Keresés

Részletes keresés

w.akos Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57214
szimpatikus írás!
Előzmény: szuper 287 (57200)
Brevduva Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57213

Na akkor most ennek a figyelembe vételével folytassa valaki!

 

(remélem lesz (van) olyan! :-)

Brevduva Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57212

Van versenyző: egy fokkal komolyabb szinten foglalkozik a galambokkal, mint a hobbi galambász, hiszen versenyezteti őket! Több kevesebb eredménnyel!

Általában ez alapján ítélik meg, hogy milyen eredményei vannak, sajnos tévesen, mert azt kellene szem előtt tartani, hogy mennyi galamja van, milyen körülményeket teremt nekik, mennyi időt tud rájuk szakítani, és mennyi pénzt,  stb.... és ebből hogyan ,,gazdálkodik"!

 

És ugye van sokak szerint a profi: vannak nagy és sikeres versenyzők akiket ide lehetne sorolni, de ki látott már olyan embert aki 10 tenyésztett galambjából 10 galamb ott van a champion listán, mert ha jó ott kellene lennie, nem kell selejteznie, hiszen profi, és nincs selejt galambja, hiszen minden galamb amit tenyészt, az megüti a legmagasabb szintet! Szerintem nincs! Sokkal inkább kiváló versenyző, vagy kiváló tenyésztő, esetleg egyben mindkettő nálam ő a nyerő!

 

Ahhoz, hogy ezt a két eszmefuttatást ne keljen napokig elemezni - szerintem egyszerûsitsük le! :-)

 

Kezdjük hátulról (utolsó bekezdésed), azért, hogy, ha "elcseszném" :-) - kezdhetem elôlrôl!

 

Hány profi van otthon?

Inkább úgy mondom, tegye fel az a kezét, aki mától kezdve, abból, hogy sportszerûen versenyzik, galambászik, az elôre látható öt éven belül ebbôl meg is tud élni! ( és nem nyugdíjas! fontos)

 

Azt hiszem akkor ezt megbeszéltük.

Előzmény: bigjoeker (57203)
Brevduva Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57211

"hobbi galambász, olyan van, de ő nem versenyzik, csak vannak galambjai, és azért gondozza, ápolja őket, mert szereti őket, és csodálattal figyeli, ahogyan röpködnek, vagy éppen élik a mindennapi életüket! Mindent megad nekik!"

 

No nálam Ôk a galambtartók! Persze szemlélet kérdése az egész!

A szemlélet váltásról nem is beszélve!

 

Én jelen pillanatban ehhez a kategóriához tartozom! ( de lehet, hogy agusztusban

ez változni fog)

Brevduva Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57210

Vegyük sorra.

 

"galamb tartó: csiszár, vagy élelmezési céllal vannak galambjai"

 

Na én ezeket még galambtartó számba sem veszem!

Kipipálva! :-)

Brevduva Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57209

Big Joker!

 

Tettszik az analízised! Pont erre akartam rámutatni!

Neon Licht megint félre értett - mint mindíg! :-)

 

 

Előzmény: bigjoeker (57203)
Brevduva Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57208

Itt a vége! Száradj végre!

Brevduva Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57207

Sôt még a "Hályogos" gyerekei is hajlandóak megmártózni!

Brevduva Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57206

Ez a galamb még sündisznónak is beillene!

Brevduva Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57205
Brevduva Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57204

Mielött nagyon felborzolódnának a kedélyek itt egy kis "vizeskép" hûsítôül!

A galambok lehültek tôle, talán mi is! :-)))

bigjoeker Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57203

Szép lenne, ha ez a fórum is az lenne, aminek lennie kellene! Csak sajnos kb 3 hete semmi szakmai jellegű információt nem olvastam! Elmélkedünk, hogy így lenne jó, meg úgy, de ez kevés.

Szerencsés helyen lakom, mert itt nincs annyi ragadozó mint más helyeken, a szélirány, hogy kedvező e? Nem tudom, nem zavar, nem is érdekel. Az, hogy az egyesületben a legmesszebb lakom, biztos van előnye, és biztos hátránya is.

Szerény körülmények között tartom a galambjaimat, kevés létszám, mert szeretek nekik mindent megadni, meg nem az én világom 100 galambot tartani, sőt tovább megyek nem látom értelmét! A tisztességes versenyt szeretem, de sajnos mindig vannak jogtalan előnyszerzők.Az esélyegyenlőség, na ez nagy kérdés, hogy megvan e, és hogy meg lehetne e valósítani! De mivel szeretem a galambokat ezért röptetek, amíg lehetőségem van rá, próbálok minél jobb eredményeket elérni, minél jobb galambokat tenyészteni, lehetőségeimhez mérten!!! A galambom nekem repül, nem másnak, és az a jó galamb, amire én azt mondom, bele kell törődni, hogy van egy ,maximum szint amit nem lehet túlszárnyalni, met olyan tényezők befolyásolják, ami nem rajtam, és a galambjaimon múlik! Szeretném elérni ezt a maximális célt!

Ha minden jól megy az idén lehet meglesz!

 

Más: 

galamb tartó: csiszár, vagy élelmezési céllal vannak galambjai

 

hobbi galambász, olyan van, de ő nem versenyzik, csak vannak galambjai, és azért gondozza, ápolja őket, mert szereti őket, és csodálattal figyeli, ahogyan röpködnek, vagy éppen élik a mindennapi életüket! Mindent megad nekik!

 

Van versenyző: egy fokkal komolyabb szinten foglalkozik a galambokkal, mint a hobbi galambász, hiszen versenyezteti őket! Több kevesebb eredménnyel!

Általában ez alapján ítélik meg, hogy milyen eredményei vannak, sajnos tévesen, mert azt kellene szem előtt tartani, hogy mennyi galamja van, milyen körülményeket teremt nekik, mennyi időt tud rájuk szakítani, és mennyi pénzt,  stb.... és ebből hogyan ,,gazdálkodik"!

 

És ugye van sokak szerint a profi: vannak nagy és sikeres versenyzők akiket ide lehetne sorolni, de ki látott már olyan embert aki 10 tenyésztett galambjából 10 galamb ott van a champion listán, mert ha jó ott kellene lennie, nem kell selejteznie, hiszen profi, és nincs selejt galambja, hiszen minden galamb amit tenyészt, az megüti a legmagasabb szintet! Szerintem nincs! Sokkal inkább kiváló versenyző, vagy kiváló tenyésztő, esetleg egyben mindkettő nálam ő a nyerő!

 

 

Előzmény: subigalamb (57199)
Hongaars Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57202
Fönci! MIt szólnak a csipaszok a fél adag kajához? :D:DDDd
Hongaars Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57201
Van már valami hivatalos információ a kedves csaló úrról, mennyi eltiltást kaptt, ha kapott stb.? 1-2 hete volt téma itt a fórumon.
szuper 287 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57200
Az, hogy eltűrjük és követőik is vannak arról csak mi tehetünk!Első perctől kezdve a csalókat el kéne tiltani örökre ( nem 1-2 évre mert aki egyszer megtette, az 2-3 év múlva is megteszi azzal a különbséggel, hogy tovább fejleszti magát!természetesen sem családtag, sem más néven ne versenyezhessen többet a büdös életbe soha! )Ez lenne az alap!Az hogy emberileg teljesen különbözőek vagyunk, hát istenem ez van.Meg kell tanulni együtt élni, versenyezni a beképzelt, lenéző bajnokokkal ( persze tisztelet a kivételnek de úgy gondolom mind a két rétegből van bőven!Sajnos olyanok is vannak akik a szerényebb pénztárcájú galambászokat egy kanál vízbe is meg tudnák folytani ha véletlenül,esetleg elé mernek pakolni egy-két galambot stb. stb. ) is és a szerény,csendes, segítőkész sporikkal is.Sajnos vagy nem sajnos, szükségünk van egymásra...
Előzmény: subigalamb (57199)
subigalamb Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57199
Igy van szép lenne, ha az a lenne nem lenne!!Csak az a baj hogy ,az ilyen lennéket eltürjük köztünk, és nem teszünk ellenük!Sőt még ők akarnak irányitani minket.Meg csak az a jó amit a lennék csinálnak.(legalábbis sokak szemében.)Azaz elnézik nekik a dolgaikat,s követik őket.
Előzmény: szuper 287 (57198)
szuper 287 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57198
azt hiszem ebben minden benne volt!szép lenne ha ilyen lenne!csakhogy az a lenne ne lenne...
Előzmény: w.akos (57193)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57197
Sanci !

Az átültetett hasonlataid, már aggodalommal töltenek el................
Vagy inkább ne igyál Metaxát !!!! :))))))))))))))))))))
Előzmény: Brevduva (57181)
Hajas63 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57196
Jársz templomba???)))Üdv
Előzmény: szuper 287 (57195)
szuper 287 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57195
Basszus, pedig én azt hittem Te az vagy.... :)))
Üdv
Előzmény: Hajas63 (57191)
bmalag Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57194
oké. kitisztult.
Előzmény: frici608287 (57151)
w.akos Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57193
szervusztok.Nem.Véleményem szerint a hobbygalambász örömét leli a galambászatban-versenyez,avagy nem,-nem ver át mást és saját magát azzal,hogy az eredményeit elsősorban önös érdekei miatt hamisitgatja,nem fűrészeli fel az ereit ha esetleg egy millio dolláros galamb éppen nem a várt eredményt hozza,persze mint minden ember ,aki a ringbe száll,igy,-vagy úgy ő is versenyez,ám azért ember marad,mert esetleg elmarad az eredmény,nem szereti az állatot kevésbé,vannak olyan dolgok ,ami természetesen az életben fontos kell legyen,-család,emlékek,jövőépítés,korrektség,tolerancia,segítőkészség...-ami együtt kell ,h működjön a hobbyval,mert másképp átfordul a mérleg.A postagalambászat sokat ad egy fiatal generációnak,versenyeredmények nélkül is,ha megmaradunk embernek.Önmagában is kiemelném a felelőségtudatot,az állatszeretetet,a gondoskodást...ami embert nevel egy gyermekből,pl ha állattal foglalkozik,és ha kellően távol van tartva eszmékkel az olyan emberektől,-nincs előtte olyan példa,ahol a galamb ugyan fontos,de külömböző külső eszközökkel és tisztességtelen beavatkozásokkal mindent a célért elvet látja,akkor ember lesz belőle és ez az előrelátható nehéz világban nagyon fontos lehet.Hiszen mindenki megálmodott magának már egy ideális körülményt,és ezt az ilyen egészségesen nevelő hobbyval felnevelt fiatal generáció néhány százaléka kialakíthatja.MIndenki másképp csinálja,ítél.Ám vallom és állítom,hogy a postagalambászat is sokkal gyönyörűbb lenne azok nélkül a deviáns elemek nélkül,akik csalnak,hazudnak és lopnak...Álmodom egy olyan olyan közösséget,melyben van és hallatszik az emberi szó,mely igaz,ahol egyik ember számít a másik embernek,ahol-mint legkisebb galambász közösség-egyesületi szinten-is nincs vita,ahol örül egyik a másik sikerének,ahol nem oszlik aktuális szuperversenyző és lúzer kasztokra a közösség-barátság és emberség-segítség,-a hétköznapi életben is egymásnak.elkanyarodtam?nem nem Willinger Ákos dorog
Előzmény: Brevduva (57182)
Hajas63 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57192
Egy hobbi boxolot nem engednek össze egy profival,,,ezt te is jol tudod,,,.
Előzmény: Brevduva (57183)
Hajas63 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57191
Az országban hány profi galambász van????? A 20-ker nincs egy sem!!!
Előzmény: Brevduva (57182)
Neon Licht Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57190
Jaj má' Sándor, nem unod a szőrszálhasogatást? :)
Előzmény: Brevduva (57183)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57189
Pétereknek és a Páloknak Boldog Névnapot Kívánok ! :)
Hajas63 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57188
Fater akart lenni,,,Huszár Pál,,minden jót Fater Üdv
Előzmény: Hajas63 (57187)
Hajas63 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57187
Péterek, Pálok a név napotok alkalmával minden jot kivánok....Fatar a tiéd még holnapra is érvényes,,,
subigalamb Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57186
Aztán (saját bevallásuk szerint is )a fele bejön a másikfele meg célttéveszt .Mármint a lényegnek.!!
Előzmény: frici608287 (57127)
robagkobak Creative Commons License 2010.06.29 0 0 57185
Hello Laci!

Szeretnélek megkérni ,hogy küldj nekem egy aktuális árlistát a takarmányokról!
Gondolom amit februárban küldtél már nem aktuális.
Ja és ha kérhetném küld már el a tel számod és az üzlet címét is.
Köszi
Előzmény: Kis László (57164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!