Keresés

Részletes keresés

lm78 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6706
Háát, az én tériszonyommal és törlsztő részlettemmel (családra is gondolni kell), nem biztos, hogy kimerészkednék:)
Akkor úgy teszem fel a kérdést, hogy milyen cég/szakmájú ember köti rá a kéményt a kazánra? Mert aki ilyet kivitelez, szervizelni is tud (gondolom).
Köszi!
Előzmény: pjotrkolja (6705)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6705
Ahammm ... hát nem tudom találsz-e erre a melóra kéményépítőt. Nem is beszélve arról, hogy szintén fizetsz, ha orvosolta a hibát ha nem.
Nem mellesleg a SemiaF24 max vezetési hossza 4m (60/100, iránytörés nélkül) szűkítő nélkül, szűkítővel 1,5m. (Nem-e véletlenül bele helyezték?) Ja és minen 45°-os iránytörésnél mínusz 0,5m.
Apropó, az általam említett esetben is Duval készülék volt, bár nagyobb teljesítményű, Duvalos szettel.
Szerintem másszál ki és nézd meg!
Előzmény: lm78 (6704)
lm78 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6704
Építtető alkalmazott vkit, aki beüzemelte, kéményseprői hozzájárulás kellett a lakhatásihoz,tehát kéményseprők látták. Építtető már elérhetetlen.
Igazából én kémény építő szakember kihívására gondoltam (nem tudom, mi a hivatalos nevük, ezúton isbocs Tőlük). A neten olyan kéményes céget találtam, hogy azt írja:
"Gázkészülékekhez kéménybélelés és szerelt kémény építés alumíniumból és saválló acéllemezből teljes körű ügyintézéssel".
Arra gondoltam, hogy kijön, szétszedi, összerakja, majd azt mondja, hogy "igen, kevés levegőt kapott, de most már, hogy újrarakta, minden ok". Vagy rosszul gondolom?
A készülékem Duval Semia F24.
Köszi!
Előzmény: pjotrkolja (6703)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6703
I love rendszer!
Nyelvtan ohne ... szóismétlés a köbön ...
Mindig csak akkor veszem észre mikor már elküldtem.

:)
Előzmény: pjotrkolja (6702)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6702
Körmönfontan fogok válaszolni ... vagy nem ... ha a kéményesen a kéményseprő közszolgáltató emberét érted akkor kihívhatod és akár rá is jöhet a probléma okára, de lehet, hogy akár egy kiadós vizsgálat után sem lesz sem ő sem te közelebb a megoldáshoz, mindazonáltal a kiszállás és a vizsgálat díja biztosan leszámlázásra kerül. Én a garanciális szervizelőt hívnám fel, esetleg azt a tagot aki beüzemelte ...
Nálunk a nyomáspróba vizsgálat során megnézik a kollégák, hogy a kazán műszaki előírásainak megfelelőek-e az LAS rendszer paraméterei.
Amúgy ezt a hibát előzetes méréssel nem lehet feltárni. Szemrevételezéssel is csak akkor veszel észre ilyet ha célirányosan keresed. Mi a felület csökkenésének a lehetőségre nem is gondoltunk, csak miután vagy 5x szétkaptuk a rendszert, meg összeraktuk. Nyilván, ha a rendszer megengedett maximális vezetési hosszánál nagyobb kiépítettségű rendszert találunk, akkor azt nem szabad elfogadni. Az ilyen "kivédhetetlen" hibát legbiztosabban már csak a beüzemelés során fogják feltárni.
Amúgy milyen készüléked van?
Előzmény: lm78 (6701)
lm78 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6701
Az általad említett lecsökkent felület, illetve a beszívott levegő mérhető?
Vagy kimásztatok a kéményhez és "szemmel" vettétek észre a Nálad jelentkező okot?
Arra szeretnék (körmönfontan) megerősítést kapni, hogy "hívj ki nyugodtan egy kéményest, majd megmondja, hogy emiatt áll-e le a kazán vagy nem".
Vagy a kéményesek ilyen "problémafeltárással" nem is foglalkoznak:)

Köszi!
Előzmény: pjotrkolja (6700)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6700
Ha látszólag egy cső a rendszer akkor az koncentrikus lesz, és ha nincs benne iránytörés akkor 60/100mm átmérő esetén olyan 4-5m lehet a maximális teljes vezetési hossza, ez mondjuk készülékfüggő. A megengedett maximális magassághoz közeli értékeken pedig előfordulhat néha égési levegő elégtelenség, főleg "extrém" időjárási helyzetben.
Volt egy eset mikor a kitorkolási idomon található légbeeresztő kalapot a kivitelező egy kicsit elforgatta így a kalapon található távtartók és az idomrész távtartói már nem voltak fedésben, lecsökkent a felület amin át a készülék szívta az égési levegőt és az amúgy igen jó minőségű kazán mindig letiltott, pedig a kazángyártó által preferált "együtt tanúsított" rendszer volt, 30cm-el a maximális vezetési hossz alatti csőegyenértékkel.
Ott b..sztuk a rezet másfél órán át mire véletlenül rájöttünk ...

:)


Előzmény: lm78 (6699)
lm78 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6699
Húú, ezekre laikusként nem hiszem, hogy tudok válaszolni. Szerintem egy nyíl egyenes
kéméy megy ki a kazánból felfelé, de majd megnézem, hátha van benne törés.
Átmérőt sem tudok.
2 éves a telepítés, emlékeim szerint már akkor is volt ilyen probléma, de (sajnos)
akkor nem törődtem vele.
Válaszodból azt deriválom, hogy érdemes lehet kéményes szakembert kihívnom, ha a hiba
továbbra is fenn áll.? Érdekes módon, most pár napja minden ok...az időjárási elméletben
lehet valami.
Előzmény: pjotrkolja (6698)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6698
Néhány kérdés azért felmerül:
- Koncentrikus vagy szétválasztott rendszered van?
- Milyen átmérőjű?
- Milyen vezetési hosszúságú, hány és milyen mértékű iránytörés van benne?
Az ilyen "hektikus" ki be kapcsolgatás jellemző a légellátási gondra, és valóbban felfedi a probléma okát, ha levegőt adsz a rendszernek a reviziós ponton. Ha ezután is probléma van akkor már csak a elvezető oldalon lehet probléma, amit kamerával esetleg "gázkefével" lehet feltárni és (vagy) megszüntetni. Mivel (ha jól emlékszem) a probléma nem a rendszer telepítése óta áll fenn, nem valószínű, hogy a kialakításából adódik. ... Ha ezek után is leáll akkor nem az LAS rendszer hibája.
Lehet időjárási jelenség is, pl: nagy hideg és magas páratartalom egyszerre, ... nálam ilyenkor szokott évente egyszer-kétszer légellátási problémából adódóan leállni a kazán (vagy csak moduláltan működik), mert a homlokzati légbeeresztő lezúzmarásodik hajnalban.

:)

Jól néz ki , mikor reggel a mínuszokban, második emeleti panellakásom konyhaablakában, pizsamában tornázok ....
Előzmény: lm78 (6696)
lm78 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6697
lemaradt
Előzmény: lm78 (6696)
lm78 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6696
Nem szívesen tekergetnék le semmit, de ha jól sejtem, ezzel azt érném el, hogy nyílt égésterűvé tenném a kazánt? És ha folyamatosan égne, azaz nem kapcsolna ki a kazán, akkor kémény probléma lehet az ok? Bár, mint írtam, hektikusan csinálja a ki/be kapcsolást a kazán, szóval a tesztje érdekes a dolognak.
Csatoltam képet a kéményről.
Előzmény: kod1111 (6693)
lm78 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6695
csak egy visszajelző lámpám van, így nem tudom megnézni a lángot
Előzmény: gmkiev (6692)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6694
kod1111 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6693
Milyen a kéményed, ha ilyen leveszed a dugót és jól ég, akkor tényleg kémény probléma, vagy ha nyakánál van két kis műanyag csavaros kupak azt kicsavarva(úgy emlékszem a jobboldali a a beszívó a másik az égéstermék elvezető)

Előzmény: lm78 (6688)
gmkiev Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6692

Ha égéstermék elvezetési probléma, azt te is megállapíthatod könnyedén.

Feltéve, ha olyan a burkolat amin belelátsz a lánghoz.

Ha égésközben leszakad a láng "felfelé szakad" akkor vagy túl sokat kap és kevés a levegő, vagy a csövek szétcsúsztak.

De ez ritka betegség. 

Előzmény: lm78 (6688)
inoxcrom Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6691
Szintén Köszönöm!
Előzmény: pjotrkolja (6686)
liszaa Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6690
Sziasztok! Lenne egy kérdésem kéménnyel kapcsban. Egy 45KW(6 tagos) Solid+ kazánhoz elég az 5méteres 150es szerelt kémény?Ugyan az a cég Nálam a 16Kwos Buderushoz 6méter 200asat tervezett és csinált?Ez hogy van?Melyik van elbaszva?Az enyém végül is jó (a 200as) pillangó felénél és faxa minden semmi kátrány, király huzat.
M63FUN Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6689
abszolút hülye vagyok a kéményügyekhez! ezt szögezzük le mint tényt. DE a palástnak mi köze az égéstérhez? hiszen az egy zárt "doboz" hogy van benne levegő avagy nincs azt így megállapítani nem lehet. a készülék palástja kb annyira szerves része a készüléknek (működési szempontból) mint egy új tv-nek a kartondoboza amiben van....
gyakorlatilag palást nélkül is üzemel bármelyik készülék csak nem esztétikus, illetve könnyen hozzá lehet érni forró alkatrészekhez. de ennyi a max feladata + ápol s eltakar.
Előzmény: lm78 (6688)
lm78 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6688
Zárt égésterű kombi cirkó kazánomnál a következő a jelenség:
melegvíz ellátás közben néha ki/be kapcsol a kazán, ami átmenetileg
fürdés közben "kellemesen" hideg vizet eredményez.
Kazános szaki erre a következőt mondta: szerinte a kéménnyel lehet a baj, ui. nem kap
elég levegőt az égéshez (elmélete szerint "rosszul" rakthatták össze a kéményt és nem jön be
elég levegő...amit ugye a kéményseprők annó átadtak/megszakértettek)
A kémény problémát abból állapította meg a szaki, hogy a kazán működése közben
levette annak burkolatát és valami nagy "szívóerő" hatására ez neki csak nehezen sikerült.
Kicsit szkeptikusan fogadtam azt a tényt, hogy nem a kazánnal van a probléma (telefonon még
érintkezési gondra gyanakodott), ezért szeretném kérdezni a Hozzáértőket, hogy van-e valóságalapja annak,
amit a kazános szaki mondott. Ha igen, akkor ezt egy kéményes szakember meg tudja-e
nézni, illetve javítani? Ilyen esetben kell a kéményseprőkkel egyeztetni? Vagy csak kijön egy
kémyénes szakember, "kicsit szétszedi a kémyényt" vagy megméri, hogy kap-e elég levegőt a kazán?
Bocs a laikus kérdésekért!
Ha nem, akkor keresek másik kazánost...Ja, más probléma is volt a kazánnal ennél a látogatásánál,
ami a váltószelep cseréjét eredményezte. Harmadik opcióként azt mondta, lehet, hogy a csere is
megoldja a ki/be kapcsolást...hát nem. Ezt tényleg csak is találgatás alapján lehet megmondani
vagy van erre egzakt megoldás?

Köszi!
kisnyugdíjas71 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6687
Szia Siókémény!

Egy jóval korábbi hozzászólásodban felajánlottad az egyik versenyzőtársnak, hogy kiszámolod mekkora kéményre van szüksége. Kérlek ebben segíts nekem is, mivel nálunk a helybeli tüzeléstechnikánál udvariasan, de elhajtottak.

A közelmúltban vásárolt kertes házunkban totális fűtésfelújítást hajtunk végre. A kazánunk egyedi készítésű szalmabálás kazán lesz. Zetorkapitány segítségével azt már tudom, hogy a teljesítménye kb.: 83 kw. Mivel azonban kisipari gyártmány, így műszaki leírás nincs hozzá. A kazán füstkivezető torkolata 25 cm átmérőjű. A kazán a pincében lesz elhelyezve, ahonnan szigetelt koracél csővel akarom megoldani a füstelvezetést. A talajfelszín és a tető gerince közötti távolság kb.: 6-7 m.

Szerinted milyen átmérőjű és magasságú kéményre van szükségem?


Segítségedet előre is köszönöm!

pjotrkolja Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6686
T inoxcrom!
Kicsit várjál még azzal a 6 méterrel mert az a magasság hatásos magasság (márha az UNI Méretező táblázatát használtad), vagyis neked egy kb. 7,5m-es kéményt kell megvenned. Nem mellesleg ha már közelítő táblázatból dolgozol (ha abból dolgoztál, de valszeg abból) érdemesebb a kiválasztott tüzelőberendezés műszaki adatai alapján, a tüzelőberendezés huzatigénye szerint méretezni ... Egy 35kW körüli készüléknél ez úgy 20-30Pa közötti érték szokott lenni, de mindenképpen érdemes ennek jól utána nézni.
Sok sikert!
Előzmény: inoxcrom (6683)
inoxcrom Creative Commons License 2010.03.07 0 0 6685
Köszönöm!
Előzmény: siokemeny (6684)
siokemeny Creative Commons License 2010.03.07 0 0 6684
Üdv!

Én mindenképpen a Sch... rendszert ajánlanám, mivel jobb a hőszigetelése és kisebb helyet is foglal, mint a falazott, ugyanolyan átmérőjű béléscsöves kémény, gyorsabban fel lehet építeni, és nem utolsó sorban van rá 30 év garancia. Még az is lehet, hogy olcsóbban ki lehet hozni, mint egy falazott-béleltet.
Előzmény: inoxcrom (6683)
inoxcrom Creative Commons License 2010.03.07 0 0 6683
Sziasztok!

Most regisztráltam. Sokat olvastam a fórumba, mégis kérdezni szeretnék.
Mi a véleményetek a Schiedel Uni...komplett kéményről,200-as belső átmérő 6méter magas 35kw-os lemez kazánhoz,vagy inkább téglából rakott kémény saválló béléssel.
A Schiedel kémény most akciós.A kémény kalkulátornál ilyen cső átmérő és magasság jött ki,csak tapasztalatok kellenének.
Eddig egy öttéglás kéményem van de a huzattal nemvagyok megelégedveés a padlástérben átjött a vakolaton a kátrány,ezért kérnék tanácsot melyik a jobbik lehetőség kémény cserére.
A válaszokat előre köszönöm.
liszaa Creative Commons License 2010.03.04 0 0 6682
köszi hasznos volt. No mindegy be ballagok Vácra az Önkorihoz és megkérdem milyen papirra szeretnék a bejelentést.
Előzmény: pjotrkolja (6680)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.03.04 0 0 6681
Előzmény: pjotrkolja (6680)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.03.04 0 0 6680
Pedig a süti király lehet ...
Valszeg nem a hatályos rendeletet olvasod, mert a 3. mellékletet törölte egy NFGM rendelet ... küldök egyet!
Ez meg egy kéményseprő közszolgáltatással így-úgy de kapcsolatos jogszabályok gyűjteménye (a teljesség igénye nélkül) ha valakit érdekel ...

:)

Előzmény: liszaa (6679)
liszaa Creative Commons License 2010.03.04 0 0 6679
2 hete rakták fel és már füstöl is, de ha megdöglik se kap se sütit meg se nagy....t.Ez a 3.sz melléklet a 37/2007.(XII.13.) ÖTV rendelethez (Építésügyi hatósági bejelentés), ezen nem jó beadni?A kéményseprőkkel az átvetetés az mennyi péz?
Előzmény: pjotrkolja (6678)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.03.04 0 0 6678
Ha 2009 októbere előtt raktátok fel akkor semmi, max kéményseprő nyilatkozat. Ha utána, akkor süti a szomszédnak meg jó előre köszönni az utcán ...
Ha mindezek ellenére mégis beüt a ménkű és elmarasztalnak, akkor fennmaradási engedély kérelem.

(Finom sütit kell sütni!)

:)
Előzmény: liszaa (6677)
liszaa Creative Commons License 2010.03.04 0 0 6677
Hát Nekem ezt mondották az okos Önkorisok.NA akkor mi is a teendő mindezzel?Nekem kettő het lett kész a szerelt kéményem és nem haladja meg a 6métert, a szomszédom egy öreglyány meg az unokálya egy kicsit.....olyan.Az Ő oldalukra nem is engedték a gázkémény mellé a vegyes kéményt, áttervezték máshová és elkészült, tüzelek, füstöl.Mivel a szomszédom olyan amilyen Ő bizonyára megfogja tenni a bejelentését, hogy minek füstöl az ott meg oda megy meg ilyenek. Meg van a műbizóm a kéményről, akkor mit is kell tennem hogy ne birjon szopatni?Előre is köszönöm.Át kell vetetni a kéményseprőkkel, meg?
Előzmény: pjotrkolja (6676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!