Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3832

Hugom Ausztraliaban el 10 eve,csalados anyuka Perth-ben,de azert nem fogok az ottani tapasztalataimrol irni.Bar,ha ujra kezdenem,es egyedul volnek,valoszinu inkabb ott probalkoznek,mivel az amerikai atlagnal is jobban elnek,a kozbiztonsagot meg ossze sem hasonlithatod.Nem beszelve arrol,hogy a bevandorlas is egyszerubb joval.

Előzmény: yuh (3830)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3831

Most komolyan azzal akarsz peldalozni mi volt 85'-ben?Mikor minden centekbe kerult,es meg munkanelkuli segelybol is kiralykent eltel? Menjel biciklivel szorakozni manapsag,megnezem hany leanyt szedsz ossze...

Előzmény: yuh (3828)
yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3830

mindenre jol valaszolsz virtualisan , nem engedsz fogast magadon , rengreteget utazol vandorolva kontinensek kozott , kezdelek irigyelni , irjal az ausztraliai kalandjairol is legyszi roviden 

Előzmény: Törölt nick (3825)
yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3829

ersze hogy te vagy az okosabb, ersze ersze

Előzmény: Törölt nick (3826)
yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3828

dehogy csak a mesekben , 1985 januar , kossuth klub miami , biciklivel mentem oda tehat szegenyen , amerikai lanyt nezek ki , nem tud magyarul , 2 het mulva eskuvo , persze muszaj tetszened a lanynak kulonben nem mukodik , es el kell hinnie hogy nem a zoldkartyaert sietteted az eskuvot

Előzmény: Törölt nick (3824)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3827

Egyebkent meg ahelyett,hogy velem szkanderozol virtualisan (bar jot mulatok rajtad),inkabb probalj hasznalhato infokat,otleteket osszegyujteni,es ide beirni,az embereket nem a mi vitank erdekli.

Előzmény: Törölt nick (3826)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3826

Szovegertes,grammatika meg hasonlok,de mivel azt mar a 8.-ban tanitjak,valszeg neked kimaradt.

Előzmény: yuh (3822)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3825

Egy uriembernek segitettem az ugyeit intezni,akit Angliabol ismertem,es igy kerultem kapcsolatba az irodaval,sot,szemelyesen is talalkoztam az illetovel Miami-ban.Viszont olyan papirok intezesere is nem keveset kert,amit magad is el tudsz intezni online,ha tudod hol keresd,szoval inkabb hagytam a fenebe,de mondom megegyszer: total kezdoknek tenyleg hasznos lehet.

Előzmény: yuh (3823)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3824

Csalados ember vagyok,de korabban sem volt gondom ezzel a sportoloi multam miatt legfokepp,koszonom.

Egyebkent meg tovabbra is az a valosag,amit leirtam,lehet 85'-ben mas volt a helyzet,de ma mar nem.Amerika a kulsosegek hazaja,mindenki az "elre tor",nincs az a szerelem,hogy egy leany lejjebb adja.

Ha nincs jo autod,penzed,megjelenesed (plane statuszod),akkor eselyeid a nulla korul mozognak.

Ha esetleg meg is tetszene neki az illeto,mihelyst kiderul szamara mi a szituacio,biztosan lelep.Ha meg oriasi mazlival megsem,akkor majd az apja jobb belatasra teriti,arra merget vehetsz.

A szegenylegeny meg kiralyleany szerelme csak a mesekben,meg hulye penzcsinalo filmekben letezik.

Előzmény: yuh (3819)
yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3823

na latod hogy vannak magyarok akiket NEM kell kerulni , mert te az irtad SOMMASAN , raadasul te sajat tapasztalatrol beszelsz csak sokalltad az arait , miert nem alkudtal ?

Előzmény: Törölt nick (3821)
yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3822

POSTAI level boritekjanak a meg cimzeserol kell elmelkedni kicsit

Előzmény: yuh (3820)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3821

A patakicenter.com hasznos oldal,az uriember pedig valoban segitokesz,es hasznos informaciok birtokaban van.Igaz nem is olcso az ugyintezesuk,raadasul csodat ok sem tudnak tenni: csak azon tudnak segiteni,aki mar eleve nem volt lehetetlen helyzetben,munkat pedig nem kozvetitenek.

Előzmény: yuh (3817)
yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3820

lehet hogy nem nekem irtal de akkor miert cimzed nekem ? cimezd ONMAGADNAK ! gondolkozz el a cimzesrol ! a komment az azonos egy levellel , sose irtal levelet senkinek ? na kinek cimezted meg ? ugyi hogy annak akinek szolt a mondanivalod !

Előzmény: Törölt nick (3818)
yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3819

tudod az ugy van hogy ha tetszel egy lanynak akkor minden stimmel akar amerikai akar magyar , nincs egyetlen pozitiv tapasztalatod se lanyokkal ?

Előzmény: Törölt nick (3813)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3818

Lassan irva: nem rolad beszeltem,mikor nyelvtudast emlegetek,de szovegertest gyakorolnod kell tuti.

Előzmény: yuh (3816)
yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3817

nekem nem volt szuksegem rajuk de mar olvastam itt hogy becsuletes magyarok akitol nem kell felni azaz kerulni oket www.patakicenter.com 

Előzmény: candlelight (3808)
yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3816

egesz lassan irom : 1985 januarjaban nosultem meg floridaban , de mar 1983-ban tudtam angolul pesten , azota se felejtettem el a nyelvet , pedig utazok = vandorlok pest es florida kozott fel evente

Előzmény: Törölt nick (3806)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3815

Totalisan.Lehetsz te plasztikai sebesz is,ha nem beszeled a nyelvet nem vesznek fel sehova.

Előzmény: Radocz Antal (3782)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3814

Olvass amerikai-magyar portalokat,adj fel hirdetest rajtuk,nezd at az aprohirdeteseket.Lepj kapcsolataba kint elo magyarokkal a kozossegi oldalakon,erdeklodj,kerdezoskodj,elobb-utobb valaki tudni fog valakit.

Minden jobb,mint szerencsevadasz,sehol sem bejelentett,megbizhatatlan fantomcegekre bizni az eleted alakulasat...

Előzmény: candlelight (3812)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3813

Hazassag is olyan,hogy penzed sose lesz ra,statuszon kivuli takaritofiu meg sosem opcio egyetlen amerikai lanynak sem.Csak gondolkodj logikusan.

Ha valoban jol beszelsz nyelvet,mondjuk tarsalgasi szinten,akkor bellman,valet,bartender,server allasokat kell megcelozni,foleg nyari szezon elott.Azokkal tudsz keresni.Esetleg epitoipar.

Sok vendeglato helyen nem foglalkoznak tulzottan a statuszoddal,de deli allamokkal ne is probalkozz,ott mindenutt kutya-szigor van mar!

Elkuldesz millio megkeresest hirdetesekre,aztan majd olyan 2% valaszol is,aztan ha szerencsed van egyikben burkoltan ott lesz a valasz,ami neked a lenyeg.

Előzmény: candlelight (3812)
candlelight Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3812

tudsz jobbat? mert én nem....

Előzmény: Törölt nick (3811)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3811

Errol beszelek,tudod mit vallalsz ilyesmivel? Brutal fizikai robot,semmi penz,koszos szallo megosztva egy rakas emberrel. A 7.50-es oraber nagyjabol arra eleg itt Amerikaban,hogy melo utan a szobadban csucsulsz,sehova sem mesz,semmire sem koltesz,a legolcsobb ruhakban jarsz,a legrosszabb minosegu kajat veszed meg,es ily modon ugy 5 ev mulva elmondhatod,hogy van egy kis felretett penzed hazautra...

Ez tetszik?

Nem elijeszteni akarlak,de ez nem elet.Ettol meg otthon is jobban elsz.

Előzmény: candlelight (3808)
candlelight Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3810

jó persze teljesen igazad van. de hát mit csináljak ha gyerek korom óta oda vágyom? esetleg egy amerikai feleség megoldaná a problémákat :)

Előzmény: Törölt nick (3809)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3809

Nem aggodom senkiert,csupan igyekszem felhivni a figyelmet par dologra.Igen,elnek itt tobb millioan feketen,de hogy? Milyen aron? Elmeseltem egy ismerosom esetet,de tudnek meg tobbet is.

Szorakozni is alig tudsz eljarni (mar ha van penzed ra),mert mindenutt elkerik az ID-t,es ami nem amerikai azt alig fogadjak el.

Hetkoznapi dolgaidat nem tudod elintezni,mert elvileg itt sem lehetnel.Telefonod,interneted,barmid esetleg valaki mas neven lehet,ahogy alberleted,vagy kocsid is. (mar ha talalsz olyat,aki a nevet adja hozza,es nem felti a credit score-jat)

Orvosi-fogorvosi ellatasod meg csillagaszati lesz,ha szukseg van ra,mert se Social Security szamod,tehat biztositasod sincs.Marpedig par ev alatt biztosan lesz ilyesmire is alkalom.

Plusz folyton azon aggodni,hogy mikor dobnak ki....hat nem tudom. Ha neked ez olyan vonzo,hat vagj bele,de ne ugorj az elso hivo szora,alaposan nezz korul.

Előzmény: candlelight (3807)
candlelight Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3808

Egyébként köszönöm a hasznos infókat! Ezt találtam: http://www.eszakamerikai-munka.com/  mi a véleményetek?

candlelight Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3807

Köszi, hogy így ismeretlenül aggódsz értem, de az angol nyelvtudással hál isten nincs problémám. Egyébként éltem már Angliában és eltöltöttem már pár hónapot Amerikában is. Britannia nagyon nem az én világom, az USA annál inkább, akár illegálisan is.  Több millió ember éli így kint világát, sokan évtizedek óta, ti tudjátok a legjobban szerintem. 

Előzmény: Törölt nick (3791)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.25 0 0 3806

Nem igazan erdekel,mindenki ugy oldja meg a dolgat,ahogy tudja. Az biztos,hogy akkoriban minden sokkal konnyebb volt itt Amerikaban is.MAs volt a kereset es a kiadas aranya,az elet joval egyszerubb es jobb volt.

En ismerek valakit lent Floridaban,aki kokemenyen dolgozik heti 6 napot takaritokent egy kis hotelban,itt van 5 eve,es egyetlen felrerakott centje sincs,csak lyukas zoknija!

Persze letezik ennek az ellentetje is,hogy valaki megvalositja par ev utan,amiert jott, de azt,hogy ki melyik kategoriaba esik majd,azt senki sem tudja garantalni.

Lehet valaki roppant okos,ugyes,es azt gondolja,hogy neki sikerul majd,de az osszes korulmeny ellene van es megse...szoval ez megjosolhatatlan.

Aztan meg a veszelye is mindig fennal annak,hogy hazakuldenek,ahogy lejjebb mar emlitettem,epp Florida allamban egy sima kozuti ellenorzes alkalmaval egy sracot kiszedtek az autojabol a rendorok,es egy honap borton utan hazatoloncoltak.

Szoval szerintem a realitas az,hogy aki beszel angolul,es nem egy elveszett ember,azoknak a 30%-a megcsinalja a szerencsejet,a tobbinek van kb. 10% eselye.

 

Mindenkinek,aki belevag a kalandba:

 

TANULD MEG A NYELVET,ez a legfontosabb!Es azert mert M.o.-on szereztel egy kozepfoku nyelvizsgat,az nem jelenti,hogy itt majd megerted az embereket,vagy meg tudsz szolalni.Az elonyelv egy teljesen mas kategoria!

Nezz amerikai filmeket eredeti hanggal,es angol felirattal egyidoben,ha biztosan megerted a 70%-at,akkor jo esellyel vagsz neki az utnak!Anelkul egy kiszolgaltatott,masokra utalt senki vagy,azt az eletet pedig nem akarod,hidd el.

Előzmény: yuh (3805)
yuh Creative Commons License 2014.08.25 0 0 3805

mintha irtam volna par oraval ezelott hogy en hazassaggal jutottam zoldkartyahoz 1985-ben , de itt hiaba ir le az ember barmit , vagy meg se ertik vagy azonnal el is felejtik

Előzmény: Törölt nick (3804)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.25 0 0 3804

Nem vagyok profi,csak latom mi folyik korulottem.Ismertem szemelyesen jopar magyart,tobb allamban es mas orszagokban is,ahol megfordultam,ugy hiszem van nemi ralatasom a dolgokra.Allampolgar vagyok itt egyebkent,de ez nem jelenti azt,hogy nagykepuen lekezelek ezen a forumon mindenkit,aki erdeklodik.

 

85'-ben neked siman mehetett minden,hisz akkor meg menekultstatusszal ( kommunista orszagbol jottel) pikk-pakk elintezodott minden papirod.

Beszeltem idos magyarokkal is,akik meg rendszervaltas elott elhagytak M.o.-ot, es szinte mar a repteren elinteztek minden letelepedesi papirjukat,de meg 15 eve is siman legalabb egy jogsit meg tudtal szerezni barmelyik allamban,probald meg elintezni most papirok nelkul.

 

Nekem is szerencsem volt anno a sport miatt,az a segitsegemre volt mindenben,de ez nem jelenti,hogy nem beszelek magyarokkal,es nem latom hogy milyen korulmenyek kozott nyomorognak.

Előzmény: yuh (3803)
yuh Creative Commons License 2014.08.25 0 0 3803

oki doki , profi vagy az illegalitasban , en meg sose voltam az

Előzmény: Törölt nick (3801)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!