Keresés

Részletes keresés

olipapa Creative Commons License 2012.08.25 0 0 41985

Dave felfedezte a spanyol viaszt!

allez zserzseli! Creative Commons License 2012.08.25 0 0 41984

ez érdekes, jól összeszedted.. mennyit futsz mezétláb?

hozzám most ért el ez a borntorun hájp.. és bár abban az 1 évben, amikor már nem fiatalon rendes edzésre jártam (rövid, hosszú résztáv stb), akkor a levezető 1-2 kilit mezítláb  futottuk a focipályán körben, amit nagyon élveztem, de itt megállt a tudomány.. nem is vágytam többre, de most, hogy olvasom, elkezdett érdekelni..

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (41981)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.08.25 0 0 41983
Jol hangzik,miken valtoztattal,miket csinalsz?
Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (41981)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.08.25 0 0 41982

Ja és ami még fontos a természeti népeknél, hogy (főleg gyerekkorukban) nem nagyon hordanak cipőt, de futócipőt egész biztosan nem és így ki sem tud alakulni náluk az az anatómiailag helytelen futásstílus, amikor a sarkunkra érkezünk. A sarok egyszerűen nem erre való.

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (41981)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.08.25 0 0 41981

Nem értem kérdésed jó Lovag? :-)


Az indiánoknak(ez nem csak a  tarahuma-ra vonatkozik, vannak még más hasonló természeti népek a világban)  mi köze a medicine labdához?


Semmi, többségük nyilván nem is tudja mi az, viszont nem ült talán sosem autóban, buszon, metrón, nem ment lifttel és mozgólépcsőn sem és gyerekkorában cipője sem volt.

 

És ahogy Oli is írta, az átlag civilizált ember szemével hatalmas távokat tettek meg nap mint nap a lábukon, pusztán azért mert nem volt más lehetőségük.

Emellett nyilván nincs arra szükségük, hogy további láberősítő gyakorlatokat végezzenek, például akár medicine labdával nehezítve, ahhoz, hogy lefussák a civilizált világ, átlag hobbifutóinak/sportolóinak jelentős részét hiszen eleget használják a lábukat külön edzés nélkül is. Például futásra is, ha hamarabb oda akarnak érni, ahova igyekeznek.

 

Amiről szól ez a teszt, az az, hogy én bár mindig sportoltam valamit, életem nagy részét cipőben töltöttem. Még a szandált is utáltam, a mezítláb futást el sem tudtam képzelni, de futni sem szerettem sosem.

Bokasülyesésem, harántsülyedésem is volt egyszerre és olyan lazák voltak a bokaszalagjaim, hogy középiskolában egy baleset után, a sportkórházban felmentettek a "szárazföldi" testnevelés órák látogatásától(ezt azóta persze már furcsának találom, akkor még nem tűnt annak), szerencsére választhattam az úszást helyette. Egy ceruzát sem tudtam felvenni a földről a lábammal, ahogy ezzel az ortopédián szembesített a professzor.
Ma ott tartok, hogy semmilyen problémám nincs a bokámmal(ezzel kapcsolatban Edinát kérdezzétek, ő látott el útmutatással!), pedig tavasszal még többször is kiment. Bármennyit lefutok (csak még nem elég gyorsan! :-s) és már nem jön le a bőr a lábamról érményi méretű foltokban egy ultra után és ha nem nyújtok futás után semmi bajom nincs tőle(persze azért hasznos az) és ami a legfontosabb, nem a cipőtől függ, hogy tudok-e futni, vagy sem, hiszen akár mezítláb is tudok futni aszfalton pár kilométert is.

És persze nem is pronálok már, mint egy éve.

 

Mivel ma is autóval járok, cipő van a lábamon egész nap és a legtöbb helyre lifttel megyek fel, mert nem jelenhetek meg az 5-ediken az Ügyfél előtt leizzadva, jönnek azok a "civilizált" mű dolgok, amivel az ember próbálja behozni kevés szabadidejében, reggel-este 10-20 percekkel az elmúlt 36 év hiányosságait.

 

Futóiskola, láberősítő gyakorlatok, stability trainer párna, medicine labda, erősítő gumiszalagok, ilyenekkel tudok csak én is eljutni oda, ahol a természet közelében élők mindig is tartottak. A lábukat is ugyanúgy tudják használni, ahogy a kezüket, ahogy az ki van találva.

 

Persze változtathatnék életmódot is, mint pl. Caballo Blanco, vagy mások, de ez nem egyedül az én döntésem.

 

Itt a teszten, ott bukott meg a bal lábam(ha erre kérdeztél rá), hogy nem tudom függetlenül mozgatni a lábhüvelyk ujjamat a többitől és fordítva. Gondolom, hogy a stabilitás szempontjából lényeges ez a finommotoros mozgáskoordináció is, de nem aggódom, mert ugyanez jobb lábbal már megy is.

Előzmény: norb29 (41949)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.08.25 0 0 41980
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.08.25 0 0 41979
Nekem vegul petzl lett Csanya segedelmevel,eddig tokjo,mondjuk nem voltak nagyok az elvarasok
Viszont van most a Fenixnek is egy uj,kisebb teljesitmenyuje,azt is erdemes meglesni...
Előzmény: olipapa (41977)
olipapa Creative Commons License 2012.08.25 0 0 41978

tök jó volt, köszönöm a szervezést!

Előzmény: allez zserzseli! (41976)
olipapa Creative Commons License 2012.08.25 0 0 41977

Csika neked aszfaltra (Sparta) elég egy súlyban, erőben fele akkora is szerintem (petzl, led lenser), terepre viszont a fenix tényleg mindent üt.

Előzmény: csika_ (41975)
allez zserzseli! Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41976

kösz mindenkinek, hogy jött.. még a legkisebb terepfutót is láthattuk élőben. pont leheveredett a kék jelzés mellé a padra. aztán hamar eléhezett ;).

később csodás véletlen folytán összeakadtunk három elit terepfutóval, és együtt folytattuk. így már rajtam kívül 9 topfutó volt ott ;).

ennek megfelelően többen rángatták a sort, de mindig kiegyenesítettük.

még egy top 10-es UTMB-s is eljött..

 

Előzmény: olipapa (41970)
csika_ Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41975

Sziasztok!

Mostanában fejlámpák után nézegetek (főleg terepfutáshoz kellene).

A Fenix HP11 tűnik a befutónak.

Más alternatívát tudtok esetleg ajánlani?

Előre is köszi a segítséget!

kyru Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41974

szia, én javítottam már tájfutó cipőt aminek a szöges stoplija elveszett, volt olyan cipő is ahol nem is egy stopli hiányzott.

megragasztottam és a futóka még futott benne fél évig, mikor elvitte egy cipészhez Pécsen mert ott lakott, hogy varrja meg és foltozza meg a felső részt, amikor is  a cipész nem hitt a szemének, hoyg a szöges stopli még mindig a helyén volt.

Ha megvan a leszakadt talpból a bütyök, és behozod lemosva azonnal viheted is ha bent vagyok.

Gondolom Torana.

A multiNavigátor-nál a cipőket is megjavítjuk.

Előzmény: Törölt nick (41973)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41973

Ismertek olyan cipészt, aki a futócipők talpát is tudja javítani? Leszakadt két talpbütyök az Asics-om talpáról (nem bírta a Raxot). Mind a két bütyök megvan, egy fél éve használt cipőt nem szívesen dobok ki, hátha még megragasztva működne néhány hónapig...

bor_kedvelő Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41972

bocs: itt

Előzmény: bor_kedvelő (41971)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41971

itt rá tudsz keresni a magyarokra

Előzmény: ef zé (41965)
olipapa Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41970

megyek, sajtember is! Nagyon durva lesz!

Előzmény: allez zserzseli! (41967)
ef zé Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41969
Barmilyen "minimalabb"cipot is valasztasz ne kezd el csak es kizarolag azt hasznalni, valtogasd a parnazottabb cipovel alkalomadtan. Aztan, ha hozzaszoktal ugyis latni fogod, hogy milyen tav a megterhelo benne es mikor kell abahagyni. A 4mm drop sem teljesen veszely nelkuli kategoria, azzal is csak ovatosan. Mindenkinek mas csuka jon be, de kituno tapasztalatom van a Saucony Peregrine-nel.  Tavasz, nyar, osz max. 3-4 oras futasokra hasznalom mar tobb mint egy eve. 30-40 kili folott meg nem kisrleteztem veluk, itt huzom meg a hatart a minimalabb cipokkel kapcs. Konnyu csuka, viszont nagyon sokat szamit, hogy a talpa mindenfele terepen (nem nagyon vizes) nagyon jol szuperal. Hasonlo kategoria lehet a Saucony Kinvara Trail, gondolkodom, hogy beszerzek egy parat belole. Nem tudom, hogy a szentendrei uti Saucony forgalmazza-e oket. Esetleg kerdezz ra es probald fel.
Előzmény: zspeti. (41908)
Rss_75 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41968

http://www.mountain-forecast.com/peaks/Mont-Blanc/forecasts/2000

 

Hátha az idén kifogunk egy jó futóidőt.

allez zserzseli! Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41967

halihó, csak laza 1-1.5 óra. ha jön Oli, akkor úgy teszünk, mint a kemények! amúgy lazázunk..

Előzmény: ganki (41964)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41966
Jovoheten jon a cikk rola eselylatolgatassal.. :-)
Előzmény: ef zé (41965)
ef zé Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41965

Van esetleg egy lista, hogy kinek is szurkolhatunk es mikor kell szamitogep ele ulnunk?

Előzmény: bor_kedvelő (41959)
ganki Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41964

Zserzseli,

mennyit futunk ma? Hova kérjem a defibrillátort? :)

A fészbúkon eddig csak SC jelentkezett. Remélem azért mi megyünk.

bor_kedvelő Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41963

gőzölt rízsgombóc, long energyvel töltve ahogy Sponser Nagyi készítette!

Előzmény: olipapa (41962)
olipapa Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41962

nem gombócot fogunk ebédelni!

Előzmény: bor_kedvelő (41959)
olipapa Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41961

Carlos bejegyzése után nem értettem., mert azt írta van, nem azt hogy volt.

Előzmény: Rss_75 (41960)
Rss_75 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41960

Akkor mit nem értesz azon, hogy Csabi milyen csapatban van?

Előzmény: olipapa (41958)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41959

egy hét múlva ilyenkor...

a TDS versenyzői már a célban lesznek, és CCCsek már javában úton, az UTMBseknek meg már ott lesz a gombóc a gyomrában!

olipapa Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41958

Ezt vágom, de pont ezért ne írják ki a neve mellé.

Előzmény: Rss_75 (41957)
Rss_75 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41957

Úgy volt, hogy az Arcteryx szponzorálja. Már nagyon előrehaladott volt a tárgyalás, így Csabi a nevezéskor már feltüntette Őket. Ezek után az Arcteryx "meggondolta" magát, de már így volt nevezve.  

Előzmény: olipapa (41955)
carlos80 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 41956

Tulajdonképpen szerintem mindegy. Az egyedüli szponzora tudtommal a VIDI. Szerintem az Arc'teryx se szponzor, hanem csak reklámozza, de majd hátha Csabi kiigazít minket :)

Előzmény: olipapa (41955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!