Keresés

Részletes keresés

Thomas Creative Commons License 2010.06.07 0 0 6280
Engem még nem mütöttek, a doki aki a feleségemet műtötte elhessentett :-)...
Előzmény: tavasz21 (6278)
Thomas Creative Commons License 2010.06.07 0 0 6279

Igen, határozottan jobb. Volt 19 kinezioterápiás kezelésem ebből 18-at kb 80%-ban téritett a biztositó. (25 eur/alkalom) Meg nagy nehezen eljutottam uszni is. A karácsonyra kapott ülésbetétet mind a kocsiba (hosszabb utra) mind a munkahelyemen használom. Jellemző, hogy kellett egy másikat is venni, hogy ne vesszünk össze rajta. A WC-n kivul szinte mindenhol lehet használni...

Viszont, igyekszem gyalogolni, ez azt jelenti, hogy a lakás előtti vasutállomás helyett az eggyel távolabbira gyalogolok el amikor csak lehet, hogy mozogjak.

De a futás az nem, egy rövid sprint a buszra, villamosra belefér (mert tudom, hogy megvár, ha észrevesz a vezető) de igazi futás nem engedett.

Előzmény: Törölt nick (6275)
tavasz21 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 6278
Még jó, hogy homokzsákot nem akarsz pakolni a gátakon. Még hogy futás! Én örülök, hogy járni tudok. Sosem szerettem futni. Mire műtöttek Téged, hogy futni szeretnél?
Előzmény: Thomas (6274)
tavasz21 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 6277

Ez a 6 hetes kontroll ez mindenütt ugyanaz, úgy látszik. Ennyi kell a gyógyuláshoz.

A fürdőbe gallérost is láttam. Azzal jön, aztán kezelések alatt nyilván leveszi, mikor elmegy meg visszateszi. Én most jöttem haza onnan, jól elfárad az ember a sok kezelésben. Te nem akarsz oda menni? Ha közel laksz akkor jó, de aki mondjuk vidéki annak a ki- bejárás egy tortúra lenne.

Előzmény: Törölt nick (6276)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.07 0 0 6276

6 hét múlva kell kontrollra mennem, illetve már csak 4 hét. Érdekes ez a javulás. Azt figyeltem meg, hogy két lépés előre és utána egy lépés hátra. Biztos így kell lennie.

Gondolom a  fekve torna marad. Most is csinálom minden nap. A Schanz gallért szeretném már levenni. Kis ídőre napközben meg is teszem, de vissza kell tennem, mert ha fent van akkor jobb.  A doki mondta, hogy sajna jó darabig éjjel  majd hordanom kell.

Előzmény: tavasz21 (6273)
Thomas Creative Commons License 2010.06.06 0 0 6274

A mai erdei séta alatt voltatok az eszemben.... (a futást is szeretném, de nagyon nem javasolják a doki, meg a kinezioterápiás)

Már december óta folyamatosan használom az ülésbetétet (http://www.medesign.co.uk/) és továbbra is az MTB cipőt (már a harmadik talpat koptatom, a felső része egész jól birja).

Az ülésbetétet még hosszabb értekezletre, munkaülésre is elviszem, egyszerüen nem engedhetem meg, hogy Az A Fájdalom visszajöjön.

tavasz21 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 6273
Örülök, hogy javulsz rohamosan. Mikor mész vissza a kórházba kontrollra? Neked is kitalálnak majd valami tornát biztos.
Előzmény: Törölt nick (6272)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.06 0 0 6272

Napról-napra észrevehetően javul az állapotom. Az éjszakáimmal vannak gondok.

Az agyamban van, hogy óvatosan kell fordulnom, igy minden fordulásra felébredek.

Tegnap már sétáltam az utcán egy fél órát. A schanz gallér  már kissé meleg.  Próbálgatok napközben kicsit nélküle lenni, de egy ídő után vissza kell tennem. Ami még gond, hogy ahogy a csigolyáim összecsúsztak akaratlanul felvettem egy kényszertartást, amit én már észre sem vettem. Most arra leszek figyelmes, hogy ha nincs rajtam a gallér a tartásom a régi, hol ott ezt nem szabadna. Erre oda kell figyelnem, hogy a vállaimat ne ejtsem előre és a fejemet szépen tartsam magasra.

 

A vízi torna rendkívül jó és hasznos. Ellazítja a merev izmokat és sokkal könnyedébben mozogsz utána. Tulajdonképpen ezt a kórház után is kellene csinálni. Az elektromos kezelés is lazítja az izmokat. Egész fitt leszel utána majd meglátod. Mintha az ember fiatalodna vagy 10 évet. Ezt a laza izomzatot kéne tartani valahogy.

Előzmény: tavasz21 (6269)
tavasz21 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 6271
Karácsony előtt műtöttek, most meg a nappali kórházba járok kezelésekre.
Előzmény: Törölt nick (6270)
tavasz21 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 6269
Remélem javul már az állapotod. Nekem elkezdett fájni a műtét helye körül a hátam. Azt mondják a kezelések hatására van ilyen. Meg ma nagyon sokat megterheltem magam, az is igaz. Eddig sose fájt. A vizi gyógytorna megmozgatta az izmokat, amiket eddig nem mozgattam nagyon, meg az elektromos kezelések is kemények szerintem.
Előzmény: Törölt nick (6268)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.05 0 0 6268
Biztos, hogy minden úgy fog sikerülni, ahol eltervezted. Szerintem ennyi herce-hurca után meg is érdemeljük. Nem jöhet semmi közbe. Jó hétvégét!
Előzmény: tavasz21 (6265)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.05 0 0 6267
Köszönöm.
Előzmény: bela2200 (6266)
bela2200 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 6266

Ahogy a hegedet leírod, nem hiszem hogy adott esetben kérdéses volna, hogy milyen műtéten estél át. És bármikor telefonon felveheted a kapcsolatot a kórházzal- remélhetőleg nem lesz rá szükség.

Aztán csak megjön az a zárójelentés, lehet hogy már rég a postán vár a sorára.

 

Amúgy gyors javulást és sok-sok kitartást, türelmet.

tavasz21 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 6265

1 hétre megyek. 50 euroert árulta a Ryanair a jegyeket cakk um pakk. Ezt nem hagyhattam ki. Félek kicsit a hőségtől, mg Pozsonyból megy, így oda is el kell jutni meg vissza. Meg persze az is lehet, hogy a vulkán betesz neki.

 

Hova költöznek? Más helyre? Vagy renolválják?

Előzmény: Törölt nick (6264)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.04 0 0 6264

A doki mondta, hogy 2-3 nap múlva levehetem a kötést. Azt is mondta, hogy keresztbe is fogok találni leragasztást és azt szépen egyenként, függőlegesen kell leszednem. A  3. nap szerdára esett és én  4.  nap, csütörtökön a fűrdés előtt vette le. Felszívódó a varrat és kicsit más, mint amit ki kell 12 nap múlva szedni. Ez gyorsan szívódik fel és a pörcök is szépen maguktól leesnek. Nekem is már egy pár  leesett. Doki szerint ezt úgy csinálta, mint a plasztikai sebészek.  Ettől függetlenül a látványától nem vagyok elájulva, mert még dagadt. Olyan mintha más nyaka lenne. Zavar, hogy még nincs a záró a kezemben. Hétfőn telefonálok, hogyha addig nem kapom meg. Elég lezserek. Bár feje tetején áll náluk a világ a költözködés miatt. Bármi történhet - reméljük nem fog - és még igazolni sem tudom a műtétem. Egyébként is minden tudnivalónak azon kell lennie. 

Jó lesz majd az a Mallorca. Gondolom tervezgetsz. Hány napra mész? 

Előzmény: tavasz21 (6262)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.04 0 0 6263
Már műtétet követő nap jött a gyógytornász. Fekve tornáztunk. Azokat a gyakorlatokat itthon is az ágyban minden nap csinálom. 
Előzmény: Törölt nick (6261)
tavasz21 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 6262

Hát Te nagyon bátor vagy, hogy leszedted a kötést ilyen hamar. Én akkor se szedtem le még mikor már szabadott volna, vártam még jó pár napig.

Nehogy elfertőződjön ez a lényeg.

Ez tényleg trehányság nem elkészíteni a zárójelentést. Nekem ideadták mikor elhagytam a kórházat.

Off. Én meg vettem repjegyet augusztusra Mallorcara. Olcsó volt és talán akkor el tudok menni. Bár akkor ott hőség van, de itthon is. Oda alig kell cucc, úgyhogy alig viszek majd magammal cuccot, hogy ne kelljen cipelni.

Előzmény: Törölt nick (6260)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 6260

Pont arról írtál, amire gondoltam. Reggel vettem a bátorságot és leszedtem a kötést. A vágás egy nagy vizszintes és  sok-sok vékony kis függőleges csikokkal volt leragasztva. Igen, majdnem függőleges a vágásom úgy 8-9 cm hosszú. Hát a nyakamra nem ismertem rá. Teljesen megváltozott még a vonala is. Dagadtnak is látom. Gondolom az izmok ídővel elrendeződnek. Csak áttették egy kis ídőre a belsőmet.  

Finoman és nagyon óvatosan  megtudtam mostmár mosni a füleimet és ami a lényeg a hajamat is. A zárójelentésem még mindig nem érkezett meg, így nem tudok a házi dokihoz lemenni. A vérnyomásom és a pulzusom eléggé aggasztó. Lehet, hogy a műtéti traumától van. Valamit tenni kell, mert ez az állapot nem megnyugtató. Szédelgek és sokszor kell még mindig lefekeüdnöm. A nyelés még mindig fájdalmas.

Az jó, hogy a Széchenyihez közel laksz. Igy egyszerübb és talán nem olyan fárasztó a bejeárásod. Örülök, hogy érzed már a kezelések jótékony hatását. Hidd el ez egyre jobb lesz.

Én is sokáig közel laktam a Széchenyihez. Ha jól emlékszem 2 megálló a kis-földalattival.

A pálmafákra még nem is merek gondolni. Ahogy a kórházból  kocsival jöttünk haza a kanyarodás és a hirtelen gázadás nem tetszett a nyakamnak. Képzeld a repülő le és felszállását. Azt az örült sebességet nem is tudom, hogy fárdalom nélkül fogom e bírni.

Meglátjuk majd, hogy alakulok. Visszamondani még mindig lehet az utat, ha úgy látom, hogy esetleg nem bírom. Sajnálnám, mert szeretném látni Djerbát.

Előzmény: tavasz21 (6258)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 6259
Köszi. Rajta leszek.
Előzmény: real_geri (6257)
tavasz21 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 6258

Nekem szerencsére nagyon közel van a Széchenyi, még gyalog is. Már érzem, hogy jót tesznek a kezelések.

Függőleges a vágásod? Idő kell míg az eltolt izmok a helyére kerüljenek. Biztos minden rendben lesz. A zsibbadást egy évig érezheti az ember, ezt nekem mondta az orvos. Az idegek lassan felejtenek.

Mire a pálmafák alá kerülsz akkorra már csak emlék lesz a műtét.

Előzmény: Törölt nick (6256)
real_geri Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6257
mielőbbi felépülést!

továbbá mindenkinek kitartást ebben a fa..a időben
Előzmény: Törölt nick (6251)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6256

Biztos, hogy jót fognak tenni ezek a kezelések. Lesz neki eredménye csak türelmesnek kell lenned. Tényleg kellemetlen, ha messze van a lakástól a Széchenyi. Strapás az utazgatás, még akkor is ha az ember teljesen egészséges, betegen meg pláne.

Reméljük, hogy napról-napra majd jobban fogod magad érezni, hisz ez a cél.

 

Hajmosást állva gondoltam a kádban. Vettünk korábban egy csúszásgátló szőnyeget, hogy biztosabban álljak becsukott szemmel. Gondolom hátra soha nem fogom már tudni hajtani a fejem. Fodrászt is majd úgy kell megoldanom, hogy ott majd csak vízezzék be a hajamat. Úgy kukucskáltam meg, hogy a vágásom elégé hosszú lehet. Elvágták a nyakam, mint egy pipinek, ami elég horror.

Előzmény: tavasz21 (6254)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6255

Igen a fejemen kívül a torkom még mindig fáj nagyon. A fejem a tarkómnál fáj. A vállaim elfáradnak, mert nehéznek érzem a fejem. Sokat kell napközben is lefeküdnöm, mert elfáradok a fejem tartásától. Igy pihenek egy kicsit és újra felkelek. Éjjel is érzem, hogy nem lazul el a nyakam. Mintha fekve is tartanám. Megakartam nézni a torkomat, hogy nem -e piros és rájöttem, hogy nem igazán tudom a számat kitátani. Nem látok le a torkomra. Gondolom, hogy majd ez is változik. A hüvelykujjam nem zsibbad annyira, mint műtét előtt, de éjjel felébredek rá, hogy zsibbad csak  sokkal enyhébben.

Járt a kórházba hozzám a gyógytornász. Fekve én is probálgatom a gyakorlatokat. Igazából még sokat nem várok, mert még csak ma egy hete műtöttek.

 

Nem tudok sokat a gép előtt ülni, így mos igazábol visszaolvasni sem. Neked is a nyakad műtötték? Mi fájt olyan sokáig neked? Mostmár jobban érzed magad?

Előzmény: Sfakutya (6253)
tavasz21 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6254

Nekem felírtak fájdalomcsillapítót, kiváltottuk, jó sok. De én nem szedtem egyáltalán már otthon, nem voltak erős fájdalmaim.

Ma délelőtt voltam a nappali kórházban, holnap délután. Sok kezelést kapok: masszázs, szénsavas fürdő, vizitorna, elektromos kezelés, izomlazító krémpakolás. Úszni nem lehet sajnos és nem lehet kimenni a fürdő többi területére.

 

Annak megfelelő, aki közel lakik a Széchenyihez, mert ha messziről mászkál ennyit valaki az már kellemetlen.

 

A hajad azért ne mosogasd magad, kérj meg valakit, hogy segítsen.

 

Puha talpú, sarkú cipőket hordj, ami nem rázkódtatja majd a nyakad, ha kimész az utcára.

Most az időjárás miatt is sokan panaszkodnak, nem csoda, hogy vannak kellemetlen fájásaid.

Előzmény: Törölt nick (6251)
Sfakutya Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6253

Hamar meg fogsz gyógyulni. Most vigyázz nagyon a nyakadra, ne terheld meg. Az nagyon jó, hogy a fejeden kívül nincs máshol fájdalmad. Nekem már a kórházban elkezdődött egy iszonyú erős fájás, amivel több, mint három hónapot szenvedtem. Senkinek sem kívánom.

Az normális, hogy nem kapsz gyógyszert. Minek kapnál, hiszen azért operáltak meg, hogy ne legyen fájdalmad. Ha leszedik a kötést, akkor már nyugodtan fürödhetsz (addig is:), csak a kötést ne vizezd össze).

 

Előzmény: Törölt nick (6252)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6252

Köszönöm, hogy te is drukkoltál nekem. Mindig beszámolok mindenről. Nagyon jól esett, hogy amikor a fórumot január körül elkezdtem és megírtam a problémám, akkor nagyon sokan bátorítottak és jótanáccsal láttak el. Kérdéseimre  szívesen válaszoltak. Ez egy kis erőt adott az embernek. Most már csak gyógyulni kell.

Előzmény: Sfakutya (6249)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6251

Semmi gyógyszerről nem szóltak, hogy szednem kéne. Ennek elvileg a zárójelentésen kéne rajta lenni, de azt most várom postán, mert nem nyomták a kezembe.

Teljejs káosz van a kórházban. Mennek a költözések ágyastól, betegestül.

Remélem, hogy a záró ma vagy holnap meg is érkezik.

Fájdalomcsillapítót és izomlazítót kaptam a kórházban napi három alkalommal. Sokkal jobban éreztem magam bent, mint itthon gyógyszer nélkül.

A fejem rengeteget fáj. Lehet a fronttól, lehet a mostani magas vérnyomásomtól, lehet a műtéttől, vagy ki tudja?

A házi dokihoz sem tudok lemenni a záró nélkül. Jelenleg nincs nyoma hogy megmütöttek. Csak a röntgenkép van a kezemben, ahonnan kitünik a beavatkozás. Nem kell szuriznom sehova sem. Fásli is csak a műtét utáni napig volt a lábamon.

Van aki ellát és nem is hagyon el magam. Sokszor kell lefeküdnöm napközben, mert elfárad a nyakam. Nehéz tartani az okos fejem. 

Én egy elég gyalogkakukk vagyok. Nagy büntetés, hogy nem tudok menni sehova. Ha lebontom a nyakamról a kötést akkor talán már hajat is tudok mosni és tudok egy kicsit sétálni. Addigra az ídő is javulni fog.

A felszívódó varrat után állítólag lehet tisztálkodni, sőt kötelező is. Tud erről valaki mondani valamit?

Veled mi van a nappaliban. Mit csinálnak veled? Milyen kezeléseket kapsz? Meddig kell menni? 

Előzmény: tavasz21 (6250)
tavasz21 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6250

No szerencsére túl vagy a műtéten. Fájdalomcsillapítót nem kell szedned? Nekem nem kellett már mikor hazamentem. Trombózis ellen se kell injekció? Gondolom fekszel általában. Biztos van valaki aki gondodat viselje.

Turmixoljatok ezt, azt, most már lesznek friss gyümölcsök. Együttérzek Veled. Vigyázz Magadra, nehogy elfertőződjön a seb és figyeld mire kell ügyelni még, milyen szövődmények jöhetnek műtét után, hogy elkerüld őket.

 

Én szerencsére jól vagyok, néha belegondolok, hogy milyen könnyedén járok, holott nem is olyan rég volt, hogy egy lépést se tudtam menni.

 

Hát az áldatlan állapotok mindenütt megvannak. Tönkrevágtak mindent amihez csak hozzáértek. Remélhetőleg minden megváltozik most már.

Előzmény: Törölt nick (6248)
Sfakutya Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6249
Örülök, hogy túl vagy rajta. Majd számolj be naponta az állapotodról.
Előzmény: Törölt nick (6248)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6248

Kedden mentem be, szerdán  negyedikként műtöttek.. Fél tizenkettőkor vittek le a műtöbe és 4 óra előtt öt percel hoztak fel.  Hat csavar kaptam a 4-es  - 5-ös  és az 5-ös -6-os csigolyámba. Előlről csinálták. Ilyenkor a gégét és ami ott van félretolják, de előtte tubust  nyomnak le, hogy majd kapjak levegőt és  megy a gépi  altatás. A tubustól tiszta hurut lettem. Gondolom ott a hörgök kicsit sérültek.  Nyelni még a saját nyálamat sem tudtam két napig. Elhalkult és rekedté vált  a hangom is.  Enni a folyadék és a pépes megy. A darabossal már nem is probálkolzom, mert félremegy. Köhögnöm kell és az irtóra fáj. Durbán két hét a javulás. Felszívódó varratot tett a doki. Igy nem kell még a kellemetlen varratszedésre visszamennem. Schanz gallér van a nyakamon és alatta ragasztás. Hét végén bontom ki magam és akkor meglátom, hogy mi  újság. 6 hét múlva konroll.   Péntek helyett, csak hétfőn délelőtt jöttem ki. A körülményeket nem akarom ragozni. Kivánni valót hagyott maga után. Áldatlan állapotok uralkodnak. Remélem ezek a problémák hamarosan megoldást nyernek. A vérnyomásom mindig alacsony volt és mostanában nagyon magas a pulzusommal együtt. Igy volt ez a kórházban is. Azt mondták ezt a fehér köppenynek szól. Itthon vagyok és ez mégsem változott.  Jövő héten lemegyek a házi dokihoz. Most irogatom a vérnyomásom. Arra gondoltam, hogy lehet hogy a fájdalmaktól is lehet vérnyomás emelkedés.

Örülök, hogy végre neked is sikerült a nappali kórház. Pihenj, gyógyulj.

Előzmény: tavasz21 (6247)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!