Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.05 0 0 444

Kedves alattam szólók/kérdezők. Ne számítsatok itt válaszra. Minden kérdés pusztába kiáltott szó kérdés itt. Inkább menjetek át ide, erre több a kedves és válaszolni is képes ember:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9027529

neffer Creative Commons License 2010.05.25 0 0 443

Sziasztok!

Tudna nekem valaki olyan tanárt ajánlani, aki Rigó utcai német alapfokú nyelvvizsgára vállal felkészítést? Aki ismeri a feladatokat és a követelményeket. neffer@freemail.hu

 

Köszönöm.

centeotl Creative Commons License 2010.05.19 0 0 442
Sziasztok! Tud valaki a Manhatten nyelviskoláról véleményt írni? Az EURO középfok nehezebb mint a BME? Mit gondoltok? Ha valakinek lenne tapasztalata ez ügyben és megosztaná, nagyon megköszönném. Szép napot!
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.14 0 0 441
Annyira jó, hogy itt ennyire segítőkész emberek vannak!!! Tényleg.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 440
Továbbra is kérdezném tisztelettel, hogy mik a német informális levél formai és tartalmi követelményei, mikre kell mindenképp odafigyelni, miben más, mint egy baráti levél (utóbbit illetően képben vagyok).

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 438
a sajátjaiddal, de hány olyan poszt van itt, amely az ellenkezőjét állítja... :)
Előzmény: Törölt nick (435)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 437
ráadásul ezt nem biztos, hogy egy nyilvános fórumon kellene megkérdezned. ha nagyon szeretnél rendőrségre járogatni (mert hidd el, a lebukás esélye elég nagy), akkor reklámozzad csak.
Előzmény: gabor.bgf.85 (433)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 436
Nem javaslom, oda lehet az egész egyetem ha lebuksz, ami manapság már nem is olyan nehéz.
Előzmény: gabor.bgf.85 (433)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 435
Szerintem nagyjából reális, egybevág saját tapasztalataimmal.
Előzmény: Törölt nick (434)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 434
cuebic, neked nagyon tetszik az a nyilvánvalóan elfogult nyelvvizsga-összehasonlító :D
Előzmény: Törölt nick (431)
gabor.bgf.85 Creative Commons License 2010.05.09 0 0 433
Sziasztok!

Diplomához lenne szükségem min. középfokú lehetőleg német nyelvvizsgára, de nem nagyon tudok még németül, és sürget az idő. Tehát keresek valakit, aki erre a problémára tudna gyors megoldást, azaz segítene nagyon kevés nyelvtudással nyelvvizsgát szerezni gyorsan. Természetesen nagyon hálás lennék anyagilag :)

Válaszokat e-mailre kérek, mert a fórumot nem mindig olvasom!

Köszi
Gábor
gbmrko kukac gmail pont com
Nephes Creative Commons License 2010.05.05 0 0 432
Nem tudja valaki, hogy a BME szóbelijén képleírás van, vagy grafikon?
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.04 0 0 431
Figyelj, nézd meg a feladatsorokat. Az Origo az a volt Rigó utca, ott azt nézik: mit nem tudsz. Máshol azt, hogy mit igen. Általban azért alapfokon ritkán szokott nagy szivatás lenni. Az ÖSD-ről annyit tudok, hogy amikor Ausztriában tanultam, olyanok mentek át az ÖSD középfokon, akik gyakorlatilag nem tudtak németül :)
Előzmény: Törölt nick (415)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.30 0 0 430

Még egy kérés: aki tud, kérem írja le (vagy tegyen be egy linket)l, hogy mik a német informális levél formai és tartalmi követelményei, mikre kell mindenképp odafigyelni, miben más, mint egy baráti levél (utóbbit illetően képben vagyok).

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.29 0 0 429
A Társalkodó nyelvvizsgáról milyen tapasztalatok vannak? Ajánlott?
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.29 0 0 428
az alapok nem változtak.
Előzmény: sagigabcsikaLKL (427)
sagigabcsikaLKL Creative Commons License 2010.04.28 0 0 427
helo

a barátnőm készül nyelvvizsgára, ami pici zavart okoz a választásban az a sok különböző nyelvvizsga rendszer.


amikor én csináltam 2002-ben akkor A B C alap közép és felsőfok volt, ez miben változott? vagy ez nem mindenhol változott?
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.27 0 0 426
Köszönöm az előremutató, konstruktív választ. Nem arról van szó, hogy egyik sem tetszik, csak bizonytalan vagyok az ellentmondó tapasztalatok miatt és itt is próbálnék tájékozódni.
Előzmény: Törölt nick (425)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.27 0 0 425
akkor ne nyelvvizsgázz, ha egyik se tetszik :D
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.26 0 0 424

Sziasztok!

 

Továbbra is bizonytalanságban vagyok! :-( Igen kusza a kép, ellentmondások vannak mindenütt. Melyik lehet a legkönnyebb alapfokú német nyelvvizsga szerintetek? Az ITK-ról többen is lebeszéltek, köztük a német tanárom... a BME és az ÖSD sem a legkönnyebb...

 

Köszi mégegyszer!

kriss komori Creative Commons License 2010.04.26 0 0 423
A szobeli 2001-es, aztan azota nem sokat nemeteztem. Akkor voltam hulye hogy nem foglalkoztam vele, most meg aztan intezkedhetek..... Jo lenne, ha valaki tudna segiteni!
Amugy neked is koszi a tippeket a vizsgakrol... Minden jot, mindenkinek!
Atom-anti Creative Commons License 2010.04.25 0 0 422
Egyrészt az "nach zu Hause", másrészt nem fogom ezt a Liviastraße 4. poént. Tényleg van egy olyan Lipcsében, nem hosszú, és ahogy nézem nincs ott semmilyen híres épület.

kriss komori: érteni mit akarsz, de nehogy már a szóbelit meg tudtad csinálni, az írásbelit nem tudod. Egyébként sem értem, hogy az írásbeli miért megy rosszabbul az emberek többségének. Pedig szerintem könnyebb: van idő gondolkodni, szótárazni (kivéve a tesztnél), elemezni. Tesztek könnyen begyakorolhatóak, németről magyarra fordítás se nehéz (ismeretlen szavakat még ki is lehet következtetni), levélírás sablonok mentén begyakorolható. Egyedül a magyarról németre fordítás nehéz feladat, de abszolút megcsinálható.

Ha mégis úgy döntenél, hogy nem az Ecserin veszed meg, hanem a szabályosabb utat választod: úgy hallottam, hogy a BME-n elég könnyű, de a Goethe-s nyelvvizsga se nehéz. Csak nem tudom, elfogadják-e mellé a mostani szóbelidet. Igazából állítólag bármelyik nyelvvizsga könnyebb (volt mindig is), mint a Rigó utcai (ITK-s). Bár ez utóbbi sem vészes, ha rendesen felkészül az ember, a Guinness Rekordok Könyvében többen is szerepelnek, akik sikerrel túlélték.
Előzmény: Törölt nick (420)
kriss komori Creative Commons License 2010.04.23 0 0 421
Sziasztok!

Német középfokú írásbelire lenne szükségem! Szóbeli megvan, az írásbeli nincs :( sajnos külföldre költözés miatt nincsen időm mégegyszer rákészülni és elmenni, ezért kizárólag a könnyebb, ámde minden bizonnyal drágább verziókat keresném itt. Teljes diszkréció melett természetesen, bármilyen megoldás érdekel! Köszönettel,

Kriss
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 420
-Guten Tag, Anna! Willkommen in Leipzig!
-Guten Tag, Martina! Endlich bin Ich da!
-Das ist mein Vater.
-Guten Tag, Herr Berg!
-Das ist mein Bruder, Frank, und das ist mein Cousin, Uwe. Wo ist er denn wieder? Ah, dort!
-Guten Tag, Frank!
-Wie war die Reise?
-Danke, gut, nur anstrengend. Fünfzehn Stunden!
-Dann sind Sie bestimmt müde!
-Wir gehen nach zu Hause! Wo ist ihr Gepäck?
-Hier ist mein Koffer und dort ist meine Tasche.
-Moment bitte, ich helfe!
-Danke, das ist nett. Der Koffer ist aber schwer. Wohnen Sie weit, Herr Berg?
-Nein, wir wohnen in der Nähe, Liviastraße 4.

 

 

:)))

rita012 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 419

http://www.vatera.hu/kidolgozott_nemet_nyelvvizsga_temakorok_ecl_166220635.html

 

Nagyon jól kidolgozott témakörök, mindegy milyen nyelvvizsgát csinálsz. A visszajelzések is nagyon pozítivak!

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.20 0 0 418
Oké, kösz...
Előzmény: Törölt nick (417)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.20 0 0 417
A kérdésre a válasz, azért mert a Telc, ÖSD, Goethe nyelvvizsgákra (SZERINTEM) könnyen fel lehet készülni, és nekem amúgy is bejönnek az egynyelvű vizsgák. Amúgy Pannont és az ECL-t nem nagyon ismerem, de attól még lehet jó...
Előzmény: Törölt nick (415)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.20 0 0 416
Nem meggyőzni akartalak, hanem csak elmondtam én a helyedben miben gondolkodnék... Nekem pl. bejött angol-német középfokon a Telc és az ÖSD, de lehet neked nem "adná". Itt senki sem fogja azt mondani, hogy x nyelvvizsga a legkönnyebb, legfeljebb azt, hogy kinek mi jött be és mi nem. Nézd át az akkreditált nyelvvizsgák közül (Goethe, BME, Origó, ÖSD, ECL, Telc, Pannon, Euro stb) neked melyik jön be és úgy válasz. Ami nekem könnyű nem feltétlen könnyű másnak is és persze fordítva is így van...
Előzmény: Törölt nick (415)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.20 0 0 415

Köszi, de nem voltál túl meggyőző. Miért is? Ezek könnyebbek lennének, mint az ECL, Pannon?

Előzmény: Törölt nick (414)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.20 0 0 414
Szerintem németből az ÖSD, Goethe vagy Telc közül válogass! Sajnos nekem alapfokon nincs tapasztalaton, de tuti ezek közül választanék...
Előzmény: Törölt nick (412)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!