Keresés

Részletes keresés

Fafara Creative Commons License 2006.05.30 0 0 7442
már egyszer kérdeztem, de nem válaszolt senki: zsuzsa és janka rokonok?
HLP Creative Commons License 2006.05.30 0 0 7441
Hável szerintem matektanár. Régen legalábbis erről volt szó.
Előzmény: Artension (7440)
Artension Creative Commons License 2006.05.30 0 0 7440

ja, az a csaba-hiszti eleg nevetseges volt: rutinos (ferfi!)tanar nem kezd el a szunetben cirkuszolni, hogy "most akkor mit tanitsak"

az is eszembe jutott, hogy havel mit tanitott anno? biztos magyart es/vagy torit - mondjuk azt nem nagyon nezem ki ebbol a karakterbol, hogy szellel szemben harcolva tanitotta az igazsagot evtizedeken at (akkor mar inkabb bela bacsi, de hat o meg ugye os-szoci)

Előzmény: Neonvadász (7433)
Attiska Creative Commons License 2006.05.30 0 0 7439
Volt szó régebben a topicban a régi rendszámok rendszeréről, és mintha erről készült volna valami anyag is, elkérhetném ezt?
m61019andras Creative Commons License 2006.05.30 0 0 7438

Olyat még nem hallottam, hogy első héten dolgozatot írnak.

Előzmény: Neonvadász (7427)
ezekiel 2517 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7437
Nagyon vicces volt ez a taxis sárgafal-mutogatós jelent. A Köztársaság téren vették fel, és minden kameraállás-váltásnál éppen máshol járt a kocsi, Taki bá viszont végig előre mutatott, pedig már javában el kellett hagyják a házat... (ami egyébként akkoriban szőnyegbolt volt, korábban kocsma, majd játékterem, ma meg cba)...
Előzmény: Neonvadász (7431)
Macsek-007 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7436
Amire viszont egyáltalán nem emlékszem? Tényelg volt 93-ban Ki mit tud? Gondolom, igen, ha Kristóf kiesése bekerült...

Én annó nagyon csodálkoztam hogy kiesett a Ki Mit Tud-ból és elég nagy fiaskónak tartottam, hogy egy ilyen "nagy színész" :) kiesik a Ki Mit Tudról
Előzmény: sun007 (7424)
Neonvadász Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7435

És hogy még egy kicsit fényezzem magam, idézem Neonvadász 4344-es (március 13-ai) hozzászólását:

 

"Kutya úr kutyája Jágó, aki pár hónap múlva meghal. Lenke néni alibiből levisz Kutya úrnak valami kaját, és "ha már arra jár", megkérdezi, hogy nem kell-e neki új eb, mert egy ismerőse révén tud szerezni. Kutya úrnak viszont nem kell másik állat, mert az nem olyan, mint a váza, hogy ha elreped, lehet venni másikat."

 

Mindjárt elájulok magamtól! :->

Neonvadász Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7434
Rájöttem, hogyan lehetne drasztikusan csökkenteni a budapesti balesetek számát: Mágenheiméknek csak egyetlen egy témáról lenne szabad beszélgetniük egész szolgálati idejük alatt. Megfigyeltem ugyanis, hogy mindig akkor szólal meg a csengő, amikor valaki befejezi a gondolatát! :->
Neonvadász Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7433
Hável amikor megjelent, honnan tudta, hogy igaza van Csabának a Nemzeti Alaptanterv kérdésében? Hiszen egy ajtó mögül jött, ez tisztán látszott, amikor változott a kameraállás! Csak nem hallgatózott, mint Feri újságíró haverja?
sun007 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7432
Azért, első héten szoktak lenni mindenféle ismétlési felmérők (gyakorló szülő lennék :o))), de, hogy olyan nagyon fontos lenne egy dolgozat az első héten, az valóban gáz...
Érdekes, mikor Flóra lázas lett, padlógázzal repesztettek a "doktorbácsihoz" (akitől szintén a wasser ver, ezzel a "betegek vagyunk" típusú beszéddel), de Julcsit kiadják bértartásba, ha beteg, és hetekig elhúzódhat a betegsége, akkor se tojnak rá...
Egyébként mi értelem, hogy Etusnál van öt hétig? Egy tizenhét éve slány nem tudja magát ellátni egyedül otthon?
És, nem, mintha nagyon szimpatikus lenne Julcsi karaktere, de szegénynek most is azért kell hazamennie, mert szerencsétlen anyja már hetek óta egyedül látja el a háztartást, meg Flórát...
Vazzz...Mo-n még sok százezer nő él így, Erzsike, sőt Julcsi nélkül, és nem is egy kisgyerekkel....
Előzmény: Neonvadász (7427)
Neonvadász Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7431

Emlékeztem arra a jelenetre is, hogy Taki bá szidja a sárgára mázolt bérházfalat. Mindig eszembe jutott, amikor a Wesselényi utcában jártam, és megpillantottam a sorozatbelinél sokkal harsogóbb narancssárga falat! Sőt, akkor is előttem volt a jelenet, amikor a Neonvadász weboldal Dohány utca – István út szakaszát készítettem, ugyanis egy hasonlóan szép ház zárja az említett virtuális sétát. Nem tudom, miért nem idéztem fel itt a jelenetet, pedig tisztán emlékeztem rá!

 

Kép az István úti narancssárga házról a Neonvadász oldalon (a lap legalján):

http://www.freeweb.hu/neonvadasz/Dohany-Istvan/Dohany-Istvan.htm

sorozatfüggő? Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7430

 Előtte mondta azt is, h. "finom", csak utána a nagyszerűt. :)

   Figyeltem !:)

Előzmény: Neonvadász (7426)
Neonvadász Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7429
Pongrácka hogy sakkozott már?! Annyira életidegen volt az egész szituáció! Rémes! :->
Neonvadász Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7428

Idézem Neonvadász 4045-ös hozzászólását (negyed évvel ezelőttről):

 

"Ma Mágenheimék emlegették a tb-t. Eszembe jutott az a rész, amikor a kórházi orvos nem akarja átvenni az életveszélyben lévő beteget, mert nincs tb-kártyája, mire Mágen elég szépen kioktatja őt. Ez kísértetiesen fog hasonlítani arra a - már vetített - részre, amikor az orvos azzal próbálja elhárítani az átvételt, hogy nem ők az ügyeletesek."

Neonvadász Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7427

Röhejes, hogy Julcsi öt hétig lázas! Akkor már elég komoly baja kell legyen, de Mágenheim doktor úrnak csöppet sem gyanús a dolog!

És Julcsi miért akarja megúszni a dolgozatot? Szeptember 3-án (az első tanítási héten!!) lázasan is be akart menni, hogy megírhassa a "fontos dolgozatot"! Most akkor miért nem akar írni? :->

Rééémes!

Előzmény: sun007 (7424)
Neonvadász Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7426
Káposztás tészta volt. Pongráckának nagyon ízlett, azt mondta, "nagyszerű". Nem tudom, hány tízéves gyerek használja ezt a szót, főleg egy tányér cvekedlire!
Előzmény: sun007 (7425)
sun007 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7425
Mit ettek? Egyszerűn képtelen voltam kitalálni, milyen tészta.. ha sótlan lehetetett, talán krumplis? Vagy káposztás?
Előzmény: m61019andras (7423)
sun007 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7424
Ennél már csak akkor hördültem fel jobban, mikor a végén elmondta, hogy ő sem gondolkodott azon, hogy új kutya kellene...
Naná, hiszen az övé nem meghalt, hanem odaadta valakinek, mert ő nem akart kutyát vinni a lakásba.
Komolyan nem értem, mi szükség volt erre a kutya vonalra, és így elhúzva. Szerencsétlen Jágót akár az első jelre eltehették volna lábalól, nem kellett volna kb. öt folytatáson keresztül húzni a dolgot.
De, legalább ma nem volt abc privatizáció... ;o)

Viszont, megnyugtató, hogy Julcsi öt hét betegség (és két hét hiányzás) után meggyógyult :o))) Már azt hittem, újabb hetekbe kerül, mire láztalan lesz.

Meg, azt sem értem, ha Panni előkerült, miért nem mer hazamenni? Mitől lesz jobb holnap? És, nem az-e a természetes, hogy az ember megnyugtatja a szüleit, akik halálra izgulták magukat.

Amitől ma a falat kapartam, az Taki bácsi értetlenkedése volt azon, hogy a Taxis kiket és miért nevez "jobb" rétegeknek, vagy embereknek. Ezt a "pedagógiát"

Amire viszont egyáltalán nem emlékszem? Tényelg volt 93-ban Ki mit tud? Gondolom, igen, ha Kristóf kiesése bekerült...
Előzmény: Artension (7422)
m61019andras Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7423

És milyen rondán evett a végén Pongrác úr. :-)

Előzmény: Artension (7422)
Artension Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7422

lenke néni azt mondta, hetekig siratta a kutyáját - mostanában néztem újra a legelső részt és nem volt benne ilyesmi

sőt, azt is mondta, hogy lebeszélték róla, hogy magával vigye a panelba - hát ez nem épp ellenkezőleg volt?

 

és mágen megint menekültet fogott a pályaudvaron...

Neonvadász Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7421

Vicának valami rejtett hibája lehet! Tök jól néz ki, és évek óta nem talál senkit magának! Kénytelen egy ótvaros, dagadt, selypítős-pösze, zsíros bőrű, meleg fodrásszal járni, aztán meg örül, hogy a nem éppen hűséges Gábor2 megkéri a kezét, bevallottan úgy, hogy sosem fogja feleségül venni.

 

Ja, és valamiért Vica is előszeretettel használja a lovag szót, akárcsak Etus, Julcsi és a többiek. Itt is kiütközik a szövegírás egyközpontúsága.

Neonvadász Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7420

Etus közölte Gyulával, hogy azért nem tud menni Bécsbe, mert el van látva megrendeléssel!

Azt a mindenit, Művésznő, most nagyot csalódtunk Önben! Megrendelésre is tetszik dolgozni? Hová lett a művészi büszkesége? Rémes!

Neonvadász Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7419
Julcsi és Etus mit akart Virágh doktor bécsi rendőr rokonától? Mit gondoltak, hogy a bécsi biztos úr bekopogtat minden vendéglátó és szórakozóhely ajtaján, hogy: "Guten Tag, itt van a kis Panni?"
Neonvadász Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7418
Amikor pénteken Sümeghy és Kutya úr beszélgetett, volt egy elég vicces rész. Úgy váltak el, hogy Oszkár közölte: "Jön a buszod." Csakhogy lefelé nézett, a felfelé menő busz megállója irányába. A fölfelé menő busz pedig nemigen viszi őt sehova, csak az egy megállóval feljebb lévő végállomásra, ott meg nincs állatkórház! :->
Neonvadász Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7417

Egy gondolat erejéig visszatérnék a csütörtöki részhez. Misike gazdája megkapta a papagáj tartózkodási helyét: Csikihegyek u. 1. Lantos u. 8.

Első kérdés: honnan kapta a címet? Ha az Öreg Mentőstől, akkor vajon ő miért nem mondta meg, hogy Mágenheimnél van a papagája, miért csak azt, hogy melyik házban? Vagy esetleg az úr a rendőrségre és szemtanúk beszámolójára hagyatkozott, akik látták, hogy valaki a Lantos u. 8.-ba ment Misikével?

Kicsit idétlen volt, hogy első útja a közös helyiségbe vezetett Kutya úrhoz és Pongráckához...

Előzmény: Neonvadász (7415)
NNorbi Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7416

Volt szerencsém a darabhoz. A Nemzeti akusztikája, a színészek folyamatos hadarása annyira élvezehetetlenné teszi az előadást, hogy a figyelem automatice a kísérletező színházelemkre tevődik (autók a színpadon, kis kockánként süllyedő-emelkedő színpad, modern elemek). Ajánlatos az eredeti drámát otthon előtte nyugodt körülmények között átolvasni + Egyetemes Történelmi Kronológia.

 

Kulka mindennek ellenére jól játszik, bár - ez talán az én gyöpösségem - minden mozdulatában és gesztusába és mimikájában benne van egyfajta Mágünösség: a megfáradt, spleen, lecsúszott státuszú éhbér-robot mentős karaktere, aki sosem fog kitörni kispolgári börtönéből.

 

(A darabban játszik még Trokán is, de azon nem érezhető az egzisztenciátlan erdészesség.)

Előzmény: Cesare Gonzago (7408)
Neonvadász Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7415

Vicces, hogy Julcsi három hétig beteg, de időközben senkinek sem jut eszébe elvinni őt az orvoshoz, sem Hisztis Julinak, sem Etusnak a Művésznőnek, sem pedig az orvos Mágenheim Ádámnak. (Igaz, ő Flóra láza miatt is bepánikolt. Lehet, hogy nem is végezte el a SOTE-t, csak segít az Öregnek cipelni a hordágyat?)

 

Pongrácka meg miért nem tudta, hogy nem örökbe kapta a papagájt? Hát ott volt, amikor Öreg Mentős felvitte a kalickát Mágenheimékhez!

Előzmény: NNorbi (7397)
HLP Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7414

Összevissza, korszakonként változott.

Pld: a 80-as évek végén csütörtökön ismételték.Azon a napon, amikor az újat adták.

Előzmény: káBell (7413)
káBell Creative Commons License 2006.05.29 0 0 7413
Nem a 1998-99-es ismétlésre gondoltam. Az érdekel, hogy pl. az 1993. szeptember 2-i adást mikor játszották le újra és hol. Szeptember 4-e szombat, MTV1 ?
Előzmény: fruti (7377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!