Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Arnold1979 Creative Commons License 2019.10.25 -2 0 1349

Én is riasztó keresésben vagyok éppen, így dobta fel ezt a fórumot a google. 

 

Olvastam pár hozzászólást és gondoltam két dologra reagálnék, hátha másnak is segít. Alapvetően műszaki ember vagyok így talán több összefüggést látok mint aki nem műszaki.

 

1. Kulcs nélküli nyitás

Azért hívják kulcs nélkülinek mert így terjedt el a köztudatban, vagyis így reklámozták be maguk az autógyártók. Az autó sem kulcs nélküli, hisz kell hozzá kulcs ez csak annyit jelent, hogy nem kell elővenned és nyomkodnod, ezért kényelmesebb lesz. A Gorillánál ezt szintén egy távirányítóval oldották meg mint az autógyártók, a Carőrnél meg ha jól láttam a videóban a telefonod jelenti a "kulcsot". BT kapcsolaton keresztül. 

Személyes tapasztalatom, hogy az utóbbi években többször is feladta a kocsim és a telefonom a BT kapcsolatot és 1 órát kellett maszíroznom a telómat mire újra fel tudtam építeni. Tehát a BT elég instabil, nálam ez miatt nem is kéne BT kapcsolatú riasztó.

 

2. Havidíj

Minden GSM "telefonnal" rendelkező riasztó havidíjas hisz kell bele SIM kártya. Csak max nem havonta fizeted hanem évenete vagy ha lefogy a pénz róla. És nem a riasztós cégnek fizetsz, hanem a telefon szolgáltatónak. Korábbi kocsimban volt ilyen riasztóm, sok macerám volt a SIM kártyával, főleg küldföldön. Meg az éves regisztrációból is elegem lett. Ezért is gondolkodom, hogy most egy olyan céget keresek aki ad kártyát is vagy veszek egy előfizetésest még nem tudom, számolgatok. A Gorilla ebből a szempontból szimpi, hogy 3 évig benne van a SIM díj, ha 5 évig tartom meg az autóm és leosztom akkor egész megérheti...

Majd megírom, ha döntöttem és már tesztelem. :)

 

levis8 Creative Commons License 2019.10.15 0 0 1348

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni, hátha valaki ért a Cobra 3195-ös autóriasztóhoz. Vettem egy autót amiben ez a ritka típusú cobra riasztó van aminek sehol nem találom a leírását az interneten a 3100-as széria típus táblázatában nem is szerepel és sajnos a leírás alapján nem tudom átprogramozni a pin kódot. 1db működő távirányítom van hozzá se leírás se pin kód az elöző tulajdonos mindent kidobott. 

 

köszönettel

levi8

Tominimi Creative Commons License 2019.10.08 0 0 1347

Szia!

Igen, hallottam a Pandoráról. Annyira nem fogott meg ez az orosz szerver engem sem, és van még egy-két finomság...,de nem szeretném őket bántani, mert saját tapasztalatom nem volt velük.

Közben sikerült megtalálnom azt ami nekem kerek egésznek tűnik, de köszi az infót.

Előzmény: E30Allrad (1343)
Papoka22 Creative Commons License 2019.10.07 0 0 1346

A "nem úgy vettem észre" meg az, hogy a valóságban hogyan működik NA az elég nagy különbség :-)))

 

Ha egy futó alkalmazásból le akarsz kérdezni, meg vezérelgetni akarsz akarsz valamit a "mobilnetjén keresztül" ... azt konfigurálhatod ahogy akarod, de kell a szerveres kapcsolat hozzá. Ráadásul azt a kapcsolatot nem csak te látod, pláne nem az Oroszoknál!

Előzmény: E30Allrad (1345)
E30Allrad Creative Commons License 2019.10.06 0 0 1345

Nem úgy vettem észre az elmúlt másfél évben, hogy folyamatosan a szerveren lenne. Úgy is konfigurálható, de nem kötelező...A telefonnak meg ehhez semmi köze. Ha akarod, felhívod a kocsit, ha akarod, a mobilnetjén lekérdezel dolgokat, de folyamatos online kapcsolatról szó sincs.

Előzmény: Papoka22 (1344)
Papoka22 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 1344

A Pandoráról azt kell tudni, hogy az egy Orosz riasztó. Az autód állandó Online kapcsolatban van egy Orosz szerverrel. Sőt nem csak az autód lóg rajta, hanem onnantól a telefonod is. Ráadásul még nem is olcsón. 

 

Éljen a biztonság :-))

Előzmény: E30Allrad (1343)
E30Allrad Creative Commons License 2019.10.05 0 0 1343

A Pandora DXL családról hallottál már? GSM kártyát használ, meg mobil internetet, bárhol elér a riasztó, ha nyűgje van és te is bármit tudsz vele csinálni NET-en, GSM-en keresztül. Egy feltöltős kártya is elég bele.

Előzmény: Tominimi (1340)
nemetep Creative Commons License 2019.10.04 0 0 1342

b.ker most olvasom az apróbetűst és tényleg nem is havidij mentes! Csak az első időszakban.

 

Előzmény: Tominimi (1340)
nemetep Creative Commons License 2019.10.04 0 0 1341

Én is Gorilla S10 et néztem ki, viszont most már nem tudom ezek után. Nekem is az jött le, hogy az a legmodernebb és nem kell hozzá külön távadó.

Na most elrontottad a hétvégémet. Beleásom magam jobban a témába.

Előzmény: Tominimi (1340)
Tominimi Creative Commons License 2019.10.04 0 0 1340

Szia!

 

Köszönöm az infót. Igen , igazad van, csak kinek van erre ideje (?). Ha neten korrektek lennének az infók, könnyebb és gyorsabb lenne dönteni. De elengedtem már az ezzel kapcsolatos dühömet. :)

Néztem a Skyguardot , de kicsit húzós nekem és nem szeretnék havi díjat, a Car-őr is soknak tűnt árban, de ezek után nem biztos, hogy az a drágább. 

Köszönöm, megnézem még a lehetőségeket!

Előzmény: Papoka22 (1339)
Papoka22 Creative Commons License 2019.10.03 0 0 1339

Szia Tominimi,

 

Neked is csak azt tudom ajánlani, mint másoknak, hogy igen is fel kell keresni telefonon, vagy személyesen egy pár jármű-védelemmel foglalkozó céget, mert neked kell eldönteni, hogy számodra mi az amit valóban tudsz majd kezelni. Neked kell mindennap használnod az autódat.

 

Ne add fel a keresgélést. Elég ha csak itt visszaolvasol egy kicsit.

Találsz olyat, ahol nem  "pulzál a trükk meg a marketing" (ha már így fogalmaztál)

Ahol valóban a meghirdetett árat kell fizetni és ha már KULCSNÉLKÜLI használatot keresel, akkor ne csak ígéretet kapjál, hanem úgy is működjön. NE DŐLJ BE A HANGZATOS REKLÁMOKNAK!

 

Fontos lehet az, ha garanciális még az autód, akkor az miként befolyásolja azt. Nem lényegtelen az sem, hogy havidíjasat, vagy havidíj mentest keresel. És ha már havidíjmentesnek hirdetik, akkor az meddig havidíjmentes!? 1-2 évig, vagy valóban az!

 

Figyelmedbe ajánlom: Car-Őr , Skyguard     Talán nem véletlenül szerelik mindkettőt márkaszervizekben is.

 

 

 

Előzmény: Tominimi (1338)
Tominimi Creative Commons License 2019.10.02 0 0 1338

Hát... az elhangzott, hogy ez a legjobb riasztó most. Nem biztos, hogy ugyan arról a cégről beszélünk. Kulcs nélküli riasztóról is volt szó, de kiderült, hogy az sem teljesen igaz, mert egy kütyüt folyton magadnál kell hordani, hogy induljon az autó. 

Nekem teljesen mindegy mi az amit valahová el kell raknom , hoznom -vinnem kell, nevezhetjük kulcsnak nevezhetjük kütyünek is. Ez már nekem nem igazán kulcs nélküli. Vagy ma ezt jelenti a kulcs nélküliség? Én mondjuk laikus vagyok. Elfogadom, ha igen, csak nem értem. :)

Előzmény: pacsepa (1337)
pacsepa Creative Commons License 2019.10.02 0 0 1337

Remélem elmondták, hogy minden más védelem szart sem ér, ráadásul őket másolja kínai szar alkatrészekkel.

Nekik még egyetlen védett autójukat sem lopták el.

 

Eltaláltam? :-D

Előzmény: Tominimi (1336)
Tominimi Creative Commons License 2019.10.02 0 0 1336

Szia!

 

Igen....mindenhol pulzál a trükk meg a marketing. Ami valahol jó dolog is, csak kicsit felhúztam magam ezen.

Kiválasztok egy céget leginkább az ár miatt és amikor odamegyek kiderül, hogy ehhez még azért javasolnak kiegészítőként 1-2 dolgot. Ha ezt előre tudom nem oda megyek. :( Ez olyan, mintha a kiraknák a fűnyírót kerék nélkül vagy mitumén... érted :). Ha hatékonyan akarod használni vegyél hozzá kerekeket is. :)

Előzmény: krimpelő (1335)
krimpelő Creative Commons License 2019.10.02 0 0 1335

Szia!

 

Ugyan azért, mint ahogyan a tv csatornák is úgy vannak összeállítva, hogy véletlenül se elégedjél meg az alapcsomaggal....

Abban ugye lófing sincs, igaz a drágább csomagokban meg rád tukmálják azokat a csatornákat is, amikre a kutya sem kíváncsi (rtl, tv2, dikmán tv...stb)

 

Amúgy, ez bevett szokássá vált én is úgy látom. 

Előzmény: Tominimi (1334)
Tominimi Creative Commons License 2019.10.02 0 0 1334

Mondjátok már meg miért érez késztetést néhány cég arra, hogy reklámozza a termékét viszonylag elfogadható áron és amikor az ember odamegy kiderül, hogy ahhoz, hogy érjen is valamit kell még ez meg ez a kiegészítő ami persze horror áron van. :(

?

 

kgkelemen Creative Commons License 2019.09.13 0 0 1333

Szia!

 

Tapasztalatból írok. (Olvass lentebb)A Car-Őrt javaslom.

Nincs rejtett költség és nem válik havi díjassá 1-2 év után sem. Lehet, hogy magasabb az ára, mint a Gorilláé, de a tudása sem ugyan az. Hasonlítsd össze.

Én elég jól körbejártam a a lehetőséget. Kérdés milyen autód van és mennyire félted és mennyi a kereted. Ez persze mindenkinek a magánügye. 

 

 

Előzmény: Rbrt_Brk (1330)
Papoka22 Creative Commons License 2019.09.11 0 0 1332

Szia,

 

Rengeteg a különbség a kettő között!

Szerintem hívd fel mind a kettőt...

 

Rejtett költségek, valódi "kulcsnélküliség", havidíjmentesség, beszerelés, használhatóság, áramfelvétel, stb., stb., stb., ....

 

Előzmény: Rbrt_Brk (1330)
Joci7605 Creative Commons License 2019.09.11 0 0 1331

Hivd fel a móró alarmot. Ők szerelik a gorilla riasztót. Vagy www.autoriasztok.hu

Ők több felvillágosítást adnak.

Előzmény: Rbrt_Brk (1330)
Rbrt_Brk Creative Commons License 2019.09.08 0 0 1330

Sziasztok,

 

olvastam a velemyenyeket, tapasztalatokat a premium riasztóak kapcsán, és a gorilla illetve car őr ami megtetszett, Ti melyiket javasolnatok? Gorilla ban is van OBD tiltás ?

car őr nagyobb csomagja jelentősen magasabb az ára , de annyival jobb is?

 

koszi 

Joci7605 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 1329

Helló

 

Nem fogod a kocsid garanciáját elvesziteni. Olyan mintha egy can-bus riasztót szereltetnél be. Nekem is gorrilla riasztó van beszerelve. Van egy cobra riasztó is csak arra a gépjármű felügyelet nem tudott hozzá kötni.

Előzmény: xxcv (1328)
xxcv Creative Commons License 2019.08.19 0 0 1328
Sziasztok,

Gorilla s10 új autóba való beépítéskor kell Can illesztő modul. Mennyire nyul ez bele az auto elektronikájába? Garanciát nem vesztem el? Köszi.
Joci7605 Creative Commons License 2019.08.06 0 0 1327

Én tegnap voltam a Skyguard-nál. Igaz csak gps alapú parkolás beszerelés miatt. Nagyon segítőkészek . Mondták ha bármi kérdésem lenne nyugottan hívjam őket. De ha valakit érdekel egy jó autó védelem akkor a cerberos céget is keresse meg. Ott sincs havidíj.

krimpelő Creative Commons License 2019.07.21 0 0 1326
Szia!

A Car-Őr el pont azt éred el, hogy nem kell lemondanod a kulcsnélküli nyitás előnyéről.
Nincs külön távirányító, nincs semmi trükközés, csak egyszerűen úgy használod, ahogyan megvetted.
Persze úgy, hogy közben védve van az autód. Nézz szét náluk, hívd fel őket. Én, csak ajánlani tudom
a céget.
Előzmény: Mooc01 (1325)
Mooc01 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 1325

Irhatnatok egy kicsit tobbet errol a dologrol. Nekem elso korben a Blu16 ugrott be mert anno azt ajnalottak es a volt fonokom is elismero szavakkal illette (pedig o aztan elegge kritikus figura volt)

Azota eltelt 4 ev es sok dolog valtozott, fejlodott. En nem vagyok nagyon a keyless hive sot az utobbi idokben inkabb negativ kommenetket lehetett rola olvasni.

(a nemet sajtoban kulonosen)

 

Viszont most itt allok az uj auto atvetele elott amiben sajna nem lehetett nem megrendelni a kulcsnelkuli nyitast/inditast. 

Mahgat a funkciot szeretnem mert valoban baromi kenmyelmes, de a vele jaro biztonsagi rest mar kevesbbe szeretnem nyitva hagyni.

 

Szoval en is olyan megoldast keresnek ami valoban minosegi es nem jar kenyelmetlenseggel a hasznalata. Hisz minek az extra taviranyito ha ugyanugy elo kell vennem a nyitashoz??

 

Szoval barminemu tapasztalat es velemeny erdekelne foleg azoktol akik egyutt elnek vele mert azert sokszor van az, h a napi hasznalat az nem olyan, mint a videon vagy netalantan eloben demozott mukodes.

Előzmény: kgkelemen (1324)
kgkelemen Creative Commons License 2019.06.28 0 0 1324

Szia!

 

Tavaly télen ugyan ebben a cipőben jártam. Itt érdeklődtem, hogy mit szereltessek az autómba. (lejjeb megtalálod)

Akkor nem írtam meg, de felkerestem a Car-Őrt és végül őket választottam. Ragaszkodtam a tulajdonoshoz, aki fogadott is és készséggel válaszolt minden kérdésemre.

Így fél év után azért írom meg, mert azóta sem bántam meg a döntésemet. 

Lehet, hogy nem költenek vagyonokat reklámra, de ugye azoknál a cégeknél akik ezt teszik a reklámot  is az ügyfél fizeti. 

A rendszerük viszont kiváló és mindent lefed amit írtál.

 

Csatlakozom "Papokához", keresd fel őket!

 

Előzmény: Stann85 (1320)
Stann85 Creative Commons License 2019.06.27 0 0 1323

Koszi az infót, elsosorban a szerver nelkuli technika lenne a cel, lokalisan gondolom a Caror is tudja tarolni az adatokat. 

 

Ezen ket ceget felkeresem szemelyesen is, van meg olyan ceg, aki hasonlo szolgaltatast nyujt, es ajanlott?

 

Ami meg erdekes, hogy a Carornek semmi marketingje, nem nagyon hallani rola. A Skyguard eleg jo brand, itt a kerdes, hogy pl. 3-5 ev mulva milyen lesz a support javitas, frissites, szolgaltatasok szempontjabol... 

Előzmény: Papoka22 (1322)
Papoka22 Creative Commons License 2019.06.25 0 0 1322

Skyguard és a Carőr is ténylegesen teljeskörű védelmet biztosít, sőt még használható is marad az autód. Ráadásul a márkaszervizek sem szoktak problémázni miattuk.

 

A különbség az abban van, hogy míg az egyik folyamatosan egy szerverre küldi és ott tárolja az autód adatait (ezért havidíjas). A másik nem tárolgat, ott valóban csak és kizárólag az láthatja az autót akinek te jogosultságot adsz hozzá.

 

Tehát ha látni akarod, hogy a múltban merre és hol járt az autód akkor a szerveres! /ez viszont lehet kétélű fegyver (értsd jól)

 

Ha az a fontos hogy abban a pillanatban hol van amikor keresed és ha viszik, akkor nyomon követhető legyen, akkor inkább ne legyen szerver   /SZERINTEM ebben a világban...

 

Keresd fel mind a kettőt és tedd ott fel a kérdéseidet. Ott szakemberek fognak válaszolni...

Előzmény: Stann85 (1320)
Joci7605 Creative Commons License 2019.06.25 0 0 1321

www.gorillariaszto.hu

www.sentinelprotect.com

 

De ha akarsz gépjármű felügyeletet akkor Multi Alarm

Ők szerelnek riasztot is.

Előzmény: Stann85 (1320)
Stann85 Creative Commons License 2019.06.25 0 0 1320

Uj autoba lenne, olyan, ami teljeskoru vedelmet ad a keyless funkciok mellett (alap riasztó funkciok, rablasgatlo, telefonos ertesites, GPS elony, de nem feltetel)

 

Skyguardot tobben ajanlottak, viszont az havidijas. Carőr esetén hasonló funkciokat lattam, kicsit dragabb is, de nincs havidij. Viszont errol nem hallottam tapasztalatokat... 

Előzmény: Joci7605 (1319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!