Keresés

Részletes keresés

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 870

Jesszus de jó! A cukkinitől ilyen szép zöld? Nagyon jól néz ki benne a barna ..

Előzmény: erikafot66 (869)
erikafot66 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 869

Cukkinis, csoki-vanilia-narancsos darabokkal.

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 868

Akkor mit szóljak én? Itt lehet a legmelegebb, mert én még most sem értem miről is van szó. :)))))

erikafot66 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 867

Tényleg meleg van, nálunk még most is 31 fok van kint. De jó lenne ebből félretenni egy kicsit a télre :)

Előzmény: Sütimüti (866)
Sütimüti Creative Commons License 2011.09.11 0 0 866
Na most jottem ra, h mit irtal, csak nem birtam elsore ertelmezni, meleg van... :)
Igen, folosleges extra olajat superfatnek tenni. De pl. sheas oliva szappanom 20-80% es erre nyomtam a superfatet, vagyis a kettobol all ossze, nem csak az egyikbol. Isteni amugy.
Előzmény: erikafot66 (863)
erikafot66 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 865

A kalkulátor értékeinek megfelel ez az összeállítás. Oda szoktam figyelni rá. A shea vaj vagy a kakaóvaj is lehet fat.

Előzmény: Sütimüti (864)
Sütimüti Creative Commons License 2011.09.11 0 0 864
Az olajoknak megvan a tulajdonsaguk, attol kremes, habos, kemeny, puha, stb. Nem a superfattol magatol. Attol csak taplalobb, visszazsirozza a bort.
Előzmény: erikafot66 (863)
erikafot66 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 863

Rájöttem valamire, bár lehet, hogy csak nekem esett le későn a tantusz :) Játszadoztam ma a szappan kalkulátorral, és azt vettem észre, hogy ha kialakítok egy átlagos alap összetételt és ezt variálom a superfattal, ugyan annyi lúg kell mindig, akár milyen olaj a fat.

 

Egész pontosan:

250 g oliva olaj

250 g napraforgó olaj

250 g pálmazsír

250 g kókuszolaj

160 g NaOH

60 g olaj superfatnak (dió vagy mandula vagy mogyoró vagy ricinus, stb)

 

Nem kell a szappanba felhasználni a méregdrága shea vajat vagy kakaó vajat, hiszen a szappan krémes érzését a superfat adja. Így sokkal kevesebbet kell költeni olajokra. Mai áron kb 1000-1200 Ft így 1 kg szappan.

 

Mi a véleményetek erről?

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 862

Ennyire nem lehet valaki vak mint én! A narancssárga színen spekulálgatok, mert annyira szép és üde szín, narancsos szappant szeretnék, esetleg fahéjjal kombinálva. De ma levettem a legelső szappanomat a polcról, amit méltatlanul valahogy hátra dugtam a polcon. :))) Egész jó narancssárga. Ha emlékeztek rá, akkor az sárgabélű görögdinnyepépből készült és a másik fele tönköly búzafű léből.

 

Van egy-két adag sárgabélű dinnyém lefagyasztva magostól. :)) Lehet, hogy a narancssárga megoldva..

 

 

Fakó narancs, de mindenképp narancs. Azon gondolkodtam, hogy talán a sárgadinnyebél épp így beszínezné, ha péppé zúznánk és abban oldanánk a lúgot. Én a pépben oldottam fel a lúgot. Majd a végén is adtam kis pépet hozzá.

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 861

Boldizsara!

 

Nagyon jóóók! És milyen jó lesz vele fürödni meglátod. Ügyes vagy gratulálok hozzá. Jöhetnek a jó ötletek és meg sem állsz.. :))

Előzmény: boldizsara (849)
kattmancs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 860

Ha már kénytelenek vagyunk egy csomó mindent neten rendelni, lehet, hogy jó lenne összeszedni a tapasztalatokat,linkeket, honnan érdemes rendelni dolgokat szappankészítéshez. Leginkább az olajok, lúgok témakör az érdekes, mert a többi (illóolaj, formák) nem olyan vészes. Ti honnan szoktatok?

erikafot66 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 859
Barkács áruházban vagy sirkövesnél
Előzmény: Boxmókus (855)
Boxmókus Creative Commons License 2011.09.11 0 0 858

Na megyek. Jól ideragasztottatok! :)

Boxmókus Creative Commons License 2011.09.11 0 0 857

:) 1. Olyan édes-habos gyönyörűség! Mint egy süti. De megkóstolnám!  :)

Előzmény: tildi36 (843)
Boxmókus Creative Commons License 2011.09.11 0 0 856

És kicsi formában hogy lesznek fehérek? Titán-dioxidtól vagy mástól is?

Hogy kell a sütőbe tenni? Már szelve, vagy tömbben?

Előzmény: tildi36 (844)
Boxmókus Creative Commons License 2011.09.11 0 0 855

Hol vegyek gránit lapot és mekkorát?

Előzmény: erikafot66 (846)
Boxmókus Creative Commons License 2011.09.11 0 0 854

Gratulálok! :)

Előzmény: boldizsara (847)
Boxmókus Creative Commons License 2011.09.11 0 0 853

Azt elfelejtettem kérdezni, hogy amit küldött valaki videót ha jól emlékszem francia nyelvűt megnéztem, és olyan szappanszeletelőt ti is használtok? Ha igen, hol lehet beszerezni? ..Meg azt a műanyag, téglalap alakú formát?

Boxmókus Creative Commons License 2011.09.11 0 0 852

A szappanjaitok naggyon klasszak! Én csak irigykedem. Egyedül kakaóvajat és levendulaolajat sikerült vennem, eddig vártam ezekre a .... Pedig órákat töltöttem el és sehol semmi. Időm meg nincs, felújítunk és iszonyat ami itt van. Pihenés képpen ugrok be csak hozzátok.

Szép napot és jó szappanozást! :)

Boxmókus Creative Commons License 2011.09.11 0 0 851

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget! A Vikit máris törlöm a memóriából és mást keresek helyettük. Ha kiküldik a megrendelést legfeljebb nem veszem át, viszaküldöm. Üzletember lévén fontos lenne szerintem ha nyaral is és nem hajlandó visszajelzést adni a próbálkozásaimra, hogy közölje velünk legalább hogy bocs, de a kiszállítás szünetel eddig és addig, és kösz a megértést. Szerintem ez lenne a minimum. Megérteném, tudomásul venném és más szemmel néznék rájuk. Ezek után sehogyan sem fogok.

Előzmény: halaloszto (831)
erikafot66 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 850

Ügyes vagy, jól néznek ki a szappankáid, gratulálok!

 

Szerintem, még mi is az alkotás lázában égünk, ez nem akar elmúlni, annyi okos ötlet merül föl, főleg, itt a blogon, amik még megvalósításra várnak. Olaj a tűzre az ismerősök reagálása, a sok pozitív visszajelzés, mindenki ki szeretné próbálni, esetleg venni belőle.

 

Hamarabb használhatod a szappanokat, ha be tudod tenni őket sütőbe 2 órára, az ideális hőmérséklet kb 60 fok, de a sütők általában túlmelegítenek, ha tudod a hőfokot szabályozni és a 40 fokot javaslom, akkor lesz kb 60 fok, főleg légkeverésesnél.

Előzmény: boldizsara (849)
boldizsara Creative Commons License 2011.09.11 0 0 849

csak sikerül

Előzmény: boldizsara (848)
boldizsara Creative Commons License 2011.09.11 0 0 848

Nagy volt a kép, nem sikrült a csatolás :( Vajszínű szappankák sikerültek.

Most jöhet a foma keresés, és formába öntés. Már csak egy hónapo kell várni, hogy használni is tudjuk, és kiderüljön tényleg milyen lett.

Köszönöm a sok hasznos tanácsot, infót amit itt gyűjtöttem össze, remélem egyszer majd én is tudok okos dolgokkal segíteni.

boldizsara Creative Commons License 2011.09.11 0 0 847

Elkészültek életem első szappanjai:) Ez Zsuzsu nélkül nem jöhetett volna létre! Köszönöm!

Nem tudom leírnia azt az érzést, mikor sikeresen a formába öntöttem a masszát, (pedig sok más alkotó tevékenységet is űtök, de ez mégis más volt) de Ti már mind átéltétek ezt, tudjátok mire gondolok.Kezdetnek valami egyszerűt akartam, így hársfa teából készült (oliva-napraforgó-kókusz alappal) citrom illó olajjal, az egyik adagot megszórtam egy kis levendulával. Már érik, és illatozik.

erikafot66 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 846

Nagyon klassz mindegyik szappan, ügyesek vagytok.

 

Tildi, nekem a kókuszos így jobban tetszik.

 

Amikor tejjel készítem a szappant, én úgy oldom meg, hogy a közepe ne legyen más színű, hogy gránit kövön hűtöm a szappant. Igaz, szerencsém van, mert a konyhapultom U alakban gránit. De külön is be lehet szerezni, ami azért is jó, mert süti készítéséhez is jól használható.

 

Én tegnap zöld szappant készítettem, este vagy holnap vágom fel, akkor hozok képeket. Cukkini héjától zöld.

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.10 0 0 845

Tildi! Nekem meg pont a húsos szallonnásod tetszik a legjobban :))) Pedig akkor még nem is olvastam, csak gyors néztem a képeket. Amúgy mind nagyon szép. Tényleg nagyon tetszenek.

 

Képzeld el, hogy amiket kisebb formákba öntöttem például a diós is, mert kimaradt és lett 2 rózsa is, az még mindig spenótfőzelék színű. :)))

 

A többivel is így jártam. Mind világosabb, mint a tömbbe öntöttek. Ez azért van, mert a tömbbe nagyobb hő keletkezik és nem levegőzik a zártság miatt. Csak ez lehet az ok. Nagy darab és nagy meleg van. Én mindig úgy járok, hogy egy kör lesz a közepén, ami más színű. :)) Gabonakörök :)))

Az sötétebb mindig. Pedig nem olvad fel, csak forró lesz a közepe.

 

Hófehéret én már nem is szeretnék. :)) Megharagudtam, nem kapok titán-dioxidot.. vagy mi is az..

tildi36 Creative Commons License 2011.09.10 0 0 844

Ez pedig itt a kókuszos, kókusz- és zabtejes szappanom, illatmentes, de van egy enyhe kókuszillata azért. Sok shea vaj is van benne, remélem jó kis ápoló-radírozó szappan lesz belőle. A kicsi, formába öntöttek hófehérek lettek, a fadobozos tömbös pedig bézs.

(Hogy lehet tömbben hófehér szappant készíteni?)

 

tildi36 Creative Commons License 2011.09.10 0 0 843

 

Zsuzsó, ez valami nagyon finom szappanka lesz!! Gyönyörű is, olyan igazi natúrszappan :)

Az én diósaim mind rózsaszínes-bordós- barnásak lettek,  a legrégebbiben a diólevelek aprítva meggypirosak....biztosan itt is számítanak az egyéb összetevők és illóolajok.

 

Szerintem is nagyon jól harmonizálnak a diós szappanokkal a virágillatok, én is tettem bele rózsafaolajat, és jázmint, tarós, finom illatú, krémesen habzó, a bőrre nagyon jó hatású szappanok.

 

A képeken az legelső  diósom, amiben nagyobb darabokban volt a diólevél, a másodikon a legutóbb készült, ez rétegezett, de nem ilyenre akartam, csak elég hamar dermedt.. (  a párom szerint jóféle húsosszalonnára hasonlít :D ) A harmadik képen lévőt  szerintem már mutattam itt a blogban.

 

1.

  2.  

3.

 

 

 

Előzmény: zsuzsu1218 (842)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.10 0 0 842

Tettem bele egy kicsi rózsafa illóolajat, szerintem nagyon jól illenek egymáshoz a diófa levél savanykás, cseres illatával.

 

Reggel nagyon zöld volt, de ahogy hűlt lefelé úgy barnul.

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.10 0 0 841

A diólevelet, ha azt szeretnénk, hogy az aromája, a csersav és minden bennemaradjon, akkor nagyon jó, ha száraz, de nem napos, szellős helyen szárítjuk. Olajos cuccnak pedig a legjobb, ha húsdarálón ledarálod, némi lé is kicsprgatható ilyenkor belőle és úgy telegyömeszkölni vele egy üveget, majd rá az olajat. De minden megoldás jobb a semminél, tegyél el mindenképp mert szuper.

 

Én megcsináltam a dióleveles szapant, kicsavartam fűpréssel a levét, na meg kell mondjam nem túl lédús valami, majd ami kijött belőle, az már egy fura törölköző nedves "por" . Nem tudom másként leírni, egy csöpp lé sincs benne, de szinte morzsolható és szitálható, mégsem száraz. Na ezt még mikor pudingosodott hozzátettem a lével együtt. Gyönyörűen megszínezte és szép lett a sok diólevél őrleménytől. Bár kicsit sok sikerdett bele, de nem hiszem, hogy rossz lesz. Tiszta olíva szappanba tettem, isteni lesz szerintem télen, a fáradt, vízhiányos, szárazkás bőrre. .... Vagy nem.... :))

Előzmény: Sütimüti (835)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!