Keresés

Részletes keresés

r0226 Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23175
De jó, hogy nálam nincs ilyen probléma pedig bent száritjuk a ruhát,nagy pálmafa van bent.:-)))
Előzmény: rferi (23143)
rferi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23174

Az álmennyezet fölött is nézted?

Ha fölé tud jutni a pára - márpedig ekkora páranyomásnál, mint egy fürdőben van, én nem bíznék a gipszkartonban-, akkor a födémed alsó felén lesz az a penész!

 

Előzmény: sjohn (23171)
rferi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23173

ÉRdekes bizony, mert minél magasabb a lábazat, annál "mélyebben" tudja a szoba padlóját behűteni!

Azaz annál messzebb a fal belső felétől!

 

Mennyire egyenetlen az a terméskő? nem lehet ráhúzni valahogyan hőszigetelést?

Előzmény: _derola_ (23169)
kihaszna Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23172

sziasztok!

 

a tavszra várok az építkezés kezdésével..eddig 2 sor zsalukő áll ki a földből..szóval most keresek turbós kazánt..110 nm re az aristont ajánlották..

csakhogy a konyha kb 6-7 m-re lesz tőle..a tárolós cucc, meg drága nekem..szóval egy átfolyós melegítő (elektromos) szerintetek beválna?

napi kb 25-30 liter melegvíz kellene..mosogatáshoz

így akkor nem kellene, csak a raditorhoz a kazánvíz..az is csak télen..

apropó..ez a padlólap alatti vezetéktekeréses módszer jó ötletnek tűnik a folyosómra meg a konyhámba, de milyen szigetelés kell rá?

kösszencs

sjohn Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23171
"A fürdőbe én sem tettem volna álmennyezetet!"

Mert miért?
Zöld gipszkarton , oszt jónapot!
Öt éve csak a márványsajton láttam penészt:))
Előzmény: rferi (23168)
sjohn Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23170
A konyha elég hülyén nézne ki galériázva.
Előzmény: janijani (23164)
_derola_ Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23169
rferi: köszönöm a tanácsot. Nem tudom mennyire érdekes, de a házon viszonylag magas lábazat van (kb. 80-100 cm), és a ház frontja egyben az utcafront is. Ja és persze, hogy könnyű legyen az élet, terméskő burkolata van, amit majd le kell szedni.

Előzmény: rferi (23152)
rferi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23168

Mivel én sem tudok vakolni, a fürdőben pedig 8 centiméter egyenetlenséggel voltak rakva a téglák, csak úgy tudtam egyenesre kihozni, hogy alu zártszelvényt raktam fel a falra, meg a plafonra, azt kiszinteztem, síkba hoztam,és azon húztam el a kartecsnit, így olyan egyenes lett, mint az asztallap.

De az 5m2 alapterületű fürdőben elment 30 zsák uniputz úgy, hogy az oldalfalon, ahol 8 centi vakolat kellett, ott tetőcserépdarabokkal kiraktam minden réteg felvitt vakolatot! :)))))

A fürdőbe én sem tettem volna álmennyezetet!

Előzmény: halaloszto (23166)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23167
Lehet, felét a zsebükben hazahordták. :o)
Előzmény: halaloszto (23166)
halaloszto Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23166
Hat igen. Nekem a 38m2 plafonra 2m3 homokot tettek fol a szakik, hogy kihozzak egyenesre az egeszet... Nem kerult kevesbe. Azert nem bantam meg.

vajk
Előzmény: janijani (23164)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23165
Ha a pára bejut (az meg általában mindenhová bejut) és van hőhíd odafent, akkor előjöhet a penész - szerintem.
Bogár meg mondjuk pók. Lehet, hogy az nem is bogár :o), de én odasorolom őket. :o) Persze ha tényleg hermetikus, akkor nem jut be.
Előzmény: sjohn (23163)
janijani Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23164

Na jó, ezek szerint tényleg vannak előnyei az álmennyezetnek. Szépen vakolni meg még függőleges falon is művészet, pláne a plafonon.

Kis lakásban az ilyen 3,20-as belmagasságnál szoktak galériát csinálni. 

Előzmény: sjohn (23163)
sjohn Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23163
Na akkor mondok néhány érvet , miért is jó?
Nálunk speciel stukatúros a szerkezet , és az olyan , hogy fogja magát és repedezik össze-vissza. Hiába festettem minden évben a repedések előmásztak.
A belmagasság 3,2 méter volt , ugye ez elég sok?
Lejjebb engedtük 30 centivel , közé 10 centi gyapot ,és megoldódott a szigetelés is meg az esztétika is.
A gipszkarton mögött úgy repedezik , ahogy akar , a kutya nem látja.
Mivel hermetikusan el van zárva a lakótértől , kit érdekelnek a bogarak?
Egyáltalán milyen bogarak?
Por? Kit zavar ott a por?
A penész meg honnan ülne be a zöld gipszkarton mögé?
Előzmény: janijani (23161)
rferi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23162

Nos itt nekem több ok miatt jó.

Az egyik, hogy nem kellett újravakolnom vagy 40 négyzetmétert. Nem olyan egyszerű dolog ám az, kőműves meg ilyen piti dologra nem szívesen jön, vagy horribilis összeget kér, amire nem volt lóvé.

Aztán sokkal jobban tudok játszani a világítással, mert oda rakok halogénes spotokat, ahova csak lukat tudok fúrni. A menyezet fölött benn van egy halom vezeték tartalékban. Biztosan bemegy a por, de megvan hat-hét éve, és eddig nem tűnt fel, hogy nagyon poros lenne felette.Amikor izzót cserélek a lámpákban, meg szoktam nézni, mi van az üregben, nem vészes.

A harmadik, hogy a kandallónak majd légfűtés-szállítócsatornákat akarok kialakítani a mennyezet felett, azt sem tudnám máshol úgy vezetni, hogy kulturált legyen.

Penészedést nem tapasztaltam eddig a betontálcákon.

Bogarak sincsenek, hangyáink voltak, amíg az összes ócska aljzatbetont ki nem cseréltem.Mire végeztem vele, kizártam a hangyákat is.Fenn a plafonban miféle bogár élne?

Előzmény: janijani (23161)
janijani Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23161

Ezt soha nem értettem, az álmennyezet miért jó?

Mögé nem ül be a penész? Bogarak,por nem megy be? Ha mégis, akkor lehetetlen onnan kitakarítani.

Előzmény: rferi (23160)
rferi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23160

Úgy tűnik igen.Öt éve nincs penészünk, de három évig küzdöttem vele.

Rengeteg penészölő, illetve a legfertőzöttebb szobában a vakolat újra lett rakva.

A fürdőt pedig teljesen kitáraztam, ott még a plafonról is levertem a vakolatot, amúgy is pocsék volt, fél négyzetméteres darabokban hullott lefelé.

A nappaliban, kisszobában tapéta volt, azt leszedtem, meg a festéket alatta mind,meg  a plafonról vertem le a vakolatot, és tettem álmennyezetet.

A tégláig nem veszi be magát, csak a vakolatba.

Előzmény: MZ/Y (23159)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23159
Sikerült megszabadulni a penésztől, nem eszi bele magát a téglába totál?
Egyik kollégámnak penészes mindenfele a fala, nem tudom, mit tud tenni. Mondjuk ami szörnyű, hogy ott élnek 3 nagyobb meg egy újszülött gyerekkel és különösebben nem zavarja. :o(
Előzmény: rferi (23158)
rferi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23158

Na nekünk meg a falon folyt.

Olyan fekete volt a penésztől a fal, mint a föld.

És ebben laktak!

Eszem megáll!

Asszony hátrahőkölt, mikor mentünk megnézni, én ismertem 30 éve a házat és lakóit, tudtam, hogy hogyan lehet rendbehozni, azért mertem belevágni a vásárlásba.De nem kis meló volt, mert változott a felállás,és lakottan kellett csinálnom, pedig azt hittük lakatlanul lehet majd dolgozni.

Előzmény: janijani (23155)
rferi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23157
Fújd meg, 7 centi *cell, az azért elég emberes szigetelés, jóhogy nincs lecsapódás! :))))))))))
Előzmény: MZ/Y (23154)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23156
feri=Rferi, bocs!
Előzmény: MZ/Y (23153)
janijani Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23155

Ismerem ezt a jelenséget, a szomszédom garázsa is ilyen, szigeteletlen betonpadló, betonfal szellőzőnyílás nélkül és hullámpala a teteje. A lecsapódó pára csöpög le a hullámpaláról.

Előzmény: rferi (23145)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23154
Érdekes ez, mert nálunk a fal Ytong, a lábazat szigeteletlen beton és lent nyoma sincs párának. Bár van 7 cm *cell az aljzatbeton alatt, az azért sokat segíthet a semmihez képest.
Előzmény: rferi (23152)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23153
Van olyan elmélet, hogy ilyen időben is ki kell vinni a ruhát. Janijani vagy feri is ezt írta.
Nálunk az asszony van erről meggyőződve. Én nem. :o) Főleg, hogy tegnapelőtt kiakasztatta velem a majdnem száraz köntösöket és nemsoká behoztam sokkal nedvesebben őket...

Igaz, Ő anyósomtól tanulta és akkor úgy van. Igaz, anyósom szerint ha főz bent, kint meg hideg van, akkor nem szabad szellőztetni, mert a pára kintről jön be, látszik, ahogy gomolyog befelé. :o))) Nyihaha. :o)))
Előzmény: _derola_ (23149)
rferi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23152

Ha nem új a ház, akkor talán nincsen a lábazat sem szigetelve.

Halgass rám, és szerezz be - ha mást nem is-, de pár centi vastag hőszigetelő habanyagot, és szorítsd oda a lábazat sarkához pár tiplivel.

Pár nap alatt felmelegedik a padlód, és megszűnik a páralecsapódás.

Ha megteheted anyagilag, vidd körbe végig ezt a lábazati szigetelést.Egy hétvége alatt megvagy vele, két luk per lap ideiglenesen elég.

Ott rengeteg hő elmegy, 30 éve erre nem fordítottak figyelmet, holott a fal anyaga már akkor is valamennyire elfogadható szigetelésű volt.

Arról nem is beszélve, hogy le fogtok penészedni, és attól asztmás lehet a két gyerek, vagy ti is.Gyógyszerre el fogtok többet költeni, mint a lapok ára.

Előzmény: _derola_ (23149)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23151
Pedig ilyen hidegben király ötlet lenne magunkon szárítani a ruhát, főleg egy farmert. Az urulógusok összetennék mindenüket, hogy mennyi beteg. :o)
Előzmény: janijani (23150)
janijani Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23150

Viccen kivül hallottam, volt olyan aki magán szárította a farmert hogy jobban simuljon, de úgy tudom inkább csak nyáron.

Magunkat nem száműzhetjük, világos hogy lélegezni kell. Azt a párát kell megfogni és kituszkolni amit az életünk minőségének rontása nélkül megtehetünk.(fürdő, konyha, szárítás)

Előzmény: MZ/Y (23144)
_derola_ Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23149
A ház nem új, hanem régebbi építésű (kb. 30 éves).
A padláson szírítás nem kivitelezhető, nem tudunk fel-le mászni kétnaponta egy-két adag ruhával (Négyen vagyunk, ebből két kisgyerek - szóval a mosógép az nálunk jóbarát :)).
A teraszra meg ilyenkor hogy vigyük ki a ruhát (max. +3-4°C, és ködös párás idő)? Majd ha kicsit jobb idő lesz, akkor természetesen kint fog száradni.
A kazán a garázsban van, oda szintén macerás bepakolni.

A tanácsok alapján átgondolom, hogy min tudunk még változtatni.
Előzmény: rferi (23143)
rferi Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23148
Na jó, ez igaz. :)))
Előzmény: janijani (23146)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23147
Már ha nem a ma divatos (meg pl. nekem amúgy is jobban tetsző) turbós kazánról van szó.

Nálunk normál használattal (napi 1-2 szellőztetés) olyan 60-65 %-ra állt be a pára a harmadik télre. Jó lenne, ha kevesebb lenne, de nem megy. Ha kint esős, párás idő van, még fentebb kúszik kicsivel.
Előzmény: rferi (23143)
janijani Creative Commons License 2007.12.13 0 0 23146

Ez is csak akkor igaz, ha nem zárt rendszerű a kazán.Én a zárt rendszerű kazánom mellé hiába teregetnék, egy deka párát nem vinne ki.

Mi úgy teregetünk, hogy van ez az x lábú szárító, teregetés a fedett teraszon és ott megszárad. De mivel kint nyirkos marad a ruha, szárítóval együtt behozzuk és bent még kiszárad teljesen. De a nagyja víztartalom kint marad.

Előzmény: rferi (23143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!