Keresés

Részletes keresés

Tofi Creative Commons License 2000.02.02 0 0 13
Nos, most megint előjött a téma, lévén mindjárt vége a vizsgáimnak (már csak 1 nap!)
Viszont nincs továbbra sem jó suli-címem, tanár, stb...
Segítsetek!

Tofi

szobiszörp Creative Commons License 2000.01.07 0 0 12
kedves Tofi!
sajnos igazad van. ma már se szaxi, se sport. nagyon hülye gyerek voltam fiatal koromban.(lehet, hogy nem változtam!)
Előzmény: Tofi (8)
Tofi Creative Commons License 2000.01.06 0 0 11
Valaki küldjön zeneiskola címet, telefonszámot, árakat is légyszi!!!!

Tofi

duck Creative Commons License 2000.01.06 0 0 10
Ja, még a gyakorlással kapcsolatban: nem szeretek skálázni. Úgy szooktam gyakorolni, hogy berakok egy Joshua Redman vagy Kenny Garret CD-t és szépen ráfújok. Sokat lehet tanulni ilyenformán. Fontos egyébként a fúvóka is meg a nád, ezekre is kell áldozni.
GoldenEye Creative Commons License 2000.01.06 0 0 9
Én is! é nis!
realdoko, hol lehet ilyen lehetőséghez jutni??
Nagyon régi álmom, hogy megtanuljak szaxofonozni, egyszer-kétszer már fújtam is és mindig megszólalt, ami nagy dolog ám, elsőre!:)
Lécci írj egy mailt!

Most lenne rá időm..és ha bejön, akkor egy idő után már nem csak bérelnék, hanem vehetnék is egy szaxofont..:)

Előzmény: realdoko (1)
Tofi Creative Commons License 2000.01.05 0 0 8
Sport és szaxi miért nem megy (neked) együtt?
Vagy mindkettőt NAGYON komoly szinten akartad űzni, azért? Mert én is sportolok (komoly szinten), de a szaxit is komolyan szeretném valamennyire...
Előzmény: szobiszörp (7)
szobiszörp Creative Commons License 2000.01.05 0 0 7
végülis ez mind o.k. de mint mondtam nem születik mindenki zenésznek.
én csak 3 évig klarinétoztam, de akkoriban (az átkosban) csak így lehetett kezdeni. 3 év után jöhetett volna a szaxi. sajnos én inkább a sportot választottam. nagyon hülye voltam.
Előzmény: realdoko (1)
duck Creative Commons License 2000.01.05 0 0 6
Kedves Tofi,

én olyan 5 évvel ezelőtt találtam rá a szaxira. Félévet jártam zeneiskolába. Azóta van egy együttesünk, ahol bluest meg jazzes beütésü dolgokat játszunk (a nevünk szerény: Abszolút Hallás Blues Band - sic!) Cigarettázom, igaz sportolok is. Ami lényeges, az a légzés, a fogások begyakorlása + egy kis feeling a hangszerhez. Egyébként a kottán valahogy eligazodok, de többnyire hallás után játszom, illetve "megjegyzem" a dallamokat.

Az árakról: tanuló hangszer-kategória: olyan 50-70 ezer Ft
komolyabb hangszer: százezres nagyságrendben (nekem egy Yanagisawa tenorom van az negyed milla volt használtan...)
profi hangszer: pl. egy Selmer Mark6-os stb: jó párszázezer Ft.

A lényeg, hogy szeresd a hangszert és gyakorolj lehetőleg naponta, mert különben elmegy az "Ansatz"-od és utána fáj a szád, ha hosszabb időt kihagysz.

X polgártárs Creative Commons License 2000.01.04 0 0 5
off
A Clinton bácsi + Selmeczy néni tudna segíteni :)
nandu Creative Commons License 2000.01.04 0 0 4
Pont a tegnapi (Hétfő) Népszabiban van egy terjedelmes cikk a szaxizásról, ha jól emlékszem a címlapon is fenn volt. Arról szól, hogy a szaxofonosok korán halnak mer megterhelő a légzőrendszerre meg csökkenti az agy vérellátását. Olvasd el a weben! (www.nepszabadsag.hu)
Tofi Creative Commons License 2000.01.04 0 0 3
Ne süllyedjen már el, még kell a segítség!!!!!!!
Aki tud, írjon!
Köszi

Tofi

Tofi Creative Commons License 1999.12.31 0 0 2
Tüdőügyileg nem lehetnek gondok elvileg (sport + No cigi), zenei alapom viszont egyenlő a semmivel... Te hogy kezdtél neki, mennyi közöd volt a zenéhez úgy általában?
És mi a célod? Saját szórakoztatás vagy zenekar?
Elárulnád, milyen zeneiskolába jársz (hova, milyen, mennyi, stb...)? Segítenél vele! :-)
Mennyire lehet társaságot szórakoztatni egyébként szaxofonnal? Vagy ezt (is) inkább csak zenekarban érdemes játszani (ellentétben a gitárral)?
Előzmény: realdoko (1)
realdoko Creative Commons License 1999.12.31 0 0 1
Ez csodálatos!! Ugyanis 3 hónapja elkezdtem teljesen nulláról szaxofonozni tanulni.
Elmondhatom az eddigi tapasztalaaimat, de nem sok van, mert úgy alakult, hogy alig volt órám megtartva.
Előszöris:szobiszörp, nincs igazad. A tüdő abszolúte nem lényeges szempont, mivel egészen más légzési technikát kell használni, mint ami a megszokott. A szaxofontanárom akítv dohányos és úgy játszik, mint egy isten. (És én is dohányzom és nem is kell abbahagynom, yess.)
Furulya? Mi a halálnak? Hm, nekem ilyet nem kell, az biztos.
Szolfézsban is nulláról indultam. Egészen lassan haladunk szolfézs terén, nagyon az alapoktól mondogatja nekem el a dolgokat, és mindig éppen csak annyit, amennyi feltétlenül szükséges ahhoz, hogy a hangszert meg bírjam szólaltani, s tudjam is, hogy mit csinálok.
Tényleg elég nehéz szép hangot kicsikarni belőle, nekem hetekig úgy szólt, mint valami elcseszett szilveszteri duda, de már most sokkal jobb.
Ha begyakoroltad a szájtartást, légzést, miegymást, akkor be kell szépen gyakorolni a lefgogásokat, amíg eléggé automatikussá nem válik. Na, nagyjából itt tartok most. Már kemény 6 viszonylag szép hangot ki tudok belőle varázsolni (és ezek kombinációit.)
Egyelőre ennyi a személyes tapasztalat, de lelkes vagyok, és majd meglátjuk, mi lesz.
Amúgy a szaxofon természetesen nem az enyém, hanem félévenként kemény 500 Ft-ért bérlem egy zeniskolától.
Üdv.
realdoko
szobiszörp Creative Commons License 1999.12.31 0 0 0
először is komoly tüdő kell hozzá. (no smoking! )
ha nem vagy született tehetség, akkor jobb ha a klasszikus módszert választod.
egy év szolfézs+egy év furulya tanulás. utána 3 hónap csak azzal telik, hogy megtanuld a hangszert megfújni. (nem mástól!)
ha van türelmed, és pénzed egy közepes hangszerre, kb 5 év után próbálkozhatsz keresni magadnak valami band-ot,+ megélhetést. én drukkolok neked!
Előzmény: Tofi (-)
Tofi Creative Commons License 1999.12.30 -1 0 topiknyitó
Hali!
Ötletként felmerült bennem a szaxofonozás megtanulása. Ha tud valaki segíteni (hol, milyen készség kell hozzá, hogyan érdemes belevágni, mennyi egyáltalán egy szaxi), az tegye meg, hálás leszek érte :-)

Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!