak is. Kíváncsian várom, milyen szelepek vannak beépítve...

Előzmény: pingi1 (2684)
pingi1 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2684

A két lap között trapézlemez bordázat van ami nagymértékben megnöveli a fűtőfelületet.

Előzmény: Totya3 (2682)
pingi1 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2683

valószínű szelep lessz, mert gázfűtésre 80/70 vizre ezt tesznek be a szerelők a cirkóhoz hogy ne legyen nagyobb a hőlépcső. Nekem is alapból ezt adták az üzletben kérdés nélkül utólag vittem vissza kicseréltetni őket.

Előzmény: Totya3 (2682)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2682

Közben ezt találtam:

http://www.radiatoraruhaz.hu/index.php?page=RID3898_1141044&advert=no

Kár, hogy nem írják mitől ilyen jó hatékonyságúak.

Viszont akkor nem értem. hogy miért kell 60°C, mikor ezt írják:

"A radiátor méretéhez viszonyított kiemelkedő hőleadás, energiatakarékos, alacsony vízhőmérsékletű fűtést is lehetővé tesz, akár kondenzációs üzemű kazánnal is."

Hacsak tényleg nem az 50%-os szelep. Akkor érthető lenne a magas vízhőfok, miután visszakering a fele.. 

Előzmény: Totya3 (2681)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2681

Szia! Neked is BUÉK! Azt kérdezném, hogy akkor ezek szerint nem lehet simán felülettel összehasonlítást tenni a régi lemezradiátorokkal? A lapradiátoroknak van valami felületnövelő megoldásuk?

Előzmény: pingi1 (2679)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2680

Szia! Köszönöm! A betömörödés minden anyagnál előfordulhat. Nedvesebb fűrészpor hajlamosabb rá, és azok az anyagok, amik sok lisztszerű port tartalmaznak. Nekem egy 750W-os motor van bekötve 230V-ra indító és üzemi kondival. Így kb. 600W-os max. 1440 fordulata az áttétel után 90ford/perc, ami kicsit sok, de így is bírja, ha a csiga benyúlik a fejbe, ameddig lehet. Nagyobb végáttétellel akár egy 500W-os motor is elbírja. Ahhoz képest kell nagyobb motor, mint ami az első csigát tekeri, mert az csak 160W-os.

 

Igen a 15kg, az pont egy 80literes(megtömve) zsák. Ebből naponta kettő kell. Ezen még lehet faragni, legjobb esetben a felére. Kérdés, hogy a szükséges saválló anyagok és a ventilátor ára mikorra térülne meg, ha most kb. 15ezer körül jön ki egy hónap az én tüzelőanyagár lehetőségeimmel. Gyanús, hogy ez ~7 ezresével jó pár év lenne, már ha valóban a felére le lehetne még szorítani a fogyasztást!

 

Addig is kiderül, ha valami gond lenne a fejemmel, mert kevesebb mint egy hónap az még nem sokat jelent! Mindenesetre nem látok hibára utaló jeleket, remélem nem is lesznek! Jó tanulást és egy kalappal majd!

Előzmény: dobó27 (2678)
pingi1 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2679

Elöször is mindenkinek boldog újévet.

 

Braca átnéztem a radiátoraid mérete jó sőt tulméretesek is, ha DK22- esek!!!!! Ezekkel nincs baj ami probléma lehet még a radiátor szelepek vannak 50%-os szelepek ami annyit jelent csak a fele vízmenyiséget engedik be a rdiátorba a többit visszaforgatja. ez általában rá van írva a szelep hátsó lapján" 50%- 50 " ilyet keress ha nincs rajta semmi akkor 100% -os.

Előzmény: braca (2656)
dobó27 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2678

Gratulálok!

Írtad hogy a behordócsiga végénél be tud tömörödni az anyag a könyöknél.

Ez fűrészporra és maglihára is igaz?

Van egy frankó hajtóművem +motorom 3f N=1440 S=1100W szerintem ennek bírnia kellene!

Ez a 15 kg üzemanyag mennyi térfogatu 1 zsák talán?

Ebből már nincs mit lefaragni ideje más projekt után nézned!:-)

Szakdolgozatírás és nyelvvizsga miatt idén már biztos nem fogok bele de nyáron lesszrá időm és a jövő szezont egy ilyen fejjel akarom kezdeni.

Addig is tartsátok életben a fórumot .

Fűtésszámla mentes boldog új évet kívánok minden lelkes építő fejlesztő embernek!

 

Előzmény: Totya3 (2677)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2677

Üdvözöllek a topicban, jó látni, hogy gyarapodunk! Szerintem az elképzelésed alapjaiban hibátlan. A kazánod pontosabban milyen? Befér a hamuajtón keresztül egy fej? Milyen ajtóméretei vannak? A kazán alja miből van? Másodlagos hamuzónyílást ki lehet alakítani? Azért kérdem, mert írtad, hogy kicsi a helyed, ahogy nekem is, ezért a fejet nem tudom kihúzni a hamuzáshoz, ezért kellett egy új hamuajtót készítenem a kazán aljának átalakításával. Egyébként is kényelmesebb, mert menet közben is lehet hamuzni.

 

Jó tervezést, amiben tudunk, segítünk, természetesen!

Előzmény: murmucbacsi (2675)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2676

Szia! Jól drukkoltál, köszönöm, mert ma reggel 12óra után 1zsák nyers fűrészport tudtam utánatölteni(15kg)! Ez eddig a rekordom és maximálisan meg vagyok elégedve! :)

A lakásban 23,6°C, a Víz 47°C, a füst 100°C a kilépő füstcsonkban, a kinti hőfok 0°C körüli, szélcsend. Délután teszek fel grafikont.

 

Ettől kevesebbet csak a kazán átalakításával, teszem azt egy saválló kondenzációs füsthőcserélő toldattal lehetne elérni szerintem. Ekkor a kilépő füst 50°C alá is mehetne és a vizet öntögetni kéne valószínű! Sok hő van a gőzben. A huzat pótlására meg ventilátor kéne. Na meglátom ér-e ennyit az átalakítás, valószínűleg nem!

További szép napot!

Előzmény: dobó27 (2674)
murmucbacsi Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2675

Sziasztok, gázszámlamentes Boldog Új Évet Mindenkinek!

 

Végigolvastam a topikot, most emésztem az infókat.

Az idén szeretnék egy égőfejet építeni én is.

 

Jelenleg egy 33 kW-os Ferroli vegyes öv. kazánnal fűtök, javarészt fával.

A rendszert én építettem a régi gázfűtés mellé, 1500 literes puffer is tartozik hozzá.

Ugyan olyan komfortos mint a gáz, kivéve, hogy a fél életemet a kazánházban töltöm, mert a fát sűrűn kell utána töltögetni, ha már az első adag leégett.

A kazán elsősorban szénre készült, kicsi a tűztere.

 

Ezért gondoltam másfajta tüzelési mód kipróbálására, no meg a füst megszüntetése miatt is, a szomszédok nem kis örömére. :-)

Kétcsigás rendszerben gondolkodom, az égőfejet egy rövid csiga etetné, a kazánház külső falánál elhelyezett napi (heti) tartályból

pedig a falon át egy másik csiga hozná be a fűtöanyagot. Tartályt a kazánházban nem tudok elhelyezni, mert rossz az elrendezése,

a puffer sok helyet foglal.

 

Tüzelőanyag remélhetőleg lesz, terményszárító, malom van elérhető közelségben.

 

Magamról annyit, hogy gyenge- és erősáramú végzettségem van, elektromos, vezérlési és villanymotor problémákban remélhetőleg tudok segíteni.

 

Jó éjt!

murmuc

dobó27 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 2674

Nagyon drukkolok az új fejhez!

Remélem kedevezőek lesznek a fogyasztási adatok.

A kéményben lehet lerakódás de azt ki lehet takarítani időnként.

Nállam a kémény öntisztító!

Beborítok egy zsák lihát és ha nagyon lefolyik akkor kezd gázosodni és egy kissebb robbanással gyullad be na ez karbantartja a kéményt az tuti!

Idén szezon előtt felmentem kitakarítani a padlásra de szinte semmi piszok nem volt a 10 méteres kéményből nem sok piszkot tudtam kiszedni.

Szerintem nem lessz baj a 100 fokos hővel csak próbaüzemek után is ellenőrízni kell egy párszor a lerakódásokat nedvesedéseket.

 

Előzmény: Totya3 (2673)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 2673

Szép lassan lemerészkedtem 100°C füsthőfokig. 105°C, 49°C vizet eredményezett, de a szoba nem állt meg 24 alatt. 100°C, 47°C-ot okoz, és talán megállt a szobahőfok is. A kazán tűzterét holnap megmérem, de biztosan 200°C feletti. Nyers és nedves fűrészporral fűtök, de sehol nincs vizesedés, talán lent a hamutérben egy kicsi. A tálcák csont szárazak.

Beadagolás kb. 4 percenként van és 1-2sec-ig tart. A füsthőfok tartásához a ventilátor minimum körül megy, alig forog. A láng nagyon kicsi, alig ég, de szemre szép színű és nincs elégetlen anyag a fejen kívül. Ez valószínű azért van, mert amikor elkezd elfogyni az éghető rész a venti rákapcsol és ilyenkor kicsit intenzívebb a láng. 

Mindent összevetve, minden várakozásomat felülmúlta az új fej. Még a fogyasztást kell megnéznem, holnap reggel kiderül. Jó éjt mindenkinek!

Totya3 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 2672

A kémény vákuum szabályzására gondolsz? Most nem hiszem, hogy jelentősen. Nálad most nagyobbak a problémák. Ezek a finomításokkor jöhetnek majd elő. Nekem is az okozta a legnagyobb javulást, amikor a hamuzó ajtóba tettem le a fejet...

Előzmény: braca (2669)
braca Creative Commons License 2012.01.01 0 0 2671

Na ezt nem tudom mennyi lehet, de meg fogom mérni.

 

Üdv

Előzmény: Süsü1983 (2670)
Süsü1983 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 2670

Anyagmennyiség: g/ betolás.  Betolások száma óránként. Fűtőanyag fűtőértéke. Elméleti teljesítmény. Ez a legegyszerűbb.

Nekem gyári csigám van. Azt vettem észre hogy a forgásiránnyal megegyező oldalra többet szállít. Ezt már több csigánál is tapasztaltam. Szerintem nem okoz gondot. Talán azzal lehetne kiküszöbölni, hogy a csiga fégére egy akkora átmérőjű tányért tennénk mint a csigalevél átmérője. Lehet hogy ekkor meg a két szélére tolná ki a csiga az anyagot. 

Előzmény: braca (2664)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!