Keresés

Részletes keresés

fistic Creative Commons License 2010.08.04 0 0 6390
EZT az eljárást ismerik/gyakorolják idehaza? Elvileg ha a korong nincs szétmenve akkor ezzel visszahúzódásra lehet kényszeríteni...
Valakinek ismerete, tapasztalata ?
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 6389

Szia!

Még nem jutottam be.  Kaptam egy hiánypótlási felszólítást, amit két nap múlva el is küldtem és azóta se kép se hang. Várakozom.

Előzmény: rykee (6388)
rykee Creative Commons License 2010.08.04 0 0 6388
Cocer! Voltál már? Bejutottál? Mik a tapasztalataid? Mennyi ideig voltál bent? Kellett fizetni vmiért? Mennyire volt szoros az "órarend" és menyi szabadidőd volt?M it lehet ott csinálni?Kaja milyen volt?
Előzmény: Törölt nick (6351)
rykee Creative Commons License 2010.08.04 0 0 6387
Nekem is van, hazai üzletekben is megvásárolható. Pár napja volt sérvműtétem, megkérdeztem a gyógytornászt az ágyról s azt mondta h fokozatosan használható, de csak 6 hét után. Eleinte csak kis mértékben térjen el a vízszintestől s mindig fokozható pár fokkal.
Előzmény: Törölt nick (6379)
real_geri Creative Commons License 2010.08.03 0 0 6385
nem is lógok sokat, heti 4-6x 5-8perc
Előzmény: Törölt nick (6379)
Graver Creative Commons License 2010.08.03 0 0 6384
Ettől féltem... :(
Javult, mióta voltam a csontkovácsnál, de nem eleget. Persze, ha úgy vesszük, az első héthez képest már "guminő" vagyok. :)
Holnap megyek a lelettel előbb a háziorvoshoz, mivel ő tart most betegállományban, aztán megbeszéljük a továbbiakat.
Azért örülnék, ha a többit nem magánúton kéne intéznem, annyi pénz nincs.
Attól nagyon majrézom, hogy esetleg műteni kell, de ha nincs más megoldás... De ennyire inkább nem szaladok előre...
Előzmény: Törölt nick (6383)
luci71 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 6382
Bocsánat,nem akartam megsérteni senkit.Nem szándékos volt.
Graver Creative Commons License 2010.08.03 0 0 6380
Megjött az MRI leletem: L4-5-nél 6 mm-es hernia, L5-S1-nél 4 mm-es protrusio. Ha jól értelmezem, akkor ez porckorongsérvet mutat. :(
real_geri Creative Commons License 2010.08.02 0 0 6378
itthon is lehet kapni, 45k huf
Előzmény: tavasz21 (6376)
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 6377
Szerintem jó lesz, én is elmennék szívesen. Olvastam, hogy növekszik a látogatók száma oda.
Előzmény: Graver (6375)
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 6376
egy ismerősömnek van valami fejjel lefele lógója. Amerikából. Lehet, hogy hasonló.
Előzmény: real_geri (6373)
Graver Creative Commons License 2010.08.02 0 0 6375
Sziasztok!
A sárvári gyógy-és termálfürdőt ismeri valaki? Mert kb. 2 hét múlva mennénk oda. Már hónapokkal ezelőtt leszerveztem, csak akkor még nem tudtam, hogy a gyógyrészére is szükségem lehet.
real_geri Creative Commons License 2010.08.01 0 0 6373
denevérpad vagy gravitációs ágy
adott (beállítható) szögben, de fejjel lefelé lógsz rögzített bokával
nyújtja hátizmokat, és a sok üléstől összement porcrést helyreteszi

infók pl www.gerincstudio.hu
Előzmény: tavasz21 (6372)
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.01 0 0 6372
mi az a denevérágy?
Előzmény: real_geri (6369)
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.01 0 0 6371

Ő biztos jobban tudja, mint én.

Előzmény: Törölt nick (6368)
real_geri Creative Commons License 2010.08.01 0 0 6369
tegnap elmentem a dokihoz, hogy normális-e az, hogy 1-1,5 évvel a műtét után még sok veetésre fáj, napokba telik kipihenni, emeléssel nem terhelem, és torna egyes mozdulatainál ropog, ami kiropogtatás után jó, illetve a denevérágy segít, mert elmerevedik a hátam

közölte, ha fáj, vezessek kevesebbet, ha jó a denevérágy, használjam, ha jó ropogtatni, tegyem, és szerinte minden ok, új már nem lesz

hát, most okos lettem :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.01 0 0 6368
Igaz, hogy a termálvíz nem gyógyvíz. Viszont a termálvíz is a hőhatása miatt lazít és csökkenti a fájdalmat. Tartalmaznak olyan elemeket, ami a felszíni vízben nincs. Amerikai úton lévő dokim szerint  nekem jó a termálvíz is. Tornázgatok benne és érzem, hogy lazulok. Jobb a közérzetem. Hévízre meg várok, majd meglátom, hogy akadályoztatja -e más betervezett dolgomat. 
Előzmény: tavasz21 (6367)
tavasz21 Creative Commons License 2010.07.31 0 0 6367

Teljesen feltöltődtem, az 5 éves unokámmal voltam, akivel sokat hancúroztunk az élmányfürdő részében. A gyógyvíz nagyon komoly, 14 év alatt kizavarnak belőle mindenkit. Az élményfürdőben nincs gyógyvíz.

Ami csak termál, az meleg és annyi. Igazi gyógyvízben érdemes ázni, mint Zalakaros, Zsóry, Harkány.

Előzmény: Törölt nick (6364)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.31 0 0 6366
Semmi baj  nincs vele. Délelőtt 11-ig nincsenek sokan. Ősztől, tavaszig  pedig kifejezetten jó és  nincsenek sokan  csak a törzsgára. A melegvíz termál.
Előzmény: real_geri (6365)
real_geri Creative Commons License 2010.07.31 0 0 6365
egyszer be akartam oda nézni, mivel vácon dolgozom, de nem tűnt jónak.
kicsi és túlzsúfolt, nem?
Előzmény: Törölt nick (6364)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.31 0 0 6364

 

Szia!

Remélem nagyon  jó volt Zalakarosonj és jól el is lazultál. Én is áztatom magam olykor a Gödi Strandon, ahol van termálvíz. Megpróbálom lazítani az izmaimat, hogy ne legyek olyan görcsös. Sokat javultam,  de  még a kézzsibbadásom megmaradt.

Jó hétvégét.

Előzmény: tavasz21 (6360)
tavasz21 Creative Commons License 2010.07.30 0 0 6363
Alakul szépen. Kiderül majd mit kell tenni ha meg lesz a kiértékelés. Jobb helyre nem is mehettél volna.
Előzmény: Graver (6362)
Graver Creative Commons License 2010.07.30 0 0 6362
Megvolt az MRI, megkaptam a felvételt CD-n, de az írásos leletet majd csak hétfőn vagy kedden. Addig még izgulhatok, hogy mi van.
Graver Creative Commons License 2010.07.30 0 0 6361
Köszönöm szépen, át fogom böngészni, bár nem vet fel a pénz...
Előzmény: Törölt nick (6359)
tavasz21 Creative Commons License 2010.07.30 0 0 6360
Sziasztok, megjöttem Zalakarosról. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Minden nagyon klassz ott. Csak áztam a vízben, de biztos beutalóval is mehet aki akar és kezeléseket kap majd akkor.
Graver Creative Commons License 2010.07.29 0 0 6358
Szia!
Pontosan a Királyhágó utcába megyek, talán ott tanácsot is adnak, merre induljak tovább. Úgy hogy beutalót kérni oda már nincs értelme.
Köszi, megírom majd, mi volt.
Előzmény: luci71 (6357)
luci71 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 6357

Szia!

Körzeti orvosodtól nem tudnál ide beutalót kérni,mármint a Budai Eü.központba de a gerincsebészetre.Királyhágó u-ba.Szerintem ott biztos lenne olyan orvos aki elég rövid időn belül fogadna főleg hogy magán utón csináltatsz MR vizsgálatot.Én is jártam már ott de régebben 2007-ben.(Dr.Csákány).Hátha ott legalább segítséget is kapsz.

Vigyázz magadra,írj hogy mit mondtak.

Üdv.

Előzmény: Graver (6356)
Graver Creative Commons License 2010.07.29 0 0 6356
Szia!
Egyáltalán nem baj, hogy hosszan írtál. Nem ijesztettél meg. (Anélkül is be vagyok carva... :))
Úgy látom, eddig - amennyire tudok róla - az én problémám kismiska a tiédhez.
Elég szomorú, hogy ilyen tortúrán mentél már eddig is keresztül, ennyi idősen. Ahogy látom most már a neten, sajnos nem korfüggőek ezek a problémák.
Én is azt hittem eddig, hogy majd öreg koromban jönnek az ilyen bajok. Vagy 43 évesen már öreg vagyok?
Nem értem egyébként, talán azért nem utalják az embereket mindjárt megfelelő kivizsgálásra, mert drága - de az nem drága a TB-nek, hogy munkaképes emberek hosszú ideig betegállományban legyenek?
Ha már az elején tudom, hogy ez lesz, már hetekkel ezelőtt elmentem volna az MRI-re még ha fizetni is kell), meg a csontkovácshoz is.
Most én a Budai Egészségközpontba megyek. http://www.bhc.hu/
Szerdán kértem időpontot, és már másnap mehettem volna, csak nem volt aki elvigyen (mert nem pesti vagyok), így maradt a péntek.
A gerinc MRI-je szakaszonként 25 ezer Ft-ba kerül, de a további szakaszokra kedvezmény van, tehát plusz szakaszonként 10 ezer, és lehet üdülési csekkel is fizetni.
Ezért is megyek oda, mert hát nem vet fel a pénz, de üdülési csekkünk most pont van.
Először a neten kértem ajánlatot, e-mailben megírták a dolgokat, utána pedig telefonon kértem időpontot.

Üdv, és jobbulást neked is.

Előzmény: luci71 (6354)
Graver Creative Commons License 2010.07.29 0 0 6355
Most előbb megyek az MRI-re, aztán meglátjuk, hogyan tovább. A lelettől függ majd, de én is úgy látom, hogy ki kell "balhézni" a dokiktól a megfelelő kezeléseket, ha csak nincs olyan szerencséje az embernek, hogy valami hozzáértő és lelkiismeretes orvoshoz kerül.
Előzmény: Törölt nick (6353)
luci71 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 6354

Szia!

Ez igen,akkor nincs nagy szerencséd az orvosokkal.Nekem a tekergetést csavargatást csigolyahelyrerakást az ortopéd orvosom csinálja akihez már több mint

10éve járok.De kb 4 éve keményen vannak problémáim.Azóta évente 1x biztos de volt hogy 2x voltam rehabilitációs kezelésen.Többször kapok gerincbe hol rövid  hol hosszúhatású steroid inekciót.(kenalog,diprofos)Rehab.kezelésen van minden,fizikó,torna,masszázs,és az infuzió(neodolpass,isiász)Én a körzetitől beutalót kérek ahova menni szeretnék.Tavaly már reumatologust is kerestem.Vele is nagy szerencsém van.Már 2x voltam nappali kórházba is.2008-tól az amerikai úti idegsebészetre is járok 2009-be már a doki a műtétet ajánlotta fel,nekem kell dönteni válalom e.De még nagyon nem szeretném.(39 évesen)Ezért járok mindenféle kezelésre hátha...de nem ugy néz ki hogy megúsznám. Nekem (tavalyi MR-n)13mm csigolyacsúszás,kétoldali csig.ív.szakadás és porckorongsérvem van.Bal lábba kisugárzó zsibbadás,fájdalom,neurologiai tünetek nélkül.Most március óta szenvedek majdnem folyamatosan.Akkor gerincbe kaptam steroidot.rá 1 hónapra 4 hét rehab.majd rá 3 hétre 3 hét Gellért nappali kórház,és azóta hol reumára kontrol hol ortopéd orvos,most ott kaptam egy újjabb gyógyszert mert az egész gerinc-derék szakasz bevan gyulladva.Oda kb.2-3 hétmúlva újra megyek kontrolra.Mennyi időt kell várni  magán úton az MR-re?És hova lehet menni,mennyiért?Az tény hogy nagyon sokat kell rá várni,és mire bejut az ember egy olyan dokihoz aki tud oda beutalót adni az nem kevés.Nekem a legutolsó tavaly júl-ba volt.(amerikai úton)lehet hogy kéne most is,de a dokihoz való bejutás 2hónap,és már az ÁEK-ba rendel.

 

Remélem nem ilyesztettelek meg nagyon,úgy hogy ezért mondom kitartás.

Bocs hogy ilyen hosszú lett.

Üdv. 

Előzmény: Graver (6352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!