Keresés

Részletes keresés

NAND708 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 628

Elnézést, hogy beleszólok, de nekem van kettő is fűtésre. A fujitsu klímáknak véleményem szerint egy nagy bajuk van: nincs fokozat a 20dB és a 32dB között. De! Számos felhasználó közül úgy tűnik h ez csak engem zavar, legalábbis más nem szokott panaszkodni.

07LECA hivatalosan -15 alatt nem fűt, de elvileg meg lehet patkolni, nálam nincs.

-15 fokon elvileg a 07-es 1,5kW-ot tud huzamos ideig, 2kW-t csak kihajtva. Ezzel a 50%-os teljesítmény vesztéssel (7 fokon 3kW-ot tud) pariban van általában a többi készülékkel. Nagy fűtőmester az LTCA sorozat 3,63kW-ot tud -20 fokon.

Előzmény: visine1 (627)
visine1 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 627

Szia!

Köszönöm a segítségedet és a válaszodat!

Az említett Fujitsu klímával ezek szerint pozitív tapasztalatod van?

Előzmény: dejódió (617)
NAND708 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 626

Köszi. :-)

 

" Azt ki kell csipkedni nyugodtan véglegesen eltávolítható"

Hogy ezért mit kapnál a klímás topicban....

Előzmény: dejódió (625)
dejódió Creative Commons License 2015.10.29 0 0 625

 

LJCA LLCC LMCA LECA LGC LCC végű  modelleknél gyakorlatilag egységes a dolog.

Némi műszaki alapot igényel a dolog az szerintem nálad gazdagon megvan:)

Áramtalaníts ez alapvető!

Le kell venni a készülék(beltéri)  külső müa burkolatát.  2 vagy 3 csavar(1 a kötődoboz környékén ahol a vezetékek bejönnek) és a tetején 2-3 pattíntó modelltől függően Csavard le a földelés vezetékeket mind az elpárologtatóról..A vízszintes  légterelő lamellákat utána vedd ki. Majd a jobbra-balra nem motoros lapátokat is. Ha az  megvan ott nevet rád a fémrács amitől a mókuskerék takaríthatatlan. Azt ki kell csipkedni nyugodtan véglegesen eltávolítható. (így később a mókuskerékhez nagyon könnyen hozzáférsz szétszedés nélkül is az alaptakarítások miatt)vedd le az elektronika takarását, keresd meg  a vent stekkert és húzd le.

Ezt követően a csepptálcát csavard ki és pattintsd ki egyben a cseppvízcsőve együtt óvatosan kifordítható a beltéri alá nem kell levenni.  Ekkor már látod az elpárologtató alatt a teljes venti klapát és motort ami a tengelyen 1 csavarral van odafogva.  Meg a motor is le van fogva azt vedd le 1 vagy 2 csavar.   A gumiházas csúszócsapágyat is vedd ki a bal oldalon.  Ezután egyben kijön a venti motor a mókuskerékkel nem kell az elpárt mozgatni.

 

A mókuskerék csavart oldd ki és húzd le a tengelyről vigyázz  ne sérüljön a lapát!  Zuhany alatt lemosható vegyszerrel, mi még annyi trükköt szoktunk csinálni, hogy  ruha öblítőszerrel (higítva locsolóba vödörbe) leöntjük a tiszta mókuskereket így antisztatizáljuk nem ragad rögtön a por rá.

 

Vegyszer bármi lúgos lehet ami oldja a koszt és bírja a műanyag lapát. Öblítés zuhany vagy slag de óvatosan, hogy a lapátok ne törjenek ki de a feloldott kosz  kimosódjon.  a vízzel a lapátok belső ívét is mods le.

 

Összerakás fordítva. Nem pontos a leírás mert fejből írom de 90%-os kb.

Előzmény: NAND708 (619)
dejódió Creative Commons License 2015.10.29 0 0 624

A Dimarson klíma Chigo gyártás egy része Panasonic kompresszoros egy része Hitachi klón Highly kompresszoros és egy része beazonosíthatatlan kompresszoros. Utóbbiakra jellemző a korai halálozás:)

 

Üzemidőben van amelyik sokat kibírt, de nem ez a jellemző rájuk.  Hűtésben egy szezonban az üzemóra amit megy a töredéke a fűtési szezonban  futott időnek.  Ha valakinek pénze vagy igénye nincs jobbra és elég az, hogy enyhítse a forrósáfgot kibírhatóvá tegye  a nyári xcsúcsban a lakást arra az is alkalmas.

 

A semminél bármi jobb.

Előzmény: Korundos (621)
szocske_ Creative Commons License 2015.10.29 0 0 623

fűtesz is vele éves 6 hónapot nonstop, vagy csak éves pár hétig megy hűtésre?

ha csak hűtésre használod, akkor a 11 év alatt jó ha ment összesen annyit, mint fűtés üzemben 1 szezonban.

Előzmény: Korundos (621)
szocske_ Creative Commons License 2015.10.29 0 0 622

nyilván kis eséllyel fulladnának meg, de a beruházás és az üzemeltetési költség sem olcsóbb, mint egy olajraditárorral vagy bármilyen hősugárzóval.

Akkor mi értelme?

szerintem ezek a szieszták olyan helyen jók, ahol nagy, jól szellőző légtért kell fűteni, pl. raktárhelyiség, és nem bírná az elektromos hálózat.

+ amikor még kitalálták őket, akkor jóval olcsóbb volt a pb palack ára.

Előzmény: Korundos (620)
Korundos Creative Commons License 2015.10.29 0 0 621

 Nekem Dimarson ..... valami klímám van  11 éve. Sokan leszólták, de eddig csak egyszer kellett javítani.

Előzmény: visine1 (614)
Korundos Creative Commons License 2015.10.29 0 0 620

Szóljál, hogy tiltsák be a gyártást, ha az nem is megy legalább a forgalmazást.

 Azt hiszed én ezeket nem tudom  ?

 mind a két állításod igaz. csakhogy  ez egy üzlet lesz ahol naponta 146 x nyitják az ajtót, a vevők és az eladók is majd mindig állnak, nem fekszenek le sziesztázni stb stb.

 Egy massszázs  szalonban tényleg őrültség lenne ilyent betenni.

 

 

A koksz kosárról hallottál már , azaz is fűtenek, bizonyos helyeken szigorú feltételek mellett.

Előzmény: szocske_ (613)
NAND708 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 619

Helló, erről tudnál egy kicsit bővebben?  

 

"ventilátorlapát anélkül  kivehető. hogy a hűtőközeges részt mozdítani kelljen"

Előzmény: dejódió (617)
dejódió Creative Commons License 2015.10.29 0 0 618

AR09HFSNCWKNZE a samsung modell  egyébként ami olcsó.  Ennek  a sorozatnak alucsöves a kültérije. Fűteni elég jól fűt alapmodellhez képest de az előbb taglaltak miatt ipari jellegű használatra alkalmatlan azaz a szétszedhetőség takaríthatóság tartósság és stabil üzem nem az erőssége.  A képeken látható az alucsöves kültéri és az alu-réz toldat ami fűtéskor örökké lében áll....  Persze van jobb modellje is a Samunak is csak az meg már 200e felett van és ott meg megint meggondolandó a dolog, ha japános az ár.

 

 

 

Előzmény: dejódió (617)
dejódió Creative Commons License 2015.10.29 0 0 617

Azt a samsungot kerülném.... aluminium hőcserélője van a kültériben és pont a fűtési üzemben kap mindíg vizet párát minndenféle oldatot a kültéri a kondenzálódó víz miatt. 2-3 év alatt kilyukad ilyen üzemben , már az ilyen kültéris gépek kezdenek letérdelni amivel fűtenek(azok LG  alapgépek).

 

Akkor 150 körül ott van az akciós ASHG07LECA a Fujitsu-General márkából. 2,2 kw-os fűtőteljesítménye 

vanmég -15 fokban. Megegyezik az ASYG07LECA modellel más a brandon belüli névvel.

 

 

 

A beltérije mint a lego szétszedhető a müa burkolat levehető a ventilátorlapát anéélkül  kivehető. hogy a hűtőközeges részt mozdítani kelljen- ez igen fontos lehet egy bolt esetén ahol erősen szennyeződhet a gép

és gyakran kell radikálisan takarítani.

 

Előzmény: visine1 (616)
visine1 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 616

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!Sajnos tényleg -5 fok alatt nem megy...Nézegetem a klímákat és találtam 130-140e ft-ért samsungot.Megpróbálom kideríteni az jó lenne-e...

 

Előzmény: szocske_ (615)
szocske_ Creative Commons License 2015.10.28 0 0 615

van itt egy klímás topik, kérdezz rá ott sztem.

Rágugliztam a típusra, találtam is egy kezelési útmutatót, nem túl biztató, hogy csak kinti -5 fok felett tud fűteni és nem inverteres.

Ha a beszerelését olcsón meg tudod oldani, a hősugárzótól talán kedvezőbb költségekkel fűthetsz főleg, hogy neked nappalra kell.

Decembertől februárig veszel mellé egy olcsó hősugárzót, amikor nappal -5 alá hűl az idő, akkor használod azt helyette.

ddl4.data.hu/get/0/6770298/dimarson_klima_kezelesi.pdf

 

Előzmény: visine1 (614)
visine1 Creative Commons License 2015.10.28 0 0 614

Közben rájöttem,hogy van egy vadi új split klímánk,ami nem lett beépítve és évek óta a garázsban áll.Az a baj,hogy nem valami jó minőségű és azt sem tudom nekem jó lenne-e.Mondjuk ha ezt belehetne építeni nagyon jó lenne...A típusa Dimarson DMR-20 GDW-4.

Előzmény: szocske_ (610)
szocske_ Creative Commons License 2015.10.28 0 0 613

ez remek ötlet, mivel pb palackkal fűteni kb. egyárban van a nappali árammal, de legalább fennáll a co mérgezés veszélye is.

Előzmény: Korundos (611)
Korundos Creative Commons License 2015.10.28 0 0 612

",tehát 10-15 fok nem lehet bent. " 

 Annyi biztos nem elég, de a 18 fok untig elég.  És ez sem a betérő gyerekek miatt kell, hanem az ott dolgozók érdeke !

Előzmény: visine1 (609)
Korundos Creative Commons License 2015.10.28 0 0 611

Ha csak bérlő leszel, akkor kár a nagy beruházás. Beállítasz pl. egy szieszta gázkályhát és azzal kihúzod a telet. Azután ha megy az üzlet jöhet a tartósabb beruházás. Amit természetesen a tulajjal egyeztetsz. 

 Ez a sziesztás megoldás talán 50 ef -ból megoldható.

 Ha rámenős vagy talán kevesebből is.

Előzmény: visine1 (609)
szocske_ Creative Commons License 2015.10.28 0 0 610

egy jó klíma akár olcsóbban is fűt mint egy átlagos gázfűtés.

a gazdaságossága nagyban függ a külső hőmérséklettől, ami számodra pont előny, mivel nappal vagy nyitva, amikor kint melegebb van, így éjszakára, mikor rosszabb a hatásfok, kikapcsolhatod vagy lentebb veheted a hőmérsékletet.

hátránya, hogy hangos és mozgatja a levegőt, de ez leginkább akkor lenne gond, ha aludni akarnál mellette, tehát nálad ez sem hátrány igazán.

ha 2-300 ezer Ft-os beruházás még épp belefér, akkor én mindenképp a klímát választanám a helyedben.

 

Előzmény: visine1 (609)
visine1 Creative Commons License 2015.10.28 0 0 609

Szia!

Köszönöm a válaszodat!

 Mint írtam az a baj,hogy csak bérlő leszek.Így a beruházás költsége nagyon fontos lenne de gond az is,hogy a rezsi ne legyen nagy,mert valahogyan azt is ki kell termelni...Kreatív,játék ,ajándék lesz,így gyerekek is jönnek (bízom benne),tehát 10-15 fok nem lehet bent.

 Ezek szerint a klíma ennyire gazdaságos lenne fűtésre is,hogy majdnem gáz árban fűt???

Amennyiben lenne valami nagyon jó áru klíma,akkor lehet abban gondolkodnék,de kérdés az mennyire térülne meg és mennyibe kerülne a beépítése.Persze engedély is kellene hozzá gondolom...

Előzmény: szocske_ (607)
Korundos Creative Commons License 2015.10.28 0 0 608

 A hőtárolós kályhák egyik lényege a nagy tömeg és ebből adódóan a nagy méret.

 

Elektromosan viszont lehet minimális tömeggel is hőt termelni, na de az olyan is !!

Előzmény: visine1 (605)
szocske_ Creative Commons License 2015.10.28 0 0 607

nem tudom milyen jellegű üzletről van szó, amivel esetleg takarékoskodhatsz valamit, ha pl. nagyjából fix helyen áll a pénztáros/eladó, akkor a feje fölött elhelyezhetsz egy infrapanelt.

Így nem kell az egész üzletet 20 fokra fűteni, elég mondjuk 17-18-ra, a kabátban betérő vevőknek ez is elég lesz, az eladót, aki fixen ott van, pedig melegen tartja az infrapanelből sugárzó hő, így valamivel olcsóbban fűthetsz, mintha az egész üzletet felfűtöd 20-21 fokra bármilyen egyéb módszerrel.

Ha éjszaka spórolni akarsz, akkor jobb lehet olyan megoldás, ami a levegőt gyorsan felfűti, pl. ventilátoros hősugárzó vagy klíma, mert ha éjjelre lekapcsolod a fűtést, akkor egy olajradiátor több óra alatt csinál meleget, azonban ami keveri a levegőt, az a levegőt gyorsan átmelegíti, így nem fogtok fázni a nyitás utáni órkában.

Cserében persze van némi hangja és légmozgással is jár, amit nem biztos, hogy mindenki tud tartósan tolerálni.

Előzmény: visine1 (605)
szocske_ Creative Commons License 2015.10.28 0 0 606

Fogyasztás szempontjából teljesen mindegy, hogy régebbi vagy újabb a fűtőszál.

A régiek azért nagyok, mert tele vannak hőtároló tömegként samot téglával.

Ezért tudtak működni vezérelt áramról, ami főleg éjszaka van, mert akkor nem a szobát, hanem a téglákat fűtötték fel, aztán nap közben a téglák leadták a meleget, ha gyorsan kellett felfűteni vagy növelni a hőmérsékletet, akkor ventilátorral segítve a hőelvonást.

Akár norvég panelt, akár régi kályhát vagy olajradiátort választasz, ha nappali árammal működteted, akkor a fűtési költséged nagyjából 3x annyi lesz, mintha gázzal vagy klímával fűtenél.

Előzmény: visine1 (605)
visine1 Creative Commons License 2015.10.28 0 0 605

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Nézegettem a hőtárolós kályhákat,csak éjszakai áram itt nem hiszem,hogy van.Ezenkívül napközben kellene a legtöbbet mennie,mivel akkor van forgalom éjszaka padig nagy hőmérsékletre nincs értelme fűteni,mert az üveg portálon 1-2 kihűl. Legalábbis szerintem . De ebben még tapasztalatlan vagyok. Egyszerűen utána olvasgatva sem tudom,hogy melyik módszer lenne ide a megfelelőbb.Néztem a norvég típust,de ott is írnak rá hideget-meleget.Teljesen tanácstalan vagyok.

 Ráadásul a régebbi hőtárolós kályha elég nagy,ami most szintén nem a legjobb,mert nem nagyon fér el.

Előzmény: dejódió (604)
dejódió Creative Commons License 2015.10.28 0 0 604

http://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=h%F5t%E1rol%F3s+k%E1lyha

150-200E között tűrhető tényleg a ráírt paramétereket tudó japán gépet lehet kapni. 40-60e a telepítés.....  villanykályha fillérekért is van, csak egy kis festék kell hozzá. Ott viszont a nappali áramos üzemeltetés nagyon csúnya villanyszámlát eredményez.

Előzmény: visine1 (602)
dejódió Creative Commons License 2015.10.28 0 0 603

Hőtárolós kályhát használtan jól működőt fillérekért kapsz.... csak egy kis radiátorfesték kell hozzá.

 

http://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=h%F5t%E1rol%F3s+k%E1lyha

Előzmény: visine1 (602)
visine1 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 602

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!Beleolvastam a levelezésbe,de nem találtam olyan információt,ami ennél az üzlethelyiségnél beágyazható lenne.Sajnos a klíma(hűtő-fűtő) nagyon kellene ide is,mert nyáron a nap szinte végig "süti" az üvegfalat.A gond az,hogy nem tudom mennyire fog menni a bolt...Tehát nem tudok 3-400e Ft-ot rákölteni az épületre.Így az említett hőtárolós kályha tetszett meg,de ahogyan láttam az is olyan 2-300e Ft körül lenne,ami megint rengeteg a kezdésnél....Ezért gondolkodtam a villany radiátorban,de az meg nem olyan gazdaságos,de a bekerülési költsége kevesebb lenne...

Előzmény: dejódió (601)
dejódió Creative Commons License 2015.10.23 0 0 601
Előzmény: visine1 (599)
dejódió Creative Commons License 2015.10.22 0 0 600

Szerintem a mérnök kollega rá tud már feküdni a dologra.... a másik dolog a nem drága. A beruházás igaz kisebb a villanykályha vagy  infra vagy egyéb esetén. Sokkal kisebb is lehet. De a számla meg nagyon fáj utána ami bőven ellensúlyozza azt, hogy olcsóbb volt. A hőszivattyú elven működő gépeknél az üzemelétetés sokkal olcsóbb. Mellesleg hűt is és egy ilyen nyáron a ami volt az sem mindegy az árúban is keletkezik kár.... nem is kevés.

Előzmény: Pityu... (596)
visine1 Creative Commons License 2015.10.21 0 0 599

Sziasztok!

 A segítségeteket kérném !

Szeretnénk nyitni egy kisboltot,ami 3,60mX5m-es a belmagassága 3,60m.Az ajtó felőli oldal üveg "portál",tehát üveg az egész.Mögötte van még egy kis "raktár" de az nem fontos fűtés szempontjából.Kérdésem az lenne,hogy milyen elektromos fűtési módszerrel lehetne a legköltséghatékonyabban fűteni?Vagy melyik elektromos radiátor lenne a legmegfelelőbb szerintetek?Esetleg ha valaki tudna ajánlani olyat,amivel már van tapasztalata azt nagyon megköszönném.

 Sajnos egyéb fűtési módszer nem megoldható ez a nagyon nagy problémánk.Bérelném az üzlet helyiséget és a berendezési tárgyakon kívül még ezt is nekem kell megvásárolni,így valami olcsóbb rendszerben gondolkodnék,ami viszont fogyasztásban azért a lehetőségekhez mérten nem olyan rossz!Megtisztelő válaszotokat és segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!