Keresés

Részletes keresés

szürkefarkas71 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 36845

Csibekérdés: amelyik tojásnak 2 sárgája van, abból ikercsibék kelnek? Egyáltalán kifejlődnek benne?

szürkefarkas71 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 36844

Hát igen, őrület hogy milyen árkülönbségek vannak, de ide is valahonnan Bács-Kiskun megyéből hozzák, gondolom a szállítás is benne van.

Előzmény: TazazTibi (36833)
Victor88 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 36843

Jogos a kérdés. :)

Egyszerűen latinosítottam a nevem: eredetileg Győzőnek hívnak, csak hát én átváltottam, mivel más fórumokon is ilyen név alatt szerepelek, ráadásul nemzetközi (szerb, spanyol) körökben egyszerűbb olvasni, érteni a Victor nevet. Tibivel már számos e-mailt váltottunk, onnan tudja az eredeti nevem. :)

A csibék visszaszolgáltatása viszont nem igazán műkszik, mivel eléggé meg van zavarodva a tyúk és inkább ráült a tojóládában lévő tojásokra. Az lehet egy humánusabb megoldás még, hogy megültetjük még egyszer?

Sipkó Mónika Creative Commons License 2015.02.19 0 0 36842

Szia!  Igaz, és az is nagyon édes amikor utánozzák az anyjukat és a pingpong labda kapirgálni kezd, persze hasra esik a lendülettől. Én azt látom, hogy sokkal hamarabb rászoknak a szemes takarmányra. A kotlós mindig kap  kukoricát, búzát  és az utóbbit elég hamar megtanulják felszedni.  Nem kezdődik ideje korán a viaskodás sem, mert a kotlós fegyelmezi is őket,ha kell. És az a harsogó csipogás sincs , ami a kicsikre egyébként jellemző, biztonságban érzik magukat, nem unatkoznak.

Előzmény: Summer Song (36831)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.19 0 0 36841

Kedves Viktor!

Nagyon örülök a sikereidnek a csibékkel. Bár én is inkább a kotlóssal hagytam volna őket, ha jó a kotlós.

Mert ő nagyobb (4-5 hetes ) korban is vigyáz még rájuk. A macskák még az égig érő kerítéseken is át tudnak mászni könnyedén,

és a pár hetes csibéket előszeretettel vadásszák le, ha nincs kotlós aki vigyáz rájuk.

Bár legutóbb nekem is el kellett szedni 2 kiscsibét a kotlóstól, mert az a kettő csibe fekete volt , a többi sárga.

És a fekete kiscsibéket állandóan elüldözte egy idő után a kotlós magától. Olyanokat koppintott a csőrével a fejükre, hogy az már nekem fájt.

Nem is mertek nagyon egy idő után a közelébe menni, sőt ha fél méternél közelebb mentek hozzá, kergetni kezdte őket a kotlós....

Gondolhatod hogy örültem neki, hogy a tízenvalahányat szépen neveli a kotlós, és kettő miatt kell égetnem az infralámpát, meg minden nap

kétszer vizet/kaját adni a két kicsinek külön. De szépek és egészségesek voltak, fel is nőttek rendesen.

Bár a kotlós is nagyon idegesítő, hogy minden kajás tála felborít a kicsiknek (minden úgy kellet lesúlyozni, ráccsal körbevenni hogy a kotlós

ne férjen hozzá, csak a csibék, mert a kotlós mindent felborít, tönkretesz, és úgy 10-szer annyi kaja kell...)

De viszont azok a csibék akik a kotlóssal nőttek fel, azok bátrak, kiegyensúlyozottak, érdeklődők, nem félénkek, igazi tyúkok.

Akik viszont kotlós nélkül, külön nőttek fel azok (bár testalkatuk még nagyobb is) félénkek, félnek a többi tyúktól, mindentől, ijedősek, óvatosak,

bizalmatlanok. Szinte lehetetlen kézhez szoktatni őket. Néha látványosan pánikba esnek és eszétvesztett menekülésbe kezdenek. (Pánikbetegek...)

Szóval látványosan kiegyensúlyozatlanabbak a családban felnövőknél. Állandó stresszben vannak , a semmitől is.

Hogy ez most a kotlós által okozott "gyermekkori bántalmazás" következménye, e, vagy az elszeparált, elizolált "szülő" nélküli

felnevelődésé, azt az isten sem tudja már megmondani. Valószínűleg mind a kettőé egyben.

Előzmény: Victor88 (36836)
ez-Ben Creative Commons License 2015.02.19 0 0 36840

 

 :)                                  Statisztika ! ( tavasz közeleg :)

 

   Általános tollas ismeretek tárgykörében. Topik varázs - válogatás.

 

   Dísztyúkok és egyéb kapirgálók              2002 évtől          135040 hsz

   Tollas a hátam ?...                                  2010                    36658    

   Baromfinevelés, tartás                            2009                    17356

   Dísztybaromfik adás-vétel                      2010                      9612

   Fajtatiszta baromfi tenyésztés                2010                      5853

   Óriásbrama                                            2011                      5660

   Törpe cochinok és más tyúkok                2007                      3933

   Törpetyúk                                              2002                       1474

   Hobbytyúkosok fóruma                          2007                       1024

   Zengő tyúk                                            2015                         866    

 

   Nem  adódhat olyan kérdés, tyúkász szakterületen, amelyre ne kaphatnánk választ.

 

   Megj. A Díszbaromfik adás-vétel topiknyítója ( Zsófia0622 ) ma ünnepli névnapját. Gratulálunk és minden szépet és jót kivánunk ! ( Kakasügyileg is !;)

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.19 0 0 36839

 Viktor= Győző?   :-)

Mert "magyarosítva" azt jelenti a neve, vagy mert valami régi barátság/ismeretség van köztetek? :-)

Időközben lemaradtam valamiről? :-)

Előzmény: TazazTibi (36826)
Sipkó Mónika Creative Commons License 2015.02.19 0 0 36838

Szia! Örülök neki és kíváncsian várom a fejleményeket! Sok sikert a picikhez, ez a legüdítőbb időszak a baromfitartásban!

Előzmény: Victor88 (36836)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.19 0 0 36837

Nyolc tyúk!  Te jó ég, ez óriási tragédia!

Sajnos ezek nagyon el tudják venni az ember kedvét...

Nekem tavaly tavasszal vitt el hatot egy dög (nálam kutya). Nálam elég magas a kutyák/rókák ellen a kerítés (2,5 méter magas, és aláásás elleni védelem is van, betoncsík),

de nagy terület révén sajnos volt a kerítésnek

egy gyenge pontja: a fatároló tetejére  fel tudott ugrani, majd onnan már könnyedén átugrotta a tyúkok kerítését.....  (egymás mellett vannak)

No de ezt a gyenge pontot 2-3 éve úgy volt, és soha nem volt baj, de egyik reggel egy kutya felfedezte...

Ezt átalakítva már azóta nem volt ilyen bajom. Bár a kerítés csak kutyák rókák ellen véd, a nyest ellen csak az éjszakai bezárás a tuti.

Hála istennek nálam jól működik a kütyü, néhány naponta le is ellenőrzöm a tyúkok etetésekor, az alkonykapcsoló letakarásával.

De egész nyáron, sőt egész évben kevesebb  volt a tojásom emiatt mint amennyit terveztem.

Nyáron ráadásul folyton kotlott valamelyik: volt hogy egyszerre 3 is, most tél révén meg emiatt tojtak kevesebbet.

Bár egy-két hete nagyon megugrott a tojásszám: most kezdtek el igazán tojni az új tyúkok is, úgyhogy most erre nem panaszkodom.

 

Szegény messzi, őszinte részvétem!

Ui: ha egyszer sikeresen portyázott egy helyen, akkor az azt követő hetekben/hónapokban gyakrabban visszatér arra a helyre, hátha mégis újra...

Ezért ilyenkor mindent érdemes újra alaposan átellenőrizni. És nem tudom éjszaka világítasz -e nekik? (Én igen, de sokat töprengtem rajta hogy ez nem

kelti e fel a ragadozók figyelmét.... a kiszűrődő fény. Eddig nem volt gondom, és bízom a masszív ajtóban és zárószerkezetben, de ki tudja...)

Nagyon sajnálom, és tényleg kár azokért a nagyszerű tyúkokért...

 

Előzmény: meszi67 (36806)
Victor88 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 36836

Szia!

Egyáltalán nem veszem tolakodásnak, amit leírtál, hiszen csak a tapasztalatodat osztottad meg - hiszen erre való a fórum. Ma még átgondoljuk, ki lehet-e alakítani egy kisebb zugot a családnak és megpróbálkozhatunk mégis azzal, hogy összehozzuk tyúkanyót a csibéivel. Megírom majd, mire jutottunk. :)

Előzmény: Sipkó Mónika (36829)
TazazTibi Creative Commons License 2015.02.19 0 0 36835

Na ha elkészül  majd a nevelde,stabil lábakon állnak majd a kiscsibék :)

Csibe csipogós jó reggelt és  napot kívánok neked, és mindenki másnak is!

Előzmény: Victor88 (36828)
TazazTibi Creative Commons License 2015.02.19 0 0 36834

Így igaz nagyon aranyosak ahogyan nézelődnek ki a kotlós alól,az meg már egyenesen cuki,amikor a kotlós hátán űcsörögnek :) digi ide vagy oda... azért lesz ám biztosan az idén is kotlós ültetés nálunk is.

Előzmény: Summer Song (36831)
TazazTibi Creative Commons License 2015.02.19 0 0 36833

Fejér megyében 250-300ft 1 kis bálás szalma.

Előzmény: TazazTibi (36826)
meszi67 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 36832

Köszönöm!

Előzmény: kemorgo (36825)
Summer Song Creative Commons License 2015.02.19 0 0 36831

...Az lemaradt, hogy iszonyat aranyosak a csibék a kotlóval...ahogy bújnak alá, ahogy felmásznak a hátára, ahogy tanulgatnak... Nagyon jópofa, amikor már akkorák,h alig férnek alá, de még bebújnak valahogy és csak a sokkis fej kandikál ki alóla... Ha másért nem is, hát ezért is érdemes együtt hagyni őket.

 

Szívet melengető látvány. :-)

Előzmény: Summer Song (36830)
Summer Song Creative Commons License 2015.02.19 0 0 36830

Azzal kiegészítve, hogy a kotlót, ha a csibéivel van, hétszentség, hogy nem veri meg egyik tyúk sem... de macska sem...sőt, a kutyának is nekimegy (Bár az nálam a vesztét okozta egynek tavaly :-() .

És így, a csibék felnövéséig (amennyiben ott marad vagy időben vissza kerül a tyúkudvarba), visszailleszkednie is sokkal könnyebb lesz. ( Vagy éppenséggel könnyű.)

 

(Én azért keltetek kotlóval, mert ez a természetes és mert rengeteg munkát (időt és energiát is) megspórolok... Most télen is,tavasszal-nyáron meg egyáltalán nem kell velük külön foglalkozni. Mindent megold a kotló. Csupán a táplálék és a víz az, amit biztosítani kel.)

 

 

Előzmény: Sipkó Mónika (36829)
Sipkó Mónika Creative Commons License 2015.02.18 0 1 36829

Szia! Szerintem sem teszel jót a szétválasztással , hiányoznak egymásnak. Nekem kényszerkotlósom van / bár most még várat magára / és én is elszedem a csibéket amíg mind ki nem kelnek. Novemberben ez 4 nap plusz ücsörgést jelentett a kotlósnak, garázsban csibék infra alatt, éjszaka mama alatt az első naptól kezdve! Van egy nyitott de mégis védett melléképület, és ott töltötték az éjszakát / a költőhelyen /. Reggel korai kelés , csibe el, etetés stb. Már az első este amikor vittem őket az anyjuk alá mindegyik fejére odaérintette a csőrét, és nyugtázta , hogy megvannak. Igaz  miután  17-en voltak a végén már értetlenül nézett, hogy még ezek is? Szóval ez ment 5 napig, de a 3. napon már napközben látszott, hogy keresi őket, és nem tetszett, hogy elszedem őket. A szitu hasonló volt, nekem majd 1.70 m az elkerített rész magassága, szivaccsal takarva, körbeszigetelve, infra bent belógatva. A 6. napra készült el, akkor raktuk össze őket nappalra is, mondhatni érezhetően az "utolsó órában". A kotlós ingerülten de elégedetten kotyorászva  fogadta a kicsiket, és melegedtek mind  az infra alatt. Én meg végre pihenhettem, mert átadtam a kismama szerepet. Azért írtam ezt le, hogy még szerintem meggondolhatod magad, mert a kotlós szervezete sem hormonálisan, sem fizikálisan nem alkalmas arra, hogy kirakd a többi közé. 3 hét elgémberedés és láz után le is betegedhet a stressztől. Ha semmiképp nem akarod összerakni a kicsikkel,akkor is ki kellene venni a többiek közül, hogy ne bántsák, mert az is lehet, hogy enni sem hagyja a többi.  Én sem voltam anno tapasztalt kotlós ügyben, és fél évig harcoltam vele, mert nem akartam szaporulatot. Viszont annyira megsajnáltam, mindenáron el akart ülni, a többiek teljesen kicsinálták, nem tudott enni sem. Hiába vettem ki tőlük az udvarunkra, hetekig nem változott semmi, így beadtam a derekamat, elültettem. És csont soványan, lemerülve hálásan költötte ki az első csibéit, és én időközben megtanultam tisztelni őt, mára már teljesen kiismertem, és tudom mikor várható a nagy bumm! " A kotlós védelmében " is lehetne a cím, de kérlek ne vedd tolakodásnak!

Előzmény: Victor88 (36822)
Victor88 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 36828

A neveldét édesapám tervezte meg, illetve ő is fogja megépíteni (egész szépen halad vele).

Ő tulajdonképpen villanyszerelő a szakmáját tekintve, de amolyan ezermester, úgyhogy jól megoldja az ilyen barkácsmunkákat is.

A nevelde egyébként kb. 100 cm hosszú, 60 cm széles és 50 cm magas lesz; két szintes és még lábakon is áll, így jó magas. Természetesen lámpát is szerel mindkét részhez. Az anyaga pedig tömött fa (nem tudom, ezt felétek hogy mondják), jó vastag, gondosan ügyel a szigetelésre is. Az ajtaja drót, hogy kapjanak elég levegőt és etetőt is rögzít hozzá.

Előzmény: TazazTibi (36826)
szürkefarkas71 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 36827

Mifelénk már 700 ft-ot kérnek egy kisbálás szalmáért, röhej, nálatok mennyi? Mondjuk minél messzebb van Pesttől annál olcsóbb biztos.

TazazTibi Creative Commons License 2015.02.18 0 0 36826

Akkor gőzerővel épül most az új nevelde? :) Miből építitek Győző?

Előzmény: Victor88 (36822)
kemorgo Creative Commons License 2015.02.18 0 0 36825

Együttérzésem!

Szerintem ez az a látvány, amit egyikünk sem szeretne reggel látni...

Előzmény: meszi67 (36806)
rituka77 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 36824

Te jó ég.! Ez szörnyűűűű! Remélem felém sosem jönn. Én biztos sírva fakadok ha ilyet látok.! Még dolgozni se tudnék bemenni... Ha ilyen történik meddig lehet a tyúkot megpucolni megenni.!??? Ha merev már nem?? 

Előzmény: meszi67 (36806)
TazazTibi Creative Commons License 2015.02.18 0 1 36823

Aranyos a kiscsibe csapatod! :)

Előzmény: tomika123456 (36817)
Victor88 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 36822

Igazatok is van, talán okosabb lett volna a kotlósnak adni a csibéket. A gond csak az, hogy még két tojás maradt alatta, a többi csibét pedig már rég behoztuk, mivel kint az ólban megfáztak volna, hiába a tyúk. Miután ebből a két tojásból nem keltek ki, a kotlós szépen le is szállt a fészekről és már nem akartuk odaadni neki a csibéket (lehet, már nem is fogadta volna vissza őket). Másrészt készül számukra egy biztos nevelde, ahol nem fáznak meg, de addig is ellesznek ebben a dobozban. Egyébként hamarosan új csibék is érkeznek a keltetőből - azok a másik részlegre mennek majd. Szóval inkább majd oda tesszük ezeket és akkor nem lesz szükség a tyúkra. Különben még az is gond lett volna, ha a kotlós elkóborol, ezek meg megfáznak. Most meg már lesz velük, ami lesz, mindenesetre életrevaló csibék. :)

TazazTibi Creative Commons License 2015.02.18 0 0 36821

Azért látom egy kis humor érzéked is maradt ezek után :) jó lenne ha lenne köztük kék australorp.

Hát azon morfondírozgattam,hát nem tudom,mi a jobb,hogy félévente,egy-egy valahogyan kirepülő,kiszabaduló tyúkomat vagy kakasomat"kivégzik a tacskók",azért szerintem van visszatartó ereje,hogy elég jól körbe tudnak járni a  tacsik mindent,főleg a 2 kan vizelet mintát hagy mindenhol... :) és (eddig) nem nagyon merészkedett még ilyen nyest féle szerencsére oda.

Előzmény: meszi67 (36818)
meszi67 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 36820

Hát ja! Ha az összeshez nézzük akkor "csak" nyolc. Egyébként meg azért elég sok.  Mondjuk elvinni semmit sem vitt el, csak egy fejet, skalpként ---lehet, hogy kiskorában sok indiános könyvet olvasott! :)

Előzmény: Victor88 (36819)
Victor88 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 36819

Igazán nagy kár értük!

A fene enné meg az ilyen rusnya dögöket. :( Talán szerencse a szerencsétlenségben, hogy csak ennyit vitt el.

Előzmény: meszi67 (36818)
meszi67 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 36818

Igen, az egyetlen "kék" australorp tyúkom! :(   Ha kel kék csibéd, ne mond el neki, hogy mi történt az anyjával --csak ha már elég nagy lesz hozzá! :))

Előzmény: TazazTibi (36808)
tomika123456 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 36817

meszi67 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 36816

Igen, volt egy rossz beállítás. Még szerencse, hogy a kakasokat /"szomszédvédelmi"  megfontolásból/  egy  külön óra és  szerkezet később engedi ki a tyúkokhoz, mert azokat még jobban sajnáltam volna.

Előzmény: szürkefarkas71 (36812)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!