Keresés

Részletes keresés

hallgatag63 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 257

Készülök DVD írót venni, 50-60 e Ft körüli árban.

Amire kéne: video felvételek archiválása videomagnóról és Video-8 kameráról, TV műsorok felvétele. Alkalmanként a rögzített anyagok szerkesztése - ehhez PC van DVD íróval.

 

Milyen készüléket ajánlotok? Miért igen, miért ne?

Hol érdemes beszerezni? (ár?)

 

Olvastam a témában fórumokat, és a Panasonic DMR-ES10 felé hajlok.

Erről ezt írt negatívumként:

- nem szabvány felvételi mód, ezért nehézkes a felvételt szerkeszteni (bár itt ennek ellenkezője is "elhangzott")

 

- hiába az 500 soros minőség LP felvételnél (amivel nagyon hirdetik), de ez a bitsűrűség rovására megy, így a minőség még rosszabb is ebben a módban, mint a többi lejátszónál

 

A másik, ami még gondolkodóba ejtett: Philips DVDR 610

Lukas Gumi Creative Commons License 2005.10.27 0 0 256
Láttam tökéletesen müxik. 80 GB Pan 95E 160 GB sony 109E, amilyen Tv-d van olyat írót vegyél persze neten keresd ki a legjobb árat, visszajön az előfizetési díjad. Aproneten is akad jó vétel ma 10-el olcsobban vettem ezen keresztül.
Előzmény: juhit (253)
Lukas Gumi Creative Commons License 2005.10.27 0 0 255
PErsze eccerre mindet használlya. Ha minden bemenetre teszel más jeladót akkor meg összekeveri őket.

A scartot kell használni az átlagos felhazsnálónak. Ha sok pénze van vagyen aranyozott csatlakozót a XII. ker. Böszörményi ut 2 .-ben 2000 ből megússza de az akciós vietnami is jó 500 a piacról. ( már írtam a a leggyengébb láncszem a megoldás kulcsa)
Előzmény: Lex Icon (223)
loliver Creative Commons License 2005.10.27 0 0 254
Mit szeretnél tudni a 710esről. Nekem az van. Kérdezz bátran!
Előzmény: juhit (253)
juhit Creative Commons License 2005.10.27 0 0 253

Látom sokan a Panasonicot éltetik, de a Sony-hoz mit szóltok? (RDR-HX710)

 

tangerine Creative Commons License 2005.10.27 0 0 252
Még az is lehet, hogy a RAM-ra let felvéve a kiinduló anyag, (vagy RW-re VR módban) Ilyenkor teljesen abnormális felbontást is választhat az író, ami nem felel meg a DVD szabványnak.
Előzmény: Gyulus (247)
zeg4 Creative Commons License 2005.10.27 0 0 251

A Pio DVDR 530H-ról tudna valaki nyilatkozni.

Tapasztalatok érdekelnének.

Thx!

Lex Icon Creative Commons License 2005.10.27 0 0 250
A legtöbb író nem olvassa a RAM-ot. Az LG-k írják olvassák. Viszont, ha gépen szerkeszted, akkor jó a -RW is. Azon nem lehet az ES-10-essel szerkeszteni, de nem baj, mert a gépen akarod.
Előzmény: Bubus586 (245)
Puncengruber Aranka Creative Commons License 2005.10.27 0 0 249
Köszönöm a felvilágosítást, most már érthető számomra a dolog.
Lex Icon is jó tanácsot adott a madzagolást illetően, megfogadva javaslatát, tudok videóra is felvenni.
Előzmény: Gyulus (248)
Gyulus Creative Commons License 2005.10.27 0 0 248

Hogy értsd is, miről van szó:

A DVD-kre kerülő mozgókép felvételek az MPEG névre keresztelt kódolási, tömörítési algoritmus segítségével jönnek létre. Az MPEG algoritmus olyan, hogy a tömörítés hatásfoka rugalmasan skálázható. Értelemszerűen minél erősebben tömörítjük az eredeti képtartalmat, a képminőség annál gyengébb lesz.

A DVD-Video szabvány eléggé rugalmas, két szélső érték között gyakorlatilag bármilyen mértékű tömörítést alkalmazhatunk. Az asztali DVD-felvevőknél azonban a VHS magnóknál elterjedt SP, LP, netán EP minőségi fokozatoknak megfelelő léptékű, előre belőtt fokozatokat rögzítenek a gyártók. A legjobb minőség ez esetben kb. a szabvány lehetséges maximuma, ami kb. 60 perc/DVD-R. A 2 órás mód már csak fele ennyire tömörít, a képminőség gyengébb, 4 órásnál még gyengébb stb.

A Panasonic DVD-írók FR módja azonban egy gáláns és impozáns lehetőség, amellyel kisebb minőségi kompromisszumok árán rögzítheted a kívánt műsorokat. Ha egy felvétel várható ideje ugyanis 70 perc, akkor a legjobb minőségben nem tudod rögzíteni egy DVD-R lemezre, mert arra így csak 60 perc féne fel. Választhatnád tehát a 2 órás módot, de ez esetben elpazaroltál 50 percnyi helyet a lemezen, a filmed meg csak "fele" olyan jó minőségű, mint a legjobb minőségű felvételnél...

Viszont ha FR módban 70 percesre állítod a "minőséget", akkor a lemezed tele lesz, a képminőség pedig a lehető legjobb lesz - a játékidőhöz mérten, s a példabeli esetben csak 14%-ot degradálódik.

Előzmény: Puncengruber Aranka (231)
Gyulus Creative Commons License 2005.10.27 0 0 247

Szerintem más lehet a probléma...

 

Ha jól tudom, a Panasonic DVD-írók a következő felbontásokat használják:

704x576

352x576

352x288

 

Ez mind teljesen szabványos, nemcsak a 720x576.

 

Az is hülyeség, hogy nem lehet egy lemezen különböző bitrátájú MPEG. Gyakorlatilag majd' minden DVD-n találhatók eltérő paraméterű címek, hiszen vélhetően jobb minőségben kerül a korongra a film, mint mondjuk egy silány minőségű előzetes, vagy egy interjú. De gyakorlati tapasztalataim is vannak ezügyben, úgyhogy nemcsak feltételezés, amit írok.

 

Én inkább arra gyanakszom, hogy vagy a szoftver hibázik, vagy a kezelője.

Előzmény: tangerine (228)
kisgabo2 Creative Commons License 2005.10.26 0 0 246

nem rendelni kell, mediamarkt-ban van hegyekben....

 

amúgy érdemes 1-2 dvd-ramot venni, napi nyúzásra caddys ( tokos változat, kb 1300 ft ) sima felvételhez dvd tokos, hogy a szgépen is kezelhető legyen.

 

ha felvétel után az ember másik meghajtón óhajtja megnézni, akkor jöhet az -rw.

Előzmény: Bubus586 (245)
Bubus586 Creative Commons License 2005.10.26 0 0 245

Hi!

 

 

Akkor megyek megrendelem, egyébként van a számitógépen egy Pio 108-as iró

csak nem tudom el fogja-e olvasni a DVD RAM lemezt. (vagy az Asus dvd olvasó)

Annyira romlana a minőség másolással?? Majd azt hiszem kibróbálom...

 

Hát köszönöm a válaszokat megnyugtatóak, kimerítőek voltak.

( már letöltöttem a kezelésijét és átnéztem, sztem menni fog )

 

Üdv. Bubus

 

 

Előzmény: Lex Icon (243)
Armand_ Creative Commons License 2005.10.26 0 0 244
Sziasztok,:)

Van otthon egy Panasonic ES-10-es DVD felvevőm . Az a gondom, hogy sokszor elfelejtem lezárni a DVD-RW lemezt, és amikor elviszem otthonról az irodába a lemezt, akkor nem tudom használni, mert az nem lát semmit addig amíg le nem zárom. Tudtok olyan progit mondani amivel le lehet zárni a lemezt?

üdv:

Armand
Lex Icon Creative Commons License 2005.10.26 0 0 243
@Bubus586:
A DVD felvevő nem videó magnó, amit western hős revolver előkapós formában kell megállítani, meg elindítani. Felveszed RAM-ra, kivagdosod, ami nem kell és a Pana házimozid is rendesen lejátsza. Viszont nem érdemes a RAM-ról átmásolni R-esre, mert romlik a minőség. Ha van számítógéped, akkor azzal megszerkesztheted és DVD íróval kiírhatod. Ha nincs, akkor lehet, hogy el kellene gondolkodni egy HDD-s írón.
Előzmény: Bubus586 (236)
Lex Icon Creative Commons License 2005.10.26 0 0 242
Valóban nem lehet az RW-sen editálni a felvett anyagot, csak törölni. Csak a RAM-on lehet szerkeszteni. Az ES-10 és ES-20 ilyen szempontból teljesen egyforma. A különbség, hogy a 20-ason van DV bemenet, meg talán SD kártya olvasó. Ennyi.
Előzmény: boblay (241)
boblay Creative Commons License 2005.10.26 0 0 241
Hi!

Biztos igazad van, de én a Pana ES-10 -ről irtam, amit napi használatban kínzok.
Ebben a gépben ha DVD-RAM -ra írsz akkor úgy szerkeszthető ahogy irtad, de DVD-RW -t használva nincs lehetőség az editálásra, csak az egész felvétel, vagy ahogy a Pana írja 1-1 "cím" törlésére. A hely valóban felszabadul, de csak az utolsó "cím" törlésével és csak annyi. Ez azt jelenti, hogy a közbülső "cím" törlésével nem szabadítottál fel helyet.
Ezt viszont én nem sejtem, hanem tudom, mert naponta használom felvételre a Panát három féle lemez típussal.(DVD-RAM, DVD-RW, DVD-R)

boblay
Előzmény: essay (239)
loliver Creative Commons License 2005.10.26 0 0 240
Én két hete ismerkedem egy 710el. Ha van vmi kérdésed tedd fel nyugodtan!
Előzmény: juhit (237)
essay Creative Commons License 2005.10.26 0 0 239
Ez azert nem tejesen van igy. Ha jol sejtem a Pana ir DVD-R(W)-t is. Ezeken a lemezeken lehetoseg van veglegesites elott szetvagdosni a filmet es egyes reszeket (pl. reklam) kijelolni, hogy azokat ne jatsza majd le.

Pl. igy nez ki egy felvetel a DVD-R-en: elozo musor - film elso resze - reklam - film masodik resze - kovetkezo musor

Ha ezt a felvetelt szetvagod a film elso reszenek elejen, a reklam elejen, a reklam vegen, es a film vegen, majd kijelolod "torlesre" az elozo musort, a reklamot, es a kovetkezo musort, vegul lezarod a lemezt, akkor mar keszen is vagy.

Remelem ertheto volt. A kulonbseg a DVD-RAM-hoz kepest, hogy az igy "torolt" teruletek nem szabadulnak fel, oda venni mar nem tudsz. Talan -RW-n igen, de csak amennyi a résbe belefer. A RAM-ot pedig ugy kepzeld el, mint egy CD alaku winchester-t: szabadon torolhetsz rola, masolhatsz ra, amig van szabad hely.
boblay Creative Commons License 2005.10.26 0 0 238
Szervusztok!

Én egy Pana ES-10-t használok. Ha DVD-RAM -ra írsz akkor a felvétel után szerkeszthető a műsor. Lehet felosztani, törölni az elejéből - végéből, és utána átírni számítógépre. Ez persze csak a DVD-RAM-ra érvényes a többi lemez formátum nem szerkeszthető a felvevőben.
A számítógépbe áttöltve a *.vro fájlt, át kell nevezni *.mpg - nek, ezután egy átlagos szerkesztő programmal lehet benne manipulálni, és a Nero-val kiírni video-DVD-nek.

boblay
Előzmény: Bubus586 (236)
juhit Creative Commons License 2005.10.26 0 0 237

Üdv

 

Mi a véleményetek a Sony RDR-HX710-es winchesteres, dvd-felvevőről? Van esetleg valaki tapasztalata róla?

Bubus586 Creative Commons License 2005.10.26 0 0 236

Szevasztok!

 

Egy kis segitség kellene a dvd iráshoz. Most vennék egy Pana DMR-ES20 as DVD felvevőt. Már van Pana Házimozi otthon. Azt kérdezném, hogy ha összekötöm a két dolgot akkor a dvd ramra felvett reklámmal gazdagitott filmet ha átrakom a házimoziba ki bírom szedni belőle a reklámokat és felirni egy DVD-R re az ES 20-al ?

Pédául ha tulmegy véletlenül és elkezdődik a reklám, az ES20 -t már nem tudom "visszatekerni" egy kicsit mint a videót ugye ??

Következésképpen fel kell jegyeznem a reklám kezdetét és végét a számlálón és ott megállítani, elindítani a házimozi dvd-t. Az ES20-t is meg kell állítanom, akkor ugye a reklám utáni rész uj chapter -ként fog felkerülni?? A végén fogja mindenhol nézhető DVD formátumra alakitani a cd-r -t??

Tök hülye vagyok hozzá, azért kérdezem ha valaki segitene megköszönném.

u.i: nincs nagy kedvem ezért vincsis DVD írót venni...

 

Bubus.

Lex Icon Creative Commons License 2005.10.25 0 0 235
Elvileg az FR, mert azzal 90 perc/lemez sűrűséggel, míg az SP 120 perc/lemez sűrűséggel vesz fel az említett esetben.
Előzmény: Puncengruber Aranka (231)
Lex Icon Creative Commons License 2005.10.25 0 0 234
Sokkal. Szinte zajmentes képet kapsz. Már egy 699 Ft-os MM-os kábellel is jó eredményt érhetsz el. Célszerű, a szükséges legrövidebb kábelt venni. Pl. 1 m. Lehet jobb minőségű kábeleket is venni, határ a csillagos ég, de a megjelenítő minősége is fontos. Értsd: Nem érdemes egy 51 cm-es Techwood, vagy mi a szösz, TV-t 15.000,- Ft-os kábellel összekötni. És a Scart-os RGB-nél a komponens kimenet egy kicsit jobb, ha van a TV-n is.
Még valami: Keverni szokták a komponenst és a kompozitot. Ez a két véglet. A kompozit (keverék) a videó jeleket egy kábelre keverve tartalmazza, tehát nem egy nagy szám. A komponens (összetevők) a videó jel 3 összetevőjét Y, Cb(Pb), Cr(Pr) három vezetéken továbbítja, így a legjobb analóg kép átvitel.
Előzmény: sokadikgab (224)
Lex Icon Creative Commons License 2005.10.25 0 0 233
Akkor az RF (antenna) kábelt így kösd: Be->ES10->Videó->TV. Ha TV-ről akarsz videóra felvenni, akkor fog menni. Bár jobb minőséget érnél el, ha az ES10-ről scarttal vinnéd a jelet a videóba, mert az ES10 rengeteget javít a képminőségen, igaz hiába, mert a videó meg elrontja. :(
Előzmény: Puncengruber Aranka (232)
Puncengruber Aranka Creative Commons License 2005.10.25 0 0 232
4 darabból áll nálam a cuccos.
Pana DMR ES-10, felvevő, Pana televizió, Panasonic video, és egy Thomson DVD lejátszó
A Pana DMR ES-10 -be megy a tv kábel, innen egy Scart a tv-be, meg egy kábel a tv jelnek, egy másik Scart a videóból a felvevőbe, a Thomson lejátszó egy harmadik Scart-al a TV-be.
Ennek csak egy szépséghibája van, nevezetesen nem tudok a videora felvenni, csak lejátszani. Bár ez egy tv jel elosztóval megoldható, de félek, hogy a jel erőssége ezáltal csökkenni fog.
Előzmény: sokadikgab (224)
Puncengruber Aranka Creative Commons License 2005.10.25 0 0 231
Még nem értek sok mindent a Pana DMR-ES10-el kapcsolatban.
90 perces filmet milyen módban érdemes felvenni, SP vagy rugalmas felvételi módban?
Melyik fog jobb erdményt adni?
Azt értem, hogy a rugalmas felvételi módban felvett film kitölti a lemezt, nem marad üres hely, de ami a minőséget illeti itt vagyok tudatlan.
Szóval mikor használjam a rugalmas felvételi módot?
gmiki Creative Commons License 2005.10.25 0 0 230
Csak abban az esetben, ha az eredeti DVD-n nincs Macrovision védelem, egyébként gagyi lesz a felvétel (pl ugrálni fog a kép és sötét lesz). Próbálhatsz nagyon régi típusú videót közékötni, állítólag egész jó eredményt lehet elérni vele, vagy lehet kifejezetten Macrovision eltávolító berendezést is kapni. Persze ha valami hackelt lejátszód van, ami annak ellenére sem gyengíti le a szinkronjelet, hogy a lemez megkövetelné, akkor...
Előzmény: hallgatag63 (225)
tangerine Creative Commons License 2005.10.25 0 0 229
Még annyit, hogy (szerintem) bármelyik hiba is áll fenn, sajnos az áttömörítést nem úszod meg. :(
Előzmény: psr640 (227)
tangerine Creative Commons License 2005.10.25 0 0 228
Fogalmam sincs, eddig összesen 3-4 DVD-t írtam 2 év alatt. :)

Két tippem azért van:

A.) csak azonos tulajdonságú cuccokat lehet egy lemezre tenni
B.) tudott dolog, hogy a Panasonic felvevők, bizonyos felvételi módokban nem szabványos felbontású felvételt csinálnak, és lehet, hogy ezért nem engedi felírni.

Próbáld meg csak az egyiket, vagy csak a másikat berakni. Ha így jó akkor az 'A' hiba, ha így sem jó akkor a 'B' vagy az 'A' és 'B' együtt.
Előzmény: psr640 (227)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!