Keresés

Részletes keresés

tangerine Creative Commons License 2005.10.25 0 0 229
Még annyit, hogy (szerintem) bármelyik hiba is áll fenn, sajnos az áttömörítést nem úszod meg. :(
Előzmény: psr640 (227)
tangerine Creative Commons License 2005.10.25 0 0 228
Fogalmam sincs, eddig összesen 3-4 DVD-t írtam 2 év alatt. :)

Két tippem azért van:

A.) csak azonos tulajdonságú cuccokat lehet egy lemezre tenni
B.) tudott dolog, hogy a Panasonic felvevők, bizonyos felvételi módokban nem szabványos felbontású felvételt csinálnak, és lehet, hogy ezért nem engedi felírni.

Próbáld meg csak az egyiket, vagy csak a másikat berakni. Ha így jó akkor az 'A' hiba, ha így sem jó akkor a 'B' vagy az 'A' és 'B' együtt.
Előzmény: psr640 (227)
psr640 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 227
Még annyit ha segítenél: miért van, hogy egyes programokat a TMPGenc author berak a menüjébe, másokat meg nem. A felvételek pana felvevővel készültek, sp, ill. fr. módban. Szerintem itt a hiba. Ha erre is tudnál megoldást, nagyon megköszönném.
Előzmény: tangerine (208)
Armand_ Creative Commons License 2005.10.25 0 0 226
Szia, szerintem nem. Ma este kipróbálom a dolgot....

üdv:

Armand
Előzmény: hallgatag63 (225)
hallgatag63 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 225

Sziasztok,

 

Ha a Panasonic DMR-ES10 -et összekábelezem (pl. SCART-al) egy másik DVD lejátszóval, akkor "gyári DVD"-ről is tudok felvenni/másolni filmet?

sokadikgab Creative Commons License 2005.10.25 0 0 224

Mivel a napokban vettem a Pana DMR ES10et, en is beleutkoztem az elobb feltett kerdesbe, miszerint hogyan erdemes osszekotni a TVvel.

Volt otthon egy A/V (audio/video) -> SCART kabel (az elobbi hozzaszolasbol itelve ezt nevezik kompozitnak, nem?). Osszekotottem es mukodott (a felvevon A/V-out es a TVn SCARTba dugva).

 

Az lenne a kerdesem,h. ha veszek egy 21tus SCART kabelt, mennyivel lesz jobb a kep?

Lex Icon Creative Commons License 2005.10.24 0 0 223
Ökölszabályként alkalmazhatjuk, hogy minél több vezetéken megy át a kép, annál jobb a minősége. Ebből következően a két legjobb a komponens és az RGB. A komponens egy kicsit jobb, mert ebben a formában van a DVD-n is a jel, tehát nem kell alakítgatni. Az RGB a komponens jelből "kivonás útján keletkezik", ami nem túl nagy átalakítás, tehát ez is igen jó. Ja, a komponensből van progresszív (olyan mint a számgép monitor, a kép egymás utáni sorokból áll) és interlace vagyis váltott soros, ami a hagyományos TV megjelenítés. Ez után következik az S-Video, ami két vezetékből áll: szín és világosság. A sort zárja a kompozit (összetett) videó jel, ami egy (sárga csatis) vezetéken megy. A Scart-on többféle jel is mehet (RGB, S-Video, kompozit). Ebből az RGB-t célszerű használni, ha van. A készüléken állítható, hogy ebben adjon, ill. vegyen. A Scartban valóban van egy videóra átváltó jel, így mindegy, hogy a TV melyik csatornára van állítva, ha a Scart-on megkapja a kapcsoló jelet, akkor átvált videó csatornára. A komponens ilyen működését nem tudom, mert a TV-men nincs ilyen.
Az előbbiek mind analóg jelátvitelűek voltak, de persze van digitális is (HDMI, DVI).
Előzmény: essay (222)
essay Creative Commons License 2005.10.24 0 0 222
Akkor egy masik zoldfulu kerdes: az alabbiak kozul melyik csatin keresztul erdemes osszekotni a tv-t es a felvevot:
- Scart
- Video
- S-Video
- Komponens

Utobbi 3 hogyan mukodik ha bekapcsolom a felvevot, mind megkaparintja a kepet, mint a Scart?
Lex Icon Creative Commons License 2005.10.24 0 0 221
Ha jól tudom, akkor a digitális az a DBV vagy mi. Ennek van műholdas és földi változata is. Nálunk ezt még nem annyira favorizálják, bár már elérhető, de speciális vevőegység kell hozzá. És nem olcsó mulatság. Nem tudom, mekkora létjogosultsága van, de jön a HDTV. Persze az is digin fog jönni, de kérdés, hogy ezen, vagy más formában oldják meg. A lényeg: én még nem láttam digitális vevővel kombinált DVD felvevőt. De szerintem egyenlőre maradjunk a hagyományosnál, mert még az is csak most terjed. És valszeg a digi adás jogvédett lesz, így fel se fogod tudni venni.
Előzmény: kisgabo2 (220)
kisgabo2 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 220
a digitális jobb lehet mint az analóg, nemdebár? de van olyan asztali? jó neki a koax?
Előzmény: essay (219)
essay Creative Commons License 2005.10.24 0 0 219
Valaki le tudna irni mi a lenyeges kulonbseg a digitalis es az analog tuner kozott? Hol jon ki igazan a kulonbseg? Erdemes olyan felvevoben gondolkozni, ami tudja?
essay Creative Commons License 2005.10.24 0 0 218
:D Azert a net-en kivul szoktam..
Előzmény: Gyulus (217)
Gyulus Creative Commons License 2005.10.24 0 0 217

Minek neked ékezetes betű, ha itt sem használod? ;-)

 

Bocs.

Előzmény: essay (214)
Gyulus Creative Commons License 2005.10.24 0 0 216
Én ugyan LG-t vettem, de bizony valóban példaértékű a Panasonic hozzáállása a vevőkhöz, ha valóban úgy járt el, mint azt leírtad. Sajnos sok cég nem lát tovább az orránál, pedig milyen jó reklám is ez most a Panasonicnak... És mindez nem is került nekik sokba, te meg gondolom, nem csak itt mesélted el a pozitív tapasztalataidat.
Előzmény: LonVil (164)
loliver Creative Commons License 2005.10.23 0 0 215
Megnéztem. Nálam nem működik! Feltéve ha jól csináltam a+'-> a'
Előzmény: essay (214)
essay Creative Commons License 2005.10.23 0 0 214
Ha jol ertelmezem a Sony HX-710-nel a hasznalati utmutatot, amikor repulo ekezeteket hasznalunk (pl. a és ') azok atalakulnak ekezetes betukke (á). Le tudna nekem valaki tesztelni, hogy igy elohozhatok-e a magyar ekezetes betuk? Nem ez a legfontosabb funcio persze, csak kivancsi vagyok.. :)
Lukas Gumi Creative Commons License 2005.10.23 0 0 213
Nincs, 500 sor alatt nem vetít a tv.-d idő energia pazarlás.

Majd ha HDTV lesz de akkor a felvételnek is HD minőségűnek kell lenni amilyen a leggyengébb láncszem olyan a végkép.

Sokol rádió JBL hangfallal , minek? durva aforizma,d etalán világos
Előzmény: loliver (212)
loliver Creative Commons License 2005.10.23 0 0 212
Tudna nekem vki segíteni. Videóról másolnák hdd-re majd utánna kiirnám dvd-re. Ha HQ módba veszem fel HDDre majd onnan SPbe veszem át DVDre kb 1,5 órát konvertálja, ha eleve SPbe veszem fel pár perc alatt átveszi. Kérdésem a következő: van e értelme HQban felvenni, jobb lesz a minőség?
kisgabo2 Creative Commons License 2005.10.22 0 0 211
a hátteret nézd
Előzmény: Puncengruber Aranka (210)
Puncengruber Aranka Creative Commons License 2005.10.22 0 0 210
Megnéztem az utolsó fél órát, kockásodást nem tapasztaltam.
Előzmény: Puncengruber Aranka (205)
psr640 Creative Commons License 2005.10.22 0 0 209
Nagyon köszönöm, azt hiszem, összejön!
Előzmény: tangerine (208)
tangerine Creative Commons License 2005.10.22 0 0 208
Ilyen apró problémán fennakadsz? :)))
Előzmény: psr640 (206)
kisgabo2 Creative Commons License 2005.10.22 0 0 207

meg lehet oldani a kockásodást,  cinemacraft encóderrel átkódolom neked a gyűrűk urát ( 3h) 4.7 gb lemezre, de azzal a számítógép is  eldolgozik mondjuk fél napot...

 

szóval valami pengedurva mpg2 csipp megoldaná a problemát, de kétlem hogy ezzel küzdeni fognak mert ott a HDD. 

vagy, jön előbb utóbb valami olcsó divx csipp, de megint kérdés, érdemes e fejleszteni, ha ottvan ismét a HDD..

 

szóval megnéztem again, 4 órásban van kocka főleg a háttérben, ez van, 8 órás meg felezi a felbontást.

arra tökéletesen jó a gép, hogy a napi sorozatokat felvenni, megnézni, törölni.

 

ha jobb kell, akkor hdd, vagy 2 órás felvételi mód, és számgépen megmunkálni a cuccot. :)

Előzmény: Lex Icon (204)
psr640 Creative Commons License 2005.10.22 0 0 206
Tudna valaki a TMPGenc author-hoz hasonló progit ajánlani, amivel dvd-ramra felvett tv műsorokat tudnék átmásolni dvd-re. Eddig a trial változatot használtam, de már nem működik. Lehetőleg egyszerű, minimális menükészítési lehetőséggel...
Puncengruber Aranka Creative Commons License 2005.10.22 0 0 205
Most másolok át egy 3óra 38 perces filmet videóról, rugalmas felvételi módban a Pana ES-10-el.
Kiváncsi vagyok a kockásodásra.
Majd délután beszámolok az eredményről-
Lex Icon Creative Commons License 2005.10.22 0 0 204
A lemez lezárás nem 5 perc, "csak" 2 perc 25 másodperc a kiírt 3-mal szemben. A lemez formázás pedig 20 másodperc a kiírt 1 perccel szemben. Ez elég korrekt. A kockásodáson nem fog segíteni az izmosabb mpeg chip, mert nem a chippel van a baj, hanem azzal, hogy LP-ben 2 Mbit/sec adatrátával nem lehet jobbat készíteni 704x576-os felbontásban. Lehet csökkenteni a felbontást (384x576 Pioneer), de akkor meg maszatosabb lesz a kép. Valamit valamiért. Ha nem Forma-1-et akarsz felvenni, akkor jó az LP.
Előzmény: kisgabo2 (203)
kisgabo2 Creative Commons License 2005.10.21 0 0 203

már rég elsóztam egy havernak. :)

 

ma jött helyette a panasonic es 10, hát.... LP módban azé kockásodik a drága, a lemez lezárása kb 5 perc volt neki, caddys ( zárt tokos lemez, 1290 ft volt ) dvd-ramot is szereti, ez jó dolog ha sokat nyúzza az ember (karist miatt ), hangja okés, üzemzaja korrekt, menü angol de/és áttekinthető, kezelés könnyű és rugalmas, felvétel után pikk pakk nézhető a cucc.

 

szóval a hosszú felvételi időnél kockásít a drága, de végülis a vidijó kiváltására lett véve, és annak oké is, 8 órás módban elfér 1-2 napi sorozat kb videó minőségben, ha valami pengébb film van az mehet 2 órásban, aztán lehet pc-n editálni, bár ki a francnak kell alul-felül "megbélyegzett" film...

 

 

remélem későb lesz valami izmosabb mpeg2 chip ( ha  nem a hdd változatok lesznek az urak ), addig a 2 év gari ideje alatt ízekre kínzom, aztán meglássuk.

Előzmény: Lukas Gumi (202)
Lukas Gumi Creative Commons License 2005.10.21 0 0 202
Yamadát ha el akarod adni engem esetleg érdekelne.

Mailem az alábbi működik írj felhívlak vagy adom a mobilom visszaküldve.

rexetin@skizo.hu
Előzmény: kisgabo2 (198)
feri60 Creative Commons License 2005.10.21 0 0 201
Ha ügyes vagy, egyszerre nyomod le a play és az enter gombot, és eltalálod az elejét.

Ha így nem megy, akkor az A és a B pont kijelölése után még tologathatod az A-t, akár teljesen az elejére is.

A legbiztosabb: divide, ezzel kettévágod az anyagot, majd az első darabot kukába dobod.
Előzmény: loliver (199)
kisgabo2 Creative Commons License 2005.10.21 0 0 200
pörög a topik.... mire kap az ember tippet, 10* megvette. :(
Előzmény: kisgabo2 (198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!