Keresés

Részletes keresés

florg Creative Commons License 2004.05.24 0 0 18
Szia Margarita!
Ha még aktuálius, írj, lehet, hogy van pár ötletem. Viszont néhány dolgot jó lenne tudni:
Mire gondolsz pontosan? Merre orientálódna a barátod (stílus)? Milyen zenei előképzettsége van? Van hangszere? Milyen? Hol szeretne tanulni (tájegység)?
Heti egy alkalom egyébként elég. Mármint a tanárhoz. Gyakorláshoz gáz.
Előzmény: Margarita05 (17)
Margarita05 Creative Commons License 2004.03.24 0 0 17
Sziasztok!

Látom, itt az utolsó hozzászólás már 2 éves,de azért megpróbálkozom, hátha ír valaki..
A barátom szeretne szaxofonozni tanulni kezdő szinten, de nem tud semmilyen lehetőséget erre. Már megnézett jópár internetes oldalt, meg kérdezősködött itt-ott, de nem volt olyan lehetőség, ami igazán jó lett volna. Egyetemre jár, úgyhogy csak heti egy-két alkalomra érne rá kezdetben. Ha bárki bármit hozzá tudna szólni a témához, az írjon légyszi!!
Pusz: Margarita

Előzmény: Bergeron (16)
Bergeron Creative Commons License 2002.08.16 0 0 16
Az a helyzet, hogy én is hasonló cimpőben jártam amig egy weboldalt találtam azzal a cimmel "how to buy used saxophne"
http://www.saxophone.org/buyersguide/
ott javasolja a szerző, hogy látogassak el az E bay-hez, (ez egy online aukciós site.) És tényleg... találtam használt amerikai hangszereket a magyarországi árak töredékéért.
Igy vettem egy Bundy klarinétot 16! amerikai dollárért igaz hogy bakelit de kezdőknek tökéletes, és egy Selmer Bundy II szaxofont 120-ért (+ 40 dollár szállitás) de még igy is kevesebb mint felébe került az egész mint a legolcsóbb hangszer amit használt üzletekben láttam.
Mikor elvittem a hangszerészhez a klarinétot a mester rögtön elkérte a linket.
A szaxofon még nem érkezett meg csak 4 hét múlva ér ide, mivel nem akartam túl sokat fizetni a szállitásért ezért hajón utazik.

Ha még aktuális nézz körül biztos találsz valamit.

www.ebay.com a link.

Előzmény: Orange bud (14)
Bergeron Creative Commons License 2002.06.26 0 0 15
Szia!
Az a helyzet, hogy általában állami zeneiskolában nem nagyon oktatnak szaxofont. Én is próbáltam azt tanulni de nem találtam iskolát. A zeneoktatói munkaközösségek oktatnak de ők meg hangszert nem adnak és kb annyit fizetsz havonta mint amennyit egy állami iskolában egy évre. Végül én is úgy döntöttem, hogy elkezdek klarinétozni, az jó előtanulmány a szaxofonhoz és a Józsefvárosi Zeneiskolába iratkoztam be, most végeztem az első évet.
Ha sok pénzed van akkor mehetsz a Postás Zeneiskolába, tavaly 60000 volt egy évre, de oda kell hangszer is.
Előzmény: Orange bud (14)
Orange bud Creative Commons License 2001.12.17 0 0 14
Kicsit halodik ez a topic, de azert ugye egy 24 es fel eveseknek is hasznalhato zeneiskolat meg tudtok javasolni (Bp, Szentendre korul)

B változat: adjatok kölcsön (bérbe) egy szaxofon.

Mindenkinek köszönöm megérto segítségét.

HA híres leszek is emlékszem majd rátok

Előzmény: Tofi (13)
Tofi Creative Commons License 2000.02.02 0 0 13
Nos, most megint előjött a téma, lévén mindjárt vége a vizsgáimnak (már csak 1 nap!)
Viszont nincs továbbra sem jó suli-címem, tanár, stb...
Segítsetek!

Tofi

szobiszörp Creative Commons License 2000.01.07 0 0 12
kedves Tofi!
sajnos igazad van. ma már se szaxi, se sport. nagyon hülye gyerek voltam fiatal koromban.(lehet, hogy nem változtam!)
Előzmény: Tofi (8)
Tofi Creative Commons License 2000.01.06 0 0 11
Valaki küldjön zeneiskola címet, telefonszámot, árakat is légyszi!!!!

Tofi

duck Creative Commons License 2000.01.06 0 0 10
Ja, még a gyakorlással kapcsolatban: nem szeretek skálázni. Úgy szooktam gyakorolni, hogy berakok egy Joshua Redman vagy Kenny Garret CD-t és szépen ráfújok. Sokat lehet tanulni ilyenformán. Fontos egyébként a fúvóka is meg a nád, ezekre is kell áldozni.
GoldenEye Creative Commons License 2000.01.06 0 0 9
Én is! é nis!
realdoko, hol lehet ilyen lehetőséghez jutni??
Nagyon régi álmom, hogy megtanuljak szaxofonozni, egyszer-kétszer már fújtam is és mindig megszólalt, ami nagy dolog ám, elsőre!:)
Lécci írj egy mailt!

Most lenne rá időm..és ha bejön, akkor egy idő után már nem csak bérelnék, hanem vehetnék is egy szaxofont..:)

Előzmény: realdoko (1)
Tofi Creative Commons License 2000.01.05 0 0 8
Sport és szaxi miért nem megy (neked) együtt?
Vagy mindkettőt NAGYON komoly szinten akartad űzni, azért? Mert én is sportolok (komoly szinten), de a szaxit is komolyan szeretném valamennyire...
Előzmény: szobiszörp (7)
szobiszörp Creative Commons License 2000.01.05 0 0 7
végülis ez mind o.k. de mint mondtam nem születik mindenki zenésznek.
én csak 3 évig klarinétoztam, de akkoriban (az átkosban) csak így lehetett kezdeni. 3 év után jöhetett volna a szaxi. sajnos én inkább a sportot választottam. nagyon hülye voltam.
Előzmény: realdoko (1)
duck Creative Commons License 2000.01.05 0 0 6
Kedves Tofi,

én olyan 5 évvel ezelőtt találtam rá a szaxira. Félévet jártam zeneiskolába. Azóta van egy együttesünk, ahol bluest meg jazzes beütésü dolgokat játszunk (a nevünk szerény: Abszolút Hallás Blues Band - sic!) Cigarettázom, igaz sportolok is. Ami lényeges, az a légzés, a fogások begyakorlása + egy kis feeling a hangszerhez. Egyébként a kottán valahogy eligazodok, de többnyire hallás után játszom, illetve "megjegyzem" a dallamokat.

Az árakról: tanuló hangszer-kategória: olyan 50-70 ezer Ft
komolyabb hangszer: százezres nagyságrendben (nekem egy Yanagisawa tenorom van az negyed milla volt használtan...)
profi hangszer: pl. egy Selmer Mark6-os stb: jó párszázezer Ft.

A lényeg, hogy szeresd a hangszert és gyakorolj lehetőleg naponta, mert különben elmegy az "Ansatz"-od és utána fáj a szád, ha hosszabb időt kihagysz.

X polgártárs Creative Commons License 2000.01.04 0 0 5
off
A Clinton bácsi + Selmeczy néni tudna segíteni :)
nandu Creative Commons License 2000.01.04 0 0 4
Pont a tegnapi (Hétfő) Népszabiban van egy terjedelmes cikk a szaxizásról, ha jól emlékszem a címlapon is fenn volt. Arról szól, hogy a szaxofonosok korán halnak mer megterhelő a légzőrendszerre meg csökkenti az agy vérellátását. Olvasd el a weben! (www.nepszabadsag.hu)
Tofi Creative Commons License 2000.01.04 0 0 3
Ne süllyedjen már el, még kell a segítség!!!!!!!
Aki tud, írjon!
Köszi

Tofi

Tofi Creative Commons License 1999.12.31 0 0 2
Tüdőügyileg nem lehetnek gondok elvileg (sport + No cigi), zenei alapom viszont egyenlő a semmivel... Te hogy kezdtél neki, mennyi közöd volt a zenéhez úgy általában?
És mi a célod? Saját szórakoztatás vagy zenekar?
Elárulnád, milyen zeneiskolába jársz (hova, milyen, mennyi, stb...)? Segítenél vele! :-)
Mennyire lehet társaságot szórakoztatni egyébként szaxofonnal? Vagy ezt (is) inkább csak zenekarban érdemes játszani (ellentétben a gitárral)?
Előzmény: realdoko (1)
realdoko Creative Commons License 1999.12.31 0 0 1
Ez csodálatos!! Ugyanis 3 hónapja elkezdtem teljesen nulláról szaxofonozni tanulni.
Elmondhatom az eddigi tapasztalaaimat, de nem sok van, mert úgy alakult, hogy alig volt órám megtartva.
Előszöris:szobiszörp, nincs igazad. A tüdő abszolúte nem lényeges szempont, mivel egészen más légzési technikát kell használni, mint ami a megszokott. A szaxofontanárom akítv dohányos és úgy játszik, mint egy isten. (És én is dohányzom és nem is kell abbahagynom, yess.)
Furulya? Mi a halálnak? Hm, nekem ilyet nem kell, az biztos.
Szolfézsban is nulláról indultam. Egészen lassan haladunk szolfézs terén, nagyon az alapoktól mondogatja nekem el a dolgokat, és mindig éppen csak annyit, amennyi feltétlenül szükséges ahhoz, hogy a hangszert meg bírjam szólaltani, s tudjam is, hogy mit csinálok.
Tényleg elég nehéz szép hangot kicsikarni belőle, nekem hetekig úgy szólt, mint valami elcseszett szilveszteri duda, de már most sokkal jobb.
Ha begyakoroltad a szájtartást, légzést, miegymást, akkor be kell szépen gyakorolni a lefgogásokat, amíg eléggé automatikussá nem válik. Na, nagyjából itt tartok most. Már kemény 6 viszonylag szép hangot ki tudok belőle varázsolni (és ezek kombinációit.)
Egyelőre ennyi a személyes tapasztalat, de lelkes vagyok, és majd meglátjuk, mi lesz.
Amúgy a szaxofon természetesen nem az enyém, hanem félévenként kemény 500 Ft-ért bérlem egy zeniskolától.
Üdv.
realdoko
szobiszörp Creative Commons License 1999.12.31 0 0 0
először is komoly tüdő kell hozzá. (no smoking! )
ha nem vagy született tehetség, akkor jobb ha a klasszikus módszert választod.
egy év szolfézs+egy év furulya tanulás. utána 3 hónap csak azzal telik, hogy megtanuld a hangszert megfújni. (nem mástól!)
ha van türelmed, és pénzed egy közepes hangszerre, kb 5 év után próbálkozhatsz keresni magadnak valami band-ot,+ megélhetést. én drukkolok neked!
Előzmény: Tofi (-)
Tofi Creative Commons License 1999.12.30 -1 0 topiknyitó
Hali!
Ötletként felmerült bennem a szaxofonozás megtanulása. Ha tud valaki segíteni (hol, milyen készség kell hozzá, hogyan érdemes belevágni, mennyi egyáltalán egy szaxi), az tegye meg, hálás leszek érte :-)

Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!