Keresés

Részletes keresés

MMilo Creative Commons License 2014.10.17 0 0 2634

Sziasztok. Miután folglaltunk egy hétvégét a Hotel Spiritben rájöttünk hogy fürdőruhamentes a szauna rész. Eddig még csak nem is hallottunk erről a formáról. Nekem nem nagyon lenne problémám a gondolattal, de a barátnőm nagyon elzárkózott a meztelenségtől. Mindemellet szeretnénk egy nagyon pihenni és nem kimaradni semmiből, szóval elmondanátok hogy hogyis megy ez pontosan, mire kell finoman rábeszéljem? Mi a minimum meztelenség amivel még nem néznek ki / szólnak ránk? Szaunában teljesen le kell venni a lepedőt a felöntéseknél? Mennyire van sötét? Majd ha kimegy akkor letus (a tusolók külön vannak férfi/női?)és  meztelenül a medencébe? Vagy itt fel kell/lehet venni a fürdőruhát? A pihenő rész gondolom köntösben? Gőzben gondolom végképp semmi? Bár gondolom itt a gőztől amúgy sem látni? Illetve szoktak ilyen helyen lenni fiatalok is? Az elsőszámú félelme hogy rajtunk kívül nem lesz egy huszonéves csinos pár sem, és mindenki őt fogja nézegetni. Előre is köszönöm a segítséget.

monik4 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2633

Szia!

 

Köszönöm a linket!

Nem néz ki rosszul és mivel tényleg közel van a határhoz ezért lehet, hogy 23-án megnézzük. Remélem a szauna világban is vannak medencék. Ha elmegyünk mindenképp mesélek! :)

Előzmény: ígyszületünk (2632)
ígyszületünk Creative Commons License 2014.10.07 0 0 2632
Előzmény: monik4 (2618)
ígyszületünk Creative Commons License 2014.10.07 0 0 2631

Szia!

Véletlenül bukkantam rá erre a honlapra, nem voltunk még itt, ha esetleg kipróbáljátok a véleményetekre kiváncsi vagyok. Amennyiben mást is ismertek, osszátok meg velem is, e-mail publikus.

Üdv,

Előzmény: monik4 (2618)
Miki9999 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2630

Helló!

 

Köszi a választ, de nem is igazán értem, hogy mit válaszoltál! A wellnes világban van medence, nézd meg a honlapjukon! Ha a teljes wellnes világ naturista akkor elég életszerűtlen, hogy az ott levő medencében pedig fel kell öltözni! Valamint én Snippert kérdeztem, hoy mivel ő már járt ott így saját szemével látta és tapasztalhatta az ottani állapotokat, vagyis ez is csak egy "magyaros" naturistának csúfolt szauna világ, vagy esetlegesen már megközelíti az osztrákok pl.Avita minőségét és tényleges naturizmusát!

Előzmény: Törölt nick (2629)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2629

Én úgy tudom, hogy  teljesen naturista wellness világ,és ehhez medencék nem lehetnek Magyarországon hivatalos formában nem biztos nem,  valami jogszabályba ütközik.

Ha egy nem ütközne semmilyen jogszabályba már biztosan lenne olyan fürdő ami teljesen naturista és nem csak a wellness világa az.

Előzmény: Miki9999 (2628)
Miki9999 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2628

Ez megnyugtató! De egyáltalán az egész "hivatalosan" naturista résznek nevezett wellnes világ, ténylegesen mennyire naturista? Sárváron pl.  a szauna kabinon kívül rád szólnak, hogy vedd magadra a lepedőt, holott ott is van pezsgőmedence is ahol szintén fürdőruha nélkül lehet fürödni! De így mégse teljesen naturista! Viszont sógoréknál Avita wellnes szálloda /Tarcsafürdő/ hatalmas szauna kert, minden naturista. Ott ha egész nap nem tekersz magadra semmit akkor se szólnak rád, sőt ott inkább az ellenkezője igaz!

Szóval ilyen tekintetben milyen Esztergom? Rászólnak pl arra aki fördőruhában akar szaunázni, vagy egyáltalán fürdőruhában tartózkodik a wellnes részen?

 

Előzmény: Snipper (2627)
Snipper Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2627

A medencénél ki van írva, hogy fürdőruha nélkül is használható. Mondjuk én a legutóbbi 3-4 alkalommal senkit nem láttam benne fürdőruhában, csak natúr. 

A szeptemberi szeánszos hétvégék mind jól sikerült rendezvények voltak szerintem.

Előzmény: Miki9999 (2626)
Miki9999 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2626

A pezsgőmedencébe meztelenül vagy fürdőruhában lejet bemenni? Már cxsak azért kérdezem mert a házirendjük 10. pontja azt írja, hogy csak fürdőruhában! És mennyire igaz az, hogy a teljes wellness világ naturista tertület? Vagy csak névllegesen, mert mindenkinek takargatnia kell magát?

Előzmény: informania (2612)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2625

Jó de a legnagyobb legjobb Szauna világ lesz naturista szaunával is nem?

Előzmény: László K (2624)
László K Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2624

Ma kipróbáltam. A tetőteraszon lévő "kilátó medence" frenetikus. A többi nem, szaunavilágnak pedig híre hamva sincs. Talán decemberre elkészül.

Előzmény: Törölt nick (2621)
monik4 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2623

Szia!

 

Köszi, ezeket ismerjük és imádjuk!

Köszi :)

Előzmény: johnny9900 (2619)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.28 0 0 2622

ÉS?????

Előzmény: Törölt nick (2621)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2621

Ma átadták a rudas fürdő új wellness részlegét!!! 

Tarlós István átadta a Rudas fürdő új wellnessközpontját

 

http://budapest.hu/Lapok/Tarl%C3%B3s-Istv%C3%A1n-%C3%A1tadta-a-Rudas-f%C3%BCrd%C5%91-%C3%BAj-wellnessk%C3%B6zpontj%C3%A1t.aspx

johnny9900 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2620

1950-ért, de itt van minden fontos infó: http://www.aqua-world.hu/hu/arak

 

Azt magyarázzátok el nekem, hogy miért írják a szauna szeánsz oldalon, hogy az AW-ben a pihenőtérben kötelező "az intim területek eltakarása". Nem tudom, de nekünk az a természetes, hogy ott sem takarózunk... egy pár hónapja nem voltunk már, tényleg ennyire szigorúan veszik? 

 

Ja és még valami - a siófoki vértes hotelről van tapasztalata valakinek?

Előzmény: auréliuszf (2616)
johnny9900 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2619

Szia, Burgenland északi részén nem tudok, de megéri egy kicsit autózni ide: 

 

http://hu.avita.at/avita-resort/elerhetoseguenk.html

 

vagy ide: 

 

http://www.sonnentherme.at/hu/szuelok/szauna-vilag/szaunak.html

 

 

Előzmény: monik4 (2618)
monik4 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2618

Sziasztok!

Ausztriában a hegyeshalmi határátkelő környékén keresünk olyan fürdőt, ahol szauna szeánszokat tartanak. Minden javaslatot szívesen fogadok! :)

auréliuszf Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2616

Mennyiért lehet most az AquaWorldben szaunázni?

Előzmény: TerMan (2614)
saxobeat Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2615

Előzmény: Törölt nick (2608)
TerMan Creative Commons License 2014.09.15 0 0 2614

Aquaworldben szerdától péntekig most már reggeltől estig fürdőruhamentes a szauna. Nem tudom, ez a keddi felöntéseken változtatott-e. Meg azon sem, hogy sikerül-e kikergetni a minden este megjelenő egy-két fürdőruhás parasztot.

Előzmény: johnny9900 (2588)
Snipper Creative Commons License 2014.09.13 0 0 2613

Egy napot várhattál volna, mert ha ma mész, akkor gondolom vannak elegen..szauna szeánsz maraton van ott éppen.

Én voltam két hete, nagyon jó volt. Létszám akkor 40-45 fő között volt, személyzet 3 szaunamester hölgy + recepciós + még egy ember fent. Szabályokat akkor mindenki betartotta.

Parkolást hétvégén meg lehet oldani kicsit odébb, a Lőrincz utcában pl, 2 perc séta a fürdőig.

 

Előzmény: informania (2612)
informania Creative Commons License 2014.09.13 0 0 2612

Sziasztok!

 

Friss tapasztalataim, amelyeket az Aquasziget (Esztergom) tegnapi meglátogatása során szereztem:

- létszám kb. 10-12 fő, ebből 2-3 pár és 1 fiatal lány egyedül, a többi férfi

- a recepción feltehetően 1 fő dolgozott, mivel felöntéskor senki se volt a személyzet közül elérhető (ezt kevésnek tartom)

- alapvetően mindenhol tisztaság és rend, a pezsgőmedence vize is szép, tiszta volt

- a hang-fény szaunában nem volt hang (aki járt itt évekkel ezelőtt, az emlékezhet arra, hogy mindig volt zene)

- a pezsgőmedence feletti színes fények nem működtek (régen ez is ment); valamint zavaró, hogy amikor nem megy a bubi, akkor is nagyon hangosan "szörcsög" a rendszer; azt meg nem lehet tudni, hogy mikor indul be

- 2 fiú térdig érő vizes fürdőnadrágban szaunázott, de senki nem szólt nekik (ezért is gond a személyzet hiánya, az ott lévő "kislány" nem is akart ilyesmivel foglalkozni - ahogy kivettem egy másik párbeszédből); egyébként a többség betartotta a ruhanélküliséget

- és végül 2 apróság: a parkolás 500-Ft és a szekrényhez a karóra letéti díja 2.000-Ft, vagyis az alapból 2.000-Ft összegű belépőjegyhez érdemes vinni 4.500-Ft-ot. Persze a letétet a vonalkódos blokk ellenében visszaadják.

 

Összességében továbbra is szimpatikus és barátságos hely, ha a kisebb hiányosságok kijavításra kerülnek, akkor még jobb lesz. De a szabályokat be kellene tartatni mindenkivel.

A pénztárnál annyit mondtak a jövőről, hogy hosszabb távon terveznek nyitva maradni - ez feltétlenül jó hír.

 

üdv

asdqweasdqweasd Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2611

Nah, ez az amit egy másik forumon kellett volna linkelned. Pont az ilyenek miatt éri a normálisan szaunázni vágyókat kritika, és hogy ha ezt pont egy szaunakultúrával foglalkozó forumon hozod fel, az csak erősíti az előítéleteket (jogosan). 

Előzmény: Törölt nick (2610)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2610

Szauna-kultúra :)

 

 

somolya Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2609

Zalakaros Hotel Alma

Van textiles és ruhátlan (profi)szauna is.
Szvsz ez a legjobb megoldás. Intelligens vendégekek.
Aki meg ragaszkodik a fürdőgatyájához, az fáradjon a másik oldalra...

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.04 0 0 2608

De itt meztelenül vannak a szaunába!

Nem szégyellik magukat! 

Perverzek! 

Előzmény: ígyszületünk (2606)
ígyszületünk Creative Commons License 2014.09.03 0 0 2607

Szia!

Mi újság  a zempléni vendégházzal? Elkészült már? Megosztanád a helyet vagy légyszíves küld el az e-mailemre.

Előre is köszönöm és üdv.

Előzmény: Törölt nick (2485)
ígyszületünk Creative Commons License 2014.09.03 0 0 2606

Egy kis ismertető és kedvcsináló a szaunázáshoz. Sajnos németül beszélnek de a videó így is magáért beszél.

 

http://www.kabeleins.de/tv/abenteuer-leben/videos/13-highspeed-reportage-sauna-1-clip

http://www.kabeleins.de/tv/abenteuer-leben/videos/13-highspeed-reportage-sauna-2-clip

 

Jó szórakozást, és ilyen időben jó izzadást mindenkinek!

tamasoccse Creative Commons License 2014.09.02 0 0 2605

Sajnálom hogy nem voltam ott, de túl jó volt az idő így kirándulás lett belóle. Remélhetőleg nem zárnak be télire és lehet majd még élvezni a lányok ténykedését.

Előzmény: Snipper (2602)
szaunázó Creative Commons License 2014.08.31 0 0 2604

Még nem volt szerencsém leány szaunamesterhez, szívesen megnézném, hogy csinálják?

 

Tegnap viszont újra eltöltöttem egy napot a Spirit szálló szaunáiban és napozóteraszán, még kihasználva a talán utolsó nyári napsütést. Sikerült is jól lebarnulni, így nem leszek feltűnő Horvátországban a nudista strandon hamarosan.

 

Visszatérve a témára, itt, Sárváron is két remek szaunamester van: Bálint (vagy Balázs?) és Pisti. Előbbi egy nagyon barátságos srác, mindent előre elmond magyarul és németül és nagyon jól megizzaszt. Utóbbi egy mókás fickó, szentimentális dalokat tesz be aláfestésnek, és halkan ő is énekel, közben pörög, táncol és - főként a hölgyekkel - viccelődik. Hol egy kis jégdarát szór, hol a dézsa aljából a vizet loccsantja rájuk. Mindkét alkalommal az első dézsa után valamilyen krémkeveréket kaptunk (sós, grapefruitos, citromfüves, zöldteás), amivel az egész testedet be kell kenni. Na ilyenkor már az is kénytelen megválni a testét takaró lepedőtől, aki jól "felöltözött". A krém alatt nagyon jól izzadsz, pláne, ha a víz mellett illatosított jégdarát is szórnak a kövekre. A következő körben körbe is osztják a jégdarát, hogy átmenetileg lehűtsd magadat. Ezt követően jön az igazi megpróbáltatás, amikor 100 fok körülire hevítik a kabint. Aki kéri, a merülés előtt még jeges vízzel is leönti a szaunamester. Na, nem készül róla videó, mint ahogy a politikusok akarják magukat népszerűsíteni! A lehülést követően limonádé és narancs, vagy citromszelet vár a pihenőben.

 

Tetszett a Spirit szálló szaunája, két dolog kivételével: nagyon kevés a tér a szaunák körül, és nincs közvetlen kapcsolata a kültérrel, ezért nincs frisslevegő utánpótlás, illetve semmilyen optikai élmény, természetes fény. Nem is értem, hogy egy 5*-os szállóban ezt hogy gondolták?

Előzmény: Snipper (2602)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!