Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 6347
Köszi, de valamit félreértettél. Engem a műtétem után Hévízre küldenének a fürdőkórházba. A papírok el is lettek küldve, bár nem biztos, hogy igénybe fogom venni.  A nappali kórházat fel sem ajánlották.
Előzmény: luci71 (6345)
cvt01 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 6346
Sziasztok, a héten elmentem Dr Kiem -hez aki Scheuermann-t diagnosztizált nálam, azt mondta hogy valamikor nagyon régen durván megemeltem magam amitől összeesett két csigolyám vagy mi... nem mondtam neki de jópár éve felcipeltem két 50 kilós cementeszsákot a másodikra, és amikor a másodikat raktam le eszméletlen nyilalást éreztem a derekamban és két hétig meg se tudtam mozdulni... a fájdalom akkor elmúlt de pár évre rá egy 30 kilós bőrönddel bírkózva megint kijött azóta rövidebb-hosszabb tünetmentes időszakokat leszámítva folyamatosan fáj és az elmúlt 6 hónapban már nem is múlt el (szellemi munkát végzek szóval az emeléstechnikám enyhén szólva fejletlen :) ).
Dr Kiem azt mondta, hogy az egyik csigolya fél centit ki van mozdulva és be van állva. Ezt visszatette és azt mondta három hónap múlva menjek vissza ha még mindig fáj és közben csináljam a két gyakorlatot amit sebtében megmutatott plusz a teniszlabdást. A baj az, hogy a terápiától eléggé elszédültem azt se tudtam, hogy hol vagyok és nem emlékszem pontosan a gyakorlatokra :(. Az egyik a gugolás volt az még megy is bár nem emlékszem, hogy kell felállni belőle és, hogy ki kell-e nyújtózkodni. A másik gyakorlat térdelésből indult és rá kellett hajolni a combokra kinyújtva a kezeket miközben ő két ponton lenyomta a gerincemet. Ebből se tudom hogy kell kijönni...
Le tudná valaki írni hogy pontosan hogy kell végezni ezeket a gyakorlatokat? volt valami angol neve az egyiknek az alapján esetleg a neten is rá tudnék keresni de arra sem emlékszem :(, valami "finger" meg "toe" volt a névben.

A kezelés után majdnem nyújtott lábbal meg tudtam érinteni a talajt előtte meg a sípcsontomat is alig. Kaptam sózsákot is azt is csinálom. Egyelőre kicsit fáj még de korántsem annyira mint a kezelés előtt.
luci71 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 6345

 

 Szia!

 Most olvastam hogy fürdőbe vagyis nappali kórházba szeretnél menni a Gellért

 fürdőbe is van.Én májusba voltam ott 3 hetet.Nagyon megvagyok vele elégedve.

 Mindenki nagyon rendes,több féle kezelést írt ki főorvos asszony(én hozzá ker)

 üdv.

 

Előzmény: Törölt nick (6322)
luci71 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 6344

 

 Szia!

 Én most találtam meg ezt a fórumot.Remélem már jobban vagy.Olvastam egy pár

 hozzászolást

 és nem ajánlották a csontkovácst,de esetleg egy olyan orvos(ortopéd) aki helyre

 tudná tenni az esetlegesen elmozdult csigolyád persze ha az a probléma

 tudok ajánlani persze ha még mindig baj van.Én hozzá járok,nekem már sokszor

 segített,kedden is megyek hozzá.

 üdv.

 

Előzmény: Graver (6331)
Graver Creative Commons License 2010.07.18 0 0 6343
Köszönöm neked is, sziporka! Közben találtam még maszek MR-t, lehet, megpróbálom, mert ha az állami ellátásra várok, akkor "döglődhetek" még egy darabig...
Előzmény: sziporka66 (6339)
Graver Creative Commons License 2010.07.18 0 0 6342
Elvileg, ha rákattintasz a nevemre, akkor tudsz e-mailt küldeni, de majd próbálok én is akkor.
Előzmény: Törölt nick (6338)
tavasz21 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 6341
Itt se voltam még, azt se tudom hol van. Gyógyulást Neked, én Zalakarosra megyek, nem kezelésekre, csak fürdeni pár napot.
Előzmény: sziporka66 (6339)
tavasz21 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 6340
Feltétlen MR kell, én is azt mondom, abból kiderül a baj.
Előzmény: Graver (6335)
sziporka66 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 6339

Sziasztok!

Én tegnap kezdtem a bejárós fürdök kúrát Gunarason.

Egy kicsit meglepődtem, mert tavaly Júniusban ingyenes volt, most meg fizetnem kellet minden kezelésért, 200 vagy 150-ft.

Ha belépek a fürdő területére 4-órát maradtatok, mert ha túllépem, rá kell fizetnem 700-ft.

Tavaly azért nem kellett, mert pont akciós hónapok voltak, Júniusig.

Nem kötelező egyben kivenni a 15-napot vagy 10-t, el is lehet osztani, ahogy a beteg szeretné.

1-hónapon belül kaptam időpontot.:-)

 

A Gunarasi befekvő korház infói.

3-hétre 3-ágyas szoba: 25 000-ft

3-hét 2-ágyas szoba: 35 000-ft

Várakozási idő friss műtéteseknél kb: 7-8-hónap.

Nem műtött betegeknél kb. 1-év.

A szobákba tv, minden ágynál külön hüttő + szekrény, a szobákba WC+ zuhany és légkondi.

A legkevesebb kezelések száma 5-t.

Vannak külön szobák fizetős külföldi vendégeknek is.

 

Én maradok a bejárásnál, mert én ezt jobban szeretem.

 

Ki kell emelnem az OEP masszírozást. :-))

Olyan jó masszírozó hölgyet találtam, hogy az egy csoda!

Ez nem reklám, ezt kimerem jelenteni.

Olyan a keze, hogy aranyba kéne önteni, tudta mit kell, és hol kell és hogyan kell masszírozni. Ez ott van a szakmában!!!!!

Nem csak én dicsértem, hanem a többi OEP-s betegek is!

Engem már annyian masszíroztak, műtéteim előtt és után de ez a hölgy, ez nagyon tud!

A neve és az elérhetősége: Csipak Krisztina  / Tel: 0670/7734-864.

Pécs és Dombóváron dolgozik!

Ezt a masszírozott hölgyet bátran ajánlom, próbáljátok ki!

Ez nem simogat, hanem kőkeményen masszíroz, annyira szuper.

Tudjátok, hogy nem szoktam ajánlani sem kezelés, orvost, stb. De most kivételt kell tennem!

 

A tavalyi oep masszírozós, szintén nő volt, ép csak, hogy megérintette a hátam, ép, hogy csak megsimogatta. Kérdezte is az első után, hogy milyen volt?

Na meg is kapta tőlem hogy: Ha tovább simogatott volna még 5-pecig rá izgultam, volna, nő létemre. Ugyanis ez nem masszás volt, hanem csak izgatás.

Gondolom örült, Nekem.:-)

 

Graver

Ezt Januárban írtam, másolok!

Megkérdeztem a Pécsi Diagnosztikai Központot, hogy mennyi lenne a maszek mr.
A lumbális szakasz: 30 000-ft. Ebben benne van 1-idegsebész és 1-orvos, aki az mr-t tudja olvasni az is orvos. Így lenne az összesítő vagy záró.
1-hét a bejutási idő de lehet kevesebb.
Akinek Egészség kártyája van annak lejön az árból még az áfa (25 %).

Akit érdekel itt a telefonszám: 0630-993-1816.

A nyaki és a háti szakaszt árait nem kérdeztem, a csípő mr-t kérdeztem az: 35 000-ft kerül.

Azóta vagy változtak az árak vagy nem.

Érdeklődj másnál is, mert hátha olcsóbb:-)

 

Mostanában nem jövök!

Mindenkinek jó hétvégét és menjetek fürdőkúrára, használjátok ki, amíg jár!

 

 

 

 

Graver Creative Commons License 2010.07.15 0 0 6337
Igen, hallottam, hogy "maszek" alapon is lehet menni a vizsgálatra, de nekem egy ismerős elég durva árakat mondott.
Azért eléggé furcsa, hogy "lekaszálják" tőlünk a TB-t, de ha rendes ellátást akarunk, akkor nyúljuk csak a zsebünkbe... Na de ez már más téma.

Igen, megköszönném, ha tudsz ajánlani lehetőséget, mert én is attól tartok, hogy ez így hosszan el fog húzódni. Ha úgy látom, nem csinálnak semmit, igénybe veszem, feltéve, hogy meg tudom fizetni.
Előzmény: Törölt nick (6336)
Graver Creative Commons License 2010.07.15 0 0 6335
Köszi, hogy írtál, robertov!

Eddig azt gondoltam, talán azért nem küldtek MR-re, mert nem látták indokoltnak.
Azt hallottam, akár hónapokkal későbbre lehet időpontot kapni ilyen vizsgálatra.
Nem maradhatok addig itthon, márpedig ilyen állapotban képtelen vagyok menni dolgozni (nagyon sokat kell utaznom és gyalogolnom is). Ezért keresek valami megoldást, ami másnak esetleg bevált.
Mindenesetre lehet, megfogadom a tanácsot, és "kihajtok" egy beutalót MR-re.
Előzmény: Törölt nick (6334)
Graver Creative Commons License 2010.07.14 0 0 6333
Infúzió helyett hosszú hatású szteroidos injekciót kaptam, meg gyógyszereket, és gyógytornára küldtek.
Megnézett neurológus, reumatológus, de csak röntgent csináltak. Egyikük se kért MR-t, vagy más vizsgálatokat.
Előzmény: Törölt nick (6332)
Graver Creative Commons License 2010.07.14 0 0 6331
Sziasztok!
Látom, elég régen nem írtak ebbe a fórumba, de hátha...
Szóval, 5 hete vagyok itthon isiásszal. A gyógyszerek hatására valamennyit javult a helyzet, de még mindig keveset tudok mozogni.
Azt szeretném kérdezni - ha valakinek van ilyen tapasztalata - hogy csontkovács tudna-e segíteni? Vagy esetleg ronthat is akár a helyzeten? Családot kéne ellátnom, dolgoznom kellene. Nem látom a végét, hogy mikor tudok újra rendesen mozogni, ezért kérem a tanácsotokat.
Előre is megköszönöm, ha válaszol valaki.
tavasz21 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 6330

Hát ez elég szomorú.

Udvari fotósokra sokkal több pénz ment el mint ilyen célokra. Ezért tartunk itt, hogy a pénz miatt a külföldi jobb ellátást kap.

Előzmény: avandia (6328)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.13 0 0 6329

Az elég baj, hogy Hévízen a németek, Balfon pedig az osztrákok vannak. Az ő pénztárcájuk kicsit más, mint a mienk. Attól független ezt a fürdőkorházról azért nem gondolnám. Engem a korlátok közé szorított  lehetőség tart vissza, mert sokféle kezelést nem kaphatok. Gondolom emiatt mondta a doki, aki műtött, hogy bármilyen termálvíz jó lesz nekem.  

avandia Creative Commons License 2010.07.12 0 0 6328
Sziasztok4

Hévízre reagálnék, ha nem gond! Ma jöttem meg onnan és nem mondhatom, hogy pozitív élményekkel gazdagodtam volna! Valóban a német betegbiztosítók oda küldik a betegeiket, nekik profi az ellátás ez biztos! magyarként ez nem mondható el róluk! Az időpont kiadása a kezelésekre nagyon korrekt, de az elvégzésük már nem, mindig elsőbbséget élveznek a nem magyarok, nem egyszer fordult elő, hogy nem fértem bele az általuk adott időpontba, mert egy csoport német elsőbbséget kapott, mondván ők nagyon jó fizető közönség, te magyar pedig ezt értsd meg, nem értettem meg!
A víz az szuper kétségtelenül.
Kipróbáltuk a férjemmel, hogy én magyarul szólaltam meg, ő pedig németül / szerencsére anyanyelvi szinten beszéli / , a férjem kapta meg előbb a masszázst én utólag, neki 50 perc volt, nekem 20! Na ennyit hévízről!
A víz tökéletes, a város járhatatlan, most csinálják a városi felújításokat, mindenhol feltúrva az út, nehéz este sétálni, de ha kész lesz, bizonyára nagyon szép is! Az árak minden réteget kielégítenek, a vendéglátósok nagyon profik és előzékenyek. náluk nem számított hátránynak a magyar nyelv!

Mindenkinek szép napot
avandia
bela2200 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 6327

(harmadszor irom, nem tudom mi a franc van).

 

Tehát:

Hévízen igen profi a személyzet, nem véletlenül küldik oda a német betegbiztosítók a rehabra szoruló betegjeiket.

A tó meg a vize meg egyedülálló.

 

Úgyhogy gondold meg, nem sokszor fognak oda beutalni.

Előzmény: bela2200 (6324)
bela2200 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 6326

Még annyit: Hévizen igen profi a személyzet, nem véletlenül küldik ide a német betegbiztosítók a rehab-ra szoruló betegeiket.

A víz meg önmagában egyedülálló.


Sokszor nem fogsz oda beutalót kapni, úgyhogy gondold meg alaposan.

Előzmény: Törölt nick (6322)
bela2200 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 6325

Ahogy gondolod.

De Hévízen igen-igen gyakorlottak az orvosok -  nem véletlenül küldik oda az NSZK-ból is rehabilitációra a betegeket -  a tó vize meg egyedülálló.

Fontold meg, sokszor nem fognak oda beutalni.

Előzmény: Törölt nick (6322)
bela2200 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 6324

Hévizen is van fürdőkórház, nyilván oda irányítottak Téged.

A "nappali kórház" olyan betegeknek alkalmas, akik relatíve közel laknak egy fürdőhöz, így maguk meg tudják oldani a mindennapos bejárást a kezelésekre - anélkül hogy az utazgatás a gyógyulás rovására menne.

 

Ahogy pl. én néhány villamosmegállónyi utazással eljutottam annakidején a Rudasba annakidején két héten át a naponta kb. 4 órát igénybevevő kezelésekre, tornára, fürdőkurára. 

 

Előzmény: Törölt nick (6322)
tavasz21 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 6323
Hát Te tudod. Fél évet biztos kell várni rá. Én most Zalakarost várom, ott még nem voltam.
Előzmény: Törölt nick (6322)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.07 0 0 6322

Szia!

A fürdőkórházat nekem fel sem ajánlotta a reumatológus. Hévízre lett elküldve a papírom, de gondolkodom rajta, hogy elmenjek -e. Nézegettem a honlapot. Az alapellátás, amit az OEP fizet az nem igazán nyerte el a tetszésemet. Hát még nem tudom, hogy hogy smint. Az is rossz, hogy jóformán csak a gyógytorna, esetleg vízi jöhet szóba és talána masszázs. Ezért meg kár lemennem Hévízre.

Előzmény: tavasz21 (6321)
tavasz21 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 6321

KÖszi.

Te is próbáld meg ezt a fürdőkórházat, biztos Neked is segít majd sokat.

Jó 7végét Neked is.

Előzmény: Törölt nick (6320)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.03 0 0 6320

Hurrá hát ez nagyon jó hír. Érdemes volt várni erre a kezelésekre. Fellazultak az izmaid, amit  lehetőleg ilyen állapotban kellene megtartani. Örömteli mozgást és jó hétvégét kívánok.

Előzmény: tavasz21 (6319)
tavasz21 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 6319

Mintha nem is műtöttek volna és nem is történt volna ez az egész sérv velem.

Szinte olyan. Én nagyon meg vagyok elégedve az eredménnyel. Ha nem megyek oda, akkor még alig mernék hajolgatni.

Előzmény: Törölt nick (6318)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.02 0 0 6318

Jó és pontos lehet az adminisztráció.

Egyébként már érzed a kezelések hatását és jól  vagy most?

Előzmény: tavasz21 (6317)
tavasz21 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 6317

Nincs különbség, ugyanaz.

Látod, észre se veszik, hogy hétfőn fejeztem be. Most megint behívtak. Mondtam neki, hogy most voltam ott.

Előzmény: Törölt nick (6316)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.01 0 0 6316

Szia!

Bocs, de nem tudom, hogy mi a különbség a Széchenyi nappali kórháza és a fürdőkórháza  között?

Előzmény: tavasz21 (6315)
tavasz21 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 6315
Ma felhívtak, hogy mehetek a Széchenyi fürdőkórházba.  Csak hogy lásd milyen szervezetten folyik az egészségügy.
Előzmény: Törölt nick (6313)
tavasz21 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 6314
Én nagyon utánanéztem a dolgoknak, melyik fürdő mire jó és mennyire.
Előzmény: Törölt nick (6313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!