Keresés

Részletes keresés

csakvirág Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18125

Kedves Ibolya!

 

Értelek. Én olyan HATÁROZAT-ot kaptam, ahol ott voltak a BNO kódok és mellette a %-ok. Először voltam és I fokon.

 

Judit és Otthonülő, Ők voltak nemrég II fokú fv.-on. Sortárs nem most, de Ő is volt már II fokon is fv.-on. Egészen biztosan segítenek majd Neked és leírják tapasztalataikat/észrevételeiket!

Persze sokan lehettek még így, akik a fórumon vannak, reméljük minél több segítséget olvashatsz Általuk.

 

Bele tudok gondolni, h. mennyire nehéz ezt lelkileg megélni... Mégis arra biztatlak, h. próbálj erőre kapni, hinni, bízni, minden segítséget elfogadni és kitartani!

 

Szeretettel,

 

csakvirág

 

judit59 Creative Commons License 2016.07.20 0 3 18124

Kedves Betegtársaim!    Kérdeztétek a betegségeim és a %ot....pontokba szedem , hogy ki mit kérdezett könnyebben eltudjon igazodni:  

a 42% betegségei amiről levettek 34%-re:

szorongásos és depressziós zavar=15%

somatisácios  zavar de ez nem szerepel a diagnozisban ezt valamiért hozzá csapták

magsasvérnyomás betegség=15% ( szív-érrendszeri károsodás)

angina pectoris

 Nőgyógyászati károsodás=8%

mozgásszervi károsodás=5%

(egyéb meghatározott intervertebrális discus degenerátio) itt a térd kopást nem vették figyelembe

 májkárosodás= 5%

halláskárosodás=3%

ez volt 42% 2012-ig  itt nem hívtak felülvizsgálatra ( több mint 3 év iig)

 

 2016 év  nekem kelet kérni a komplex vizsgálatot

 

I fok 34%

2090 angina pectoris

I10H0 magsasvérnyomás - betegség

M1750 egyéb másodlagos térdízületi arth.

M5190 intervertebrális discus rendell.

E6690 elhízás ( nem vagyok vékony de annyira kövér sem)

betegségekként nem volt százalékra bontva

-  itt a mind két térd és mind két csípő protézis beültetés előtt áll de  a papír csak II fokon  került eléjük

 

- nincs meg most a 3 év munka viszonyom

 

 ha behivnak rendes idöben 2012-ben akkor meg lett volna a 3 év ...gondolom azért nem hivtak akkor

 

 statisztika biztos készül   mindenröl   valahogy ki kell okoskodniúk , hogy lehet  félre vezetni minket  remélem tudtam segíteni Üdv : Judit

Előzmény: Ibolyafr (18115)
csakvirág Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18123

Kedves Sorstársam, Kati!

 

Nagyon pozitív, ahogy a gyógytornász még a torna előtt javasolt Neked mást.. Helyes!

Őszintén mondom, h. én nagyon szerencsés vagyok, van gyógytornász Barátnőm, az egyik Gyermekem gyógytornásznak tanul és van a Családunkban, már végzett masszőr.

Ő is csinál többféle masszázst, többek között a kötőszöveti és nyirok masszázst is. Fantasztikus hatékonysággal bír ez a masszázs a gyógyulásra. Sztm. m.képpen keresd fel a masszőrt Kedves Kati! Reméljük, h. most kenegeted, kíméled, tornáztatod finoman, napról-napra jobb lesz! :)

 

Én is kézműtét után vagyok,lassan 5 hete műtöttek. Most nem kellett gipsz szerencsére!, hanem azonnal mozgatni és mozgatni..... A műtét napjától.... Megszenvedek vele én is, az első hét pokol volt, aztán kezdett csitulni a sebfájdalom...Nekem 2 helyen is a heg-nél, kb. olyan 8-10 cm-es nagyon kemény csomó lett. Nemcsak önmagában fájt, az a kevesebb lett volna, hanem ahogy hajlítani, nyújtani, fordítani kellett/kell a kezemet azt nem engedték ezek a fájdalmas csomók. 3 hétig küzdöttem, mire ezek a csomók eltűntek. (Nekem azt mondta az orvosom, h. a kötőszövetek és az izmok csomósodtak így be, ez természetes egy ilyen műtét után...)

A masszázst 2 naponta  megcsinálták a karomon, a többit én. A gyógytorna fáj, a masszírozás fáj, ezt tudomásul kell venni, de napról-napra előrébb visz!!

Ez az én saját tapasztalatom Kati, nem tudom segítek-e azzal, h. ezt leírom...

 

Szeretettel,

 

csakvirág

ildó66 Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18122

Nézd meg,hogy a szakvéleményben figyelembe vettek-e minden betegséget? Van-e olyan betegséged amiről nem volt leleted? Van-e állapotrosszabbodásod ami lelettel igazolható?

Én azt tapasztaltam,hogy II. fokon alaposabban megvizsgálnak, jobban lehetőséged van elmondani korábban jelentkező, jelenleg is meglévő betegségeidet, panaszaidat is.

Nekem pl. volt folyamatban lévő vizsgálatom (MR) ami az I. fok idején még csak kért vizsgálat volt, II. fokra már vittem az eredményt.

Legsúlyosabb a szemproblémám, többféle diagnózissal, viszont I. fokon csak a legsúlyosabbat vették figyelembe, a többit nem - ezt beleírtam a fellebbezésembe is. II. fokon már felsorolták valamennyit.

Persze mindez csak az én javaslatom...

 

 

Előzmény: Ibolyafr (18121)
Ibolyafr Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18121

Kedves csakvirág!

Betegségek BNO kódja van felsorolva, de hogy mire mennyit adtak az már nem! 

 

Szeretettel fogadok minden infót, hogy II.fokon mire figyeljek. 

 

Szép estét!

Előzmény: csakvirág (18119)
mi lesz velünk Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18120

Kedves Fórumtársak !

 

Van közöttünk olyan, aki B2 kategóriában volt és a következő felülvizsgálaton

újra megkapta a B2 - t ?

csakvirág Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18119

Kedves Ibolyafr!

 

Szomorúan olvastam soraidat. :( Kérdezték többen, h. milyen betegségeid vannak, ill. mit nem vettek figyelembe? A betegségeidet olvastam.

A HATÁROZAT-ban nem szerepel betegségenként a %???

 

Bízzunk abban, h. már továbbmentél és II. fokon alaposan átnézik a leleteidet és alaposan beszélgetnek Veled!

 

Szeretettel,

 

csakvirág

Ibolyafr Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18118

Nem.

 

Előzmény: mi lesz velünk (18117)
mi lesz velünk Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18117

Kedves Ibolyafr !

 

Dolgoztál az elmúlt években?

Előzmény: Ibolyafr (18116)
Ibolyafr Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18116

Bocs, az kimaradt, hogy az előző komplexnél még a gyomorfekély nem volt!

Ibolyafr Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18115

Kedves Judit és mrduckhead ! RA-s vagyok, (autoimmun izületi betegség) érintettek a kezek, csípők.Magas vérnyomás, szorongásos depresszió, BPPv, gyomorfekély, gerincsérvek,pajzsmirigy elváltozás. Hogy mit vettek figyelembe és mit nem?? hm nem tudom.

Előzmény: mrduckhead (18112)
mi lesz velünk Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18114

Kedves Ibolyafr és Kedves judit59 !

 

Szeretném én is megkérdezni,hogy milyen betegséggel kaptátok meg korábban a B2 - t és most a visszaminősítést.

Illetve az lenne a kérdésem,hogy dolgoztatok-e az elmúlt 3 évben?

 

Sorstárs56 Creative Commons License 2016.07.20 0 3 18113

Kedves WAF, Judit!

Vajon erről is készül statisztika, hogy hányan jártunk így, ahogyan írtátok?

Üdv. szó szerint Sorstársatok

mrduckhead Creative Commons License 2016.07.20 0 0 18112

Kedves Ibolyafr

 

Én is kíváncsi lennék,hogy B2-el milyen egészségügyi problémád volt,és,hogy most mi alapján nyilvánitottak egészségesnek téged.

Előzmény: Ibolyafr (18106)
Sorstárs56 Creative Commons License 2016.07.20 0 3 18111

Kedves Csakvirág!

Köszönöm szépen érdeklődésedet, és tanácsaidat. Ma a gyógytornásszal csak annyira jutottam, hogy jövő hétfőtől kezdjük a tornát. Eléggé elszörnyülködött, hogy hogyan néz ki a kezem, rögtön ajánlotta, hogy menjek el nyirokmasszázsra, adott is nevet, telefonszámot. A hölgy akivel beszéltem, biztosan jó gyógytornász, mert azt javasolta, hogy előbb orvoshoz menjek ill. kérjek időpontot. Én már voltam 4 évvel ezelőtt  az István kórházba , 2 hétig kezeltek ott, és kontrollokra is jártam. Csak az utóbbi két évben nem mentem. Most úgy gondolom, hogy a törött kezemet úgy sem fogják kezelni, ezért inkább végigcsinálom a gyógytornát, és ha a nyiroködéma nem megy vissza valamennyire, akkor  jelentkezek ott is. Egyenlőre krémmel kezelem, gyengén fáslizom, és próbálgatom lassan mozgatni, és nem terhelni.

Nem irigyellek, amin Te is keresztül mentél, hát gondolom, hogy sok tapasztalatot szereztél, bár ne kellett volna!

Szép napot kívánok, Kati

Előzmény: csakvirág (18093)
judit59 Creative Commons License 2016.07.20 0 3 18110

 Szép estét és jó egészséget kívánok minden betegtársamnak!

judit59 Creative Commons License 2016.07.20 0 3 18109

Kedves W A F!   Sajnos igazad van... egyetértek veled..... Üdv : Judit

Előzmény: words about future (18100)
judit59 Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18108

Kedves Ibolyafr! Én ugyan így jártam  42% helyett..34%-- már én voltam másodfokon az eredményt várom. Megkérdezhetem milyen betegségekre kaptad a 34%, ? Üdv: Judit

Előzmény: Ibolyafr (18106)
szomorú58 Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18107

         Kedves Ibi43!  Igen elírtam! Rehabilitációs ellátás, mert természetesen azt a szót, hogy járadék el lehet felejteni! Köszönöm az észrevételedet!

Ibolyafr Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18106

Kedves Sorstársak!

 

Megkaptam a felülvizsgálat eredményét, az eddigi 45% B2 kategória helyett: 34%-os gyógyult! Teljesen magamba fordultam...

Fellebbezést megirtuk és elküldtük. Most erre várom a behivót.

mrduckhead Creative Commons License 2016.07.20 0 0 18105

Érdeklődnék,ha valaki rokkantsági járadékot kap,és az állapotára  a következő felülvizsgálatra nem kapja meg a minimális 70%-ot,akkor valami más minősítést adnak neki?

Mert olyankor megszűnik a rokkantsági járadék utalása.

Hogy működik?Neten nem látom,hiába keresem.

Előre is köszönöm a választ

ibi43 Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18104

Kedves Szomorú!

Ugyan nem néztem vissza a beírásokat, de írnék néhány szót.

Olyan  hogy rehab járadék, már nincs.

Rehabilitációs ellátás van.

Az NRSZH dolgozói csak a rokkantsághoz kapcsolódó ellátásokkal foglalkoznak.

Az özvegyi nyugdíjat az ONYF folyósítja, és az rehabilitációs ellátás esetén is jár, ha az egészségkárosodásod eléri az 50%-ot.

Előzmény: szomorú58 (18103)
szomorú58 Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18103
  1. SorsTárs56! Nagyon szépen köszönöm, hogy tájékoztatni fogsz,mert jelentkezéskor nem tudott az ügyintéző megnyugtató válasz adni nekem! Azt mondta, hogy ilyen üggyel még nem találkozott, hogy rehab járadék meg az özvegyi együtt járjon.
words about future Creative Commons License 2016.07.20 0 3 18102

Kedves Ibi!

 

Jól ki van találva, hogyan lehet az egyébként magasnak számító jövedelmeket lecsökkenteni. Tól-ig határok vannak és folyton változó jogszabályok.

Embereknek - sokévi becsületes munka után - morzsákat adnak.

 

Nekünk úgy látszik, ez is jó. Meg segítsen a család, amikor nekik is nehéz.

A legújabb, készülő változásokról már ne is beszéljünk...

 

 

 

 

Előzmény: ibi43 (18101)
ibi43 Creative Commons License 2016.07.20 0 2 18101

Kedves WAF! 

Téged is megértelek. Az orvos, akiről írtam, hasonló helyzetbe került

Na és gondplj bele: valaki C2, állapotromlás miatt bekerül D vagy E kategóriába. Mondjuk a C2- nek megfelelő max. összeget kapta 2012 óta, ami időközben emelkedett is.

D- ben, vagy E- ben egy fillérrel sem fog többet kapni, mert ilyen a törvény.

Teszem fel 3 év múlva újabb vizsgálat, megállapítják, hogy már se nem D, se nem E, elég neki a C2.

Ekkor idmét újabb besorolás, ismét az Mmtv. 12,§, alapján.

Így előfordulhatott, hogy 2016-ra ugyanott tart, mint 2012-ben.

 

Előzmény: words about future (18099)
words about future Creative Commons License 2016.07.20 0 5 18100

Aki egy élet munkájával lett egy normális otthona, vagy több generáció spórolása által megőrizte elődei munkájának eredményét, nem itta el, nem tette tönkre, hozzá-, vagy ráépített, 
most adja el, mert harminc- negyvenezer Ft-ból kell tengődnie több mint 30 év kemény munka után? 

 

Milyen világ ez? Hogyan becsüli meg a sokévi becsületes munkát? Minek tekintik az embereket?

 

Az emberek teljes leértékelését, lenézését érzem ezen összegek alacsony volta miatt...

 

 

Előzmény: words about future (18099)
words about future Creative Commons License 2016.07.20 0 6 18099

Magas jövedelmű voltam, nagyon megdolgoztam érte. Nem heti 40 órás munkaviszony volt, hosszú éveken át,  nagy stresszel, követelményekkel.  Az új törvény töredékére csökkentette, az előzőleg megállapított összeget, nem számítanak az évek, nem számít a végzettség, semmi sem számít. Csak vegetálok... 

 

Így nem könnyű optimistának lenni! 

 

Mégis, mindezek ellenére hiszem, hogy egyszer kárpótolnak majd minket az elszenvedett igazságtalanság miatt - lehetőleg még életünkben.

ildó66 Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18098

Örülök,hogy hasonlóan látod ezt a helyzetet, bár biztos vannak olyan sorstársak is, akik nem értenek velünk egyet. Én Őket is megértem.

Előzmény: ibi43 (18097)
ibi43 Creative Commons License 2016.07.20 0 1 18097

Kedves Ildó! 

Nagyon tárgyilagos és lényegre látó vagy!

Teljes mértékig egyetértek a megállapításoddal.

Találkoztam olyan hölggyel, akinek a rokkantsági ellátása 60 ezer kőrül volt, amihez több mint 100 ezer özvegyit kapott. Most szégyellmie kellene magát, mert a férje egy jól fizetett vezető volt? 

Másik: egy köztiszteletben álló főorvos, akit a betegei imádtak  rákos lett. Hiába volt magas keresete és D kategóriás, az akkor adható max. 139500 ft- ot kapta. Tanult több mint 20 évet, dolgozott ettől sokkal többet, nagyon sok betege nagyon hálás, mert jobbá tette az életüket annak ellenére, hogy nem túl sok "boríték" landolt a zsebébe.

Előzmény: ildó66 (18096)
ildó66 Creative Commons License 2016.07.20 0 2 18096

Itt, az oldalon is olvasunk szomorú történeteket, de másabb ezt a hatóságok oldaláról hallani.

Az ellátások összegének szélsőségeivel viszont nem törvényszerűen értek egyet. Az biztos,hogy minimális ellátásból nehéz megélni, de aki magasabb összeget kap azért jogosult arra, mert vélhetőleg a korábbi jövedelme is magasabb összegű volt. Ezek a különbségek az öregségi nyugdíj megállapításánál is fennállnak.

 

Előzmény: C.Tibor (18094)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!