Keresés

Részletes keresés

NMT Creative Commons License 2010.02.20 0 0 6564
Sziasztok!

Tudnátok három kérdésben segíteni?
1. Kandallóhoz utólag szerelhető kéményt hol találok, kb. 7 méter, és mi a kb. ára?
2. Ilyen kéménynek kerámiabetétesnek kell lenni?
3. Meglévő kéménybe bekötéstez milyen min. átmérő kell, és mennyi elhúzás engedélyezett, az elhúzásnak kell emelkedésének lenni, vagy lehet vízszintes?
rancs84 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 6563
Szevasz siókémény!
Köszi a választ,én vagyok 50kW kazán,200 -as füstcsö.Kémény magasság 7m.A gond:kémény 6 téglás,25x25 belsö átmérö,ami szerintem a füstcsöhöz képest nagy!!A füst lehül a kéményben!Mit javasolsz(kéményszükités,bélelés)???
Elöre is köszönöm válaszod!
Üdv.rancs
kod1111 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 6562
Most a kéményről nem sikerült csak a kazánról.


Vizes fával csak bolond és tudatlan ember fűt !

30 fokos előre menővíz hőfok

Na ezzel már lehetne vitatkozni.
Egy kondenzációs kazánnál szinte előny az ilyen hőfok. A padlófűtésnél is nagyjából ilyen kering.
Azt nem tudtam hogy a vegyes egyben kondenzációs kazán is, nem is gondolnád hány olyan ember van aki vizes fával fűt.



Előzmény: Dunit (6558)
siokemeny Creative Commons License 2010.02.19 0 0 6561
Üdv!

Sajnos az otthoni levelezőprogramommal nem tudok levelet küldeni, csak fogadni.

Te voltál az 50 kW-os vegyeskazán 200-as füstcsővel?

Általában a készülékek füstcsőmérete úgy van kitalálva, hogy ha ugyanolyan átmérőjű kéményből van minimum 6 méter hatásos magasságú, akkor az biztonsággal elvezeti a keletkező füstöt még ajtónyitáskor, rárakáskor is. Tehát ha a padlószinttől mért minimum 7 méteres kéményt tudsz építeni, akkor elég a 200-as átmérő, ha esetleg ennél alacsonyabb akkor az átmérőt kell növelned 220-250-re.
Előzmény: rancs84 (6560)
rancs84 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6560
Szevasz Siókémény!
Küldtem E-mailt,ha van idöd,legyél szives válaszolni.
Válaszod elöre is köszönöm!
Üdv. rancs.
Dunit Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6559
Sajna több is lett belőle !

Itt egy másik nézet
Előzmény: Dunit (6558)
Dunit Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6558
Hát nem ártana azokat a fényképeket felrakni !

És az érdemi részre is válaszolni !
Ha jól emlékszem a kémény bélelésről volt szó !




" :vizes fa, 30 fokos előremenő víz hőmérséklet, "

Vizes fával csak bolond és tudatlan ember fűt !

30 fokos előre menővíz hőfok

Na ezzel már lehetne vitatkozni.
Egy kondenzációs kazánnál szinte előny az ilyen hőfok. A padlófűtésnél is nagyjából ilyen kering.


más : az egyik bérlőm mikor meglátta a cs. kályhát felcsillant a szeme, hogy ezzel milyen fasza lehet fűteni, kb. a felébe fog kerülni a fűtés. Gondoltam barátom annyiba azért nem és fa is kéne ahhoz - jó száraz.
A kályha képe egyébként itt van ne legyen olyan uncsi ez a kéményes topik :
Előzmény: kod1111 (6553)
Dunit Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6557
Á mágyár jogalkotás ?


Az bizony szar a javából !
Előzmény: pjotrkolja (6556)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6556
T cszoli!
Nyilván most már magad is látod, hogy a 37/2007 (XII.13.) ÖTM r. 1.sz. melléklet . III.13. már nem él, ebben a formában. Vagyis, kvázi mindenféle kéménnyel kapcsolatos építési tevékenység legalább is bejelentési kötelezett tevékenység.
Ráadásul az ilyen esetekben benyújtandó műszaki dokumentációk tartalmi követelményei alapján, még a kéményseprővel is egyeztetni kell, holott a 193/2009 (IX.15.) Korm.r., mint az engedélyezési eljárásban, mint résztvevő közszolgáltatót meg sem említi a kéményseprőket.

:)

Magyar jogalkotás, ma!
Előzmény: cszoli (6550)
bogyobfk Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6554

Helló.

Milyen tüzelési modhoz keressel kéményt?

Hogy van a házban épitve,ha rakott(tégla,shidel,leier,montel)akkor nem kell szigetelni,de ha fém kémény azon kell lennie szigetelésnek és külsö védö héjnak,az éghetőanyagtól való távolságott mindig figyelemba kell venni.Ez a szálitoi megfelelöségi nyilatkozattban benne van!

De nem biztos,hogy magadnak épitve megfog felelni a hatályos elöirásoknak,hivj egy kéményest és az meg mondja mit lehet és mit nem!(ezen nem mindig éri meg sporolni,mivel nem a munkadij álltalába a sok hanem az anyag)www.kemenyonline.hu

Minöségre kb ugyan az mind.mivel ha roszabb lenne nem kapna szakhatosági engedélyt égéstermék elvezetésre az EMI-töl!

Előzmény: masterflash (6552)
kod1111 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6553
Ha vannak milliók a házépítésre, akkor erre is kell futnia a költségvetésnek, kár hogy nincs nálam fényképezőgép mikor dolgozom érdekes dolgokat tudnék bemutatni, hogy hogyan néz ki némelyik új kémény és kazán. Némelyik ember mennyire nem figyel oda a dolgokra:vizes fa, 30 fokos előremenő víz hőmérséklet, nem ismeri a gazda a saját kazánját, nem tudja hol vannak rajta a füstjáratok.
Előzmény: Dunit (6530)
masterflash Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6552
Sziasztok

Kémény rendszerekkel kapcsolatban tapasztalatokra lennék kíváncsi, melyik márka a jó, kell e szigetelés ha a házon belül van a kémény?
Melyik gyártó minősége jobb!?
cszoli Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6551
Hát kb. igazad van. Abszurdisztánban élünk. A helyzet az, hogy a szerelt kémény lehet engedélyköteles is (ha épületszerkezet megerősítést igényel), ill csak bejelentést előíró.
Viszont az idézett 2009-es joganyag szerint a bejelentéshez csatolni kell különösen:

ea) építési jogosultság igazolása,

eb) építészeti-műszaki dokumentáció,

ec) tervezői nyilatkozat,

ed) felelős műszaki vezető nyilatkozata;

Szóval bár nem engedélyköteles, azért jól meg kell terveztetni.

Plusz, mindenekelőtt a ház hozzájárulása kell, azaz kb mindenkit meg kell kérdezni, aki rálát, vagy szomszéd, vagy ráfújhatja a füstöt.

Ezután a főkétüszhöz kell menni, mert bár jogszabályok vannak, a kéményseprők az más, ha nekik nem jó, akkor cseszhetem. Oda viszont ne mi menjünk, hanem a tervező, mert szakmai dolgokról lesz szó, azt úgyse értjük...

Ezután, ha még nem ment el a kedvünk, megterveztetjük, és bejelentjük. Bejelentés eljárási illetéke 20000 Ft (v.ö. egy vaskályha 50e Ft)

Valamiért az előadó, akit kikérdeztem emlegette, hogy egy tulajdoni lap kikérése is 6000 Ft, ami egyrészt nem igaz, másrészt nem értem, minek kellene. Gyanítom, nem mondott el mindent...

Én most már letettem erről... :o(
Előzmény: pjotrkolja (6545)
cszoli Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6550
Utánaolvastam, és szerintem a másik idézett jogszabály nem felülirja ezt, hanem pótolja az alkotmánybíróság által 2008-ban megsemmisített II. fejezetet. a 193/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet maga is hivatkozik a 37/2007. (XII. 13.) ÖTM rendelet 1 sz. mellékletére, amely szerint (III.13.) a szerelt kémény bejelentés és építési engedély nélkül építhető.

Előzmény: pjotrkolja (6545)
befaster Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6549

Tisztelt kéményhez értők!

A következő gondom van, hogyan tudom bekötni a 160-as bekötő (leier) idomba a 160-as füst csövet.

Megoldásra szeretnék jó tanácsot kérni, valamint mekkora hőtágulása van a samott csőnek.

 

cszoli Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6548
Szia,

fejtsd ki már légy szíves bővebben. Én rákerestem az általad hivatkozott jogszabályokra, és olvasatom szerint
1) a 2007-es szerint nem engedélyköteles, csak bejelentésköteles
2) az új nem tartalmaz módosítást erre a táblázatra nézve (amiben az egyes tevékenységek bejelentés- ill. engedélyköztelezettségét részletezik.

Ha esetleg konkrétan megmutatnád, melyik szerint engedélyköteles a szerelt kémény okt 1-től, azt nagyon megköszönném.

Zoli

<a href="http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0700037.OTM" target="_blank">37/2007. (XII. 13.) ÖTM rendelet</a>
<a href="http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0900193.KOR" target="_blank"> 193/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet</a>
Előzmény: pjotrkolja (6545)
Kertesházas Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6547
Egyébként azért kérdeztem rá a Műszaki Irodán, mert az én házamon nincs kémény. Csak a kazánházon van kettő, egy a gázkazánnak, egy a vegyes kazánnak. És gondolkodtam azon, hogy rakatok a házba egy cserépkájhát, amihez szerelt kéményt csináltatnék, de így már letettem róla.
Előzmény: Kertesházas (6546)
Kertesházas Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6546
Értem, köszönöm.
Előzmény: pjotrkolja (6545)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6545
T Kertesházas!
Ez azért van így mert az általad említett eljárás már a 193/2009. (IX. 15.) Korm. rendelettel módosított 37/2007. (XII. 13.) ÖTM rendelet szerinti, és csak 2009 október 1.-től él ...
Azelőtt valóbban nem volt a szerelt kémény elhelyezése építésengedély köteles.
Előzmény: Kertesházas (6544)
Kertesházas Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6544
Hgy lehet az, hogy felétek nem jelentették a kéményállítást? Én felhívtam a Polgármesteri Hivatal Műszaki Irodáját, ahol azt mondták, hogy egy meglévő épületen kémény építése, még ha az szerelt kémény is, építési engedély köteles tevékenység.
Előzmény: siokemeny (6543)
siokemeny Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6543
Csak megjegyzésként:

Mindig a legrosszabb esetből kell kiindulni, nem pedig abból, hogy 200 fok fölé úgysem megy a hőmérséklet.

A napokban egy szfvári kéménygyártó szerelt-fémkéménye majdnem leégetett egy házat Siófokon. Hál' isten a tulaj rögtön észrevette a keletkező füstöt. Pedig a faszerkezet 6 centire volt a kémény külső héjától (a kémény adatlapján semmilyen érték nem szerepelt az éghető anyagoktól való minimális védőtávolság helyén, felénk nem jelentették a kéményállítást). Namost milyen hőmérsékletűre kellett hevülnie a kémény külsejének, ha az meggyújtja a gerendát? Kb 350 fok, akkor mennyi lehetett belül? Biztos nem 200!!
Előzmény: Törölt nick (6540)
bogyobfk Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6542

Helló

Hunnia 75-nek csak szerelt kéményjöhet szoba,lehetöleg nem házikészitésü hanem aminek van EMI-s minösitése(Jermias,expoinox,árendás,thermopllusos,Raab,igc stb).

 

A porcelán gyapott fehér,nem tudom fejböl a specifikácioját,de meg kérdezem a gyártott.(vszinü jobb mint a másik)Ugy szerelik készre a meg rendelt szereltkémény darabokat,hogy béléscső,porcelángyapot(kb3cm),közetgyapott(kb3cm),külsö hélycső(minden cső rozsdamentes)Minden minösitése megfelel vagy jobb a magyar elöirásoknál!

Sajna más jellemzőt hirtelen nem tudok!

Előzmény: Törölt nick (6541)
bogyobfk Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6539

 

Helló

Hát pedig az egyik magyar gyártó ezt használja,és így bizti,hogy nem ég le a tetöd!Én is ezzel szoktam dolgozni mivel még igy is olcsobb mint a nagy gyártók terméke,és hasonlóan jó minöségü ha nem jobb,bármilyen egyedi kérésem volt eddig megoldották és nem kell heteket várnirá!Én is ezt probálom mindenkinek ajánlani aki bejönn hozzám a boltba!www.kemeny-bolt.eu

Nem baj az 1000fok feleti teherbirás,mivel elvileg egy koromégésnél(kéménytűz) az EMI szerint e-körüll van a hömérséklet,legyen inkább tul tervezve valami mint hogy bepereljenek,vagy rosszabb esetben meg haljon valaki!

A napokban is raktam ilyet össze,fa födém meg ilyenk,de nyugodtan alszom,és ez a lényeg!

Előzmény: Törölt nick (6534)
bogyobfk Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6538

Hello!

Itt nézd meg és kérj ajánlatott!Telfonon vagy e-mailban!www.kemeny-bolt.eu

Ök több gyártoval is kapcsolatban állnak és jók az áraik!Ugyan annyiért,kapod mint a gyártonál!

Előzmény: hunnia1975 (6531)
tjoooe Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6537
Hali tudnátok valami leírást ajánlani ami a kémény méretezésében segít?

Az a problémám, hogy nagy puffer fűtéséhez elég nagy teljesítményű kazánt szeretnék, amihez az ajánlott kéménymagasság 10-12 méter.
Nálunk nincs pince, nem is emeletes a ház, a ház végében hozzáépített kazánházat szeretnék és egy ebből induló, a tűzfal mellett a tető fölé nyúló kéményt. A tetőgerinc magassága a földszinthez képest kb. 5,3 méter, a kazánház alapja a telek lejtése miatt egy kis tereprendezéssel kb 1 m-t mehet lejjebb, és esztétikai, statikai okokból azt sem szeretném hogy a kémény a tetőgerincen 2-3 méternél jobban túlnyúljon. Szóval úgy látszik hogy a legmagasabb kémény amit így össze tudok hozni, 8-9 méter.
Más körülmények viszont ideálisak lehetnek, nincsen a környéken magas épület és a saját épületen is messze túlnyúlna a kémény, gyakorlatilag semmi sem dolgozna a huzat ellen,a kémény vastagsága is ideálisra szabható... szóval jó lenne valami számítás hogy ilyen kémény adottságok mellett maximum milyen (fatüzelésű) kazán működtethető. (50 kW-ot szeretnék)
Zs:) Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6536

Az előzőekben, még hét közben vázoltam a problémát, de ha kell, leírom még1x. Összefoglalva a gázos kémény levegőbeszívója így be tudja szívni a vegyes füstjét, ami gondolom nem túl jó.

Alapjában véve lehet a toldás négyzet keresztmetszet is, mint a kémény, csak olyannal én még nem találkoztam.

Előzmény: Törölt nick (6535)
Zs:) Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6533
Senkinek semmi ötlet?
Előzmény: Zs:) (6519)
hunnia1975 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6531
Hello!

Ott a link,de ide is kirakom:fémkémény
Azt nem tudom milyen szigetelése van ezeknek.Tudnál még gyártókat ajánlani pl. Pest-megyében?
Előzmény: bogyobfk (6528)
Dunit Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6530
Tán csak nem a seprőket védők makacs táborához tartozol ?


Senki nem vitatja egy koracéllal bélelt kémény élettartalma esetleg több mint egy sima téglakéményé.
Itt a makacs, elvtelen kell hangsúlyozása az ami bűn.

Gondold a lakosság széles rétegének százezrei vannak csak erre ?
Előzmény: kod1111 (6525)
Dunit Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6529
Persze persze !

A biztonság bűvszava.

Na de ha kimész az útra, a biztonságod ezerszer nagyobb veszélyben van !
Kémény dugulás miatt meghalnak kb. ketten, vagy még annyian se - közlekedési balesetben megy jóval ezer felett.




" , nincsenek sarkok így a füstgáz könnyebben áramlik felfelé. "


Igaz ! Miért nem fogalmaztál úgy kisebb az elllenállása. ?


De hajó egy téglakémény ellenállása is, akkor minek tovább csökkenteni ?

hogy aztán meg súberrel /tolózárral/pillangó szeleppel újra növeljük ?

A tisztításról : tény könnyebb, de a téglakémény tisztítása se olyan nagy ügy !!
Előzmény: kod1111 (6525)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!