Keresés

Részletes keresés

Feri68 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 2884

Küldöm a képeket is.

Feri68 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 2883

Üdv mindenkinek, 

Feri vagyok egy új érdeklődő a fórumon. Én is szeretnék  apríték vagy pelletégetőt csinálni magamnak. Sajnos nem  értek hozzá bár nagyon érdekel a dolog. A minap nézegettem a pincémben az üzemen kívűl helyezett  gázkazánomat   /thermo öv color 35/ és eszembe jutott , hogy mi lenne ha átalakítanám pellet vagy fűrészpor stb égetésére. Mármint ami használható belőle. (pl öntöttvas hőcserélő). Szét is kaptam a burkolatát gyorsan , hogy lássam a hőcserélő méretét. Eléggé optimális volna pellethez . Csak egy gondom van . Az öntöttvas tagok között a "rés" 2-szer 1 cm. Szerintem  az elégetett pernye az kimenne közötte de az esetleges keményebb kormolódást nem biztos , hogy ki tudnám pucolni. A pernyétől nem félek azt sűrített levegővel ki tudnám fujatni. Véleményeteket kérdezném tehát, hogy a képek alapján alkalmas lenne -e pl. pellet égetésére. Előre is köszönöm a válaszotokat

Feri68 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 2882

Szia, Feri vagyok és először is gratulálok az égőfejedhez. Jól néz ki és gondolom jól is működik. Eddig ez a fajta áll az én elképzelésemhez legközelebb.  Én is játtszom a gondolattal , hogy építek egyet. Lenne egy kérdésem . Idáig kb mennyiben van az égőfejed ( motorokkal , csigával, lemezzel stb)?  Persze ha összeszámoltad egyáltalán. Ha meg tudod saccolni, hogy hány kilowattos az is érdekelne. Köszi . Feri

Előzmény: sevjo (2879)
t.zsolti Creative Commons License 2012.01.09 0 0 2881

páraelszívó ventilátort próbáltál már, ahhoz van 2-3 fokozat

Előzmény: gyurma89 (2841)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 2880

Ötletesen oldottad meg a nyelv állítását! Reméljük nem fog megszorulni! A gondot az okozhatja, ha a fűtőanyag nedves és kátrány csapódik ki a hideg pontoknál. Nekem ezért kellett a nyelv kivezető rúdját csővel védenem utólag, mert a rácsapódó folyékony kátránytól beleragadt a kivezető furatba. Ott, ahol forróság van ez nem tud megtörténni, csak az ajtóhoz közelebbi részeken, illetve a fej alatti részeken, ezért a fejhez közeli mechanika mindig működőképes maradt, mai napig is. Reméljük neked nem fog ilyen gondot okozni!

A folyamatos üzem egyébként csökkenti a kátrányosodás valószínűségét a kazánon belül. Nekem is szakszos üzemben fordult elő elég jelentős mértékben, minden visszahűléskor kicsapódott a víz.

Előzmény: sevjo (2879)
sevjo Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2879

Pár kép az állítható nyelvről:

sevjo Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2878

A visszaégést is tesztelni fogom de csak ha megleszz a tartályfedél. A teljesítményt a nyelv eőre vagy hátra húzásával tudom szabályozni. Most még szakaszosan működik ha az  előremenö víz 50 fok fölé megy egy termosztát lekapcsolja a ventit 47-nél vissza.

Be tudom úgy állítani, hogy az előremenő csak 45fok bár ennél a beállításnál a tálca végén egy pár lyukat le kellene tömíteni. ki fogom próbálni a folyamatos üzemet is.

Előzmény: Totya3 (2867)
murmucbacsi Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2877

 

No itt a kép is, elsőre nem vette be.

murmucbacsi Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2876

 

Végre találtam egy hasznos diagramota ventilátorokról, ez mutatja, hogy milyen összefüggésben van a felvett teljesítménnyel a fordulatszám, a ventilátor által előállított légnyomásnövekedés, a térfogatáram (leánykori nevén: a szállított levegőmennyiség) és a zajszint. Ez utóbbi a világoskék görbe.

 

Totya3 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2875

Az megoldásomnál kizárt. Majd teszek fel képet.

Előzmény: Süsü1983 (2874)
Süsü1983 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2874

Ezek a rugószárak nem tudnak úgy hajlani, hogy a csiga vélatlanül becsípje őket? 

Süsü1983 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2873

A nagy meghajtás igényén kívül a bolygatómnak a másik baja az hogy szétkeveri az anyagot a viszonylag nagy (20 1/min körüli) fordulat miatt. Ez szotyinál okozott eddig gondot. Minden nap ki kellett takarítanom a kis tartályból a nagy szálas vackokat. Az kisebbik gond hogy nem tudom megtölteni a tartályt. Az automatikus tartályáttöltés megoldja ezt (30 min egy töltés alkalmanként.)

Előzmény: Totya3 (2870)
Süsü1983 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2872

Szervusztok! Köszönöm szépen a hasznos információkat. Elméletben már tudok mindent. Most már csak a tettek mezejére vezető legrövidebb utat kell megtalálnom. :)

(előzmények: 2871 és 2869)

Totya3 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2871

Nem más szempontok szerint számoltam, egyszerűen csak rosszul! :)

Előzmény: murmucbacsi (2869)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2870

Nekem is rugós a bolygatóm, de más megoldással. Korábban merev karral próbálkoztam, középső tárcsa nélkül. Nem volt jó. Lefogta a motort áttételestől! A tárcsás, rugószáras megoldás nem terheli a motort, még is belekotor minden anyagot maradéktalanul a csigára.

Előzmény: Süsü1983 (2868)
murmucbacsi Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2869

Szia!

 

Az, hogy ennyire különböző eredményt kaptunk, az valószínűleg azért van mert mind a ketten más szempont alapján számoltunk.

 

Azt javaslom, hogy szerezz egy 300W körüli ceruzahalogén izzót -lehet lámpástól is- és kösd sorba a motorral. Aztán vagy szerezz egy 800W körüli bojler betétet, esetleg nézz köröl a lakásban, mert kévé- teafőzők is működnek hasonló fűtőbetéttel, (olajradiátor egyes fokozata) nem kell kiszerelni, az egész készüléket sorba kötöd a motorral, bekapcsolod és meglátod mennyire csökkenti a levegőt. Víz nem kell bele, nem fog tönkremenni.

Aztán amelyik közelebb áll az elképzeléseidhez, azzal a teljesítménytartománnyal folytatjuk.

Süsü1983 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2868

Nagyon praktikus, meghajtáskímélő megoldás. Kis napi tartályban simán működik. Ezt az ötletet "kölcsön" kérem. :) Nálam ilyen motor hajtja a két csigát és a bolygatót. Bivaly erős erre a célra. A bolygatóm a gyenge pontja jelenleg. Tavalyelőtt december tájékán két papírvékony csigát úgy összetekerte, mint a gyerekek a gumikötelet. A hővédelem sem állította meg. :)

Előzmény: sevjo (2865)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2867

Ha folyamatos az üzem, akkor nem is fog visszaégni(egy áramszünetig), de hamar meglátod, hogy a folyamatos üzemhez olyan kicsi teljesítmény kell, hogy az komoly gondot fog okozni. Én ezen átmentem, persze lehet, hogy neked egyből jó lesz, majd írd meg mi a tapasztalatod, miután felfűtötted a lakást, hogyan tudod tartani a szoba hőfokot!

Egyébiránt én is csak elismerésemet tudom tolmácsolni, szépen megoldottad a mechanikát!

Az alsó ajtódat én nem látom kicsinek, nekem is ekkora kb. (200*200-as a hasznos nyílás). A kép csalna?

Előzmény: sevjo (2864)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2866

Én számoltam rosszul, ezt jeleztem is szőrmentén...

Előzmény: Süsü1983 (2863)
sevjo Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2865

Egész pontosan fűnyíró bovden külső burkolata és majdnem a tárcsa közepén egy hüvelyben az oldalán egy csavarral (könnyen cserélhető) vannak rögzíve. Húztam rá benzin csövet így egy kicsit mér erősebb lett. Nekem a szotyiocsut is könnyen viszi.

Előzmény: Süsü1983 (2861)
sevjo Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2864

A nyelves adagolással nem tud visszaégni, de mindenképpen csinálok egy légmentesen zárható fedőt a tartályra és egy oltó csövet az adagoló csőre.

Előzmény: kokoferi (2862)
Süsü1983 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2863

Szervusz Totya3 és Murmucbácsi!

 

Egy kis ellentmondásra lettem figyelmes:

Totya3:

"Ha 100W-os ventivel ha 25W-os izzót kötsz sorba, akkor kevesebb, mint 12W fog a ventin maradni. Ha 100W-ost, akkor kb. 50W, de az izzó hidegebb szálja miatt kicsit több.  Nagyobb izzó kéne, hogy mondjuk 75W-ra levidd az első próbákhoz, 250W körüli. Az izzó egyébként azért lehet jó, mert hidegen nagyobb indítóáramot fog szolgáltatni."

 

Murmucbácsi:"

Totya3 számításaihoz némi pontosítás: ha a 100 W-os motoroddal egy 100 W-os izzót kötsz sorba, akkor a motorra nem 50W fog jutni, hanem 25W, mert a teljesítmény az áramerősség négyzetével arányos, itt pedig az izzó beiktatásával kb. megfelezzük az áramot. Az izzóra és a motorra együtt fog 50W jutni. Én a leírt információid alapján úgy saccolom, hogy olyan 1200-1500W-nyi izzót vagy fűtőbetétet kell sorbakötnöd a motorral. "

 

Az ajánlott 250W és 1200-1500W egy nagyságrendnyi az eltérés. Hmmm, akkor most melyik. 

 

kokoferi Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2862

szia nem ég vissza az anyag a csöbe?????????

 

Előzmény: sevjo (2852)
Süsü1983 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2861

Jó elgondolás! Ezek a spirálrugók mennyire vannak keményre tekerve? Lézzel hajlíthatók könnyen? Meg tudnak hatásosan piszkáni egy tömörödő fűrészport is? Nekem három ágú merev szárú bolygatóm van. Ha nagyon megtölröm a tartályt szotyiocsúval, akkor a tányérkerékről állandóan leugrik a kúpfogaskerék. :/

Előzmény: sevjo (2859)
sevjo Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2860

Én egy Renault Clio fűtőventilátorát használtam ezen van 3 fokozat. Én a legalacsonyabbat használom de 12V helyett 8-9V-al még lehet csökkenteni.

Előzmény: gyurma89 (2857)
sevjo Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2859

A bolygatóm szárai is spirálrugók, a meghajtó motor ugyan az mint a csigán 120W 90-es fordulat.

Előzmény: Süsü1983 (2858)
Süsü1983 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2858

Szervusz! 

Elméletileg elégenek kell leni egy ekkora hajtóműves villanymotornak egy csiga meghajtásához. Ha leharmadolod a fordulatát, akkor a nyomatékod háromszorozódik. Azzel az erővel már mindet be tudsz adagolni. Még lehet hogy sok is lesz. A bolygatód szárai mennyire hajlékonyak? Nem görbíti el az apríték súlya? Teljesen feltöltött tarálynáál is jól megy minden? Mennyit forog kb a bolygatód?

Előzmény: sevjo (2856)
gyurma89 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2857

at hiszem értem amit írtál, majd holnap ki is próbálom.

 

ha a kisebb motorok 30W körüliek azok nekem nagyon megfelelnek  :D viszont itt azt írják hogy nem kell olyan nagy levegőáram mert kifújja a kazánból a meleget.....

 

most az elképzelésem azt hogy bekötök egy mondjuk 50W-os égőt a ventilátor elé és ezzel lecsökkentem a levegőáram mennyiségét a végső finomítást pedig egy egyszerű zsalus szabályzással oldom meg.remélem....

 

köszönöm

Előzmény: murmucbacsi (2845)
sevjo Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2856

Nem allítható a hajtómű. A kereket akkor raktam rá amikor próbálgattam, hogy milyen és mekkora aprítékot tudok vele adagolni és ha megszorult ezzel tekertem vissza. A motor elég kicsi 120W és 90 a fordulata és ami be tud esni a spirálszemek közé azt elviszi. Nem potyog ki porszerű anyag sem majd rakok fel ilyen képet is. A hamuzó ajtóm elég kicsi ott csak nagyon kics fej férne be. Így a kazán oldalát nem nagyon érik alángok de a táskákat szépen körbejárják, kb. 15 perc alatt 20-ról 60 fokosra melegíti a vizet.

Előzmény: Süsü1983 (2855)
Süsü1983 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2855

Szervusz! 

Nagyon szépen összerakott gépezet! Jó látom hogy a spirálodat meghajtó hajtóműves motornál kézzel lehet állítani a fordulatot? A spirált próbáltad már apróbb anyagokkal is? A samottos előmelegítő zóna jó ötlet. Én egy kicsit magasnak látom. 1/3 téglával lehetne alacsonyabb, persze csak akkor ha nem zavarja az adagolást. A levegő elosztását is szépen megoldottad. Aprítéknak ennyi elég. A fej mélysége elegendő? Két oldalt nem "folyik" ki anyag? Az égés képe rendben van. A kazánnak viszont jobb lenne, ha a hamuzóajtón tennéd be a fejet...persze csak ha megoldható kis véráldozattal.

Előzmény: sevjo (2844)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!