Keresés

Részletes keresés

bernadett76 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 22726
ée egy 22 es csövön mennyi folyadék mehet át óránként?
Előzmény: r0226 (22724)
r0226 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 22725
Én már nem akarok venni.:-))))
Előzmény: memorix (22723)
r0226 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 22724
Nem.
Előzmény: bernadett76 (22721)
memorix Creative Commons License 2007.12.02 0 0 22723
Előzmény: r0226 (22722)
r0226 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 22722
Nekem Fég Komfort-T 25V turbós cirkóm van, 60l víztartályos. 300eft volt a turbócsővel,tetőkivezetővel és a végelemmel együtt. Meg vagyok vele elégedve.
Előzmény: g_lorant (22717)
bernadett76 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 22721
azt szeretném megtudni, hogy egy 22-es rézcsövön keringető szivattyúval lehet-e több vizet keresztülvinni, mint ami 8 darab 25-ös kpe csövön egy 40-es osztón keresztül jön be?
OsziM6MPS Creative Commons License 2007.12.02 0 0 22720

Logamax Plus GB 022 - 24 K kondenzációs kombi falikazán 24 kW db  359 000Ft+afa

OsziM6MPS Creative Commons License 2007.12.02 0 0 22719
350 korul mar buderus kondenzacios keszuleket is kapsz.
Előzmény: monyesz (22718)
monyesz Creative Commons License 2007.12.02 0 0 22718

Pincébe, padlásra, konyhába is lehetne rakni...

Asszem Junkersben is van beépített tárolós kivitel, a 300 ezer elég sok egy kazánra.

Hány vízvételi hely lesz (várhatóan egy időben is lényeges kérdés) és milyen messze vannak ezek a kazántól ?

Előzmény: g_lorant (22717)
g_lorant Creative Commons License 2007.12.02 0 0 22717
Nincs hely a külső tároló számára; a fürdőben lesz a gázkazán.
A 24kW-os a legkisebb teljesítményű, amit kapni lehet a kiválasztott modellből.
Utánanézek a Termomax-nak... Jó minőségű?
Előzmény: monyesz (22716)
monyesz Creative Commons License 2007.12.02 0 0 22716

Szerintem kevés a tapasztalat a márkával, én is eddig háztartási gép vonalon ismertem őket.

Termomax vagy valamelyik SD modell ? Miért nem külső tárolós modell ? Kell a 24kw-os készülék ?

Előzmény: g_lorant (22715)
g_lorant Creative Commons License 2007.12.02 0 0 22715
Sziasztok!

Nemrég vettünk egy házat, amelyben a kivitelező cirkófűtést fog kiépíteni. Ők egy Ariston márkájú kombinált kazánt szeretnének beépíteni, de ezen még változtathatunk (mind a márkán, mind a modellen). Sajnos nem találtam véleményeket erről a márkáról, holott az ára egészen elfogadhatónak tűnik. Kérdéseim a következők lennének:
- Van valakinek taptasztalata az Aristonnal kapcsolatban?
- Konkrétan a GENUS 24FF és a GENIA MAXI 24 BFFI modellek érdekelnének. Vélemények/tapasztalatok?
- Milyen megbízható márkát/modellt ajánlanátok ebben az árkategóriában (itt kb. 300e egy beépített tárplós 24kW-os kazán)?

Légyszíves segítsetek, sürgős lenne!
Előre is köszönök minden segítséget!

Üdv,
Lóri
monyesz Creative Commons License 2007.12.02 0 0 22714

Hűha, nem férne be !?

Most semmivel nem kell kinyomni, csempézés után kell szaniter szilikonnak majd, ahogy írtam. Én megterhelném a tálcát olyan 50-70 kilóval, és akkor nyomnám ki. Vízvetőt, szilikont kapsz ahol szaniterárút árulnak.

A csempét le kell vinni a tálca szélének szintjére vagy alá kicsivel.

Előzmény: luxusaszketa (22711)
cdl1 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 22713
ITT a 2357-es hozzászólásban van rajz róla.
Előzmény: luxusaszketa (22712)
luxusaszketa Creative Commons License 2007.12.02 0 0 22712

vízvetőt kellene körbe a falhoz tenni

 

Ezt hol lehet kapni?

Előzmény: monyesz (22709)
luxusaszketa Creative Commons License 2007.12.02 0 0 22711

A tálca lábakon áll.

 

Most még nincs felrakva a csempe a falrara felraknám a csempét akkor nem férne be a tálca a helyére. A kérdés az lenne, hogyazt a rés ami a vakolatés a tálca közt van, mivel töltsem fel? Ha feltöltöttem, akkor kezdeném a csmpézést.

 

Ezt a kédszegélyt hol lehet kapni?

Előzmény: halaloszto (22710)
halaloszto Creative Commons License 2007.12.02 0 0 22710
vaft olzan kadszegely kell, ami reszben a csempe ala megy, az megjobb.

vajk
Előzmény: monyesz (22709)
monyesz Creative Commons License 2007.12.01 0 0 22709

Folyékony fólia nem jó csak ha még arra csempe kerül ! Az felvan már rakva ? Majd akkor kell a csempe és a tálca között kinyomni szaniter szilikonnal.

Aztán vízvetőt kellene körbe a falhoz tenni, amit szaniter szilikonnal kell felragasztani a falhoz és a zuhanytálcához.

Jó minőségű szilikont válassz (pl a Ravak gyárt jót) !

Lába van a tálcának ugye ?

Előzmény: luxusaszketa (22708)
luxusaszketa Creative Commons License 2007.12.01 0 0 22708

 

Ott tartok a zuhany építéssel, hogy a fal és az aljzat le van kezelve a folyékony fóliával. A zuhanytálca (120x80) be van kötve, ott áll a helyén. A tálcát 3 fal veszi körűl és a negyedik fal egy üvegajtó lesz. A fal és a tálca között 0,5-1.0cm es hézag van. Ezt a rést hogyan és mivel töltsem ki? Töltsem fel a folyékony fóliával?

kfny Creative Commons License 2007.12.01 0 0 22707
Mostmár csak németül kéne megtanulnom gyorsan :))))
Előzmény: OsCaR (22671)
kfny Creative Commons License 2007.12.01 0 0 22706
Sima kandalló. Bocs, h most reagáltam, tegnap dógozóba voltam.
Előzmény: micimacho (22673)
halaloszto Creative Commons License 2007.12.01 0 0 22705
azert van a motoros szelep, hogy ha eleg meleg a taroloban a viz, be sem kuldi a kazanba.

ez igy osszessegeben meg mindig egy atfolyo melegvizkeszites, igy szerintem a cirkulacio nem jatszik semmikeppen.

amugy is fura nekem, hogy valaki napkollektort epit, netan megterulest szamol, utanna meg kidob napi 50 vagy tobb liter melegvizet a cirkulacioval.

vajk
Előzmény: micimacho (22702)
td cdx Creative Commons License 2007.11.30 0 0 22704
Esetleg nincs véletlenül bekapcsolva az "ECO" funkció?
Előzmény: Eldoradó (22678)
OsziM6MPS Creative Commons License 2007.11.30 0 0 22703

a bojlerban levo viz lesz a napkollektorban???

micimacho Creative Commons License 2007.11.30 0 0 22702

Akkor minek kéne a motoros szelep? Ha úgy használja, és a kazán tényleg érzi, hogy a hideg bementen meleg víz van, akkor persze lehet jó. (ami így leírva nem is lehetetlen, hiszen a kazán érzi, hogy a tárolóban a víz elég meleg-e, és csak akkor kapcsol be, ha nem elég meleg. Minden kazán ilyen. :-)

 

 De csak akkor, ha nincs cirkuláció. Ha az van, akkor mindenképp a kazán melegítené a cirkulációban megfáradt vizet, ami nagyban rontja a napkollektoron keresztül megspórolható energiát. Mérthogy nem az ingyen felmelegített vizet "koptatjuk" el a cirkulációban, hanem a gázzal drága pénzen melegítettet.

 

mm.

Előzmény: halaloszto (22700)
pborisz Creative Commons License 2007.11.30 0 0 22701
Én nem nagyon értem ezt a melegvizes problémát. Nekem egy sime modulációs kombi kazánom van, meg "vacak" kínai egykaros csaptelepek (igaz a dobozára olasz import van írva :)). Szóval mi nem tapasztaltunk semmi hasonló problémát. Ha kicsit nyitom ki a csapot akkor kicsit jön a meleg víz, ha tökig kinyitom akkor meg folyik rendesen a melegvíz és nem kapcsogat a kazán. Keverni meg úgy keverem, ahogy akarom a hideggel. Mondjuk nincs tapasztalatom más kazánokról - előtte egy vacak fég vízmelegítőnk volt - így azt hittem, hogy minden mai kazánban külön hőcserélő van a melegvízhez.
halaloszto Creative Commons License 2007.11.30 0 0 22700
szerintem ugy akarja hogy a kazan hidegviz bemenetere megy a boyler kimenete, a kazan hmv kimenete meg a furoszobaba.

vajk
Előzmény: micimacho (22699)
micimacho Creative Commons License 2007.11.30 0 0 22699

Tudom, hogy csak hétfőn olvasod, de azért leírom, hátha mégis bekukkantasz...

"Hogy kérdésedre válaszoljak, nem a kazánnak lesz tárolója, hanem a szolár rendszernek, " Ezt eddig értem.


"és ezt az egész mislukanciát elé kötöm a kazánnak- tehát a kazán hideg vizes bemenőjére."

Elvnek nem rossz eddig...

 

"Ha a szolárban a vízhőmérséklet alacsonyabb, mint 40 fok, a kazán rádolgozik."

Na, ennek örülnék, ha kifejtenéd... had' tanuljunk.  Merthogy ott van a kiszuperált boylered, amiben nincs hőcserélő... merthát a solár rendszerben megforgatod az egész vizet, ami a boylerban is van. De akkor a kazán miként is fogja ezt fűteni? Ráadásul, ha képes is lenne valamiként fűteni, akkor is miből érzi majd, hogy az abban lévő víz hideg? Mert ha nem nyitod meg a csapot, akkor a kazán hiába érzékeli a bemenő víz hőmérsékletét, az nem jár arra. Nincs mit érezni. Mert az egész a csap megnyitásáig statikus nyomáson "áll", ha érted. Vagy átkötöd a kazán termosztátját a használt boylerre is? Vagy párhuzamosan kötsz egy másik szondát a gyárival? Szóval a vezérlés is komoly gond ebben a felállásban.

Valszeg nem lehetetlen megoldani, de hogy nem így, az biztos. Vagy nem elég részletesen írtad le a tervedet (védett talán? ) és emiatt egyes elemek hiányoznak a fejemben összeállt képből.

 

" Ha eléri a 40 fokot, egy háromjáratú motoros szelep kiiktatja az egész kazánkört, és közvetlenül a csapba folyik a víz. " - gondolom a kiszup boylerből közvetlenül. ok.

Itt már csak az a gond, hogy vajon miként viseli a család, amíg a háromjáratú motoros szelep zuhanyozásos hajmosás közben átteker a másik állásba és addig szépen folyik az egyre hidegebb víz... Már feltéve, hogy a napkollektorost amúgy a kazán fel tudta valami csoda folytán fűteni, mondjuk rádiófrekvenciásan. Mert ahhoz sem kell vezetékes kapcsolat. :-)

 

(A szolár rendszert én kívámon csinálni fillérekből -síkkollektor rézcsővel, kibuherált bojler- így a szolár tároló árával gyakorlatilag nem kell számonolni, de ez mér egy másik topik témája.)

Igen, amennyiben a kivett teljesítmény szinte mindegy. Mert azért a sötétre festett rézcső nem ugyanaz, mint egy heatpipeos vákumcsöves rendszer.... csak hogy fitogtassam, más is olvas hasonló topikokat. :-DD

 

Továbbá javaslom még azt is meggondolni, hogy ha esetleg van cirkuláció a rendszerben, akkor az egész terv azon is megborul. De erről csak akkor, amikor már kiderül, hogy van-e.

 

Tény, vagy én  vagy Te de valamelyikünk valamit figyelmen kívül hagyott.

Igazából szurkolok, hogy én tévedjek, mert akkor az általad vázolt helyzetre van megoldás ... de én eddig még nem találtam meg. Legalábbis a kazán vezérlésének teljes megbontása nélküli megoldást még biztosan nem.

 

mm.

Előzmény: hifitibi (22691)
hifitibi Creative Commons License 2007.11.30 0 0 22698
Egyszerre írtuk a válaszunkat....
Szóval mint ahogy előző hozzászólásomban is írtam, még kopasz vagyok a témához, de elszánt.
Ez az 50 fokos dolog meg tényleg egy okosság, mert annak idején én is olvastam a 40 fokon tenyésző baktériumokról, csak most ki ment a fejemből, annyira beleégett már ez a 40 fok. Annak idején majd ezt is kitárgyaljuk a megfelelő topikban:-))

Na, megek járólapozni, hétfőig csendben leszek.

Sziasztok. Tibor
Előzmény: monyesz (22696)
hifitibi Creative Commons License 2007.11.30 0 0 22697
Szia!

Mindenekelőtt javasolnám neked, hogy nézz szét itt a " Napenergia?....Napenergia!!" című topikban. Rengeteg hasznos ismeretet lehet ott kapni a már tapasztalattal rendelkező fórumozóktól.
Másik hasznos információforrás a "gogli", magyarul és angolul is nagyon sok információt lehet szerezni.
Fél évvel ezelőtt én is ezeket jártam végig, de tovább nem jutottam, mert még építkezek. Én meg úgy vagyok vele, hogy meg tudom én ezt a szolár cuccot csinálni, ha már egy ház teljes épületgépészetét meg tudtam tervezni és két kicsi kezemmel -na meg az asszonyéval- meg össze tudtam rakni (nem vagyok gépész) -kivéve a kazánház tervezését, mert azt boattis követte el önzetlen módon, hálám azóta is üldözi :-))

Üdv: Tibor
Előzmény: rosszmano (22694)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!