Keresés

Részletes keresés

canonfan_448 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 14718

Azt tudom csak elképzelni, hogy bizonyos szálakon eljutott 400 évre visszamenőleg.

Mondjuk olyan 1-5%-ra tippelek a 11 generációt illetően vérvonalon. :)

 

Egyszerűen nincs többhöz forrás, lehetetlen.

Előzmény: sammick (14717)
sammick Creative Commons License 2015.05.25 0 0 14717

Lehet hitetlenkedni, elsőre én is kétkedéssel fogadtam, de ahogy leülepedett, motivációt is adott rendesen. A bácsi egész életében ezzel foglalkozott, és a különböző tanácsi, önkormányzati, kormányhivatali stb. állások a lehetőségeit is jelentősen bővítették az egyszerű földi halandókéhoz képest. A személyek pontos számát nem tudom, de 130 oldal a pdf export, a nagyságrendet szemlélteti. Elmondása szerint otthon egy szekrényt megtöltenek az anyakönyvek másolatai, mindenféle hatósági iratok, fényképek, meg egyéb dokumentumok.

Előzmény: canonfan_448 (14716)
canonfan_448 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 14716

"Hihetetlen volt, tavaly találkoztunk valakivel aki 400 évre visszamenőleg, oldalágakkal együtt maradéktalanul kikutatta az egyik családot, olyan aprólékosan, hogy publikálni lehetne."

 

Cirka 400 év azt jelenti, hogy maradéktalanul 11-12 generáció?

11 generációnál már csak a vérvonalon 2048 ős található (amennyiben nincs ősvesztés), 12 generációnál megelőlegezem a 4096 főt.

(csak vérvonal, oldalágakat nem számítva)

 

Engedd meg, hogy kicsit hitetlenkedjek. :)))))

 

1 generáció átlagban 30-33 év, mert ugye sok a gyerek és a nők 20-40 éves korukig szültek akkor matematikai alapon belőhetjük a 30 éves átlagot. Tehát 3 generáció = 100 év.

Ha nagyon rendes vagyok, akkor 400 év = 11 generáció. (2048 ős, ősvesztés nélkül csak a vérvonalon az 1600-as évek elején)

 

Magyarán 1615-től megvan "mindenki" neki, minden ágon? :)

Ahhoz 1660-1670-től legalább a halotti anyakönyveknek meg kell lenniük. Természetesen minden településen, minden ágon.

Ahogy elnézem a Magyar Királyság területén nem ez volt a jellemző, kivéve felvidék és a nagyobb városok.

Előzmény: sammick (14714)
vörösvári Creative Commons License 2015.05.25 0 0 14715

A Magyar Országos Levéltárban megvan a film.

Előzmény: sammick (14714)
sammick Creative Commons License 2015.05.25 0 0 14714

A Radixon is szoktam keresgélni. Hihetetlen volt, tavaly találkoztunk valakivel aki 400 évre visszamenőleg, oldalágakkal együtt maradéktalanul kikutatta az egyik családot, olyan aprólékosan, hogy publikálni lehetne. Szó nélkül át is adta az élete munkáját. Ilyen is van, máshol meg már a remény is elszállt. A kárpátaljai gyökereim valószínűleg sosem kerülnek napvilágra, még a helybeli levéltáros sem bíztat semmivel.

 

Apropó, ha az FS-en ez a hivatkozás szerepel, akkor melyik levéltárban kell keresni a mikrofilmet?

 

Ettyek, Fejér, Hungary, Tolna Megyei Leveltar, Budapest (National Archives, Budapest); FHL microfilm 613,244

Előzmény: canonfan_448 (14713)
canonfan_448 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 14713

Lehet lemaradtam, de az FS-en a katolikus/ref. adatok csak a kereszteléseket tartalmazzák, ugye? :)

Kivétel pl. felvidék de az már a szlovák adatbázisban található.

 

Csak a keresztelésekkel nem sokra mész, még a keresztelés/esketés/halotti anyakönyvek esetében sem lehet minden esetben 100%*-osan tutira menni. De amennyiben 'mindhárom' bejegyzés "kéznél" van, akkor azért szoktak eredmények lenni. :)

 

… vagy nem.

 

Nálam van olyan szál 1760-ból ahol másfél éve nem tudom megmondani, hogy 3 figura közül ki az akit keresek. Ritka név, mégis keresztnevestül előfordul 3 családban ugyanazon a településen.

Halotti/esketési/keresztelések bejegyzései is mind maradéktalanul rendelkezésre állnak. Megpróbáltam feltérképezni az összes ilyen nevű családot, egyelőre mégsincs végleges eredmény. :)

Pedig csak 3 család van, ebből kettőnél az apák édestestvérek, mégis képesek voltak a gyerekeiknek kb. ugyanolyan neveket adni. :))))

 

Az FS keresztelési adatbázisa mankónak jó, sokkal gyorsabban lehet vele haladni, mégiscsak egy kereső… vagy akkor van még jelentősége ha vándoroltak a delikvensek és meg kell őket találni. Erre tényleg nagyon jó.

Előzmény: sammick (14711)
skoumi Creative Commons License 2015.05.24 0 0 14712

Ha csak a FS-re építesz, elég könnyen tévútra kerülhetsz.

Előzmény: sammick (14711)
sammick Creative Commons License 2015.05.24 0 0 14711

Köszönöm a válaszokat. A kutatott családfa távolról sem nevezhető teljesnek, de sejtésnél azért jóval több. Sok lehetőséget kimerítettem már, de a levéltárazás még eddig kimaradt. Az sajnos nem egy olyan dolog, amit esténként, vagy hétvégén lehet csinálni :)

Az FS nézegetése eddig gyümölcsözőnek tűnt, az amúgy beazonosított felmenőimet nagyrészt megtaláltam rajta. Azért gyanakszom kihagyott rekordokra, mert a hiány után pár évtizeddel korábbra visszanézve folytatódni látszik a láncolat, ami persze lehet tévút. A nem különösebben gyakori vezetéknevek, a sváb szokás szerinti néhány környékbeli településen belül maradó migráció, a kedvelt keresztnevek generációkon belüli csoportos visszatérése elég jó támpont volt eddig.

Előzmény: canonfan_448 (14704)
vadász2 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 14710

Karbantartás miatt zárva.

Megjelent a cikk, rögtön karban kell tartani...

Előzmény: Törölt nick (14705)
vadász2 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 14709

Csatlakozom.

Előzmény: scarabaeus (14708)
scarabaeus Creative Commons License 2015.05.24 0 0 14708

(Pest megye)

?

Előzmény: Botchla (14707)
Botchla Creative Commons License 2015.05.24 0 0 14707

Botchla Creative Commons License 2015.05.24 0 0 14706

Sziasztok!

 

Az alábbi képen az ősöm származási helyére vonatkozó egyetlen információ látható, amit eddig sikerült találnom.

Kérlek segítsetek megfejteni, hogy a település neve Szt. István micsoda?

Bármilyen tippet, ötletet szívesen fogadok.

Sajnos az ősök sokat mozogtak, nem sikerült eddig beazonosítanom se a születést, se a házasságot (valószínűleg ezen a Szt. István akármi településen történt), a halálozás meg Bp., az meg nagyon melós kikeresni, mert a halálozás évét sem tudom, sem a kerületet.

 

Köszönöm a segítséget!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.24 0 0 14705

Ma írt az Index a hungaricana.hu-ról, ide költöztek át a fogolytörzskönyvek is. Ne lepődjön meg senki ha két percenként az jelenik meg, hogy "karbantartás".

canonfan_448 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 14704

"Index of baptisms of the Roman Catholic Church in Hungary. Church records are the property of the state and are stored in the archives of the various Hungarian counties under direction of the National Archives of Hungary [Országos Leveltár] in Budapest. Included in this collection are some baptism records from localities which historically belonged to the Kingdom of Hungary, but because of changing political borders now belong to other countries. Records may appear in Hungarian, Latin and German. This collection is 95% complete. Additional records will be added as they are completed."

 

Az viszont nem derül ki, hogy rendelkezel részletes (kikutatott) családfával és csak ellenőrizted volna a bejegyzéseket, avagy nincs családfa, és csak sejtés van, hogy kimaradnak itt-ott a generációk? :)

 

Számtalan szál lesz ahol ilyen problémával fogsz találkozni, több oka is lehet. A legszomorúbb verzió, ha egész egyszerűen nem létezik a bejegyzés amit keresel, nem lett beírva a pap/lelkész által.

Vagy máshova van beírva, mert akkor az a család épp nem ott tartozkodott, ahol TE sejted.

 

De vannak rosszabbak is.

El van írva az eredeti anyakönyv...

pl. nem az apa lett beírva egy esketésire oda ahova kellett volna, hanem be lett írva helyette a nagybátty aki mondjuk csak tanu volt... :))))))Természetesen további nehezítésnek milyen jó az, hogy a családi név stimmel. :)))))

Sajnos nem lehet azt feltételezni, hogy akkoriban ilyen nem fordulhatott elő. Sőt, mivel az emberek többsége írni/olvasni sem tudott, senki nem ellenőrizte le mit írt oda be a pap.

A pap mondjuk ittas állapotban volt... jahogy ilyen sem fordulhatott elő. :)

Előzmény: sammick (14702)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.24 0 0 14703

A FS-ön (familysearch.org) nem keresztlevél, hanem anyakönyvi adatok vannak, és az itt látható hibák nem a digitalizálás, hanem az indexelés során keletkeztek. Indexelés alatt itt azt kell érteni, hogy az anyakönyvben lévő adatokat önkéntesek egy erre készített programba beírják és így kereshető formájúvá teszik. Az anyakönyvek feldolgozása folyamatosan zajlik, de azt, hogy mikor, mit és mennyit töltenek fel, senki nem tudja. A felekezetek eredeti anyakönyvei a plébániákon vannak, de a 60-as években a mormonok ezeket mikrofilmre vették, amik a levéltárakban ingyenesen kutathatóak. Ajánlom figyelmedbe a következő oldalak tanulmányozását:

 

http://www.macse.hu/society/kezdoknek.php

 

http://mnl.gov.hu/?akt_menu=589

Előzmény: sammick (14702)
sammick Creative Commons License 2015.05.23 0 0 14702

Sziasztok! A familysearch.org-on nézelődöm, és találkoztam pár furcsasággal. A "Hungary, Catholic Church Records, 1636-1895" című adatbázisban találok sok érdekes keresztlevél adatot, de sok pontatlan, a név írásmódja eltér a ténylegestől, vagy teljesen torz, néha meg több rekord is van ugyanarról az eseményről, eltérő írásmóddal. Ezen kívül az is furcsa, hogy családfám bizonyos ágain 1800 előtti adat nincs, megszakad a lánc visszafelé, de van, hogy csak egy generáció marad ki, és aztán folytatódik. Azt szeretném tudni, hogy ezek a tényleges anyakönyv hibái lehetnek, vagy csak a digitalizálás során sikerült így? Esetleg tudja valaki, hogy még folyamatban van ennek az adatbázisnak a feldolgozása, vagy ennyi, és nem lesz több? Hogy lehetne megnézni az eredetiket, amiken nyilván több adat található, mint a gyerek neve, a szülők neve, meg a keresztelés dátuma? Köszönöm, ha segíteni tud valaki a válaszokkal.

God:Boy Creative Commons License 2015.05.16 0 0 14701

Lemberg (Lvov) levéltári kutatási lehetöségről, esetleg megbízható személyhez nincs valakinek kontaktja?

Előzmény: skoumi (14700)
skoumi Creative Commons License 2015.05.15 0 0 14700

Csak személyesen tudsz kint kutatni, vagy megbízol valakit, aki vagy kint él és hajlandó megtenni, vagy kimegy és kutat neked. Ennek nyilván anyagi vonzata lesz.

 

Az anyakönyvek Ungváron vannak, nem Beregszászon. A beregszászi fióklevéltár vezetője magyar, meg néhány levéltáros is. Ugyanakkor a beregszászi levéltár jelenleg felújítás alatt áll, korlátozottan látogatható és ezáltal a kutatás is korlátozott.

 

Sajnos a második világháború alatt és után nagyon sok irat és anyakönyv megsemmisült a szovjet csapatok barbárságának következtében, majd az új állam (Szovjetunió) sem bánt kesztyűs kézzel a magyar vonatkozású dokumentumokkal (sem). Aztán 1992-től, a Szovjetunió felbomlása után Ukrajnaként ismert mai állam csinovnyikjai sem igazán mutatnak nagy barátságot a magyarokkal és múltjukkal. Ennek köszönhető például, hogy pár évvel ezelőtt a polgári anyakönyvek másodpéldányait - a magyar tiltakozás és kérés ellenére - megsemmisítették, mert 75 évnél régebbiek... Pedig ha azt átadták (vagy akár eladták) volna Magyarországnak, ma sokan sokkal könnyebben tudnának kutatni kárpátaljai gyökereik után...

Előzmény: toberci98 (14699)
toberci98 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 14699

Nagyon hálás lennék köszönöm, az jó ha elküldöm e-mailban az adatokat?

Előzmény: magdusis (14698)
magdusis Creative Commons License 2015.05.14 0 0 14698

Lehet, hogy pont ilyen esetben tudnak a Macse tagok segíteni. Láttam már, hogy voltak, akik kértek egy-egy adatot megnézni, amikor valaki épp odamegy vagy a közelben lakik.

Gondolom, még nem vagy a Macse tagja, mert akkor most nem kérdeznél. Nézd meg a lapjukat, ha tetszik, lépj be, akkor ott lehet tovább segítséget kérni a kutatásban.

 

Ha nem akarsz belépni, megpróbálhatok segíteni, ha megadod a részleteket. Persze,nem tudom,hogy jelentkezik-e valaki segíteni, mert az első kérés után mindenki magánban folytatja a kapcsolatot -gondolom- . DE szívesen megpróbálom, ha gondolod.

Előzmény: toberci98 (14697)
toberci98 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 14697

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy fogjak bele a dédnagymamám bereg megyéből azaz a régi Magyarosrszág területén (ma ukrajna) született Szolyvai járásban Dombostelklen (Ploske). Szüleit korán elvesztette így árvaházba került ahol örökbefogadták majd bejöttek Magyarországra. És mivel pont az a település/térség nincs fent FS-en így az ukrán levéltárba kéne ellátogatni de még csak 16 éves vagyok és se ukránul se oroszul nem tudok és az angol se az erősségem így nem tudom hogy fogjak bele a kutatásba. Halottam hogy az ottani igazgató magyar a levéltárban?

De nemtudom feltudnám-e vele venni a kapcsolatot esetleg ő segítene.

Mit ajánlotok mit csináljak vagy tudna-e valaki segíteni ilyen témában?? 

kis várday Creative Commons License 2015.05.14 0 0 14696

Próbálkozhatsz az anyakönyv végignézésével. Hátha a később született gyerekeknél, vagy a halotti anyakönyvben szerepel a teljes neve. Legtöbbször, mint XY felesége.

Előzmény: sTarrrz (14693)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.12 0 0 14695
Előzmény: kristyan24 (14691)
skoumi Creative Commons License 2015.05.11 0 0 14694

Ha van a potenciális házasságkötési időszakról anyakönyv, akkor ott. Ha nincs, akkor nagy eséllyel sehonnan (esetleg a halottiból, de kétlem, hogy a XVIII. sz.-ban sűrűn kiírták volna az asszony leánykori nevét...

Előzmény: sTarrrz (14693)
sTarrrz Creative Commons License 2015.05.11 0 0 14693

Sziasztok!

A régebbi anyakönyveknél miért nem tüntették fel az anya családnevét?

Pl:https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-22653-7960-75?cc=1554443

Valahol meg tudnám keresni az anya családnevét?

magdusis Creative Commons License 2015.05.11 0 0 14692

Kristyán?

Nekem van egy Kristyán Magdolna ősanyám, aki Peidl Mária anyja volt. Románd- Ácsteszér- Bakonypéterd- Kisbér környékén.

 

A szülők- nagyszülők születési helye, ideje már megvan?

kristyan24 Creative Commons License 2015.05.11 0 0 14691

Sziasztok! 

 

Új vagyok itt, szeretném felkutatni a családfámat, hogy tudok hozzákezdeni? Alapoktól érdekelne.

Segítségeteket előre is köszönöm!

szamovári Creative Commons License 2015.05.10 0 0 14690

Szia! Jelenleg a 3900-as tekercsnél tartanak (április 30-i adat).

Előzmény: Botchla (14689)
Botchla Creative Commons License 2015.05.10 0 0 14689

Sziasztok!

 

Elérte már az MNL a digitalizálással a 3700-as számot? Holnap mennék levéltárazni, de akkor nem megyek ha nem jutottak el még oda. Köszi a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!