Keresés

Részletes keresés

Baracilin Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77939

A kihozatalától írnál valamit? Hány kg gyümölcsből menniy cukorral mennyi pálinkád lett?

Már 2 éve tervezem a banán főzést de még nem jött össze...

Előzmény: Csakaházi (77938)
Csakaházi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77938

Az enyém most erjedt ki. A banán nagyon híg volt, azt lefőztem szimpla fallal, de a birset nem merem. Talán hamar kész lesz a dupla falam...

Jó nagy darabokat hagy a darálód. Jobban járnál egy ágaprítóval. Nekem ilyenre szecskázta:

 

  

Előzmény: norris53 (77932)
Amateur-no1. Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77937

Ződ.

Amateur-no1. Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77936

Semmi közöm hozzá, de ezen túl ződen írok.  Közöd?

Előzmény: Ysten (77922)
Baracilin Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77935

Szerintem felesleges...csak a tűz nagyságára vigyázz

Előzmény: pedropolis (77895)
szentöltvíz Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77934

Én meg már iszogatom az első főzetet:))

 

Üdvözlégy !!

Előzmény: vf1 (77933)
vf1 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77933

Te is?  Én is, az enyém már rotyog...:) 



Előzmény: norris53 (77932)
norris53 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77932

Találtam pár kg birset :-) Kefélés után (ezt a kefélést kihagynám)le daráltam és most már a hordóban pihen -pektinbontó -élesztő benne !

vf1 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77931

Aztán meg majd ha meg kóstoljuk még egyszer megvitatjuk :-)

 

Egyetértek...:)

Előzmény: norris53 (77930)
norris53 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77930

Pálinkás jó estét !

Tudom semmi közöm hozzá és kicsit rosszul is látok :-)

De .... "semmi komoly" okot nem látsz - arra hogy már a cefre főzésénél ne vegyél el fél % ot ?

1. Minek a fél%át veszed el előre nem tudod mennyi lesz !

2. Cefre olyan állagú hogy abból nem csak az elején hanem szinte végig el kellene venned !!amit te az elején elveszel ! Az egymenetes -nél azért veszik el -mert ott az egy menet igazából akár 4- 5 lepárlást jelent ! és kész pálinkát kapnak ...abból veszik el a " rézelejét " Amúgy meg a nagy többség aztán ioncserélővel szabadul meg a fém ionoktól !

 Tehát amit te az elő főzésnél az elején el veszel az igazából felesleges - és a kezdők félrevezetésére alkalmas ! Szerintem :-) De ezek után is a te döntésed a te pálinkád olyan lesz amilyet te főzöl :-))

Aztán meg majd ha meg kóstoljuk még egyszer megvitatjuk :-)

Előzmény: vinik táltos (77927)
Csakaházi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77929

Szinte semmi tapasztalatom sincs e téren se, de talán nem baj, ha belekotyogok. Ha a finomításnál amúgy is kiválasztod a réz elejét és az előpárlatot is, akkor cefrefőzéskor minek?

Bár való igaz, nem nagy mennyiségről van szó, csak szerintem nincs értelme.

Előzmény: vinik táltos (77927)
barkócza Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77928

Igen. Kiöntöd vele a pálinka illatát és aromáját.

Előzmény: vinik táltos (77927)
vinik táltos Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77927

Bocsi, ennél világosabban már hogy írjam meg, hogy miről beszélek?

 

77916 - nem pont ezt írom?

 

Egyébként van valami komoly indok (most félretéve a látást), hogy nem érdemes kiönteni kb fél %-ot a cefrefőzéskor is?

Üdv Táltos Károly

 

(Ui.: amint észrevetted, a látás is csak félig komoly, nem azt állítottam, hogy csak ezért jó még. Csak azt, hogy vigyázni kell rá. Egyébként meg amennyit én iszom,...)

Előzmény: vf1 (77924)
rézműves1 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77926

...még jó, hogy elmentettem, mert nem írtam volna le mégegyszer...

...de most meg a mentést feketével írja, de nem baj...

 

...

...kedves Ysten barátom...tudom, hogy Te mindent látsz, mindent hallasz és mindenhol ott vagy...

...gondolom, most azt is látod, hogy csak mosolygok magamban, mert én sem szeretem se a vitát,

(kivéve az értelmeset), se a veszekedést...de azért hagy kérdezzem meg, hogy eddig hol voltál??..

...azért gratulálok a 4-ik hozzászólásodhoz...12-ik éve megy már ez a fórum, ezek szerint eddig

minden rendben ment???

 

..."Ha valaki nem ért egyet, az mindjárt fikázás??"...nem kedves Ysten, nem ez a fikázás...csak 

abból az egy mondatból, hogy "ki is dobhatod" nagyon jól kiéreztem a hozzám szóló "jóindulatodat"

...mert úgy látszik "neked" fogalmad sincs, hogy egy ilyen darabbal, mennyit dolgozik, kínlódik az aki megcsinálja, mert olvasva itt a fórumtársak kudarcairól, valami jobbat és szebbet akar...

 

... "ügyesen átvetted Snapszmester helyét"...na látod ez a BÖSZMESÉG...

...arra nem is gondoltál, hogy ha valakire hivatkozunk, az azért van, mert elismerjük és tiszteljük??...de különben is szerintem SM-nek nincsen szüksége, hogy megvédd, ezt ha valami

bántaná, maga is meg tudja tenni...

 

..."Feltételezem, különb is vagy a többinél, hisz azért írsz más színnel"... feltételezed??, na ez meg

egy nagy marhaság...de úgy tudom, hogy nem tilos...RÉZ-SZINŰ...

 

..."olyan, hogy "Rézműves, de finom a pálinkád", egy sincs."...

...nincs annyi újjad a kezeiden és a lábaidon, ahányan ezt az utóbbi két esztendőben, az ismerőseim közül elmondták...meg azt is, hogy máris elfogyott???...

 

..."csak kívülről így látom a fórumot"...lehet, hogy ez a baj???...gyere közénk, szeretettel várunk...

 

                                                                    ...harag nélkül...üdv a Rézműves...

Előzmény: Ysten (77922)
Csakaházi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77925

Köszi a linket Miklós. (most vettem csak észre)

Előzmény: Miklós1 (77785)
vf1 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77924

Kedves Vinik Táltos!

Ezzel a hozzászólásoddal azt sugallod egy kezdőnek, hogy a cefre főzésekor is vegyen el rézelejét, mert -közvetve-, Te azért látsz jól 70 évesen, mert mindkét alkalommal elveszed a rézelejét mert ott keletkezik a metil.

Nos, tán ezt nevezik csúsztatásnak, mert itt kifejezetten a metil keletkezését tárgyaltátok.

Lehet hogy a szemed még jó, de a memóriád már tán nem a régi mert a 75377-es hozzászólásodban ezt írtad:

 

".....Azt a párlatot, amit második alkalommal küldtem el a laborba, abból nem vettem el semmit.

Sem a cefre főzéskor, sem a finomításkor.

Annak a mérésnek volt az eredménye, hogy metilalkohol tartalma nem éri el az egészségügyi határértéket.

(Mert az elsőnél úgy csináltam, ahogy Ti is, annak volt az eredménye az, hogy metilalkohol nem kimutatható. Ismétlem, ezek gyorstesztek, de ha felmerül a gyanú valami idegen anyagra, akkor elvégzik a teljes vizsgálatot.)....."

 

Na akkor keletkezik káros metil?

Előzmény: vinik táltos (77915)
vinik táltos Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77923

Egyetértek Snapszmester hozzászólásával.

Itt a fórumon amatőrők írogatnak, az igaz, hogy egynémelynek komoly gyakorlata van az alkohol előállításában.

Ha a neten körülnézel, megtalálod a profik véleményét, leírásait is.

Üdv: Táltos Károly.

Előzmény: franyo01 (77912)
Ysten Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77922

Ha valaki nem ért egyet, az mindjárt fikázás??Az, hogy valaki böszmeséget csinál, az ő dolga. De, ha tanítja is, az már necces.

Visszaolvastam a fórumot, ügyesen átvetted Snapszmester helyét, gratulálok, ráadásul rá hivatkozva. Feltételezem, különb is vagy a többinél, hisz azért írsz más színnel. Azért egy érdekességet észrevettem: Sok olyan hozzászólás van, hogy "Rézműves, szép cuccokat csinálsz". De olyan, hogy "Rézműves, de finom a pálinkád", egy sincs. Ez hogy lehet?:DD

Nem akarok, semmiféle vitát, vagy veszekedést generálni, csak kívülről így látom a fórumot.  Üdv.

Előzmény: rézműves1 (77865)
godlock Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77921

Szia

 

Érdemes befenekelni, itt sokan így használjuk, köztük én is.

 

itt van pár leírás: söröshordó

 

Miki

Előzmény: turmix75 (77907)
kupeci Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77920

Tedd fel a fotókat! ...a keverősökben mindíg szivesen gyönyörködöm:)

Előzmény: Csakaházi (77918)
snapszmester Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77919

Ne véleményeket olvass hanem szakirodalmat. A vélemények megoszlanak és bevisznek az erdőbe.

A fontos infókat vf1 minden reggel belinkeli.

Előzmény: franyo01 (77912)
Csakaházi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77918

Banángőzös jó reggelt!

 

Néhány napja teljesen kierjedt a banán (is), főzése késő éjszakába nyúlott. Egy adag szilvát múltkor leégettem, azóta nagyon félek a leégéstől, ezért nagyon óvatosan tüzeltem alá.

 

A keverő hibátlanul működik. Mivel csak a hordó tetejében van kb. nyolc centi hosszan egy réz perselybe megvezetve a tengely, azt hittem alul a lapát hajladozik majd keverés közben, de meg se rezzen. Ráadásul kénytelen voltam ferdén betenni, mivel felül középen az sisakfedél leszorítója van, de rájöttem így sokkal jobb, mert felfelé kavarja az alját is, nem csak körbe.

Tegnap nem volt már időm képeket feltenni, majd ma este pótolom.

 

A páracső lejtését kisebbre vettem, így már eléri az üzemi hőfokot a hűtővíz teteje, mert előtte nem ment 40 fok fölé, és gyorsabban is csöpög a párlat.

vinik táltos Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77917

Az ufók bétettek egy "ü" betűt.

Előzmény: vinik táltos (77915)
vinik táltos Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77916

Még valami:

Próbáld kiszámolni, hogy mennyi a veszteséged, ha a cefrénéál is elveszed, vagy csak a finomításkor.

 

A poén: ha semmit nem öntesz ki, akkor is kevés benne a metil, de ki kell önteni legalább a tisztázáskor, mert induláskor sok más is csorog, nem csak a pálinka.

Előzmény: franyo01 (77912)
vinik táltos Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77915

Szia!

Én elveszem a cefrefőzéskor is, meg finomításkor is.

70 évesen még nem kell szemüveg, ezért ez a biztos.

Az elején többnyire metil jön, ez méreg.

Az elejét nem kell a csatornába önteni, kitűnő darázscsapdűpa.

Üdv:

Táltos Károly

Előzmény: franyo01 (77912)
kupeci Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77914

Nem az okoz félreértést hogy egymenetes főzés esetén valóban már az elsőnél elveszed?  ( de ott nincs második)

Előzmény: franyo01 (77912)
kupeci Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77913

Szia görbekukac, ...ez nagyon érdekes ilyet még nem is hallottam!:)

Az alut egyébként főző esetében hol szeretnéd alkalmazni?

Előzmény: gorbekukac (77906)
franyo01 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77912

Pálinkásat:)

Még mindíg vacilálok az alszeszen, hogy hozzámerjem-e önteni az elvett rézelejét, mivel 2-en is írtátok, hogy csak finomításkor kell elvenni a rézelejét. Én olvastam itt a fórumon visszább hogy valaki elveszi az alszesznél is, és találtam a neten is "szakirodalmat" ahol azt írják el kell venni az alszesznél is. Nos így megoszlanak a vélemények az én szemszögemből... ez csak egy hangos gondolkodás, amit most írtam, de szívesen olvasom a véleményeket ezzel kapcsolatban is, ha valaki kitudná fejteni a véleményét "bővebben" hogy miért nem kell elvenni az alszesznél...?

franyo01 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77911

Oké köszönöm, akkor a sárgarezet el is felejtem... ;)

 

Előzmény: rézműves1 (77863)
franyo01 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 77910

Oks;)

Előzmény: vf1 (77858)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!