Keresés

Részletes keresés

Celtis Creative Commons License 2019.07.29 0 0 37823

És nem volt a választhat felbontások között az 1920x1080? 

 

Előzmény: Törölt nick (37822)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.29 0 0 37822

Okosabbak segítségét kérném.

A VGA bemeneten keresztül csatlakoztatni próbáltam a régebbi (W7 és Xp ) op rendszerű gépeimet egy Panasonic FullHd-s TV-re de nem voltak hajlandóak FHD felbontáson megjeleníteni a PC képét.  A felkínált felbontások 2560x1600 ig voltak kiválaszhatóak...
Mi a hiba forrása ??

 

Saughassy Creative Commons License 2019.03.20 0 0 37821

Részben elfogadom, részben cáfolom. :) A képminőség megítélésekor (én legalábbis) a valóságot tekintem referenciának.  És ha az a bőrszín, vagy textúra továbbra is élethű, ha a gamma lefutása tankönyvi, akkor elégedett vagyok az eredménnyel.

 

Szóval a romlást kiszúrja az ember. Abban viszont általában téved, hogy milyen volt egy régi tévé minősége. A memória ilyen szempontból gyalázatos, pláne, hogy a pszichét sem lehet leválasztani róla. És ha az ember látni, hallani akar valamit, akkor fog is. :D

Előzmény: ghosty9 (37820)
ghosty9 Creative Commons License 2019.03.20 0 0 37820

"A fotózás a hobbim, van szemem a képminőséghez. :-)"

 

Az egy dolog, de fél évtizedes távlatból nincs értelme az összevetésnek. Kivéve persze, ha olyan szemed van, ami tökéletesen lát a múltba is. :-)

Előzmény: kgaboroo (37819)
kgaboroo Creative Commons License 2019.03.19 0 0 37819

A fotózás a hobbim, van szemem a képminőséghez. :-)  Sőt, szerintem még jobb is lett a képe mert jelentősen javult a kábeltévé minősége. :-) Ha mégis változott volna akkor azt szemmel nemigen lehetne látni. Van két lcd tévé is ledes változatban de csak 22 colosak. Ezeken még nemigen látni szappanopera efektust, de az anyáméknál a 40 colos olyan képet ad, hogy kézzel különbet rajzolok. :-) De ők elégedetten nézik.

Előzmény: ghosty9 (37817)
ghosty9 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 37818

Nekem is tökéletesen funkcionál még a PX80 apósnál (újonnan vettem, de aztán kiderült, hogy mégse, mert bemutató darab volt). Most vegyesen használunk egy S10-et és egy VT30-at, a világon semmi különbséget nem látok közöttük (pedig van köztük egy év és két árkategória), azt se tudom, volt-e bármelyik is kalibrálva (az egyik egy helyi sráctól van, a másik Németországból), innentől azért a "tökéletes a képé"-vel nem hiszem, hogy a legtöbb embernél van értelme dobálózni. (Szüleim megnemmondom milyen LCD-t néznek teljes elégedettséggel, számomra brutális szappanopera-effekttel.) A PX80-nál már én is látom a pixeleket.

 

Cserébe áramfogyasztás dunno, enyhén vibrál, ghosting van (akár Kodi menüje vagy a feliratsáv), és nappal le kell hozzá húzni a redőnyt.

Előzmény: Saughassy (37815)
ghosty9 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 37817

"de semmit nem változott a képe"

 

Ezt amúgy honnan tudod? Szerintem ritka az ennyire fotografikus memória. :-)

Előzmény: kgaboroo (37813)
Celtis Creative Commons License 2019.03.14 0 0 37816

Ez volt az LG nagy dobása. Persze azért felmerül, hogy a fehér OLED kibocsájtott spektruma nem változik-e az idők során, mert akkor ugyanott vagyunk. 

 

Előzmény: Saughassy (37814)
Saughassy Creative Commons License 2019.03.14 0 0 37815

A G10-esem a mai napig tokeletes az ismerosomnel, akinek eladtam. Pedig a kisgyerekei egy idoben azzal szorakoztak, hogy gyorsan ki-be kapcsolgattak. Nincs rajta beeges es tokeletes a kepe.

Előzmény: kgaboroo (37813)
Saughassy Creative Commons License 2019.03.14 0 0 37814

Igen, tenyleg azzal kevertem, bocs. Megnezem a WOLEDet, ez teljesen kimaradt nekem.

Előzmény: Celtis (37812)
kgaboroo Creative Commons License 2019.03.13 0 0 37813

Én meg bánom, hogy nem vettem egyszerre 2 plazmát míg kapható volt. Az első Pana plazmámat 7 év után adtam el újszerű állapotban és képpel. Gondoltam, hogy beújítok egy led lcd-re szintén Panasonicból. Meg is vettem de nem tudtam nézni a képét, így 8 napon belül visszavittem és becseréltem egy szintén Pana plazmára. Az utolsó darabok egyikére. Most ezt nézem már jópár éve, de semmit nem változott a képe. El is bőgném magam, ha olyannyira elromolna, hogy javíthatatlanná válna. :-) 

Előzmény: djhir (37809)
Celtis Creative Commons License 2019.03.13 0 0 37812

Szerintem te az RGBW OLED-re gondolsz. A WOLED-ben minden színkomponenst egyforma fehér LED állít elő. Keress rá a gugliban. 

Előzmény: Saughassy (37810)
Saughassy Creative Commons License 2019.03.13 0 0 37811

Ezzel ugye nem azt akarod sugallni, hogy a plazmak megbizhatatlanok?:)

Előzmény: djhir (37809)
Saughassy Creative Commons License 2019.03.13 0 0 37810

Miért NE lenne? A kék színkomponens idő előtti öregedése ott is ugyanúgy probléma, attól függetlenül, hogy a tiszta fehérre van egy külön subpixel. A Samu kísérletezik a blue oleddel, majd kiderül. Aztan mire kiforrná magat, jon egy ujabb technologia. :)

Előzmény: Celtis (37803)
djhir Creative Commons License 2019.03.13 0 0 37809

Azért vagyunk egy páran, akiknél a megbízhatóság az elsődleges. Annak idején ezért is vettem LCD-t plazma helyett, és egy percre sem bántam meg. Ma is csak ezt venném.

Előzmény: BBéci (37806)
BBéci Creative Commons License 2019.03.12 0 0 37808

Jó ideje nem teszteltem LCD tévét, nem vagyok hajlandó azzal tölteni az időmet. Nem fizetnek annyit, hogy elvállaljam, mazochista sosem voltam.

Ismerősökét szoktam alaposan megvizsgálni, aki igényli, azét szemre beállítom, ennyi. Inkább vennék használt Panasonic plazmát, mint új LCD-t, azzal kihúznám addig, amíg összejön a pénz OLED-re.

Előzmény: pedroh (37807)
pedroh Creative Commons License 2019.03.12 0 0 37807

gondoltam amúgy, hogy a topik címe lassan elavult lesz, bár godnolom még középkategóriában, kisebb képernyőméretben és főleg alacsony áron még bőven akadnak LCD-k. 

 

na de akkor e téren mit javasolsz? a 600K HUF húzós.

Előzmény: BBéci (37806)
BBéci Creative Commons License 2019.03.12 0 0 37806

 Hogyan írhatnék olyasmiről, amikor hozzám csak vadonatúj tévék kerültek?

A 10 évvel ezelőtti LCD-tévék képminősége - szubjektív véleményem szerint - a fasorban sem volt a maiakhoz képest, de a mostaniak olyan messze vannak az OLED-ektől, mint Makó Jeruzsálemtől.

Természetesen mindenki azt vesz, amit akar.

Előzmény: djhir (37804)
BBéci Creative Commons License 2019.03.12 0 0 37805

 A 2017-es OLED-ek natívan valóban az általad említett mozgóképfelbontást tudták, Panasonicok, Sonyk BFI-vel ezt növelni tudták megközelítőleg a duplájára. A tavalyiak óriásit javultak, az ideiek arra is rátettek egy lapáttal. 

Két évvel ezelőtt nem ajánlgattam OLED-eket, ma viszont egyértelműen azt teszem.

Színelcsúszás nincs, mert fehér OLED-ről van szó, nem RGB-ről.

Előzmény: Saughassy (37802)
djhir Creative Commons License 2019.03.12 0 0 37804

Soha egy szót sem írsz a megbízhatóságról. Én 10 éve "tesztelek" egy LCD tévét, látható képminőség romlás, és meghibásodás nélkül. Ja, ez még hagyományos, nem LED-es vacak. 

Előzmény: BBéci (37801)
Celtis Creative Commons License 2019.03.12 0 0 37803

Már miért lenne színelcsúszás egy WRGB (LG) OLED panelnél? Ha jól sejtem mindenki ilyet használ.

600-ért már kapni nagy OLED-et https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/oled65b8pla-p409429359/ Valamivel drágább a Panasonic, ha az ember ragaszkodik a márkához.

LCD-ből csak valami olcsó VA panelest vennék, de semmiképpen Samsungot. Majd megírom itt is a kálváriámat az akadozó képű Samsunggal. Elöljáróban ennyi: https://www.youtube.com/watch?v=AKCMPH7EKqc

Előzmény: Saughassy (37802)
Saughassy Creative Commons License 2019.03.12 0 0 37802

Jo, es mit csinalunk a 4k s OLED 3-400 soros mozgokepfelbontasaval? Az oregedes miatti szinelcsuszassal? Sajna az is egy kalap szar, cserebe meg draga is.

Előzmény: BBéci (37801)
BBéci Creative Commons License 2019.03.11 0 0 37801

 Köszi, jól vagyok. :-)

Plazma nincs, LCD-t senkinek nem ajánlok, mit mondhatnék ebben a topikban? Csakis OLED-et szabad venni, ha valaki igényes a képminőségre. A QLED egy hatalmas mókusvakítás, egy forintot nem adnék olyan tévéért.

Szerintem az okosnak nevezett tévék is buták, mint a föld, ezért tisztességes médialejátszót, vagy Blu-ray lejátszót kell hozzájuk csatlakoztatni.

Előzmény: pedroh (37800)
pedroh Creative Commons License 2019.03.11 0 0 37800

köszi a hozzászásokat, megpróbálom addig kitapasztalni minden testhelyzetben.

 

viszont a feladvány második részével is hozzátok fordulnék: immáron végleg lecserélem a hűséges Pana  TX-P50G10e plazmát. Erre még anno Bbéci beszélt rá 10 éve (tényleg,hova tűnt?), de ideje eggyel feljebb lépni.

 

mit ajánlanátok 60"-ben? kb 500e-t szánnék rá,de inkább kevesebbet. nem vagyunk nagy júzerek, nem veszem észre azokat a nüanszokat (fekete,kontraszt stb) amiről ti itt oly szenvedélyesen tudtok diskurálni. nem tudom, hogy anno ez a Pana plazma a maga 300e Ft jával mit képviselt, de kb ugyanezt a kategóriát keresem.

 

ami fontos lenne az az okostv oldala. gondolkodom, h nem hosszabbítom meg az előfizetést, helyette netflix + apple tv + medialejatszó.

 

nem tudom mennyire sikerült használható szintre szűkíteni a paramatéreket, köszi a konstruktív hozzászólásokat ahogy eddig is.

 

és üdv Bbécinek

p

Előzmény: tamáspapa (37799)
tamáspapa Creative Commons License 2019.03.05 0 0 37799

ok, de magamnak azért hiszek. Az én tapasztalatom az, hogy ha ülök, kimondottan kényelmes, hogy nem felfelé, hanem közére, ill picit lefelé nézek. embere válogatja. A tv kb. 55-60 cm magas hi-fi - tv szekrényen áll, 50 colos Pana pl. Még ha a kanapén ülve picit lejjebb csúszom, akkor is teljesen jó, nem áll görcsbe a szemmozgató izmom a "lenézéstől". Ha ilyenkor felteszem a lábam a kb.  50 cm magas asztalra, akkor sem lóg bele, nem zavarja a kilátást. Szóval azt hiszem, ez egyéni preferencia, ki hogyan szereti. Ki kell próbálni a tűrés határokat és akkor nem lesz csalódott az ámber fia :)

Előzmény: Saughassy (37798)
Saughassy Creative Commons License 2019.02.28 0 0 37798

Nem kell mindent elhinni, amit olvasol. Tapasztalatbol mondom, ha fekve szemvonalba, vagy plane lejtve teszed a tevet, Akkor a labad siman bele fog takarni. Vagy mondjuk az asszony feje, ha osszebujtok. Vagy egy pled/takaro, tanyer, pohar, akarmi. :) Feljebb kell pakolni, akkor ez a problema is megszunik es a fejedet sem kell leszegni otthon. 

Előzmény: tamáspapa (37797)
tamáspapa Creative Commons License 2019.02.28 0 0 37797

Én a következőt hallottam (olvastam?): amilyen pozícióban nézed döntően a tv-t (ülve / fekve), azt kell alapul venni. Ennek megfelelően pedig: a szemed és a képernyő vízszintes középvonala közötti összekötő egyenes egy picit lejtsen a képernyő felé. Ülve ez kivitelezhető. Hogy ez milyen tv-magasságot jelent a tv alsó élét tekintve a padlótól, az függ a te magasságodtól és az ülőalkalmatosság magasságától is. Ha fekve nézed, vagy fél-ülésben az ágyon, akkor lehet ugyan ezt az elvet alkalmazni azt figyelve, hogy mi a kényelmes nézés a szemednek. Ahova így nézel a falon, az legyen a képernyő vízszintes középvonala.

 

Próba-cseresznye :)

Előzmény: pedroh (37786)
kgaboroo Creative Commons License 2019.02.25 0 0 37796

Az 1 m magasság a tv alsó szélénél talán a legideálisabb. Ebben az esetben egy 65 colos tv felső széle már 190 centi magasan lesz. Az meg már elég magas nézés szempontjából ha 3 méterről van nézve a kép.

Doky586 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 37795

Az <1,5m az még lent van..

Ahogy már említették 3m magasan a plafonra kell rögzíteni (a csillár mellé) a TV-t és alá rakni az ágyat, haverőt, rökamiét.. :DD

és hanyatt-fekve lehet kényelmesen tvzni.. :DD

(legfeljebb létra kell a szereléshez)

Előzmény: Saughassy (37794)
Saughassy Creative Commons License 2019.02.25 0 0 37794

Nem. A hattamlanak dolve, állítható fejtámla beallitva a megfelelo szogbe. :) Agyhugykovet kapok, amikor a trendi divatmagazinokban a 40 centi magas dizajnos butorra teszik a tevet. Ember nincs aki ugy nezne, vagy ha igen, hat meg is erdemli. Az elozo lakasunkban pedig vagy masfel meter magasan volt, megsem ereztem zavaronak.

 

Igazabol ha kozben az asszony odabujik a mellkasomra, akkor elore mar eleve korlatozott lesz a kilatas. Na erre a problemara is megoldast kinal a legalabb 1 meter magasra rakott tévé. :)

Előzmény: Doky586 (37793)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!