Keresés

Részletes keresés

Summer Song Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36695

Olyasmi, de nem hinném, h fajtatiszta lenne. Az biztos, h kettőshasznú (annak is vette egy ismerősöm, akitől kaptam 2013 őszén, amikor kezdett tojni), mivel szép nagy testű (nálam ő a legnagyobb testű az udvarban) és nagyon sokat tojik. 2013 őszétől, 2014 őszéig nemigen pihent...talán 1-1 napot. Nem nagyok ugyan a tojásai, de majd minden nap tojt. Utána vedlett, az volt vagy egy hónap...ha nem több, de már tojik. Talán nem minden nap, de azért rendesen.

 

Ezért is akarom őt szaporítani...Nomeg...mert nagyon szép. :-)

Előzmény: TazazTibi (36694)
TazazTibi Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36694

Ez a szürke tyúk majdnem úgy néz ki mint Meszi szürkés australorpja :)

Lehet ez olyasmi?

 

 

Ma utánanéztem az ördögtyúknak 70-90 grammos tojásaik vannak,nem gyenge...

Előzmény: Summer Song (36692)
Summer Song Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36693

A kakas pedig minden esetben ő:

Előzmény: Summer Song (36692)
Summer Song Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36692

Próbálkoztam az ő tojásait alátenni, de persze nem biztos,h sikerült. A kis kopasznyakú minden bizonnyal a kotló mellé beülő fehér kopasznyakú által odapottyantott és bent hagyott tojás volt. (Még a tojások megjelölése előtt.)

 

 

Előzmény: Victor88 (36688)
Sam711 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36691

Persze a kotlo jobbam tudja mint mi:) O osztonosen cselekszik mi meg tudomanyosan. :)

Előzmény: Summer Song (36687)
TazazTibi Creative Commons License 2015.02.13 0 1 36690

Szerintem is világos szürke marad...szép lesz az,lehet olyasmi árnyalata lesz annak a kis világos szürkének mint egy kék brahmának.

 

 

Éééésss akkor indul a szőke nő :)

 

A szőke nő bemegy a börtönparancsnokhoz és kéri, hogy a férjének könnyebb
munkát adjanak.
- Nézze hölgyem! Én nem tudom, hogy a férjének milyenek a fizikai
képességei, de a zacskóragasztásnál könnyebb munkát nem tudok adni.
- Micsoda? Nekem azt mondta a beszélőn, hogy alagutat ás.

 

Előzmény: Xaxonos (36686)
Sam711 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36689

Szepek magyon a kis pipok!:) 1 het mulva nekem is kelnek. Legalabbis akkorra vannak kiirva:) Indito tapot en sem kaptam de megrendeltem remelem lessz addigra. Ha nem akkor kukorica dara. 

A buzaval tenyleg vigyazz nem csak az esztes miatt hanem azert is mert kiszáradnak tole. Tehat daralva sem szabad adni. Ha nincs mas akkor kukoricat daralva adjal nekik.

Előzmény: Summer Song (36683)
Victor88 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36688

Ha minden igaz, az éjjel már kitörhet az első kis jelölt a tojásból. A kelés zöme holnap délutánra, esetleg vasárnapra várható.

Egyébként a kékes szürke ugyanolyan, mint a kendermagos, csak az nem "kendermagozott"?

Előzmény: Summer Song (36685)
Summer Song Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36687

A kotló adja nekik nem én! :-) Én már kifigyeltem többször. Volt,h a két napos csibék ették a kotló által adott búzát. Természetesen nem csak azt kapnak, hanem tört szemeket is, mint ahogy írtam és ma már többször indítót is. Egyébként az alomban van apró sóder és homok is. Így van mivel erősíteniük, növeszteniük a zúzájukat. Volt már nekem olyan jószágom (nagy kakas), amit egy ismerősöméktől kaptam kb fél évesen és ott betonos kifutón cseperedtek fel. Tápot, majd darát és konyhai maradékokat ettek. Nálam került levágásra, már másfél évesen és elmondhatom, h a saját nevelésű 5-6 hónapos kakaskáim (amik súlyra és termetre is kisebbek voltak még) lényegesen nagyobb zúzával "őrőltek".

Előzmény: Xaxonos (36686)
Xaxonos Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36686
Szép csibék gratula! Az a csibe kék lesz (szürke) . Szépen mutat majd a kendermagosakkal. Ha javasolhatom az egész buzával bánj még óvatosan mert pici még a zuzájuk és nehezen örli meg,a begyben megdagadhat és kampec.
Előzmény: Summer Song (36683)
Summer Song Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36685

A tiéid mikorra vannak "kiírva"? :-)

Előzmény: Victor88 (36684)
Victor88 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36684

Jót mosolyogtam Laci válaszán. :)

Szép kis állományod lehet! Az én csibéim még mindig nem adnak életjelet magukról.

A szürke csibék szerintem megmaradnak olyannak, esetleg csak az árnyalat fog változni. A kendermagos napos korában fekete és fehér pont van a fején meg a hasa fehéres - ha jól tudom.

Előzmény: Summer Song (36683)
Summer Song Creative Commons License 2015.02.13 0 1 36683

Gyönyörűen esznek a picik...Mit eszneeek?! Zabálnak!!! :-D Úgy birkóznak az egész szem kukoricákkal, mintha elbírhatnának velük... Persze azzal nem sikerül nekik. :-D De az egész szem búzát már lenyelik (Hisz már némelyik 3 napos :-) ), meg a törtszemű kukoricát is. Pont ugyanazt kapták eddig, amit a nagyok. (egész kukorica, búza, árpa, tönkölybúza, zab, napraforgó, törtszem kukorica és búza, aprószemű napraforgóocsu, futor és mészgritt mix) Mivel nem tudtam szerezni egy kis indítót. Ma reggelre sikerült azt is hozni, így most már a fele takarmányukat az teszi ki. Fiatal anyukájuk nagyon gondos. :-)

 

Nagyon "erős" lehetett a kakas, mert nincs szürke kendermagos tyúkom és egyik szóbajöhető tyúkom sem lábtollas (Japiban van csak lábtollasom), de mind az 5 csibe gatyás lett, még a fehér(es) kopasznyakú is és három szürke-kendermagosnak készül szerintem.

 

Szerintetek abból a világos szürkésből milyen színű lesz?

Tóni bácsi Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36682

Bandikám Drága!

 

Szívesen tettem, mert a barátom vagy! :-))))))

 

Éljenek a húshibridek, a broilerek, az F1-esek, stb. (én csak ezeket ismerem mint régi keltetőüzemi dolgozó) meg az összes ide járó  jó humorú, pipikedvelő villalakó!!!! :-))))

 

Üdv: Tóni bácsi

Előzmény: MG Petimester (36658)
TazazTibi Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36681

Szia!

Elképzelhető,hogy úgy van mint ahogyan írod...

Szépek az ördögök(is) méretben kicsit nagyobbak az itáliaiaknál,de az  ördög sem egy testes alkat mint pl ha egy  amrockhoz viszonyítjuk.

Előzmény: Xaxonos (36680)
Xaxonos Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36680
helló. Ha egy rózsa vagy diótaraju kakast összehozunk egy hagyományos fürész tarajuval,már az elsö gereneracionál is rendkivül furcsa taréj formák jönnek ki,gondolom aztán az ilyen furcsa taréjt rögzitették. Van pld sok bubos tyuk fajta amiknek akkora a bubja hogy alatta alig van taréj csak az eleje formálódik ki. Lehet valami ilyen deformált taréju is van benne. Az ördögtyuk elég régi francia tyuk, talán most jön ujra divatba. Sosem láttam még csak képen.
Előzmény: TazazTibi (36679)
TazazTibi Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36679

Másik verza:a feldobott fehérbőrű skandináv gyerek ijedtében Bef...sott mire leért :)

 

Szépek ezek is a videóban Peti.Nem csoda,hogy az ember alig ismer pár fajtát,hiszen mindig újabb és újabb fajtát "találnak ki"

Például már azon is gondolkodtam sokat,hogy az ördög tyúkoknak hogy a "bánatban" alakították szarvakká,a tarajukat?Mert az oké,hogy tenyésztenek meg szelektálnak,de ilyen formájú tyúk taréj nem is létezik a valós természetben...vagy igen?Mondja már meg valaki,mivel tették ilyen "mutánssá" a fejdíszüket! :)

Előzmény: MG Petimester (36678)
MG Petimester Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36678

,- )) Na,.. most a 'megromlott e.ü állapotom' ...izzé ...fantáziám kicsit szárnyalni hagyom , akkor csak a feldobott és a levegőben lepisílt hógolyórol lehet szó csupán így télvíz idelyén.   ,-))

Előzmény: ez-Ben (36676)
MG Petimester Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36677

Egy elég fiatal fajtát szeretnék megmutattni és ez pedig a  'Niederrheiner Gelbsperber'  rajnai sárga kendermagos  tyúk fajta ő is a  20 as évektől alakult ki, és 40 után el is ismerték mint önnáló fajtát. Tehát azért van már multja is , hasonlóan a mi nemesített fajtáinknak a kialakulási évei.

Nem igen elterjedt, pedig figyelemre méltó lehetne ,a tenyésztése érdekes történet, amiben most nem szivesen mennék bele. Talán csak annyit ,hogy tudatosan tenyésztették ki Ámrock valamint orpi és Mechelner félék is csörgedeznek 'itten' az ősök véreiben. ,-)) Nem is nehéz kitalálni ,hogy egy gyorsabb növekedési jó pörköltnek való lehetett a tenyésztők célja. Lám-lámm egy kiváló gyors fejlődésű valóban laza szerkezetű és világos husikát képző tyúk, aki azért be be kopogtatt a 200-asok klubjába a tojásrakás terén. Ez a régebbieknél azért nem minden esetben valóságosan jellemző vagy mondható minden esetben. Egy nég... négy és félkilós kakas elég mozgékonyságot mutat és a tyúkjai is hamar 3 kg-os súlyt érnek el.

nagyon gyors növekedési eréllyel rendelkező fajta és ez azért jutott eszembe ,mert sokan igen korán keltettek és nem egy hátrány ez a "növekesési sebesség "a hideg időszakban.

Szándékosan igen rövid film rolla:

   üdv.

ez-Ben Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36676

 

 :)) Teljesen igazad van.

 

                 Hamlet, belép a fórumra

 

                                                     Szója, vagy nem szója

                                                     Enni, vagy nem enni ?

 

                                                                                     ( ez itt a kérdés :)

 

Előzmény: Ladybee (36671)
MG Petimester Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36675

:-)) We-hee-he.  xDD

Kicsi a világ, mert ugye jó magam budavári születési vagyok, az az 1 ker. Na már most a Fekete Holló volt sörkert pultosa (csaposa) is "Saaníí" , nálunk Ő volt a kantri szülötte, de jól csapolt. (persze ez 70-ben) történt. A sztori vége ,hogy ha nem is más mint szerénységem, egy szembeni kollégista egyetemista csajszinak említettem meg, hogy a "peti-cilin" igen hatásos lenne a sportos kis alkatának, hullahopp karikázás helyett is.

Végül is akkor sem lehetett valóban ilyennel csajozni, max. az asztaltársaságot vidáman felröhögtettni...de az emelkedett hangulatban ez nem nagy kihívás. üdv.

Előzmény: Summer Song (36672)
TazazTibi Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36674

Nekem pl az ördög tyúkok is tetszenek :) bár ennek a tulajdonságait nem ismerem,mint már említettem is Dunaföldváron vásárban láttam,ahol párban ott voltak a szülők,és mellettük egy ketrecben előnevelt "kisördögök voltak"  mocorgott bennem a kisördög :) ott és akkor,hogy vegyek belőlük de aztán mégsem vettem.

Ezeket melyik fajokból tenyésztették ki?

 

 

 

 

Ez-Ben...köszönöm a megtisztelő írásokat:)

Előzmény: TazazTibi (36673)
TazazTibi Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36673

Csillagos ötös és nagy "lájk"

 

Ráadásul pl ha görcsöl az ember, akkor sem kelnek sem elöbb sem másképp a csibék sem... :) mintha jól érzi magát...

véleményem, tanuljon meg mindenki ellazulni, és még a világ "is kerekebb" lesz... szebb és barátságosabb!!!

A jó kedvű, laza  és a  pozitív beállítottságú ember...még az akadályokat is könnyebben veszi az életben...

Akinek meg kérdése és van és szaktanácsot szeretne kérni úgyis megteszi.

 Tegnap(is) jól éreztem magam (köztetek)veletek :) Szép napot mindenkinek!Megyek és leszállítom a digi kotlóst a fészekről :)

Előzmény: MG Petimester (36669)
Summer Song Creative Commons License 2015.02.13 0 0 36672

Hááát... hasonló csatanóval nekem is van egy sztorim, a 90-es évek elejéből.         (II. Hippi-korszak idejéből)

 

Anno kis társaságunk az egyik helyi, fiatal huligánok által közkedvelt csehóban töltötte estéit (és sokszor egész napjait), amikoris egy idegen (feltehetően vidéki) társaság is odakavarodott valahogyan. Ez nem volt túl gyakori, mert egy eldugott kis kertvárosi kocsmáról van szó, de az tény, hogy elég híres (vagy talán inkább hírhedt?) volt a hely, éppen ezért olykor-olykor (OI-KOR) szegedi, orosházi, szentesi, paksi, budapesti...s.t.b. arcok is megjelentek ott, egy-egy este színvonalát "javítani".

Nos, az egyik ilyen alkalommal történt, hogy a bizonyos, számunkra még ismeretlen társaságból egy fiatal lány a pultossráchoz ment, hogy megérdeklődje, nem-e tudna adni neki gyógyszert, mert őrületesen fáj a feje. Sanyi (így hívták a pultost) tovább irányította szegény lányt a mi 8-10 fős asztaltársaságunkhoz, (ahol az ott lévők többsége nem éppen az "egészséges életmód híve volt")  mivel ő "nem patikus", de talán nálunk lehet valamilyen tabletta.

A kiscsaj oda is jött, bár látszott az arcán, h minden bátorságát összeszedte, köszönt és megkérdezte:

"Nagyon fáj a fejem. Nincs esetleg valamelyikőtöknél fájdalomcsillapító?"

 

Erre Laci barátunk, aki sajnos már 12 éve nincs köztünk :-( és aki talán a legidősebb és talán legijesztőbb lehetett ott akkor, a szikár testalkatával, indiános arcvonásaival, derékig érő hajával, (természetesen a legveszélytelenebb volt, legalábbis fizikálisan....Nemúgy a szavaival! :-D) válaszolt:

 

"De van."

 

"És milyen?" Kérdezte a lány bátortalanul, de reményteljesen.

 

"Noxyron"

 

"Hmmm... azt nem ismerem" -morfondírozott a lány. (Gondolom, hogy gondos szülei úgy nevelték(JÓL!!!), ne fogadjon el idegenektől lehetőleg semmit, de ismeretlen tablettákat főleg ne.) "Attól nem fog fájni a fejem?" -kérdezte Lacikát.

 

"De fog. Csak nem fog érdekelni." Hangzott a kimerítő válasz.

 

A továbbiakra már nem emlékszem, csak arra, hogy a jelenetet figyelők, úgy az asztalunknál ülők, mint a többi asztalnál ülők, a pultnál ácsorgók - beleértve Sanyit is, aki "malacfejét" a tenyerébe tapasztva könyökölt a másik oldalon - mind hangos nevetésben törtek ki. És arra, hogy a Noxyron nem került elő, de valami talán Quarelin igen, így az az ismerkedés is jól végződött.

 

"Minden jó, ha jó a vége!" :-)

Előzmény: Victor88 (36657)
Ladybee Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36671

Rendben. De hol a humor ? " Ha feldobják fehér, ha leesik sárga" ? Neee...                                                                                            

Előzmény: MG Petimester (36670)
MG Petimester Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36670

Annyira jó olvasni a topik nyitó meleg szavait öt évre visszamenöleg is . ...hogyan is cseng ?  :

"Megnyitom X-dik tyúkos témájú topicot, ami annyiban lesz más mint a többi, hogy itt főszerepet a humor, a hétköznapi témák és a baromfik iránti szeretet táplál. Jó szórakozást! "

 

MG Petimester Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36669

Szia, holnaptól vissza áll minden a 'technológiák vizeire', valószínűleg.  ,-)) Azért vannak az ünnep napok, hogy külömbözenek a szürke többitöl ,ahogy figyelem a naptás szineit és a hold járását. Gondoljunk csak bele ,hogy ha minden nap teli hold lenne ,...vagy a kakasok reggeltől estig csak kukorékolnának és mást semmit ?  üdv.

Előzmény: Ladybee (36668)
Ladybee Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36668

Nem kellene ezeknek a tréfás, tyúkos, tollas témáknak egy külön topikot nyitni ? A szakmai kérdések már teljesen háttérbe szorulnak, pedig nyakunkon a keltetési szezon, nekem hétfőn kelnek. Benéz egy kezdő és elcsodálkozik...:-)

MG Petimester Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36667

Tisztelt Anatera alapitó mamának

" Adja Isten: a jutalom
  érje eztán a híveket
  veritéktől ázott földön
  arassanak, a kik vetnek
  nem ingyen, nem alamizsnát
  kér e nemzet !  A jobb létért
  adja vérét, veritékét
  adja, ha kell, lelkét, éltét !
  nem kiván mást, csupán azt  hogy
  munkás kezeit feloldd :
  s' nem irígyel aztán többé
  sem németet, sem angolt
  legyen végre úgy, mint még nem volt"                     Szív. üdv. minden szeretteid részére is.

MG Petimester Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36666

Friss legyen az a fontos !   ,-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!